Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt már valakinek külföldi állampolgár az esküvői tanúja? Mi a menete a dolognak? A tanú papírjait is le kell fordíttatni? fórum

Volt már valakinek külföldi állampolgár az esküvői tanúja? Mi a menete a dolognak? A tanú papírjait is le kell fordíttatni? (tudásbázis kérdés)

2012. ápr. 17. 10:58
Nekem két éve volt külföldi a tanúm, és csak útlevél kellett. Nem kellett semmit lefordítani.
2012. ápr. 17. 10:47
Szia,az én tanúm is külföldi volt.Személyit meg lehet útlevelet vitt magával.És nem volt le fordítva.Igaz ennek lassan 7 éve.
2012. ápr. 17. 10:20
Az anyakönyvvezetőt kérdezd meg, mert ő tudja csak megmondani biztosra!
7. Soxe (válaszként erre: 5. - Ardilla)
2012. ápr. 17. 10:12
Igen, azt tudom. :) Akkor egyelőre a tanúnak semmit nem fordíttatunk le, aztán majd az anyakönyvvezető elmondja. Köszi a segítséget!
6. Soxe (válaszként erre: 4. - Ardilla)
2012. ápr. 17. 10:11
Köszi a választ! Az anyakönyvvezetőt a héten már nem tudom elérni, és nemsokára küldjük a papírokat a fordítóirodához, azért kérdezem itt. :)
5. Ardilla (válaszként erre: 3. - Soxe)
2012. ápr. 17. 10:10
Akkor személyi igazolvány. Azonosító igazolvány nélkül magyar állampolgár sem tanúskodhat.
2012. ápr. 17. 10:10

Nem most volt az esküvőnk, de az egyik tanú külföldi volt, a másik tanú pedig a tolmácsunk, mert a férjem is külföldi volt. Semmi különöset nem kértek, az útlevelével igazolta magát a tanú. Az útlevélben az adatok eléggé egyértelműek, nem kellett fordíttatni.


Az anyakönyvvezető biztosan el tudja mondani, hogy most mi a helyzet.

3. Soxe
2012. ápr. 17. 10:09
És mi a helyzet az olyan országokkal, ahová nem kell útlevél? A tanú(jelölt) szlovák állampolgár.
2012. ápr. 17. 10:08
Az egyik barátnőmnek majdnem külföldi állampolgár lett a tanúja. Azért nem lehetett mert pont aznap nem volt ott az útlevele. Ebből kifolyólag szerintem nem kell semmi extra csak érvényes útlevél.
1. Soxe
2012. ápr. 17. 10:04
Volt már valakinek külföldi állampolgár az esküvői tanúja? Mi a menete a dolognak? A tanú papírjait is le kell fordíttatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook