Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valaki akinek csak álmában szopott a babája? fórum

Volt valaki akinek csak álmában szopott a babája? (tudásbázis kérdés)


20. Anita0404 (válaszként erre: 18. - 342bae44d8)
2012. máj. 17. 10:23

Nálunk gond volt a hízással is azzal együtt, hogy nem akart enni, úgyhogy ezért jöttek a kivizsgálások. (az se jobb!)

Lehet, hogy elég neki, azért nem éhes napközben, az álometetés meg reflexből megy és azért hajlandó úgy enni. Szoktad mérni, hogy mennyit eszik? Próbáltad már hagyni és megvárni amíg megéhezik? Tudom, hogy ez mennyire stresszes, de ha úgy sem eszik, én biztos kérném a dokit, hogy kezdjen a helyzettel valamit, vagy másik dokit.

Én nagyon elleneztem a tápszert is és az üveget is, de már végül én is úgy voltam,hogy mindegy, csak egyen. Nekünk az üveget is nehezen fogadta el, rengeteg cumisüvegfejet próbáltunk, mire elfogadott egyet és abból szépen evett(egy ideig).

Védőnő se segít? (bár nálunk is eljött, megnézte mit művel több órányi "éhezés" után is és azt mondta, fogalma sincs..)

Nagyon is elhiszem, hogy kivagy ettől a helyzettől.

2012. máj. 16. 18:06

Az üvegből jobban fog enni, mert ott könnyebben megy, elfogadja gyorsan. Szerintem.

Hát ha te nem bírod, az rá is kihat...te tudod.

2012. máj. 16. 16:07

mivel szépen fejlődik semmit! csak baromi nehéz így etetni, hogy csak akkor szív ha piszkálom.

már fel akarom adni, de félek az üveget mégjobban elutasítja, a kanáltól meg rázkódik!

rá lehet szoktatni az üvegre könnyen?

4 hónapos múlt, már bele vagyok fáradva hogy 45 perscekig "szopik", mert ez nem igazi szopás!

én már azt se bánnám ha tápszert kapna!

17. Anita0404 (válaszként erre: 1. - 342bae44d8)
2012. máj. 16. 11:55

Nálunk volt ilyen, szopi sztrájkkal kezdődött, aztán változó időszakok után végleg megmaradt az szopás elutasítása. Sokmindennel próbálkoztunk, mert napközben max 3szor aludt. Szoptatási testhelyzet váltása, ringatva szoptatás egy ideig bejött, és ébren is evett, de egy idő után ez sem segített. Fecskendővel, cumisüvegek hadával próbálkoztunk már végén, de csak kiskanállal tudtam végül megetetni. Enyhe hypotóniát állapítottak meg nála, illetve GOR-t, mellé hasfájós is volt. Szóval tudom,milyen rossz lehet.

Dokitok mit mond?

16. newlife101 (válaszként erre: 13. - 342bae44d8)
2012. máj. 15. 23:56
Amit linkeltem szintén van abban, hogy egy anyuka leírja, hogy az izmai renyhék....
15. 342bae44d8 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2012. máj. 15. 17:21
erre még nem gondoltam
14. zebracsikó (válaszként erre: 10. - 342bae44d8)
2012. máj. 15. 17:20

lehet, hogy renyhék az izmai.

Dévényes terapeuta esetleg meg tudná nézni

13. 342bae44d8 (válaszként erre: 12. - Newlife101)
2012. máj. 15. 17:18

igen, minden ok

elolvastam az oldalakat, az is csak újszülöttre írja de ő már 4 hónapos

12. newlife101 (válaszként erre: 10. - 342bae44d8)
2012. máj. 15. 08:41

Egészségileg minden oké a picivel?


[link]


[link]

11. katie_rose (válaszként erre: 10. - 342bae44d8)
2012. máj. 15. 08:17
15. hetes kismama vagyok, szóval saját tapasztalatom még nincs,de anyum mesélte,hogy én ugyanezt csináltam. Valójában csak lusta voltam. Ha lefejte a tejet és egy nagyobb lyukú cumisüvegből kaptam,akkor 5 perc alatt elpusztítottam. A cicijén meg csak nyammogtam órákig.
2012. máj. 15. 07:27

az a baj hogy senki se ért meg itt se otthon se. bekapja, beleszív, rögtön bealszik és csak úgy eszik ha piszkálgatom, hogy szívjon már még egyet, nem bírom, ez megy 2 hónapja, nem a végén cumizik, az elején se szív aktívan

úgy csinálja mint amikor sárga volt picinek

9. newlife101 (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2012. máj. 14. 20:53

Ennyi idősen kb. 2 és fél, 3 óra múlva nappal, már gondolni kell arra, hogy esetleg álmos, nagyjából ennyit bírnak ébren...erre figyelj.

Jól nő a súlya? Ha igen, nincs semmi gond, amikor már csak cumizik, kicsit hagyd, hagy élvezze, aztán vedd el.

8. newlife101 (válaszként erre: 7. - Lili74)
2012. máj. 14. 20:50

Szerintem ez is változó, én hagyom néha cumizgatni de ez nem jelenti, hogy mindig elalszik úgy...

Nappal például nem.

Mert épp ennyi idősen mindent néznek érdeklik őket a tárgyak, minden....

2012. máj. 14. 19:29

Egy biztos, ha nem eszik, csak cumizik rajta azt ne hagyd! Később meg fogsz őrülni, ráadásul mikor már nagyobbak, és önkiszolgálók, mint a lányom is, szinte lehetetlen leszoktatni róla.

Én hasonló hibába estem " hadd cumizzon attól is szaporodik a tejcsi" tanácsra hallgattam, most ott tartunk, hogy 17 hónapos elmúlt és cicin cumizás nélkül nem lehet letenni aludni.

2012. máj. 14. 19:22
Mielőtt bealszik mennyiket eszik? Mérted már?
2012. máj. 14. 19:19
csak cumizik...nem szopik. nem tudod kiváltani esetleg cumival?
2012. máj. 14. 19:01
senki?
2012. máj. 14. 18:48
ha meg túl álmos akkor nem szopik. így nem is alszik napközben szinte semmit mert csak szopi közben alszik ha elveszem a cicit szeme kinyillik
2012. máj. 14. 18:47

Úgy értem csak akkor hajlandó szopni ha már álmosodik, szinte lemegy alfába és akkor kezdi el. 4 hónapos szépen fejlett de ez már így nem állapot. csak fekve hajlandó és ahogy bekapja a cicit szemet behuny és minden szopi 30-40perc.

folyton azt kell figyelnem hogy álmosodik e, mert ha hamarabb kezdeném ordít hogy még nem akar enni, de volt hogy 5 perc múlva meg már evett is. a kajáért sose sírt még, attól is tartok, hogy álmában nem érzi a jóllakottság érzetet. a cicit én veszem el amikor már percek óta nem nyel csak cumizik. ő még sosoe hagyta abba. segítsetek!

2012. máj. 14. 18:43
Volt valaki akinek csak álmában szopott a babája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook