Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
711. Picike
2020. ápr. 26. 17:50
Sziasztok, hátha valakinek tudok segíteni az általam alkalmazott - természetesen orvos által előírt - terápiás módszerrel. Nekem Bartholin cisztám volt, nem alakult át tályoggá! (Ez utóbbi házi kezelésében én nem vagyok járatos!) A nőgyógyász először is felírt részemre egy - hat napon át alkalmazandó- fertőtlenítő kúpot, mert akként ítélte meg, hogy a hüvelyem PH értéke nem megfelelő és emellett a hüvelyflóra helyreállítására szolgáló probiotikumot kellett szednem (ezt egyébként két hónapig toltam. Ezzel párhuzamosan egy kifejezetten Bartholin cisztákra specializálódott doktornő - aki a műtétet látta végső megoldásként - javasolta, hogy próbálkozzunk a vágás előtt egy finomabb módszerrel: nyirokkeringést beiindító tea (diólevél tea egy csészével minden reggel éhgyomorra) + napi kétszer levendula olaj borogatás (reggel és este egy órát volt a cisztán egy levendula illóolajjal átitatott vattakorong) + bepanten kenőccsel kellett kenni napi kétszer. Három hétig alkalmaztam a levendulaolaj+diólevéltea+ bepanthen kenőcs kombót amellett, hogy a hüvely PH értékét is próbáltam helyre állítani, és a harmadik hét végén a ciszta kiürüt. Nem hittem benne igazán, hogy sikerül, de toltam emellett szinte minden este stresszoldó meditációt, mert a stressz áll az ilyen ciszta lelki hátterében a szakértő írások szerint, és végül láss csodát, megoldódott a dolog. Remélem valakinek tudok ezzel segíteni.
710. Nabalox (válaszként erre: 708. - Anita767)
2020. ápr. 19. 23:43
Közben írtam üzenetet már, bocsi.
709. Nabalox (válaszként erre: 708. - Anita767)
2020. ápr. 19. 23:31
Adj kérlek egy email címet és megírom az elérhetőségeket.
708. Anita767 (válaszként erre: 706. - Nabalox)
2020. ápr. 19. 11:02
Kedves Nabalox,tudnál adni elérhetőséget a magán kórháznak, ahol tudnák segíteni ebben a problémában? Nagyon szépen köszönöm!Gyors gyógyulást neked!
2020. ápr. 18. 11:30
Sziasztok. A tavaly ateltem mar egy remalmot ezzel, akkor meg tudatlan voltam es nem tudtam mi az. Voltam dokinal, kezelt, nyomkodta, majd egyszer kifakadt.. Azota nem volt, a mai napig, ugyanis erzek egy kis dudort, es enyhen faj. A virus miatt nem fognak fogadni sehol, es nem akarom hogy begyuladjon. Mi tevo legyek? Kérlek segitsetek valami praktikaval.
706. Nabalox
2020. ápr. 15. 09:10

Sziasztok!

Szeretném elmesélni röviden az én sztorimat. 3 hete fájdalomra ébredtem, bal oldali nagyajak alsó része bedagadt. Még aznap el tudtam menni magánrendelésre, ahol megállapították, hogy Bartholin mirigy gyulladásom van. Jegelést javasolt az orvos,illetve ha nem húzódik vissza, akkor kórház. Elmentem rá 2 napra egy másik orvoshoz, aki rányomott, és kifakadt. Üvöltöttem a fájdalomtól. Sajnos még rosszabb lett, így kénytelen voltam bemenni a kórházba. Amit ott éltem át, azt leírni sem lehet. Kaptam egy szaros lidokaint, nem is várt a doktornő,azonnal vágta. Üvöltöttem,sikítottam a fájdalomtól 15 percig,amíg csinálta. Mindezt elvileg a koronavírus miatt,mivel tilos altatni.. alig bírtam taxival hazajönni, be is lázasodtam. Eltelt egy hét, de nem lett jobb, sőt bedurrant még jobban. Napokat zokogtam át,halálfélelmem volt. Közben hívtam a kórházat és közölték, hogy megint lidokainnal tudják csak megcsinálni. A gondolatától is rosszul lettem. Riadóztattam minden ismerősőm. Egyik barátom édesanyja főorvos, kapcsolatokkal. Ő adta meg az elérhetőségét egy professzornak, aki szinte egyből fel is vette a kapcsolatot velem, és egy magánkórhában megműtött altatásban. (Marsupializáció) Nagyon rendes volt mindenki, teljesen kiakadtak az altatóorvostól kezdve a nővéreken át mindenki, hogy ezt hogy gondolták lidokainnal. ... Azóta se tudtam ezt feldolgozni mentálisan. Egy hete műtöttek, a lidokainos vágáshoz képest ez a műtét nem fájt annyira, bár a műtét előtti nap hajnalban spontán kifakadt egy része. Most lábadozom, remélem minél hamarabb rendbe jövök, és soha többet nem jön ki ez a kegyetlen betegség. Ha valaki ezt most olvassa,és ezzel küzd, CSAK és KIZÁRÓLAG magánkórház!!!!!! Különben csak felnyitják lidokainnal,megkínoznak, de a probléma nem lesz megoldva!!

Kívánok mindenkinek gyors felépülést!

705. 090892
2020. márc. 18. 01:23
Bocsi hogy igy darabokba tudtam el küldeni. Remélem ki tudjátok bogozni és h tudtam segíteni. Mindenkinek jobbulást. Sziasztok
704. 090892
2020. márc. 18. 01:19
Azt a lukat h ne forjon gyorsan össze és ki nyomkodta ami benne volt. Mondta h este még egyszer nyomkodjam ki én is. Hála Isten azóta el múlt és még nem jött vissza és műtét nélkül meg úsztam.
703. 090892
2020. márc. 18. 01:16

Sziasztok!

Nekem először kb 12 éve jött ki először akkor nagyon be gyulladt fiatal voltam igy senkinek nem mertem szólni és orvoshoz sem mertem fordulni. Kb egy hétig szenvedtem vele minden lépés fájt és ülni is alig tudtam aztán magától ki fakadt megszünt a fájdalom és el múlt aztán kb 5 éve ismét éreztem hogy nőtt oda egy dudor ami nem fájt egyálltalán ez hol el mult hol vissza jött és ez igy ment egy évig majd utanna többet nem akart el tünni. El mentem vele orvoshoz meg akart müteni ettől nagyon meg ijedtem el mentem másik orvoshoz aki pedig azt mondta ha nem fáj nem kell meg müteni. El kezdtem ezt a fórumot olvasni és szinte mindent ki próbáltam amit itt találtam de semmi nem segített. A paradicsom ami segített abban h egy kicsit vissza húzodjon de nem tünt el. Úgy voltam vele h mindegy ki birom el megyek orvoshoz és műtsenek meg mert már nagyon zavar. El is mentem a nőgyógyászhoz akinek el meséltem ezt az egészet ő is elöszőr csak legyintett h nem kell vele foglalkozni aztán mikor meg vizsgált látta h nagyon nagy dudorom van. Azt mondta most meg probálom meg menteni egy műtéttől és fogott egy tűt és megszúrta aztán valami vassal ki tágította

702. riti1988 (válaszként erre: 701. - Janita19)
2020. márc. 3. 07:16
Szió! Hm.. sztem ez bentről nől kifelé, amikor vmilyen hatásra a mirigy kivezető csöve begyullad. Használsz amúgy borotvàt? Nekem azt el kell elfelejtenem, vagy van vmi szer amivel előtte kezelnem kell a borotválandó felületet. A műtét utàn erre màr nem emlékeztem, majd 17.-n megyek kontrollra akkor újra ràkerdezek. Furcsa, hogy ilyen sokszor kijön Neked :/ nézd meg a lentebbi posztom én leírtam, hogy mikkel kezeltem magam. Üdv Ritu
2020. márc. 2. 19:02

Sziasztok! Új vagyok, de sajnos ismerem a problémát. :( Tavaly májusban lett először ilyen borzalmam, egy szombat estén tapintottam ki, vasárnapra már fájt, hetfői nap doki. Azt mondta nem olyan nagy (Én menni alig bírtam) adott antibiot és mondta, ha kifakad, okés, ha nem, menjek...mindegy a lényeg, aznap estére jól belázasodtam, reggel úgy keltem, hogy kifakadt. Azonnali enyhülés, szuper...

Aztán decemberben ismét egy szombaton éreztem, hogy megint kiújult, de nem volt vészes. Vasárnap délutánra kifakadt.

Most pedig újra itt van :( Ismét szombaton kezdtem érezni, vasárnap egyértelművé vált, ma már szenvedős a dolog, bár nem.annyira, mint az elsőnél, viszont hőemelkedésem van. Egyedül vagyok a 3 gyerekemmel, fogalmam sincs meddig húzhatom.


Egy dolgot nem értek, mindenki azt írja, hogy kívűl lesz dudor, a hüvelybemenetnel. Na nálam sosem kint van, hanem belül a hüvelyben érezni, ami a gátat is feszíti, kìvűlről csak ott lehet feszességet érezni.Talan egy lány írta le ugyanúgy, ahogyan én is érzem, hogy a gát és bent a hüvely van duzzadva. Nem.tudom van-e ennek jelentősége.


A dokim jó messze rendel, a kórház ahol dolgozik, még messzebb, nem is tudom kit csináljak. Nagyon szeretném ha újra kifakadna, természetesen.


Igazából a párakötesre paradicsommal gondoltam, de ha nekem belül van, hogy tudom kivitelezni?

2020. márc. 2. 06:34
jaj az kimaradt, hogy a műtét után most ezt a rettenet AZI SANDOZ-t szedem, mellé Normaflore erősen ajánlott :( plusz kamilla teával kell irrigálni, amibe Betadine-t kell csöpögtetni. jelenleg tisztul, tehát váladékozik, és furcsa szaga van :( kitartást mindenkinek! soha ne legyen ilyen bajotok..
2020. márc. 2. 06:32
No. Én túl vagyok a műtéten, jelenleg itthon lábadozom home office-ban dolgozom :) leírom akkor hogyan történtek a dolgok, hátha segítek valakinek az irományommal:) szóval .. február 5.-n egy gyors nőgyógyászati vizsgálat során jött a szomorú hír, hogy ez bizony ciszta (szerencsére nem tályog)és 1-2 napon belül műteni kellene. No.. ez a doki egy igazi f...volt, bunkó is mellé. nyilván a magyar eü-ben(ha magán, ha állami)kivitelezhetetlen, hogy 1-2 napon belül megműtsenek, pláne, hogy azt írta a papíromra, hogy NEM SÜRGŐS :)rá egy hétre kaptam következő időpontot(szakkonzultációra) hű ezt tényleg műteni kell, mert szilva nagyságú.10 napos antibotikumot kaptam (DOXYCYCLIN) eltelt megint 1 hét mire vérvétel,EKG,mellkasi röntgen majd altatóorvossal való beszélgetős időpontot kaptam. Múlt hét pénteken megtörtént a műtét. Én magánkórházban csináltattam Budapesten. Szerencse, hogy a cég, ahol dolgozom finanszírozta a műtétet is. A lényeg, hogy nekem nem lett tályog, de ígyis fáj a helye. szex 5-6 hétig tilos, mert csak ártasz vele, lovagolni, bicajozni 2 hónapig tilos (nekem ezek a hobbijaim) Amit viszont megtettem azért, hogy ne legyen tályog a következők voltak: Actival Béres Max napi 1 db, GRÁNÁTALMA, almaecettel borogatás, Schüssler-só Nr.11 Silicea D12 napi 4 db,mezei zsurló tea és folyamatos kézmosás naponta többször, még a mosdó kilincsét is a munkahelyemen papírtörlővel fogtam meg :) nekem 8 évvel ezelőtt sajnos tályoggá alakult, most vagy szerencsém volt,vagy ezek a gyógymódok is segítettek.
698. chills (válaszként erre: 697. - Imisz)
2020. febr. 22. 09:15

Há tők egy hónapot mondanak, de nálam az sajnos kivitelezhetetlen.... ezért is kérdezek itt.


Egyébként gyönyörün kifakadt a párakötéstől, pár óra alatt, egész éjjel folyt.

Azt mondta hogy üres volt mire a műtőbe kerültem, kis biztatás másnak... érdemes otthon ezzel probálkotni.

Én annyiból tartom szerenvsésnek magam hogy ambulánsan kerültem be hogy nagyon körültekintőek voltak (honvéd krh) és nem vágtak!!!

Plusz ugye hogy amtobiotikumoztak, ami plusz pont.

Bízom benne hogy elég lesz ez így.

697. Imisz (válaszként erre: 696. - Chills)
2020. febr. 22. 09:03
Kérdezd a dokit a házasélettel kapcsolatban. A gyógyulás nekem kb. 1 hét volt vagy kicsit több, de én jártam vissza tisztogatásra meg be is volt gyulladva és érzékeny volt. Talán Te szerencsésebb leszel.
696. chills
2020. febr. 21. 21:53

Sziasztok! Ma műtöttek nekem egy ilyen (éjjel párakötéssel megnyílt és kifakadt) mirigyet, pontosabban kitisztitották.

Holnap mehetek is haza.

A kérdésem az lenne két luk van, kb. mikor gyógyúl be?

Illetve óvszerrel házaséletet finoman hány nap után élhetek szerintetek?

Möszönöm a válaszokat előre is

695. Imisz (válaszként erre: 694. - Riti1988)
2020. febr. 11. 10:06

Szia! Sajnos nem tudok mit javasolni, nekem így még nem volt, csak a rögtön begyulladós változat.

Remélem kihúzod gyulladás nélkül 28-ig!Kitartást!

2020. febr. 9. 19:09
Sziasztok! 8 évvel ezelőtt sajnos nekem tályoggá alakult , erről nem is nagyon szeretnék már írni, mert borzalom volt. A héten kedden kijött a másik oldalon :( szerdán látta orvos a Medicoverben, aki műtétet javasolt 1-2 napon belül. Első időpont február 28., magyar eü. No komment de mivel nem sos, nincs begyulladva, nincs lázam csak ott van ezért senki nem akar Velem nagyon foglalkozni :( kenegetem Tetrannal minden este, Dolgitot szedek, kamilla és gyömbér teát iszom. Alma, kivi evés ezerrel ja és Actival Béres Maxot tolok. Mit javasoltok még?
693. Nisha (válaszként erre: 688. - Csiga86)
2019. okt. 31. 09:13

Kedves Csiga 86,

Én már 6 műtéten vagyok túl, a bal oldali mirigyemet ki is vették, de ismét ott tartok, hogy most a jobb oldali gyulladt be. Írtad a kommentedben, hogy a Váci utcában találtál egy orvost, aki erre specializálódott. Meg tudod nekem mondani a nevét, vagy hogy hol voltál pontosan? Ebből van elegem, hogy ahány orvosnál én jártam már, de újra és újra visszajön nekem...

Válaszodat előre is köszönöm.

692. Kassziterit (válaszként erre: 684. - Katkacska84)
2019. szept. 5. 02:59
Szia! Nem tudom azóta mi a helyzet, de nekem is sokáig (4-5 évig) egy fájdalmatlan diónyi cisztám volt. Ez egyszercsak eltályogosodott, és tojás nagyságúra nőtt. Műtötték. 3 hónap múlva ismét kiújult, de ekkor már nem csak kitisztították, hanem egy mesterséges nyílást is létrehoztak. Azóta (3 éve) semmi gondom nincs vele.
691. Tonki (válaszként erre: 685. - Gérvágó)
2019. júl. 22. 14:04
Szia Gérvágó!Szeretnék kérdezni. Nekem kétszer volt tályogom és most ciszta lett. A műtét után tényleg eldeformálódik az egész? beesik a helye? Látszik egyáltalán? A szexben utána befolyásol?
690. Imisz (válaszként erre: 689. - Atina)
2019. máj. 27. 19:27

Kedves Atina! S azóta múlik már egyébként? Nem tudom merre laksz, milyen az "orvosválaszték" de ha nem múlik és csak szenvedsz bizony keress másikat. Addig menj amíg rá nem találsz arra aki rögtön tudja mi a bajod. Ha műteni kell hát műteni kell, (ha nem múlik antibiotikumra, kenőcsre) Tény és való, a műtét után nekem fájt nem is kicsit a kezelések alkalmával de olvastam már akinek semmit nem fájt. Így utólag azért csak kibírtam és azóta -kopp-kopp- semmi bajom, nem jött elő, nem újult ki.

Ha van klinika a közeledben oda is mehetsz, van ambuláns rendelésük is. Legalábbis nálunk van.

689. Atina
2019. máj. 27. 16:23

Én tulajdonképpen csak a hozzászólásokat olvasva jöttem rá, mi a neve a bajomnak.

Nem azért, mert nem akartam vele foglalkozni. Nekem egyből begyulladt és nagyon fájt, minden előjel nélkül. Azonnal magán nőgyógyász (mert a rendelőben heteket kell várni), és 20.000-ért semmit sem tudtam meg, csak felírt egy antibiotikumot. Nem tudta mi ez, pedig most hogy utána olvasgattam, ránézésre fel kellett volna ismernie. Az a szerencse, hogy legalább javasolta egy bőrgyógyász felkeresését. Nagyon kínos volt, de bármire hajlandó lettem volna, hogy megszűnjön ez az egész.

A bőrgyógyász már jobban képben volt, de ő sem mondott sokat, csak hogy a mirigyek gyulladtak be. Én akkor még azt hittem ez jó hír. Újabb antibiotikumot írt fel és egy krémet. De mindenütt azt olvasom, hogy műtét, meg hogy visszatér állandóan. Teljesen elkeseredtem. Én ezt nem akarom még egyszer átélni. 11 napja szenvedek vele. És a legrosszabb az, hogy hiába megyek orvosokhoz, semmilyen felvilágosítást nem kapok sehol, de közben meg morognak, hogy az emberek az interneten diagnosztizálják és gyógyítják magukat. Én a net nélkül a bajom nevét sem tudnám, sem azt hogy ez nem is olyan ritka probléma a nőknél.

688. Csiga86
2019. márc. 27. 16:40

Eszembe jutott, hogy mint teljesen gyógyult, írjak nektek.

Röviden, 2016-ban bartholyn mirigy gyulladásom volt, cirka 1 évig nem mentem vele dokihoz... itt olvasgattam, pár dolgot kipróbáltam, mind hasztalan volt, de tényleg. Aztán kifejlődött belőle a bartholyn cisztám, ami egyszer csak bedurrant, tojás nagyságúra nőtt, lázas voltam, se ülni-se állni nem tudtam, kénytelen voltam nőgyógyászhoz menni. Azonnali műtét...

Altatással műtöttek és 6 hétig feküdtem! Holott, ha időben elmegyek dolihoz, akkor jóval kevesebbel megúszom. De! Egy két mondatot kiragadnék a dokik szájából, amit válaszoltak nekem:

Két fő ok, a higénia és a genetika tehet a mirigy begyulladásáról. Nekem konkrétan elzáródott a kivezető “csövem”, így nem kivarrták, meg kipucolták, vagy kivették, hanem egy teljesen új járatot csináltak. A higéniáról, én odalent csupasz vagyok, és nálam nem a higéniával volt gond, de ilyeneket mondtak a dokik, hogy

* bokorba egészségesebb pisilni, mint idegen wckbe,

* tilos az illatosított klotyópapír, aminek színe is van, azt el kell felejteni,

* az intim törlőkendőket is el kell felejteni.

Azalatt a 6 hét alatt minden pisilés után punimosás - egy hét után már eleve a zuhanyzóba jártam pisilni -, napi 4-5x betadines krémmel kenegettem, a harmadik héten hirtelen lehajoltam, akkor 1-2 varratom felszakadt, így a maradék 3 hétben nyugton maradtam. Szex is volt, annak ellenére, hogy mondták, hogy hanyagoljam, de az az igazság, hogy inkább vállaltam a fájdalmat, minthogy hisztis picsa legyek.

8 hetes konrollra egy erre szakodosodott nőgyógyászhoz mentem a Váci utcába (Bp), aki tökéletesnek nyilvánította.

Budapesten, a Flór Ferenc kórházban műtöttek, altatással, tb finanszírozott. A nődokinak 12 ezret fizettem rákszűréssel együtt. Ez aprópénz volt.

Full tünetmentes vagyok, azóta se jött elő, ha ma rátalálnék véletlenül, nem várnám meg, hogy ciszta legyen belőle, mert azt a műtét utáni 6 hetet nem kívánom senkinek sem. Rohadtul fájt.

Azóta egyébként semmin sem változtattam, minden nap fürdök, ugyanannyit szexelek, de pl ha csak tábori klotyós lehetőség van, akkor én a bokorba megyek.

A legjobb tanácsom az, hogy ha bármi szokatlant érzékelsz ott lent, ne itt olvass, hanem nyomás a nőgyógyászhoz, és bármi bajod van, sokkal hamarabb meggyógyulsz, mintha ráülsz a problémádra.

687. Imisz (válaszként erre: 686. - Kitti30)
2019. jan. 13. 17:27

Szia Kitti!

Nem próbáltam (erre a problémára) a paradicsomot de gondolom úgy kell ahogy egyéb esetben. Valahogy ráhelyezni egy vastagabb szeletet, azt befedni valami zacskóval, műanyaggal, ami dunsztolja és nem engedi a nedvet kifelé. Erre rá valami jó szoros bugyit ami segít helyben tartani a cuccost.Ez a nehezebb része szerintem. És várni, várni a hatást, hogy "kiszívja", fellazítja a szövetet és magától talál egy kis lyukat, nyílást a trutyi ahol távozhat.

Lehet későn vettem észre, hogy írtál mert gondolom ezt jobb így hét végén otthon elkövetni ahol nem számít ha mégis kicsorog egy kis paradicsomlé.

686. Kitti30
2019. jan. 12. 07:42
Sziasztok! Valaki le tudnà írni,hogy a paradicsomot pontosan hogyan kell alkalmazni? Köszönöm :(
685. Gérvágó (válaszként erre: 684. - Katkacska84)
2018. szept. 15. 05:40

Szia! Fontos: ha bedurran, vagyis begyullad, akkor nem szedik ki, csak kitisztítják. Utána pedig akárhányszor újra és újra begyulladhat. Csak akkor tudják véglegesen eltávolítani, amikor gyulladásmentes, de nem túl kicsi. Mert alapállapotban olyan kicsi, hogy meg sem lehet találni. Tehát az eltávolításhoz kell egy olyan ideális állapot, amikor megnő, de nem gyullad be.

Azt neked kell eldöntened, hogy mennyire zavar. Nekem sajnos sokszor durván begyulladt. Gyulladás nélküli dudorom soha nem is volt, így nem volt kérdés, az első adandó alkalommal, mikor kialakult az ideális állapot, kivetettem. Már így is majdnem túl kicsi lett, mire elértünk a műtét napjáig. Nem bántam meg, de ismétlem, nekem sorozatos durva gyulladásaim voltak.

2018. szept. 14. 22:24

Sziasztok! Azokhoz lenne kérdésem, akiknek évek óta megvan a cisztájuk, mert nálam is ez a helyzet. 2,5 éve jelent meg a diónyi méretû dudor a jobb oldalon, ami másnapra borsonyi méretûre csökkent. Az elsô doki, akihez elmentem, azt mondta, amíg ilyen pici, addig biztosan nem nyúl hozzá. A másidik antibiotikumos krémet írt fel, ô azt mondta, kimûti, ha akarom, de nem ajánlja addig, amíg tünetmentes. Nekem sajnos sem a krém sem a paradicsomozás nem segített :(

Most olyan babszem nagyságú és azon kívül, hogy engem varomira zavar, tényleg nem érzek semmit. Menstruáció elôtt és alatt szokott érzékeny lenni, de semmi extra, csak tompan fájdogál, alig észrevehetôen. Az lenne a kérdésem, hogy ez meddig marad meg? Lehet ezzel évekig élni úgy, hogy fájdalmat nem okoz, vagy majd valamikor bedurran és akkor kiszedik? Van itt olyan, akinek magától elmúlt pár év után? Eléggé hipochonder vagyok és nem szivesen fekszem kés alá, ha a doki is azt mondja, hogy nem ajánlja. Köszönöm a segítségeteket.

683. Katalin1145 (válaszként erre: 672. - Orsay83)
2018. szept. 4. 23:22
Szia . Most osztottam meg a tapasztalatom. Javasolnam neked is azt a kominaciót. Hatha megszabadulsz tole mutet nelkul :)
2018. szept. 4. 23:15

Sziasztok !


Kifejezetten azért regisztráltam, hogy megosszam a tapasztalatom a tojás nagyságú Bartolini Mirigy gyulladásomról , ami műtét nélkül eltűnt .


Egy pénteki napon ugyanott jött elő ahol 2 évvel ezelőtt.

Akkor hatalmas tályog lett belőle ami műtve lett.


Sajnálom, hogy akkor annyira lazán kezeltem és hagytam így eldurvulni a helyzetet. ( egyébként a műtét a tatabányai kórházban volt és jól sikerült, 1-2 nap es semmi bajom nem volt ) Ettől függetlenül azért nem egy élmény.


Szóval mivel péntek volt , nekem a hétvégén munkaügyi fix programom , plusz a magán nőgyogyász hétvégén nem dolgozik, ezért abban reménykedve, hogy nem nő meg gyorsan, úgy terveztem hétfőn elmegyek az orvoshoz.


Vasárnap délre tojás nagyságú volt…. Tudtam, hogy ez már nem játék, megint műtét lesz. De annyira nagyon nem akartam !


Elkezdtem agyalni, keresgélni a neten. A természetes gyógymódok híve vagyok.


Arra jutottam ez egy gyulladás, szóval olyan kell ami csökkenti. Elkezdtem nagy mennyiségű Kalcuim-Magnezium-D vitamin -t ( 2x 1 maréknyit) , fokhagyma koncentrátumot ( 3x3) , omega hármat (2x3) szedni. Ebben a mennyiségben még aznap ! Plusz jegeltem. Azt meg kell említenem, hogy NUTRILITE márkájú étrendkiegészítők, mert én csak ezekben bízom. Ezt patikában nem találod, online rendelhetők)

Szóval az eredmény , hogy másnap reggelre fele akkora lett.


Természetesen azért elmentem az orvoshoz vizsgálatra . Elmodtam neki, hogy ,, tegnap ota fele akkora lett ” . Ezen természetesen meglepődott. Elmondam miket szedtem be. Ez természetesen nem tetszett neki és annyit mondott ,, én ilyeneket nem tudok javasolni, nálunk csak egy javaslat van AZ A SZIKE !” Mindezt elég flegmán.


Én azért elmondtam, hogy szeretnék adni egy esélyt, hogy eltűnik műtét nélkül. Felírt egy antibiotikumot ( Sumamed 500 mg ) Ezt bevettem ( még aznap 3-kor kettőt és másnap reggel 1-et ) Bár nagyon nem szívesen veszek be antibiotikumot, lehet, hogy anélkül is elmúlt volna ha továbbra is az addíg beváltat teszem, de nem mertem nem bevenni… Szóval ezzel kiegészítettem a fokhagymás , omega3-mas kalciumos kezelést amit a következő héten folyamatosan szedtem ( az antibiotikum csak 3db-os ) Ha valaki szintén ilyen szituációba van és beveszi az antibiotikumot ( amitől nekem hasmenesem, gyomorfájásom, fejfájásom és szédülésem lett . Valamint azóta is , lassan 2 hete fáj a hasam ha eszek. ) Lenne 1-2 javaslatom:


- Csak étellel vegye be

- Olvassa el a betegtajeoztatót ! ( pl szívbeteg nem szedheti, bizonyos gyogyszerekkel nem lehet , sok a mellekhatas…. Stb ) Nekem ezt se az orvos se a patikus nem mondta el !

- Vegyen mellé probiotikumot vagy ami mégjobb, vigyen be természetes formába joghurtal vagy kefírrel . ( ezt se mondta senki nekem)


Egy másik gyógyszert is felírt az orvos. Persze ha már szedek, szeggyek jó sokat… Mindenesetre elolvasva a betegtajekoztatót , mellékhatásokat…. A gyomrom és én is annyira kész voltam már az antibiotikumtól, hogy inkább nem vettem be se aznap, se a mai napíg.


Most írom meg ezt , mert mostanra ( 2 hét után ) eltunt teljesen a gyulladás.

Többek között ezt találtam:


(Amit még én tettem. Mivel hiszek a pszihoszomatikában, utánna néztem mi lehet a lelki oka a dolognak :


Lelki oka általában érzelmi sokk. Ha valamilyen megrázkódtatáson, sérelmen nem tudsz felülemelkedni, a múltaddal kapcsolatos negatív gondolatokat dédelgetsz magadban, ezek idővel felhalmozódnak és fizikai formát öltenek.

A daganat torlaszként áll az energiaáramlás útjában. Ahhoz, hogy elkerüld a tumor kialakulását, fontos, hogy ki tudd fejezni a benned lévő szorongást. Komolyan kell venned a tested által küldött üzenetet. Igyekezz minél inkább a jelenben élni, nyilvánítsd ki érzéseidet, és ne rágódj a múlton)


Nos, hogy ez mennyire játszott szerepet nem tudom. Volt mit elengednem az biztos . Igenis volt bennem sérelem és sok egyéb, ezért dolgoztam rajta , hogy minden negatív érzelmet elengedjek és megbocsájtsak és elengedjem akárki is bántott.


A napk során ahogy egyre kissebb lett a gyulladás egyre keményebb lett… mintha 2 helyen lett volna szinte külön vállt. Ete fürdőt vettem és olajjal maszíroztam a megkeményedett csomó szerűséget.



Elég részletes voltam, de 2 hete még engem is minden részlet érdekelt!

Kívánok nektek jobbulást és gyógyulást !

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook