Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt valaki kézikapcsolású távbeszélőközpont kezelő vagy távirász? fórum

Volt valaki kézikapcsolású távbeszélőközpont kezelő vagy távirász? (beszélgetős fórum)

14. majean
2014. márc. 15. 16:23

No hát, hogy elfelejtettem ezt a fórumot ?!

Most már nyugdíjas vagyok, több időm van, gondoltam újra megkérdezem? Volt valaki kézikapcsolású távbeszélőközpont kezelő vagy távirász?

13. 8d8f979189 (válaszként erre: 9. - 94c02c5bb5)
2009. okt. 4. 19:34
....hát igen azok még szép idők voltak...
2009. okt. 4. 19:32
Én akkor álmodoztam a munkáról,amikor még dolgoztam.Sokszor álmodtam,hogy nem tudom kiadni a jegyet a vonathoz,pedig csináltam mindenhogy.Hát elmult,de most valahogy jó visszaemlékezni rá.
2009. okt. 4. 19:26
Amikor én dolgoztam a postán, még a helyi beszélgetéseket is a telefon központos kisasszony kapcsolta. A távirati szöveg meg papír szalagon jött, úgy kellett felragasztani az űrlapra. Aztán hamarosan jött a telex. Nekem nagyon tetszett és postás akartam lenni, csak hát mégis másképp alakult. Viszont még mindig előfordul, hogy arról álmodom.
2009. okt. 4. 18:41
Én is dolgoztam a postán pár évet,mint kézbesítő,de csak 6 órás voltam.Addig jó volt még a gyerekek kicsik voltak.Ahogy növögettek elmentem a vasúthoz rendes munkaidőbe dolgozni.Amikor odakerültem azt mondták,hogy a vasutasok egy nagy család.Ez igaz is volt,egy teljesen más világot ismertem meg.
2009. okt. 4. 18:37
Én dolgoztam 91-92-ben Kecskeméten a Matávnál mint tudakozós és telefonközpontos. Na azok voltak a szép idők.
8. majean (válaszként erre: 7. - 8d8f979189)
2009. okt. 4. 18:01
Gyorsírni nem tanultam, távírászként a postán dolgoztam. A vasutasokkal jó kapcsolatban voltunk, ott is folyamatos munkarend volt. A vagonok érkezését már hajnalban leadták, telefonáltak a különbözó vállalatokhoz, néha behallatszott a hangosbemondó is.
7. 8d8f979189 (válaszként erre: 6. - Majean)
2009. okt. 4. 17:42
Szia!Nem én vasutas berkekben dolgoztam.Szerettem még a gyorsírást is,de azt már elfelejtettem.Te hogy álsz vele?Én ugyanis elvégeztem a gyors-és gépíró tanfolyamot.Hú de szép idők voltak!Nahát előhoztad belőlem a nosztalgiát!
6. majean (válaszként erre: 5. - 8d8f979189)
2009. okt. 4. 17:31

Szia! Hát igen, vakon én sem tudtam megtanulni a számítógép billentyűn írni, pedig a telex-gépen vakon írtam. Persze jó sokat kellett gyakorolni, így amikor vizsgáztam 323 leütés/perc volt az eredményem.

Rég volt, szép volt de azért örülök, hogy mások is szívesen gondolnak vissza azokra az időkre.

Postai berkekben dolgoztál?

2009. okt. 4. 17:24
Több évet dolgoztam távirászként,nagyon szerettem,de átvette a helyét a számítógép és eleinte amikor valamit gépeltem még sokszor írtam azt,hogy "oe,ue".
4. majean (válaszként erre: 2. - Mézgapaula)
2009. okt. 4. 17:21
Szia! Örülök ! Én is nagyon szívesen emlékezem vissza azokra az időkre, hiszen nagyon szerettem, jó volt segíteni és nap mint nap érezni, hogy szükség van a munkánkra.
2009. okt. 4. 17:16
Igen, én dolgoztam egy nyáron ezekben a szakmákban a hatvanas években:-)))
2. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Majean)
2009. okt. 4. 17:14
Ha telefonkozpontosra gondolsz, akkor en voltam gimis koromban nyari munkan ketszer is, szerettem:-) (1987-88, egy falusi postan)
2009. okt. 4. 17:08

Távbeszélőkezelő,távirász: ezek eltűnt szakmák.

Véletlenül van-e a Hoxán akinek ez volt a foglalkozása, persze rajtam kívül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook