Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek epehólyag polipja? Hogyan távolították el? fórum

Volt már valakinek epehólyag polipja? Hogyan távolították el? (tudásbázis kérdés)


19. Csillag99 (válaszként erre: 16. - Noorah)
2018. dec. 13. 11:11
Az epehólyagot távolítják el, laparoszkoppal, egy kis 3cm vágás, plusz két lyuk. Felépülés 1 hét, 1 éjszaka kórház. Szerintem a polipot érdemes eltávolitatni, nem nézegetni, sose lehet tudni, mikor mi lesz belőle. Hogyha állandó panaszokat okoz, akkor főleg. Van akinek műtét után is maradnak panaszok, mint pl. hasmenés, de ez egyéni. Amíg nem estél át a műtéten nem tudhatod, hogy nálad milyen lesz.
18. bp15
2018. dec. 7. 21:05
Sziasztok, nálam ma diagnosztizáltak egy 7mm-es polipot, meg néhány kisebbet UH-val. Fél év múlva kellene visszamennem ismételt UH-ra. Nálatok így ennyi év után hogy alakult a betegség? Tudtok valami update-et magatokról, aki még olvassa a topicot?
17. addy
2012. szept. 23. 15:01
Nekem 9 mm-es, de csak nagyon szigorú diétát kell tartanom, és januárban megnézik újból UH-gal, mert állítólag ez visszafejlődhet, ha betartom a szabályokat.
16. Noorah (válaszként erre: 15. - Dolores007)
2011. nov. 19. 15:20
Én remélem hogy ezt kiveszik, mert szeretnék ismét tornázni és jól érezni magam. Már nincs olyan óra egy napban,. hogy normális lenne a gyomrom. És még ráírják a lapra, hogy "nem sürgős", pedig nekem az lenne. Most épp nincs munkám, de ha lenne, hogy dolgoznék így, hogy állandóan beteg vagyok? :(
2011. nov. 19. 10:18
A páromnak 7mm-es koleszterin polipja van az epehólyag falán. Csak diétát javasolt rá a doki.
14. c9f9b53798 (válaszként erre: 7. - Noorah)
2011. nov. 19. 10:14
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem a műtét óta van az állandó puffadás, gyomorsav... állítólag vannak akiknél megmaradnak a tünetek (előtte nem volt semmi, csak az állandó görcsök, hányás, halálfélelem), vagy több idő kell mire a szervezet az új működéshez hozzááll.
2011. nov. 19. 10:12

Nekem epekövek is voltak, meg polip, de eltávolították az epehólyagomat, már be volt gyulladva, úgyhogy nem tudom mit csinálnak szimplán kövek nélkül ezzel.


Az biztos, hogy csináltak szövettant a műtét után, de negatív lett.

12. Noorah (válaszként erre: 11. - Noorah)
2011. nov. 19. 09:15

szórás = szúrás


A barátnődnek is pont ilyen polipja volt?

11. Noorah (válaszként erre: 10. - Bujuli)
2011. nov. 19. 09:14
Igazából nem tudom ez mit jelent. Csak szórás? Azt hogy csinálják? Akkor miért mondta a kiscsaj, az endoszkópszerű vizsgálatot? :( Remélem ő tévedett, már nagyon kíváncsi vagyok...
10. bujuli
2011. nov. 19. 09:00
Savat is okozhat, hányingert is, ha műtenek, laparoszkópiával csinálják, nincs vágás, csak szúrás, nincs kellemetlenség. Egy barátnőmnek csinálták, másnap már hazament, semmi baja, sztem ne izgulj
9. Hedi13 (válaszként erre: 7. - Noorah)
2011. nov. 19. 07:34
Puffadást tuti okozhat, savat nem tudom.
2011. nov. 18. 22:37
Nekem hasi mütétem volt, de anyumnak az epéjét kivették, kő miatt.Szkópos műtétje volt.
7. Noorah (válaszként erre: 6. - 051809cc90)
2011. nov. 18. 22:13
Puffadással és savval mentem, de nem csak reflux lett belőle. Nem tudom, hogy okozhatja-e valamelyiket...
2011. nov. 18. 22:06
De azt nem laporoszkóppal veszik ki??TÜneted is van?
5. Hedi13 (válaszként erre: 4. - Noorah)
2011. nov. 18. 21:56
Nekem is akkora. Érdeklődj utána, hogy kell -e feltétlen műteni, mert ha nem okoz panaszt, szerintem nem érdemes. Én úgy tudom, hogy az egész epehólyagot veszik ki.
4. Noorah (válaszként erre: 3. - Hedi13)
2011. nov. 18. 21:48
Nekem 5 mm-es, most fedezték fel, jövőhéten megyek orvoshoz vissza, szóval még nem mondtak semmit. Ezt a tükrözésszerű beavatkozást csak egy ápolónő mesélte, akinél érdeklődtem időpont miatt.
2011. nov. 18. 21:20

Szia, mekkora a polipod?

Nekem papillómám van kb 5-6 éve az epehólyag falon, figyelgetik félévente uh-n, panaszt nem okoz. Neked mondták, hogy feltétlen hozzá kell nyúlni?

2011. nov. 18. 21:12

Ma voltam ultrahangon és ezt mutatták ki, de még nem voltam vissza a gasztro orvosnál. Eléggé be vagyok tojva, mi lehet ez, állítólag úgy veszik ki, mint ha gyomrot tükröznének, csak legalább fél óráig tart és bekábítva.


Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2011. nov. 18. 21:10
Volt már valakinek epehólyag polipja? Hogyan távolították el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook