Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek hasonló állkapoccsal kapcsolatos problémája? fórum

Volt már valakinek hasonló állkapoccsal kapcsolatos problémája? (tudásbázis kérdés)


11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Aegle)
2011. máj. 30. 18:01

ja


ott nem ismerek senkit


nézz utána a problémádnak úgy a keresődben, hogy éjszakai fogcsikorgatás, vagy fogszorítás

10. Aegle (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2011. máj. 30. 17:59
Köszönöm, azt elfelejtettem mondani, h Szegeden keresnék szakembert.
2011. máj. 30. 17:58
mindkét linken nagyonjó szakembereket találsz
2011. máj. 30. 17:58
2011. máj. 30. 17:54
6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Aegle)
2011. máj. 30. 17:52
éjszakai harapásemelő segíthet
5. Aegle (válaszként erre: 4. - Ildi0325)
2011. máj. 30. 17:44

Az a baj, h nem tudom, melyik a jó orvos. Mert a régi bajom is pont egy rossz fogszabályozás miatt jött elő. Ki tudja, h most nem-e még jobban elrontják? Nagyon félek ettől. :(

Keresgéltem neten, de ott vagy olyat találok, h valami miatt kialakulós szájzár vagy tartós, szájnyitási probléma. Nálam viszont alapból semmi panasz nincs, sőt tudok tátogni nagyokat. De amikor tartósabb, komolyabb "izommunkára" van fogva az állkapcsom, akkor utána jelentkezik csak a fájdalom, a húzódás.

De köszönöm a tippet, akkor valszeg keresni fogok egy fogdokit, akire sok jót mondanak.

4. Ildi0325 (válaszként erre: 2. - Aegle)
2011. máj. 30. 17:35
Egyáltalán nem ritka a problémád és senki nem fog értetlenül rád nézni a fogorvosnál.Állkapocsízületi problámád van, amit tudnak orvosolni. Valószínű az lenne a járható út, hogy elmész a fogorvosodhoz és ő ad beutalót az illetékes fogszabályozó szakrendelésre.
3. Aegle (válaszként erre: 2. - Aegle)
2011. máj. 30. 17:25
Még annyit, h a nehézkes kinyitás nem is fáj, hanem mintha húzódna. Mint mikor valamije megrándul az embernek és valami nem úgy van a helyén, ahogy kéne és bizonyos mozdulatra feszül.
2011. máj. 30. 17:23

Az egész mizéria sok évvel ezelőtt kezdődött, amikor is ki-kiakadt az állkapcsom. Megállapították, h helytelen fogszabályzás nem tett jót az állkapocsizületeknek. Tornáztatás, masszírozás után nem is jött elő semmi tünet. Viszont mióta együtt vagyok párommal és együtt alszunk, kiderült, h éjszaka csikorgatom a fogam. Ez eleinte állandó volt, de mostanság csak akkor, ha egyik oldalamról a másikra fordulok, tehát enyhült. Viszont elkezdtek átrendeződni a fogaim, torlódnak a hátsó bölcsességfogak miatt. Ki kellene húzatni, de erre nem könnyen szánja rá magát az ember. A fogcsikorgatás enyhült, szóval nem biztos, h a fogak helytelen állapotára lehet fogni azt, h mostanság ha tartósan nyitva tartom a számat vagy rendkívül rágósat eszek, akkor fáj az állkapcsom. Utóbbinál még elviselem, de az előbbi után az állkapcsom kinyitása nagyon nehézkes, fáj egy bizonyos nyitási szög után. Intim, nem intim, ez megnehezíti párom orális kényeztetését, amivel évekig semmi bajom nem volt, most pedig 1-2 perces kényeztetés után már nagyon érzem és utána nem is nagyon tudom órákig rendesen kinyitni.

Azt se tudom, milyen szakembert kéne felkeresnem ezzel a problémával :( És vajon nem néznek-e majd rám hülyén, ha az utóbbi panaszomat elmesélem. Mert igazándiból a tartósan nyitva tartás csak akkor szokott felmerülni.

2011. máj. 30. 17:18
Volt már valakinek hasonló állkapoccsal kapcsolatos problémája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook