Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt már valakinek érgyulladása? fórum

Volt már valakinek érgyulladása? (tudásbázis kérdés)

2013. okt. 22. 13:53
Szeptember végén gyökérkezelésen estem át ,ez csak annyiban érdekes ,hogy 1000mg-os augmentint ,néha cataflamot és fogamzásgátlót szedtem . Az alábbi tüneteim kb 2,5 hete kezdődtek ,illetve akkor vettem észe .Feltűnt ,hogy jobb oldalon lent a bölcsességfognak (ezt a fogat nyár közepén távolították el ) megfelelő helyen az állkapocsnál néha fájdalmasnak nem mondható ,inkább ilyen tűszurka szerű érzést tapasztalok .Nem foglalkoztam vele ,de egyszer amikor megint éreztem odanyúltam ,és egy kis kerek mobilis csomót tapintottam . Nagyon megijedtem :S. Azonnal nem mentem dokihoz ,vártam pár napot hátha elmúlik .Azt gondoltam ,hogy nem nyirokcsomó ,hiszen állkapocs csontban .. nem lehet ,csak alatta ill.környékén .Miután kellőképp felspanoltam és beparáztattam magam ,csak visszamentem a fogdokimhoz .Ő kitapogatta a nyak körüli ,nyálmirigyek körüli részt ,ill.belül a számban is .Semmi kórósat nem észlelt .Ill .amit észrevett ,a neten is mutatta ,hogy amit magamnak érzek ,az ér .Az enyém valamiért jobban kitapintható . Azt mondta ne aggódjak ,csak ne nyomogassam ,mert szédülést ,zsibbadást okozhatok magamnak azon a területen .(Hát én az azt megelőző napokban jól meggyötörtem ,nyomigáltam az eremet ,folyton odatévedt a kezem .)Az a kis göbszerűség lement ,utána azt éreztem ,hogy néha (naponta 1-2x )húzódik az ér és oda szúrkál valami .Csak nem nyugodtam meg teljesen ,elmentem a háziorvosomhoz ,ahol sajna helyettesítő doki volt de ő sem érezte kórósnak . Tegnap délután elmentem a fül orr gégészetre is ,ott szintén megerősítette a fogorvos álltal hallottakat a doktornő .Arra csak nem kaptam választ ,miért lett ilyen kerek tapintatú az ér ... ami ,most már jóval kisebb de egy részen keményebbnek érzem .Tudom elég fura helyen van ,de gondolom ha ez esetleg érgyulladás ..akkor bárhol kialakulhat ,adott esetben nekem az állkapcsomnál .Mit lehet vele tenni ?Érsebésznek is írtam ,de ő sem mondott semmit.Gondolom ha valami olyan lenne ami nagy gondot okoz ,tovább küldtek volna az orvosok . Majd elmúlik magától ,vagy azon a részen ilyen meev tapintatú lesz az érszakasz ? Kicsit hosszúra sikerült az irományom ,de kíváncsi vagyok tapasztalt -e valaki hasonlót ,akár másrészen ?
2013. okt. 22. 13:35
Volt már valakinek érgyulladása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook