Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt valaki ilyen helyzetben? fórum

Volt valaki ilyen helyzetben? (beszélgetős fórum)


1 2
38. gkreka
2012. júl. 17. 08:13

saját tapasztalat:


amikor felújítottuk a lakást, akkor tudtunkon kívül, tényleg! - a szerelő megbuherálta a villanyórát, mert a parkettacsiszoló gépet csak úgy tudta használni. konkrétan a villanyóra elé bekötött egy hosszabbitót, ha ahhoz csatlakoztatta a gépeit, akkor gond nélkül tudott dolgozni. természetesen nem nekünk akart áramot spórolni, hanem egyébként mindig levágta az órát a gép, majd a munka végeztével otthagyta a szétbarmolt villanyórát és az egészről egy szót sem szólt nekünk.


eltelt egy-két év és jöttek az ELMÜ-től ellenőrizni az óránkat. szóltak, hogy gond van, jegyzőkönyvet vettünk fel. mi elkezdtünk "nyomozni", hogy mi történhetett, ekkor szereztünk tudomást a szerelő remek húzásáról. Kijött egy hatalmas bírság, majd elájultam, amikor megláttam. Előszedtem több évre visszamenően a számláinkat és kiszámoltam, és évekre visszamenően igazolni tudtam, hogy semmivel nem fogyasztottunk kevesebb áramot az utolsó években, magyarán nem használtuk áramlopásra a szabálytalanul bekötött hosszabbítót. hónapokig tartott, de végül elismerték az igazunkat és "elengedték a büntetést".

2012. júl. 16. 17:33

Viszont a kapcsoló felszerelése előtti és utáni havi számláknál szerintem már látszani kellett a különbségnek!

Hány éve lett megcsináltatva az a kapcsoló?

36. 458101abbf (válaszként erre: 29. - Tavasz007)
2012. júl. 16. 16:24

Ez egy objektív tény, ami nem lehet vita tárgya. Ha a lopás ténye nem áll fent, akkor hívni kell egy független szakértőt, és az írásba adott ténymegállapítással lehet a fogyasztóvédelemhez fordulni.

Ha nincs illegális bekötés, akkor nem a szerelő tehet arról, hogy szarakodik velük a szolgáltató, ha pedig tényleg lopják az áramot, akkor esetleg az elhunyt papát lehetne szitkozni, hogy miért ilyen csavarral bikáztatta meg a házi rendszert. Az a szerelő is szabálytalanul járt el, aki megcsinálta, de ez még nem mentesíti a megrendelőt a felelőssége alól.

2012. júl. 16. 16:21
Egyébként mi is átírattuk a villyanyórát és ahhoz a Démász nem jött, ki mi mentünk be az ügyfélszolgálathoz.
34. zsoka1984 (válaszként erre: 31. - Mosolyka1111)
2012. júl. 16. 16:19

Ezt nem értem én sem, simán kifizetik a fél millát és akkor majd a villanyászt meg jól megverjük vagy mi.

Segítséget kért te addtál volna neki, erre semmi.

Én ezt nem hagynám annyiban.

33. virus2008 (válaszként erre: 26. - Lizoka)
2012. júl. 16. 16:18

Még te vagy megsértődve?Ha egyszer loptátok akkor loptátok!


Senki nem tud úgy elrontani dolgokat,mekkora kamuszöveg ez?Mi érdek fűződne ahhoz hogy titeket lehúzzon a démász?


Ez van amikor kiderül a turpisság, és buta ember állítja az ellenkezőjét...Amúgy meg nem kell visszélni az anyagi háttér Jokerrel, az senkit nem érdekel nektek mennyiből kell fizetni.


Ez miért nem egyértelmű neked?LOPTA AZ ÁRAMOT!!!!!

Ezekszerint apukád nem verte nagy dobra!!!

32. virus2008 (válaszként erre: 1. - Lizoka)
2012. júl. 16. 16:12
Hát apu lopta az áramot, és a pasikám csinálta meg.
2012. júl. 16. 16:08

Vagy valóban, a démász át akarja verni, ilyen is lehet. Látják az anyukát, hogy eleve határozatlan, maga alatt van esetleg, és akkor hatóságosdit játszanak. Aki nem műszaki, azt tényleg be tudják húzni a csőbe, sok ilyen volt már.

Ezért kellene kideríteni, hogy mi a nagy igazság.

30. mosolyka1111 (válaszként erre: 28. - 458101abbf)
2012. júl. 16. 16:07

Ezt mondtam én is, az ilyen dolog mindig kérésre szokott történni.

Ilyet nem csinál egy villanyszerelő "bénázásból", "véletlenül", "pancserságból". Ezek direktbe szoktak történni, és a szerelőnek nagyjából egy motivációja lehet erre, ha megfizeti a kérő fél.

29. tavasz007 (válaszként erre: 28. - 458101abbf)
2012. júl. 16. 16:06

miért ne lenne jogos?


ha nem kérte, hogy úgy állítsa be, akkor átverték, vagy a DÉMÁSZ veri át.



itt valaki felajánlotta, egy igazságszakértő hogy segít neki.


de nem tudom, hogy a fórumindító hallja-e.

28. 458101abbf (válaszként erre: 26. - Lizoka)
2012. júl. 16. 15:26
Ilyet csak akkor csinál egy szerelő, hogyha valaki direkt kéri és a fusizás árát szépen megfizeti (nyilván zsebbe. mert illegális). Értem én, hogy miért akarsz egy kívülállót akarsz hibáztatni, de egyáltalán nem jogos részedről.
2012. júl. 16. 15:18
Azért még a helyedben átnézném a régi számlákat. Hasonlítsd össze, volt-e különbség a fogyasztásban átlagban!
26. lizoka
2012. júl. 16. 15:03
AZÉRT A TESOMMAL FELKERESSÜK A DRÁGA SZERELŐT ÉS ELBESZÉLGETÜNK VELE.
25. lizoka
2012. júl. 16. 15:02

MOST VOLTAM A DÉMÁSZNÁL.BESZÉLTEM EGY SZAKÉRTŐVEL.SAJNOS ANYUNAK FIZETNI KELL MERT EGYÉRTELMŰ AZ "ÁRAMLOPÁS".NAGYON "GÁLÁNSAK"VOLTAK FIZETHETI 24 HAVI RÉSZLETBEN.HAVI 19000FT.A NYUGDÍJA 65000FT.NINCS APELLÁTA MEGVAN SZABVA AMPERENKÉNT/NAP A BÍRSÁG.HA NAGYON UGRÁLUNK A FELSŐ HATÁR 2MILLA.

HÁT EZ VAN.AKI MEG TÉNYLEG LOPJA AZ ÁRAMOT AZ ÉL VIDÁMAN.

2012. júl. 16. 14:53

Ezt igazából én sem értem ahoz az egy kapcsolóhoz máshonnan jön az áram. Akkor az a vezeték nem most került oda.

A Démász meg azt csinál amit akar, evvel már sokan foglalkoznak, hogy csak nálunk van ekkora hatalma a szolgáltatóknak.

Én ezt amit írtál, kicsit kevésnek tarom, hogy valaki segíteni tudjon.

23. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Lizoka)
2012. júl. 16. 14:52
Szerintem nézzétek át a kapcsoló felrakása előtti óraállásokat, ha megvannak a bizonylatok! Akkor kb. mennyit kellett fizetnetek? Ehhez képest azóta mennyit fizettetek, ill. reális lehet-e a még kért összeg!
22. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Malkata)
2012. júl. 16. 14:49
Bocs, de ki v. mi fogja bizonyítani, hogy tényleg az az illető csinálta? Azért ezt át kell gondolni, tudja-e valaki, ill. másnál is csinált-e hasonló munkát!
21. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Genlips)
2012. júl. 16. 14:42
Szerintem rosszul gondolod!
20. 458101abbf (válaszként erre: 1. - Lizoka)
2012. júl. 16. 14:12
De akkor honnan jön az áram? Mikor lett a házba vagy lakásba máshonnan bevezetve?
19. mosolyka1111 (válaszként erre: 14. - Tavasz007)
2012. júl. 16. 11:52

Mindent megtehet sajnos (lassan hatóságosdit játszanak) ,ezért kellenek az igazságügyi szakértők.

Tudod, hány ilyen ügye van a férjemnek? (sajnos, bár ne lenne.)

18. mosolyka1111 (válaszként erre: 17. - Lizoka)
2012. júl. 16. 11:51

Nem akarlak bántani, de ezek szoktak lenni.

Vagy a démász átvert Titeket, ez sem lenne meglepő.

Légyszi ne üvöltözz, nagyon sokszor volt úgy a dolog, hogy a tulaj kérte.

Tapasztalatok alapján beszélek.

Egyébként pedig mint írtam, írásos vélemény kell a démásztól, abból lehet kiindulni.

Akár el is küldheted privátban, ahhoz már hozzá lehet szólni, szakértő szemmel, és nem vagdalkozva.

A nagytudású férjem szaktanácsot adna pusziért, de ha neked fontosabb gúnyolódni, lelked rajta.

A hasonló cipőben jártakkal semmire sem fogsz menni.

17. lizoka
2012. júl. 16. 11:47

KEDVES MOSOLYKA!

ÉN NEM AZÉRT ÍRTAM IDE ,HOGY A HALOTT APUKÁMAT VÁDOLJA A NAGYTUDÁSU FÉRJED!!!!!!

CSUPÁN TANÁCSOT SZERETTEM VOLNA KÉRNI HÁTHA JÁRT VALAKI HASONLÓ CIPŐBEN.

2012. júl. 16. 11:46

a télleg jó ismerős, ha azt mondja, hogy majd letagadja, hogy ő csinálta.....hm....


hova süllyed ey az ország???

15. lizoka
2012. júl. 16. 11:44
TERMÉSZETESEN AZÉRT CSINÁLTATTÁK FEKETÉN MERT A NYUGDÍJBÓL NEM VOLT MINDEGY MENNYIT FIZETNEK.NEM TUDOM MIT CSESZETT EL A SZERELŐ MERT ÉN NEM ÉRTEK HOZZÁ.SAJNOS EGY NAGYON JÓ ISMERŐS FIA CSINÁLTA TEHÁT NEM OLYAN EGYSZERŰ FELJELENTENI.MÁRMINT NEM A PASI MIATT HANEM ANYUKÁJA MIATT ANYU NEM SZERETNÉ.
2012. júl. 16. 11:41

ja, értem....



A DEMASZ ezt megteheti?

2012. júl. 16. 11:40

lehet, hogy röhög, de én még mindig nem értem... :)


nem vagyunk műszaki zsenik.

2012. júl. 16. 11:38

Újra megírnám, ez NEM egy véletlen szakmai hiba, amit véletlenül elkövet egy villanyszerelő. Ez tudatos, és mi a bánat célja lenne vele?

(Ez csak úgy lehet, ha lefizeti a tulaj, hogy csinálja meg neki.)

De erre is kevés villanyszerelő kapható, de hát a papa ugye már nem él, aki nyilatkozhatna.

Ilyet direkt kicseszésből nem csinál egy villanyszerelő sem, neki ez plusz munka és kockázat.


Itt az áramszolgáltató konkrét állásfoglalására lenne szükség, akkor lehetne véleményt alkotni.

(Férjem igazságügyi műszaki szakértő, sok ilyen ügye volt.)

Bocs, de itt röhög, hogy milyen naivak vagytok, mindeni nekiesik a villanyszerelőnek....

2012. júl. 16. 11:38

meg arról nem is beszélve, hogy másnak továbbra is rosszul fogja felszerelni az órát.


pancser....

2012. júl. 16. 11:31

számlát nem adott?



sajnos ez a következménye annak, hogy az emberek feketén dolgoznak, és nem adnak számlát.


Utána mossák kezeiket, hgoy sose jártak ott.


te tehetsz feljelentést fekete munkáért!

tudom, köcsögség, de nézd meg a köcsögöket, vígan élnek, míg meg nem halnak...

9. ILI.
2012. júl. 16. 11:30

Mekkora egy rohadék emberek vannak ezen a földön!!!

Drukkolok neked, hogy ne kelljen kifizetni, de az nekem is gyanús, hogy azt mondták, hogy ha feljelentitek őket akkor ők nem jártak ott.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook