Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
562. Imisz (válaszként erre: 561. - Nymph1212)
2017. jan. 21. 09:02
Majd írd meg a fejleményeket. Kitartás, bár szerintem sem lesz csoda....sajnos, pedig bárcsak így lenne, könnyebb lenne az életünk.
561. nymph1212 (válaszként erre: 559. - Imisz)
2017. jan. 20. 22:55
Nagyon jofej orvos vt az ugyeletes, megvizsgalt, azt mondta kezd beolvadni a talyog es hogy nem erti miert nem kaptam mar a legelejen antibiotikumot. Most irt fel, abban maradtunk hogy ejjel jegelem a talyogot, kenem a kenoccsel es beveszem a gyogyszert. Holnap delelott megnezzuk mi valtozott, ehgyomorra menjek, ha nem javul mutet. Estere johetek is haza. Megnyugodtam kicsit, beletorodtem hogy holnap valoszinu mutet, nemhiszem hogy egy ejszaka alatt csodafog tortenni.
2017. jan. 20. 22:17
Sziasztok! Engem 10 napja műtöttek tályoggal,elotte 10 napig minden lehetséges házi gyógymódot bevetettem,de hiába.. Az utolso napok a műtét előtt már kegyetlenek voltak,nem tudam járni sem.. Tul vagyok rajta az a lényeg. A kérdésem.. Ülőfürdő mikortól lehetséges? No meg a szex.. Mennyi idő a kötelező önmegtartóztatás :) és mennyi idő telik el,hogy mar ne fájjon? Bocs,hogy itt kérdezek,de olyan mufurc volt az orvos aki kontrollált,hogy nem mertem belebonyolódni.. Köszi! :)
559. Imisz (válaszként erre: 558. - Nymph1212)
2017. jan. 20. 21:02
Remélem már túl is vagy rajta! :)
2017. jan. 20. 18:28
Szia! A surgossegi nogyogyaszatra megyek. Elviselhetetlenul faj mar, hoemelkedesem is van, ugyhogy osszeszedtem a batorsagom es mindjart indulok. Remelem megoldodik a problema es holnapra tul leszek rajta.
557. Imisz (válaszként erre: 556. - Nymph1212)
2017. jan. 20. 18:11

Nem tudom hová mennél be. Gondolom ha nem éhgyomorra mész akkor várnak a műtéttel pár órát, attól függően mit ettél utoljára és mikor.

Sok sikert, mielőbbi gyógyulást!

2017. jan. 20. 14:41
Sziasztok! Nekem is talyogom van :( szerdan voltam orvosnal, azt mondta egyelore nem kell muteni, irt fel antibiotikumos kremet, hogy napont ketszer azzal kenjem, ha nagyon fajna, none vagy lazas lennek menjek vissza hamarabb, ha panaszmentes akkor egy het mulva ujra ranez. Ma reggelre annyira fajt, hogy se felallni, se fekudni nem tudtam. Fajdalomcsillapoto segitett kicsit, de nem fog elmulni a kremtol mar latom. Ha estere is annyira fog fajni elmegyek az ugyeletre. Gondolom egybol megmutik. Akit mutottek igy, hogy nem elojegyzett mutet volt elmeselne mi tortent? Altatasban vegzik a mutetet azt olvastam, de altatas elott nem lehet enni, ha este megyek be nyilvan nem ehgyomorra fogok menni, akkor nem mutenek meg? Nagyon be vagyok parazva.
555. Imisz (válaszként erre: 554. - Agi.M)
2017. jan. 11. 13:49

Nem tudom, mi lehet nálad. Én nem érzek semmit, holnap leszek 3 hetes. A vágás szépen beforrt, alig látszik már. Néha érzem a helyét (törléskor pl.) de tapintásra semmit.

Nem kell már visszamenned kontrollra? Ha igen vagy ha nem múlik én azért visszamennék, nézze meg a doki.

554. Agi.M (válaszként erre: 552. - Imisz)
2017. jan. 10. 22:18
Lassan 2 hettel a mutet utan, meg mindig erzek a talyog helyen egy kemeny kis puklit. Normalis ez? Vagy ez lenne a ciszta, amibol a talyog lett es ez orokre ott is marad?? Kinek volt hasonlo tapasztalata a mutet utan?..
553. fotkabb (válaszként erre: 550. - Nikk_1982)
2017. jan. 6. 13:34

Engem 2014-ben műtöttek vele, nem ronda a heg ,annak ellenére,hogy gyulladt volt, csak néha érzékeny.

Ne aggódj,nem lesz neked sem ronda :) Csak kissé lassabban gyógyul.

552. Imisz (válaszként erre: 551. - Agi.M)
2017. jan. 3. 21:05
Köszi, beszerzem! Az az igazság kétkedő vagyok annak ellenére, hogy azt elhiszem és tudom, hogy lelki okai is lehetnek a betegségeknek. Csak számomra a kivitelezés nehéz. Pedig 6 éve tényleg komoly műtéten estem át, akkor mondogattam, hogy most aztán belőlem MINDEN ROSSZAT kivettek. Idén nyárig (amikor egy ciszta volt a mellemben) működött is a dolog, az egész családot végigápoltam mindennel legyen szó influenzáról, megfázásról, tényleg bármiről, és soha semmit nem kaptam el! A nyár ota viszont minden nyavalya utolér és ennek véget kell vetni! :)Mert több ilyen bartholint nem akarok!
551. Agi.M (válaszként erre: 549. - Imisz)
2017. jan. 3. 19:58
A bevonzas ellen ajanlom Louise L. Hay Eld az eleted!cimu konyvet. Nem tudom ismered-e, en nem tudom letenni! Nagyon sokat segit a szamtalan pozitiv megerositessel, amit egesz nap mondogatok magamnak. Konkretan, szervi bajokra lebontva ad lelki magyarazatokat es az adott problemat feloldo pozitiv allitasokat. Sokat segit, hatha a sorstarsaimnak is..teljes gyogyulast kivanok testi-lelki vonatkozasban!!!
550. Nikk_1982 (válaszként erre: 547. - Fotkabb)
2017. jan. 3. 14:23
Nekem a műtét után 4 nappal megjött a mensesem és onnantól sokkal jobb lett a fájdalom. Mondjuk nem is gyulladt be a heg. De rettentő rondán gyógyul. :-O Nem tudom a doki cseszett el valamit vagy az én sebgyógyulási képességemben van hiba de ha nem lenne szuper megértő férjem, hááááát komoly problémákat okozna a szexuális életemben (pszichésen)
549. Imisz (válaszként erre: 548. - Agi.M)
2017. jan. 3. 07:06

A csípő érzés már elmúlt és a seb is szépen begyógyult. Talán csak 2 napig vérzett. Mintha apró lyuk még lenne, de szerintem már csak a helye és nem érzékeny semmire. Mosakodni, törölni mindent tudok már.

Ma kezdek dolgozni, így mától nekem is a kenőcs a fő csapás irány, eddig az oldatos lemosás ment.

Antibakteriális törlőkendővel felkészültem :)

Bízzunk benne, hogy nem jön többé elő ez a dög! Bár ahogy az első napokban végig vissza olvastam az összes bejegyzést, hát mit mondjak, beparáztam. De nem görcsölök rá, nem akarom "bevonzani" :)

548. Agi.M (válaszként erre: 546. - Imisz)
2017. jan. 2. 20:18
Igy 4 nappal a mutet utan egesz szep mar a seb, ezert sem erzem indokoltnak, h visszamenjek a dokihoz h szetbarmolja es megint ateljek egy ilyen fajdalmas es esetleg ertelmetlen beavatkozast. A gezt nagyon konnyen el tudtam tavolitani magamnak, miutan kamillas ulofurdot vettem es en is betadine kenoccsel kenem reggel-este + kamillas nedves torlokendo a wcn. Ajanlom neked is, igy nincs csipo erzes! Neked mennyi ideig verzett a seb? Es mennyi ido, amig osszeforr? Tiszta para ez az egesz, de halisten, h a neheze mar a multe..
547. fotkabb (válaszként erre: 543. - Nikk_1982)
2017. jan. 1. 14:43
Szia! Engem műtöttek vele. Pokoli 1 hónapom volt utána. 15 öltésem volt abból az első 5 begyulladt. Több féle antibiotikumot kaptam rá,és fájdalomcsillapítót. Ülni,járni alig tudtam,úgyhogy végig álltam, vagy ha tehettem feküdtem azt az egy hónapot. Azóta néha érzem,mert az első két öltésem helye megvastagodott,amit csak újabb műtéttel lehetne helyrehozni. Kihagytam ezt a lehetőséget.
546. Imisz (válaszként erre: 545. - Agi.M)
2017. jan. 1. 12:30

Igen ez a gézcsere brutális! Nincsenek rá szavak. Mi nők annyi mindent kibírunk, sajnos ezt is ki kell, pedig már kínzás számba megy.

így 10 nappal a műtét után azért bíztatlak, nekem már szépen záródott a seb igaz nem cserélték a gézt csak 2x. A pisi sokáig csípett, minden egyes wc után mentem a kádba betadinos lemosásra, még a mai napig is. Addig csinálom míg van betadin, bár a 27-i kontrollon azt mondta a doki még 1-2 nap és abba lehet hagyni.De ha már megvettem, elhasználom :)

Kitartást és gyógyulást!

545. Agi.M
2016. dec. 30. 20:02
Az en kalvariam kb 2 hete kezdodott. Tobb, mint 10 eve fedeztek fel a bartholin cisztamat, de sosem nyultak hozza, mert nem okozott semmilyen problemat.. Egeszen 2 hettel ezelottig, amikor egyik naprol a masikra dionyi, majd 4cm-es tojasnyi lett. Az elso orvos, aki latta, cisztakent akarta egyben kimuteni az egeszet, de amig elment szabadsagra, ez szepen tovabb nott, igy kenytelen voltam ujabb orvost keresni. Minden hazi modszert bevetettem kozben, amit a neten talalni lehet (gyogyfuves meleg ulofurdok, jegeles, kenocsok, gyogyteak, illoolajok, almaecet, homeopatia, termalfurdo, stb.), de csak arra volt jo, h talyogga erlelje a cisztat, amit vegul tegnap fel kellett nyitni. Eletemben nem ereztem magam ilyen kellemetlen helyzetben. Bar nekem a talyog nem fajt, ahogy itt sokan irjatok, csak borzaszto kellemetlen, feszito, ego erzes volt, de lelkileg sokkal jobban kikeszitett. Mondtam is ra a mantrakat es kezelni kezdtem a lelki oldalat, de ennek ellenere nem usztam meg a felnyitasat. Nincs rajta mit szepiteni, borzalmas volt. A doki a maganrendelesen helyi erzestelenitesben vegezte el a marsupializaciot, azaz egy lezeres eszkozzel (Leep) utat nyitott a bent levo trutyinak, ami olyan erovel pukkant ki, mint egy lufi es oriasi megkonnyebbules volt! Viszont a sebtisztitas (h2o2, ill.betadine) es gezbehelyezes egy tortura.. De akkor meg nem tudtam, h a neheze majd a masnapi gezcserenel jon, erzestelenites nelkul. Na ezt a fajdalmat leirni nem tudom. Folytak a konnyeim es remegtem mint egy nyarfalevel, raadasul a dokinak egy kedves szava sem volt h megnyugtasson. Pokoli ez az egesz, alig varom h felebredjek ebbol a remalombol. Elvileg azt mondta ez a lelketlen penzsovar, h meg legalabb 3-4x kellene elvegezni ezt a sebtisztitast es gezcseret, h tutira teljesen kitisztuljon a seb, de inkabb folytatom a hazi modszereket. Mivel hetvege van, magamnak kell majd kiszednem a gezt a sebbol, de mar elore rettegek.. csinalta mar valaki ezt maganak?? Az uj ev kezdetet mar a gyogyulasnak es felejtesnek szentelnem..
544. Imisz
2016. dec. 24. 13:24

Sziasztok! Nem olvastam vissza az egész topikot csak az utolsó oldalt de lesz időm pótolni...engem csütörtökön műtöttek.

Múlt vasárnap éreztem, hogy valami nem stimmel a jobb kisajkamon a hüvely közelében, de akkor még nem gondoltam semmi különösre. Hétfőn már ott volt a kis dudor, kedden "kigoogleztam" a bajom :) és persze rettentően besz@rtam. Szerdán már se ülni, se járni nem tudtam, kedd óta betadine kenőcs, dunsztolás ment 1000-el. Szerda este beszéltem a szülészeten dolgozó műtősnő barátnőmmel, hogy én bizony bartholin-t diagnosztizáltam magamon. Előtte még csak nem is hallottam erről. Azt javasolta ne kisérletezgessek otthon, mutassam meg dokinak. Persze akkor már úgy voltam, hogy nekem ehhez ugyan senki nem nyúl! A kisajkam megnőtt vagy 3-ára, a dudoron kívül az egész megvastagodott, borzalmasan fájt. De csak rábeszélt a barátnő...másnap mire bementem szerintem már az ágyamat is lerendezte :) szóval megtörtént a műtét, mit ne mondjak elviselhetetlenül fájt! Csak folytak a könnyeim tehetetlenül vártam a fájdalomcsillapító hatását. Megnyitották, kipucolták a tályogot -mert az volt, diónyi ami inkább befelé nőt, kifelé csak max.körömnyi dudor volt-és betamponálták a jódos gézzel. Másnap (tegnap) reggel gézcsere, előtte átmosás. Nem tagadom, hogy húztam a seggem, iszonyat! Mondtam is, szültem 3 gyereket egy hang nélkül, volt epe és vesegörcsöm életemben, azt hittem nekem rohadt magas a fájdalomküszöböm...hát nem! Ezt a fájdalmat nem lehet semmihez hasonlítani!

Ma vissza kellett mennem "szett" cserére, előre rettegtem, beszedtem egy rakat fájdalomcsillapítót előre. Karácsonyi ajándéknak nem kaptam új gézt :) Azt mondta a doki nem látja szükségét, nem váladékozik, nem jön genny. Átmosta, és 3 nap múlva kontroll ha nem lesz rosszabbodás. Itthon betadine oldatos lemosás 2-3x.

Most csak reménykedek, hogy nem záródik túl hamar a seb, illetve nem telik vissza. Ahogy olvasom ez vissza visszatérhet? Hát nekem egy is elég volt! Ülni nem tudok nem is merek, a karácsonyi készülődésből semmi nincs, sétálok csak meg fekszem. Ha sokat vagyok fenn, elkezd húzni lefelé, le kell feküdnöm.

Nem tudom, mivel lehet ezt megelőzni esetleg, nekem a doki bakteriális okokat mondott...de hát egész életemben nem ültem sehol wc-re a sajátomon kívül, kézmosás stb. mindig, hát nem tudom mit lehet még. Azért búra alatt sem tarthatom magam :) de ezután intím törlő-kézfertőtlenítő gél nélkül ki sem lépek, még anyám wc-jére sem.

Meddig leszek ilyen mozgásképtelen?

Ti, akiket előbb műtöttek jól vagytok?


Kellemes, bartholin mentes karácsonyt mindenkinek!

2016. dec. 17. 21:33
Sziasztok! Engem kedden műtöttek vele. Nem volt gyulladás csak ciszta. Sajnos sokat visszaolvasgatni nincs időm. Akit műtöttek hogy telt utána az első hete?
542. Vivieee
2016. dec. 13. 02:34
Ja és még valami..az orvos azt is lehetséges oknak említette meg az elbeszélgetéskor hogy borotvát használok és nem szabadna mert veszélyes lehet ha megvágom magam akár 1mm-en is mindegy hogy naponta használok esetleg újat és főleg ha gyakran használom tehát pl 3 naponta borotválkozok..na hát egyébként pont akkor már legalább 2 hete nem láttam borotvát mert épp nem volt esedékes a használata.. mondjuk én mást nem tudnék elképzelni szőrtelenítési megoldásként, viszont azóta sokkal óvatosabb vagyok az biztos :)
541. Vivieee
2016. dec. 13. 02:24

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek a történetemet, mert nekem is nagyon sokat segített anno hogy a fórumon olvashattam a "tapasztalataitokat" a témában, sőt, nekem ezek alapján a bejegyzések alapján sikerült magamat diagnosztizálni. Remélem sokatoknak segít majd és tanulságul is szolgál az én sztorim.

2014. Április első hetében kezdődött minden. 19éves voltam ekkor, lelkileg totális mélyponton több okból is. Egyik nap fura fájdalmat éreztem onnan lentről..ekkor még nem sejtettem semmit, majd másnapra egy borsónyi nagyságú valami nőtt a hüvelyem jobb alsó sarkába, egyre jobban fájt. Harmadnapra belázasodtam 39 fokos lázzal feküdtem az ágyban ki se tudtam kelni de nem pusztán a láz miatt hanem főleg azért mert ekkorra már olyan fájdalmat éreztem ott a már mandulányi nagyságúra nőtt kinövéstől hogy sem ülni nem tudtam, sem mozogni, mosdóba menni pedig egyáltalán nem. 3 napig ebben az állapotban voltam de addigra már diónyi nagyságúra nőtt, a lázam nem csökkent (elötte sosem volt 38,5-nél magasabb 2 napnál tovább). Nagyon megijedtem mi lehet ez ekkor kezdtem el olvasgatni a témában álmatlan éjszakáimon, mivel már napok óta aludni sem tudtam 2-3óránál többet napi 6 erős fájdalomcsillapítóval sem csak sírni tudtam a fájdalomtól és a már majdnem a falat kapartam. Pedig tanulnom kellett volna az érettségire mert már csak néhány hetem volt hátra Májusig. Miután sikerült diagnosztizálnom magam másnap annyira elkeseredtem hogy nekem bartholin mirigy cisztám vagy tályogom van hogy elhatároztam felhívom a nőgyógyászt aki másnapra azonnali hatállyal berendelt. Mikor megérkeztem a doktornő megvizsgált és amitől rettegtem beigazolódott miután beleszúrt egy tűt és "leengedte" a diónyi nagyságú cisztából a benne lévő gennyes véres váladékot(ami hozzáteszem életem legfájdalmasabb élménye volt) bartholini mirigy tályogom van és azt mondta hogy próbáljam magamnak üríteni oothon ha visszatöltődik 3óránként. De sajnos a HA visszatöltődik az jelen helyzetben 100%-osnak tűnik mert gennyes tályoggá alakult át a ciszta a napok alatt, úgyhogy másnap reggel 6-ra vár vissza éhgyomorral mert VÉRMÉRGEZÉS gyanúja áll fenn..Nagyszerű. Természetesen otthon próbáltam üríteni ezerrel de nem hogy 3óránként hanem óránként töltődött vissza :(

Másnap mentem is a kórházba, nagyon féltem mert sosem volt még műtétem. Vérvétel és a befekvés után jött is a doktornő a nővérrel és sajnos közölték reggel 9-kor hogy az én műtétem lesz az utolsó délután 4-kor mert az ilyen műtétek után teljes fertőtlenítésre van szükség. Remek..már idegileg kikészültem teljesen 1hétnek tűnt az a pár óra.. de végre megérkeztek értem és egy nyugtató után nem sokkal már toltak is a műtőbe.

Miután felébredtem elmondták hogy a teljes bartolini mirigyemet el kellett távolítaniuk arról az oldalról mert annyira rossz volt a helyzet valamint hogy 2 éjszakát kell bent aludnom de én mondtam hogy csak egyet vagyok hajlandó szörnyű volt az egész mint egy rémálom otthon akartam végre lenni. Az éjszaka borzalmas volt mert lefekvésig 3 fájdalomcsillapítót kellett kérnem olyan fájdalmak gyötörtek de miután végre a 3. hatott, megkönnyebbülten aludhattam hosszú idő után 8órát. :) Másnap így haza is mentem de természetesen csak segítséggel tudtam járni hiszen a mai napig egy mutatóujjnyi hosszúságú varrattal kell együtt élnem(a helyzethez képest egyébként szépen begyógyult). A műtét után 3féle kenőcsöt kaptam amik a seb mihamarabbi gyógyulását segítették. Nagyjából 2hét volt amire tudtam ülni rövid ideig, az érettségin is vastag párnával tudtam csak megmaradni, addig a suli közelébe sem mentem egyébként. A varratszedéskor az orvosom kicsit elbeszélgetett velem és megkérdezte hogy lelkileg mostanában ugye nem voltam túl jól? Mert ennek a betegségnek sajnos lelki okai vannak..Ezt követően ha jól emlékszem még 4-6 hetet kellett várnom a szexuális együttléttel de még a 8.hét után is véreztem közben abba kellett hagyni mert irtózatosan fájt úgyhogy ha elfogadtok egy tanácsot akkor semmiképp ne siessetek ezzel mert csak szenvedés lesz a vége. Valamint még egy dolog, ahogy észreveszitek hogy nincs valami rendben ott lent AZONNAL forduljatok orvoshoz mert még ettől is sokkal rosszabb következményei lehetnek egy ilyen borsónyi kis mini labdácskának az eredménye!

Azóta annyi tapasztalatom van így lassan 3év elteltével hogy elég érzékeny a varrat. Néha lüktet ha sokat ülök, szeles időben vagy valamilyen erősebb front közeledtével fáj is és tapasztaltam egy olyat amiről sokat hallottam: némelyik embernek mután eltávolítják valamilyen szervét úgy érzi mintha ott lenne vagy érzi hogy pontosan honnan hiányzik (főleg ha beszél róla). Néha én is mintha ezt érezném.

De összességében már teljesen túl vagyok a történteken.

Egy kérdés maradt csak bennem mert erről is hallottam..elképzelhető hogy évekkel később a másik oldalon is jelentkezhet hasonló tünet? Ha valaki látja ezt és tudja a választ kérem írja meg. Köszönöm!

540. Kittkatt23 (válaszként erre: 538. - Milla0042)
2016. nov. 8. 11:47
Szia!Enis vissza mentem mert zavart.Meg valadek is jott belole.Erre azt mondta hogy jeggeljem.Borogatom?(nem mondta senki)Burowal borogatom most mar nem olyan kemeny es allitolag attol felszivodik.Folyamatos fajdalom nincsen,ritkan belenyilal a fajdalom de ennyi.En meg egyszet azert megnem mutettem hogy ne legyen kemeny.Borogatom es kesz. :)
2016. okt. 26. 18:19

Sziasztok!

Visszaolvastam a hozzászólásokat. Úgy gondolom, tényleg lelki okokat kell keresni.

Saját magamon úgy vettem észre, hogy akkor jött a baj, mikor "be voltam gyulladva" - vagyis féltem, szorongtam az előttem álló problémák miatt.

Van-e valakinek hasonló érzése?

538. milla0042 (válaszként erre: 534. - Kittkatt23)
2016. okt. 13. 14:49
Szia! örülök hogy már jobban vagy, remélem teljesen felépülsz. Amit írtál hogy "kemény", na én pont ezt írtam. műtét után már egy hét után kialakult ez a keménység, és így is maradt. kontroll vizsgálaton kérdeztem hogy mi ez? hát műtétnél kivarrták a ciszta falát, ez ilyen, ha zavar menjek vissza kivágják............pff. gondolkodom hogy kivágatom az egész cuccot,mirigyestül. ha rászánom magam jelentkezek a fejleményekkel :(
537. Nanini
2016. okt. 12. 21:26

Ígértem, hogy jelentek:

Két napja szedem a gyógyszert, sokat fekszem, brutális mennyiségű gyógyteát teát iszom (semmi édesítés! tisztán!) és sokkal kissebb a dudor, és jelentem: fájdalom nélkül tudok felmenni a lépcsőn pisilni!!!!!!

2016. okt. 11. 15:56

Sziasztok, en is erintett vagyok a temaban, gondoltam leirom az en helyzetem: nekem mar volt egyszer 2005-ben, akkor begyulladt, iszonyat fajt, kaptam ra antibiotikumot, az helyre tette a gyulladast es a duzzanatot is! aztan most megint kijott, de most a masik oldalon, es semmi fajdalom nincs, csak a dudor. Elmentem gp-hez (en is Angliaban elek) aki adott antibiotikumot megint (penicillint) de most nem tortent semmi sem. Mar masodik honapja ott van, a gyogyszer nem segitett nert nem volt gyulladas. Doki javasolta a kis beavatkozast, de mondtam en inkabb varnek meg, es kepzeljetek Lanyok elkezdett lappadni!!!! szoval lehet idovel magatol is megoldodik, felteve ha nincs gyulladt allapotban! az enyem meg kicsit mindig ott van ugyan, de azert lenyegesen kisebb lett a merete, igy optimista vagyok!

amugy meg egy mondatot az angol rendszerrol: dokim felhivta a korhazat mutet ugyben, es azt mondtak ha nem akarom nem gond, amig nem no, nef faj, nincs valadek belole... barmi ilyesmi nem kell miatta aggodnom, ket honap mulva esetleg kontroll (de remelem arra mar nem kerul sor)

535. Nanini
2016. okt. 11. 00:24

Sziasztok!

Nálam néhány napja kezdődött a cirkusz.

Csütörtökön pici fájdalom, néha van egy pici havibaj előtt, gondoltam nem gáz, pénteken pici fájdalmat éreztem és a dudort is észrevettem de azt hittem csak óvatosabban kell szeretnünk egymást a párommal… de azért biztos ami biztos vettem egy rozmaringos ülőfürdőt amitől lentebb lappadt kicsit. Szombaton megjött napokkal korábban + délutánra az egész testem fájt. Meglévő hátfájás kombinálódott a menstruációs fájdalommal… senkinek sem kívánom. Ezt amúgy olvastam másnál is. Szóval szombaton mire végeztem a melóval azt hittem haldoklom.

Vasárnap megöngoogleizáltam magam, és számomra egyértelmű volt, hogy mi lesz a diagnózis. Bele is olvastam ebbe a fórumba, és be is fostam rendesen, hogy műtét… ne… csak azt ne!!!

Szóval mivel megjött vettem ugye betétet, mert gondoltam az tán csak jobb lesz. Aha… éjjel annyira fájt amikor hozzám ért, hogy nem tudtam aludni. Hatalmasra nőtt megint. Felmásztam a fürdőbe, vettem egy zuhanyt, leszőrtelenítettem magam, hogy a frissen kinőtt szőrök ne irritáljanak, előkotortam a magyarországról beszerzett ob mini tamponjaimat és búcsút intettem a betéteknek, vastagon bekentem a duzzanatot körömvirágkrémmel és nem vettem fel bugyit, csak egy bő puha nacit.

Hétfőn mentem el orvoshoz.

Londonban lakom egyébként, szóval ha te is és ugyanúgy fosol mint én, ne tedd.

Kitöltöttem a papírjaimat. Van egy sor, hogy mik a tüneteim. Leírtam. Kivártam a kellemes kis két és fél órámat amíg sorra kerültem, életem értelme az öcsém és a recepciós csaj felváltva röhögtetett a hülyeségeikkel a dokinő asztalán meg már a belépésemkor fel véltem fedezni egy papírkát, amin a bartholin mirigy gyulladásának leírása van. Elmondtam a tüneteim, megvizsgált, talált még egy rohadt cisztát máshol, antibiotikumot írt fel, majd a kezembe nyomta a papírt amit az asztalán láttam. Nekem volt kinyomtatva.

A nő gyors hatékony és pontos volt és azonnal meg is nyugtatott.

Azt mondta időben mentem el, és nem kell műtét.

Majd megírom mi lett az antibiotikumos kúra vége.

534. Kittkatt23 (válaszként erre: 533. - Milla0042)
2016. okt. 9. 20:57
Szia!inkabb menj vissza.mert be is tokosodhat es akkor az egeszet ki kell muteni. :/ mar jobban vagyok,nem faj.csak jon belole valami es kemeny.
533. milla0042 (válaszként erre: 532. - Kittkatt23)
2016. szept. 25. 02:05
Szia! kihámozás volt, vagy kivarrás? nekem 8 hete volt tályog műtétem , kivarrták , de még mindig érzek duzzanatot :( de most hogy leírtad milyen brutál a második műtét, nem merek visszamenni.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook