Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek melanóma gyanús anyajegye? fórum

Volt már valakinek melanóma gyanús anyajegye? (tudásbázis kérdés)


2023. máj. 7. 14:34
Sziasztok, Mennyi idő alatt jön meg a szövettan eredménye?
15. 891542758c (válaszként erre: 14. - Igazság hol vagy?)
2016. máj. 4. 09:50
Már az is baj hogy megkérdezem, hátha volt valakinek ehhez hasonló? És voltak jelentkezők akik próbáltak segiteni, persze az nem te voltál. Nyilván el fogok menni orvoshoz
2016. máj. 3. 23:41
Talán ha egy bőrgyógyásznak mutatnád meg,többre mennél vele!Gondolod,hogy az itt fórumozók meg tudják állapítani,hogy milyen jellegű a problémád?
2016. máj. 3. 20:33

Ez lehet melanoma?


A combomon van, gyerekkoromban jóval kisebb volt, évek óta ilyen már, nem tudom igazán mikor kezdett el változni. 6-7 mm-es, szabálytalan a színe, kissé kidudorodik, két vastagabb szőrszál lóg ki belőle, előtte ilyen nem volt. A széle szabálytalan, halványabb, néhol sötétebb foltos. Alakja is szabálytalan. Nem fáj, nem viszket, nem vérzik.

Bocs a képminőségért, sötétben villanyfényben már ilyen. 25 éves vagyok.


[link]

12. Ildianya (válaszként erre: 10. - Mafalda)
2013. jún. 30. 19:54
Elég rég volt. 13 éve:)
2013. jún. 28. 19:22
Nekem is volt ilyen,levették,majd össze szartam magam félelmemben,de kiderült,hogy alaptalanul,nem volt rosszindulatú.
10. mafalda (válaszként erre: 7. - Ildianya)
2013. jún. 28. 18:54
Furcsa,hogy lézereztek.A veszélyesnek látszó anyajegyeket direkt kimetszik,hogy szövettanra küldhessék.Csak akkor tudják megmondani hogy rosszindulatú volt-e?Ez régebben volt gondolom:)))
2013. jún. 28. 18:41
Apa vette észre hogy megnőtt és udvara lett,Ezért mentem dokihoz.Még nevettem is hogy lehet eltúlzom,erre tessék jól tette ogy elküldött dokihoz.
2013. jún. 28. 18:39

Köszönöm a válaszokat!!!

Őszintén szólva nagyon megijedtem...

Sosem volt még a környezetemben sem ilyen...

Persze tudom hogy az eredmény csak a szövettan után derül ki,de jó olvasni hogy nem kell félni...

2013. jún. 28. 18:37

Szia.

Nekem 13 éves koromban szintén a hátamon volt egy,de nekem azonnal a helyszínen leszedték lézerrel mert veszélyes volt nagyon.

2013. jún. 28. 18:36

Szia! Leveszik, elküldik szövettanra és nem lesz semmi gond :)

Levétel után lesz pár varratod, amit nem érhet víz, meg varratokkal nem lehet sportolni és pár hét múlva ritkítják a varratokat majd pár nap múlva kiveszik a maradékot is, utána is vigyázni kell még, hogy ne érje víz, ne puhuljanak fel, a levétel után este kicsit feszülhetnek a varratok, ilyenkor lehet fájdalomcsillapítót bevenni.

2013. jún. 28. 18:33

Nekem is vettek le kettőt, a szövettanon minden ok. volt.

Most is le fognak egyet venni, mert le kell, vagyis ajánlották, hogy vetessem le.

Ne félj, pár perc a műtét, nem érzel semmit. Adnak az anyajegy mellé egy érzéstelenitő szurit és kimetszik pár perc alatt. Nekem a két anyajegyet egyszerre metszették ki tiz perc sem volt varással együtt az egész.

2013. jún. 28. 18:32
Mit értesz azon,hogy "mire számíthatok"?Hogy milyen a beavatkozás?Vagy az eredmény?
2013. jún. 28. 18:30
Szia! Nekem már 3at levettek mind emiatt! Szerencsére semmi gond nem volt!
2013. jún. 28. 18:26

Sziasztok!

3 gyerekese anyuka vagyok és ma voltam dokinál.A hátamon talált egy gyanús anyajegyet amit ki kell műtettenem és szövettannal mielőbb vissza rendelt.Aki már átesett ezen,osszátok meg velem kérlek mire számíthatok!:(

2013. jún. 28. 18:25
Akinek volt már melanóma gyanús anyajegye, tanácsra lenne szükségem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook