Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
591. Nikk_1982 (válaszként erre: 589. - Mercike1984)
2017. febr. 16. 16:22
Nem kéne összefüggnie a kettőnek
590. Zina01
2017. febr. 14. 22:55

Sziasztok!

Szeretném megosztani a tapasztalataimat, talán segít majd vkinek. Rajtam is jelentkezett ez a ciszta. Megijedtem, nem tudtam mi ez ( persze kigugliztam, de ezt nem mondtam a dokinak), elmentem orvoshoz. Azt mondta jegeljem meg kenjem Bethadine kenőccsel és meglátjuk hova fejlődik vagy elmúlik. Két hétig csináltam ezt nem történt semmi változás. Hol kicsit összement, hol nagyobb lett. Aztán olvasgattam tovább és találtam egy Hölgyi tea nevezetű teát. Sokan írták hogy pár hónap alatt elmúlasztotta a petefészek cisztájukat. Sajnos nem bízom a netes rendelésekben, ezt pedig csak ott lehet megvenni, de kinéztem az összetevőit és sok olvasgatás után három gyógyfüvet választottam, kamilla, citromfű és palástfű. Minden reggel csináltam egy főzetet és éhgyomorra megittam. 3 nap után összement érezhetően, most vagyok az ötödik napon és már olyan kicsi hogy úgy kell keresgetni. :) szóval azért még iszom egy darabig, biztos ami biztos. Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok!

2017. febr. 13. 17:23
Sziasztok! Van bárkinek tapasztalata arról, hogy Bartolini tályog műtét után nem jött meg a menstruációja. Engem két hete műtöttek és késik 3 napja... Ez normális?
588. Imisz (válaszként erre: 587. - Darkqueen)
2017. febr. 12. 21:02

Szerintem ráérsz akkor abbahagyni amikor ténylegesen megjön.

Az jó jel, hogy kisebbedik, puhul. De gondolom vissza kell menned kontrollra, akkor a doki többet tud mondani, a gombás fertőzésre újabb valamit adni.

587. darkqueen (válaszként erre: 586. - Nymph1212)
2017. febr. 12. 08:32

Köszönöm a válaszotokat!

Szedem szorgalmasan az antbiot.. és már egész picike és puhább.Sőt nekem eddig se fájt, és még mindig nem fáj. Ez talán a remény szele hogy magától elmúlik? Viszont nem tudom hogy maga a jelenség miatt vagy az antibio miatt( mert mellékhatásként ott van) gombás fertőzést észlelek..viszont neten néztem ezeknek a hüvelytablettáknak a tájékoztatóját hogy menstruáció elött hagyja abba... nos 1-2 nap és menstruálok... mert persze mindennek egyszerre kell lennie... szerintetek mitévő legyek?

586. nymph1212 (válaszként erre: 584. - Darkqueen)
2017. febr. 11. 19:10
Szia! Nekem talyog volt nem ciszta, alapbol fajdalmas volt ahogy megjelent. Antibiotikumos kremet kaptam ra eloszor, de nem hasznalt, ugyhogy ra 2-3 napra bementem a surgossegire ahol kaptam antibiotikumot is, aztan egy masodik kremet is, es nekem kb 5 nap utan kifakadt. Kamillas ulofurdot csinaltam naponta ketszer. De hosszutavon az nem jo, nagyon szarit. Jegelest is tanacsoltak de nekem az nem volt jo, inkabb a meleg esett jol. De ez talyog volt, nem ciszta, ugyhogy nem tudom cisztara mi lehet a jo, a jegelest, ulofurdot kiprobalhatod. Nekem segitett a tozegafonya tea ehinaceaval (naturland) es algas ligetszepe olaj kapszulat is elkezdtem szedni, ezek gyulladascsokkentok, immunerositok.
585. Imisz (válaszként erre: 584. - Darkqueen)
2017. febr. 11. 14:55

Kedves darqueen! Ne parázz jobban mint ami egészséges! Sajnos házi praktikát én személy szerint nem tudok javasolni, mert nekem 3 nap alatt megnőtt, tályogosodott de itt többeknek sikerült kamillás ülőfürdővel, krémekkel, dunsztolással kifakasztani. Olvasgass vissza, hátha sikerül valamelyik praktika.

A programokat emiatt nem kell lemondanod, azért nem óráról órára nő. Csak hát kellemetlen. Maga a tudat és főleg az érzés.

Amúgy nem értem, én is itt olvastam, hogy az egész mirigyet kiműteni tályogosodva már nem lehet, nem tudom a dokid miért várja meg? Mert akkor már csak a tályogot tisztítják ki.

Ha mégsem elkerülhető a műtét akkor csak azt tudom mondani, baromi fájdalmas utána(nekem az volt) de túléltem, Te is túl fogod! Erős vagy, mint minden nő aki ezen átesett! De szorítok, hogy hasson a gyógyszer és elkerüld a műtétet!

2017. febr. 10. 16:25

Sziasztok!

Tegnap estére sajnos nálam is jelentkezett ez a kórság... persze próbáltam egész éjjel nyugtatni magam hogy ez nem az.. csak mondjuk egy szörtüsző gyulladás..titeket olvasgattalak álmatlan perceimben..szóval hol is kezdjem ki vagyok borulva kurvára...elmentem a nőgyogyihoz és persze azt mondta amit kevésbé szerettem volna hallani..hogy ez bizony Bartholini mirigy ciszta.. (még nemtályog).. egészpontosan kisbabnak nevezte.. persze számomra már ezis borzalmasan nagy.. ott se kéne lennie!! Aztmondta csak azért ir fel antibiot hogy a saját lelkét nyugtassa.. mert elmúlni nem fog tőle.. mindenféle képpen műtét miután végigszedtem a gyogyszert..valóban nem orvosolható házipraktikával? Homeopátiás cuccokkal? Komolyan át kell ezt élnem és végig kell csinálnom? Igazából azt mondta várjam meg mig megnő vagy elkezd nőni (iszonyat bizató) nemakarom h nőjjön nem akarom h ott egyen!!! Így h kisebb jobban roncsolja a szöveket a mütét mert több réteget kell átvágni...viszont dolgozok... napi 10 órákat.. nyilván megtudom beszélni meg megértik bent hogyha gáz van..de mégs minden nap stresszelve menjek behogy vajon elkezd e nőnőni??... rengeteg progit szerveztem hétvégére.. de konkrétan oda os félek elmenni... nemtudo mitévő legyek? mire számítsak milyen gyorsan fog az esemeny pörögni? Mit tegyek és mit ne tegyek?... Már most esz az ideg.. sajnos refluxos is vagyok igy már most érzem a stressztől beköszönt.. arról ne beszéljünk h párnap mulva meg kell jönnie... habzsolom az élvezeteket igen!!

Kíváncsi lennék minden féle praktikára tanácsra..tapasztalatra!

Köszönöm!

583. nymph1212 (válaszként erre: 582. - Imisz)
2017. jan. 31. 19:55
Orulok hogy jol vagy! :)
582. Imisz (válaszként erre: 581. - Nymph1212)
2017. jan. 31. 19:53

Szia!

Én jól vagyok, sehol semmi gond (kopp-kopp-kopp)

Örülök, hogy megúsztad a műtétet! Mondjuk így utólag persze, kibírható de akkor, azt hittem belepusztulok azokba a mosások-géz cserékbe. :) Mi nők, mindent kibírunk :)

Csak csináld amit a doki mond, kenegesd, kötözgesd és ülőfürdőzz amíg kell. Remélem most már hamar elmúlik a szivárgás is! Vigyázz magadra!

2017. jan. 31. 13:18
Sziasztok! Hogy vagytok a mutet utan? Rendbe jottetek mar teljesen? Nekem ugye kifakadt magatol, de meg szivarog, parakotest kell ratennem betadinnal es kamillas ulofurdo. Holnap megyek kontrollra. Remelem valentin napra mar nyoma se lesz :)
580. Imisz
2017. jan. 27. 15:52

macsa65 szerintem is nézze meg egy doki, az a biztos.


Life14 köszi, így könnyebb név szerint keresni mint ott bóklászni az üzletben és nézni a választékot, vajon melyik milyen, hogy válik be?

579. nymph1212 (válaszként erre: 577. - Macs65)
2017. jan. 27. 12:41
Szia! Szerintem menj orvoshoz, az a biztos. Ne vard meg hogy jobban elkezdjen fajni.
578. life14 (válaszként erre: 574. - Nymph1212)
2017. jan. 27. 01:21

Szia!


A Multi - Gyn Femiwash mosakodóhabot [link] ajánlom, a Winalite Love Moon anionos betét, a Carine ProBiotic betét, a Vivicot Bio betét, a Natracare betét, az Organyc betét is jó.

Intim torlokendo rendszeres használatát nem javaslom.

A teafaolaj és a borax glicerin is jó gyulladásra, a karbamidolos krém, a schussler ferrum phosphoricum kenocs is.

És az Energy termékek is jók: [link] .

577. macs65
2017. jan. 26. 23:03
Sziasztok! Szeretném a véleményeteket kikérni. Találtam a csikló alatt 1 cm-re a kisajkamon egy duzzanatot. Érzékeny, csak nyomásra fáj. Volt már ilyen többször is, és idáig mindig kifakadt. De most nem akar. Próbáltam körömvirág krémmel is kenni, egy kicsit enyhítette. Nagyon félek, várjak vagy menjek orvoshoz?
576. timycat (válaszként erre: 574. - Nymph1212)
2017. jan. 23. 23:38

Én mindenből színezék és illatanyag menteset használok. Azt vettem észre hogy nekem a csomó pl illatos habfürdőkre, nedves törlőre, wc papírra érzekenyen reagál.

Mosakodónak a sima Lactacydet használom

575. Imisz (válaszként erre: 574. - Nymph1212)
2017. jan. 23. 20:43

Nem tudok tanácsot adni. Úgy vagyok, mint te, nyilván eddig is megvolt a higiénia de most jobban odafigyelünk. Bennem is felmerült, 51 évig megúsztam most honnan? mikor? milyen bacit szedtem össze? Na mindegy már. Búra alatt nem tarthatom magam. Én egy közepes árfekvésű intím tusolót vettem a Müllerben, nevét ne kérdezd :) 1200.- körül. Volt 800 és 3500.- között választék bőven. Törlőkendőt eddig is illatmenteset vettem, valahogy nem szeretem az illatukat :) Betétben a Naturellát szeretem, attól nem viszketek. Eddig beváltak.

De hátha jön más és ad valami tanácsot melyiket érdemesebb venni.

2017. jan. 23. 13:19
Sziasztok! Koszonom mindenkinek a jokivansagokat! Ma visszamentem a korhazba, biztos ami biztos nezzenek ra. Mivel a surgossegi nogyogyaszaton kezdtem, igy most is oda kellett mennem. 4 vizsgalat, 4 kulonbozo orvos. A mai megvizsgalta, picit megnyomkodta, keves valadek meg jott belole, az antibiotikumot be kell szednem, mostmar betadin kremmel kenegessem, a kamillas ulofurdo is jo. Kerdeztem tole hogy akkor mi volt ez, mert mar ketfele velemeny van, barholin mirigy talyog es egy "sima" gyulladas es hogy vissza fog-e jonni. Megbiztatott hogy visszajohet barmikor, az intim higieniara kell nagyon odafigyelni. Erre nyilvan eddig is odafigyeltem, de ezentul szeretnek megjobban. Erdekelne hogy aki hasznal intim mosakodoszert, intim torlokendot, melyik valt be? Illetve anionos betetekrol van valakinek tapasztalata?
573. timycat (válaszként erre: 571. - Nymph1212)
2017. jan. 22. 18:39
Az szuper ha "csak" ennyivel megúsztad :) Jobbulást!
572. Imisz (válaszként erre: 571. - Nymph1212)
2017. jan. 22. 18:29
De jó, szerencséd volt! Most már vigyázz magadra, ne legyen még egyszer ilyen para dolog! :) Innentől gyors gyógyulást!
2017. jan. 22. 15:05
Helyzetjelentes: tegnap amikor hazajottem a korhazbol az uj diagnozissal foztem egy eros kamilla teat es azzal borogattam a gyulladast kb 15 percig, majd mikor nekikeszultem a parakotesnek kifakadt a dudor. Vegre nem feszitett, nem fajt! Nem nyomkodtam erosen, nehogy a szovetekbe nyomkodjam a bakteriumokat. Kamillaval torolgettem es kozbe minimalisan nyomtam hogy ami meg esetleg benne van kijojjon. Baneocin kenocsot kentem ra es vartam, hogy visszatelik-e, de 24 oraval utana sem telt vissza, megszunt a pirossag es nagyon minimalisan van mar csak bedagadva, egy picit szivarog, 2-3 csepp latszik a beteten. Azt gondolom megis a harmadik orvosnak volt igaza, ha a mirigy lett volna begyulladva akkor siman visszatelt volna. Vegre lazam sincs mar. Az antibiotikumot meg beszedem es kamillaval borogatom, de szerintem ez mar rendben lesz.
570. jaktocska (válaszként erre: 569. - Imisz)
2017. jan. 22. 10:42
A varratok felszivodnak azt tudom, nem vették ki a mirigyet,marsupialisatio volt. Talyogom volt leeresztették,kivarrták csíkozták állitólag eleg csunya volt.. Nekem,is mondta a noer,hogy kiujulhat,nyugodjak meg. Hat nem nyugtatott meg vele..
569. Imisz (válaszként erre: 568. - Jaktocska)
2017. jan. 21. 21:48

Akkor neked eltávolították az egész mirigyet? Nekem csak a tályogot. Mirigy maradt. Ezért is parázok a kiújulástól, de hessegetem magamtól el a gondolatát is :) Ha eddig megúsztam, 50+ éves létemre ez volt az első akkor remélem az utolsó is!

Zárójelentésen csak rajta van a doki neve aki műtött, próbáld felhívni legalább azt mondja meg mi lesz a varratokkal? Felszívódik? Ki kell venni? Vagy örökre ott marad? Mondjon valamit.

568. jaktocska (válaszként erre: 567. - Imisz)
2017. jan. 21. 20:36
Nekem felvágta kivarrta a széleit. Dokinak az arcat se láttam,egy maszk mögül mutatkozott be azota se láttam. Kontrollra szakrendelésre mentem egy het múlva kellett,nem kaptam időpontot,csak februárra,ezert odamentem,nem szivesen fogadott,megnézte megírta a papirt aztán Viszlát.. A dokim szabin van,ugyhogy sajnos igy jártam...
567. Imisz (válaszként erre: 565. - Jaktocska)
2017. jan. 21. 18:54
Nekem nem volt varratom. Magát a tályogot nyitotta meg egy kb. 1 cm-es vágással, kitisztította és ugye pár napig nyitva kellett hagyni majd magától gyógyult be. Nem mondott a doki semmit erről?
566. Imisz (válaszként erre: 564. - Nymph1212)
2017. jan. 21. 18:51
Ugy legyen! Kívánom tiszta szívből, hogy múljon el műtét nélkül! De valamiért úgy érzem lerázott a mai doki, lusta volt műteni?
565. jaktocska (válaszként erre: 563. - Imisz)
2017. jan. 21. 14:29
Köszi,mi sem szándékozunk hat hétig várni :) meg egy kérdés,a varratok felszivodosak voltak? Mert nekem,meg mindig ott vannak azt sem tudom,miorra tűnik el..
2017. jan. 21. 12:18
Reggel mentem ehgyomorra a korhazba, uj orvos volt ugyeletben, megvizsgalt es azt mondta ez nem bartholin mirigy talyog. Bar a kivezeto nyilasa valoban ott van ahol be van dagadva, viszont a mirigy hatrebb van es o nem erzi hogy az lenne a problema. Ez csak siman egy gyulladas, a jegeles hulyeseg, kamillas ulofurdo, baneocin kremmel parakotes, antibiotikum, fajdalomcsillapito. Hetfon ujra kontroll. Erdekes hogy met orvos szerint bartholin ciszta/talyog. 3 orvos 3 velemeny. Bar nagyon orulnek ha tenyleg csak gyulladas lenne es megusznam a mutetet. Hetfon koderul minden, addig ugyis erzem majd hogy javul-e.
563. Imisz (válaszként erre: 560. - Jaktocska)
2017. jan. 21. 09:08
Szia! Nekem sem mondta a doki, hogy mikortól mehet a fürdés. Gondolom ha a sem beforrt teljesen akkor már lehet. ezt nem firtattam nagyon, mert zuhanyozni szeretek inkább. a szex? Hát mi 3 hét után már nem bírtuk tovább, addigra a seb is beforrt teljesen. Nem mondom, hogy nem éreztem a helyét de nem fájt, nem zavart.
562. Imisz (válaszként erre: 561. - Nymph1212)
2017. jan. 21. 09:02
Majd írd meg a fejleményeket. Kitartás, bár szerintem sem lesz csoda....sajnos, pedig bárcsak így lenne, könnyebb lenne az életünk.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook