Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek jóindulatú daganat a mellében? fórum

Volt már valakinek jóindulatú daganat a mellében? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. tücsimücsi (válaszként erre: 39. - Virag32)
2016. jan. 18. 21:51
mi történt azóta???
2016. jan. 18. 21:37

De még rossz is (azaz nekem az volt).

És itt vagyok!

Nem szabad kétségbeesni! Meg fogsz gyógyulni!

2012. jún. 14. 10:41
Köszönöm....Most már talán hamarosan kiderül. Megy ezerféle vizsgálatra, és július 12-én operálják meg.
38. 645b490433 (válaszként erre: 32. - Zsanci79)
2012. jún. 13. 22:14
Az én anyukám már 9 éves és él pedig jó nagy darabot kivágtak melléből. Volt hormon kezelés 5 évig volt sugár.
37. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 36. - Virag32)
2012. jún. 10. 17:10
:)Kitartás!:)
2012. jún. 10. 12:01

Köszönöm a segítséget!


Az az igazság, hogy mégsem biztos,hogy rosszindulatú a dolog, illetve még nem tudjuk.

Holnap megy anyum core-biopsziára (fogalmunk sincs, ez mivel jár), és annak az eredménye határozza meg a dolgokat.

Egyelőre annyi biztos,hogy tumor, de a jellege még nem meghatározott. Úgyhogy talán még van egy százalék remény.

Azt mondta az orvos,hogy július első hetében megműti.

35. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 29. - Virag32)
2012. jún. 9. 11:20

Hát sajnálom én is nagyon.:(

Bízzunk a korai felfedezésben,az emlődaganatnál igen jót szokott jelenteni.És tényleg van itt hoxán ilyen fórum,keress rá,sokat számít nagyon,ha tudsz velük beszélgetni.Komolyan!

34. zsanci79 (válaszként erre: 33. - Virag32)
2012. jún. 8. 10:27

Jajj, ne is gondolj ilyenekre, kérlek!

Vedd azt is figyelembe, hogy milyen rákban haltak meg! Méhnyakrákos ismerősöm is meggyógyult!

Nagyon sok erőt kívánok Neked és az egész családnak! Édesanyádat is bíztasd!

Keress fórumokat, ahol tapasztalatokat osztanak meg a betegek! Rengeteg pozitív történettel, és segítséggel fogsz találkozni!

Én pl. igaz, ehhez képest bagatell betegségből gyógyultam meg, ilyen fórumokon összeszedett különböző alternatív lehetőségekkel.

33. virag32 (válaszként erre: 32. - Zsanci79)
2012. jún. 7. 22:02

Köszönöm a biztatást, nagyon remélem,hogy így lesz.

Ez tipikusan az a betegség, ami mindig "másokkal" történik.

Az a baj,hogy nekem a rák egyet jelent a halállal, szerintem kb. tízből egy ember éli általában túl, legalábbis egy kezemen meg tudom számolni,hány olyan emberről hallottam, aki túlélte.

Nagyon nehéz elhinni,hogy nálunk nem így lesz, de minden erőmmel azon vagyok.

32. zsanci79 (válaszként erre: 31. - Virag32)
2012. jún. 7. 20:48

Nézd, kolléganőmnek is rosszindulatú daganata volt, de nem vették le a mellét, pedig hónaljban is voltak. Megoperálták, sugár, kemo, roppant jó orvosa volt Budapesten, sokat mesélt nekem, nem is gondoltam volna, hogy ma már milyen hatékony kezelések vannak.

És meggyógyult!!! Pedig nagyon el volt keseredve, egyébként egy pozitív beállítottságú, vidám emberke.

Szerintem édesanyádnak nagyon jó esélye van a teljes gyógyuláshoz, már csak azért is, mert nagyon korán elcsípték!

Mikor én ücsörögtem a mammográfián, olyan történetet mesélt egy hölgy, hogy teljesen lemondtak róla, de meggyógyult, mert hitte, hogy menni fog!

Tudom, nagyon nehéz most, mert átérzem a helyzetedet, én fiatalon veszítettem el a testvéremet rákban. De az egy alattomos fajta volt....

Hidd el, hogy legnagyobb %-ban a mell és a méhnyakrákból gyógyulnak meg a nők! Köszönhetően a korai felfedezésnek!!!!!

31. virag32 (válaszként erre: 30. - Zsanci79)
2012. jún. 7. 15:30
Köszönöm.... Most egyelőre még csak sokk van, majd kiderül,hogy lesz tovább..
30. zsanci79 (válaszként erre: 29. - Virag32)
2012. jún. 7. 14:27

Óhh, sajnálom, nagyon!

De hidd el, ebből is meg lehet gyógyulni!!!! Csak pozitívan! Minden jót kívánok!!!!!

2012. jún. 7. 14:15
Rosszindulatú....
2012. jún. 2. 21:20
Nekem volt, kb.2,5 cm volt az egész, kiműtötték, azóta nincsen semmi a mellemben, de sűrűbben ellenőrzöm magam. Ha mobilis, akkor nincs probléma, mert nem kötődik semmihez, ha nem mobilis akkor lehet, hangsúlyozom LEHET (tehát nem biztos), hogy nem jóindulatú, de mivel nem vagyok orvos, csak azt mondom amit nekem anno mondtak. Akkor 20 éves voltam...kiműtötték a tejmirigyeimet is abból a mellemből, áldásom küldöm rájuk azóta is, hogy erre nem figyeltek és nem tudtam szoptatni emiatt...
2012. jún. 2. 19:06
Igen, én azon parázok csak,hogy biztos tutira látták volna, ha ciszta. Biztos meg tudja különböztetni az UH a cisztát meg a tumort.
26. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 24. - Zsanci79)
2012. jún. 2. 17:43

Bocsi-bocsi tényleg írtad!!!:)

Olvastam azt is,de látod a nicknév felett elmentem...

25. gizus58 (válaszként erre: 23. - Virag32)
2012. jún. 2. 17:43

Nekem is volt ilyen műtétem, de az enyém cysta volt, ambuláns módon kivették, azóta semmi gond vele.Csak figyelni kell, semmi más.

Megértem, hogy aggódsz, én sem tennék másképp, amíg biztosat nem tudok.

24. zsanci79 (válaszként erre: 18. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 2. 15:58

Semmi jelzés nem volt. Vagyis nem fájt. Jel az agyamból jött, hogy valamiért nézzem meg :)

A 7. hsz-emben leírtam hogy mi lett ezután. Semmi komoly.

23. virag32 (válaszként erre: 22. - Gizus58)
2012. jún. 2. 15:10
Nagyon köszönöm a szavaidat, megnyugtatnak. Feltétlen megírom, mi lesz, igyekszem nagyon pozitív lenni.
22. gizus58 (válaszként erre: 21. - Virag32)
2012. jún. 2. 14:31
Az még nem jelenti azt, hogy rosszindulatú a csomó, lehet, hogy egy meszes göb,az sem fáj,vagy kötőszöveti csomó, amit látnak.Ne aggódj, minden rendben lesz!!Drukkolok anyukádnak!! Én ilyen helyen dolgoztam, azért írom, hogy próbálj megnyugodni, mert nem minden csomó rossz!Remélem, majd megírod, hogy mi lett az eredmény.
21. virag32 (válaszként erre: 20. - Gizus58)
2012. jún. 2. 12:30

Sejteket vettek tőle, úgy tudom, mármint kifejezetten azt vizsgálják,hogy rosszindulatú-e.


Neki egyáltalán nem érzékeny (sajnos.)

20. gizus58 (válaszként erre: 14. - Virag32)
2012. jún. 2. 09:49

A jóindulatú daganatok hamar nőnek, némelyik, pl, a cysta, néha fájdalmat okoz, de nem mindíg.A rosszindulatú daganat nem fáj, ezért is nehéz észlelni.Az lassabban növekszik.

Az aspirációs cytológiával meg tudják állapítani, hogy cysta, vagy más, fibróma, de a rosszindulatú daganatot is sejtszinten diagnoszztizálják.

2012. jún. 1. 23:09
Igen, mi lett a fejlemény? :)
18. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 17. - Zsanci79)
2012. jún. 1. 22:37
És nem is fájt?Semmi "jelzés"?Csakúgy az eszedbejutott?Érdekes...És veled mi lett?
17. zsanci79 (válaszként erre: 13. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 1. 20:12
Erre az ember valahogy tudat alatt ráérez szerintem. Én sem vizsgáltam magam előtte SOHA! Aztán egyszer fürdés után megtapogattam a melleim, nem tudom miért, konkrét oka nem volt, és éreztem ott a csomót.
16. virag32 (válaszként erre: 15. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 1. 18:12
Köszönöm, nagyon kedves vagy! Igyekszem nem parázni nagyon.
15. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 14. - Virag32)
2012. jún. 1. 17:28
Jaj.Szegénykém...jól meg vagy ijedve.Figyelj.Én annyival tudlak bíztatni,hogy ez még igen fiatal csomó és az,hogy ilyen hamar került segítség,az a nagyon jó.Bizakodj,ne aggódj.:(
2012. jún. 1. 17:22

Hú, sajnos nem tudom, milyen típusú cytológiát vettek, csak azt tudom,hogy vettek. :) Aztán elküldték szövettanra.


Igen, ez elég durva,hogy azt hinné az ember, hogy ha rendszeresen jár mammográfiára, akkor minden OK....

Tök véletlen vette észre múlt héten. Elég kicsi melle van, és asszem úgy vette észre,hogy elöredölt az íróasztalnak, és ahogy odaért a keze,egyböl megérezte.


De amúgy a rossz-és a jóindulatú daganatok más ritmusban fejlödnek? Semmit nem tudok erröl a témáról. Mármint egy jóindulatú csomó elöbb ki tud fejlödni, mint egy rossz? (Bocsánat a rövid ö-k miatt, munkahelyen vagyok és nincs magyar billentyüzet. :)

13. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 11. - Virag32)
2012. jún. 1. 17:07

Köszi.:)

Érdekes,hogy kiszúrta.Az ember azt gondolná,hogy ha egy mammográfia tök jó lett,akkor felejtős egy évig az ügy.Vagy ő mindig nézte magát?Vagy hogy figyelt fel rá?(ami egyébként nagyon jó hír,hiszen így tuti az elején van és az nagyon nagyon jót ígér én úgy tudom)

12. gizus58 (válaszként erre: 1. - Virag32)
2012. jún. 1. 16:45
Ne aggódj, ha februárban minden rendben volt a mammográfián, előtte nem észlelte a csomót,és ott sem látták, akkor valószínű , hogy jóindulatú!!!Aspirációs cytológiát vettek??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook