Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


21. MaciLaci68 (válaszként erre: 19. - 4282d8f4c9)
2008. okt. 17. 10:48

Igen ahogy Are pédáján is látszik, én úgy tudom hogy általánosságban minden betegségre mondható hogy ha természetesen gyógyul akkor gyakrabban jelent végleges gyógyulást, mintha valami műtéti vagy más erőteljesebb módon történik.

(a feleségem a kifakadás után még 2-3szor ment az orvoshoz, aki kívülről fertőtlenítette és ellenőrizte hogy minden rendben van-e)

Remélem ez a vélemény azért nem ilyeszt meg, bár egy kis "félelem" nem árt mert az hozzásegít a megelőzéshez.

20. 120c31c524 (válaszként erre: 17. - 4282d8f4c9)
2008. okt. 17. 09:41

sajna nekem 2x volt ilyen!

az elsőnél is műtét volt,,,de ugyanúgy kiújult!

nem igaz az,hogy ha műtéttel tisztítják ki,nem jön vissza!

19. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 18. - MaciLaci68)
2008. okt. 16. 20:41

én meg úgy józan paraszti ésszel gondolkodva a műtéti úton történő kitisztítás sztem jobb lehet mert akkor feltárják és ki is van fertőtlenítve a tályog...

ha természetesen fakad ki ott nincs utána kitisztítva, fertőtlenítve....én úgy gondolom...


a zsurlónak utána néztem - hnap veszünk is!

18. MaciLaci68 (válaszként erre: 17. - 4282d8f4c9)
2008. okt. 16. 20:35

Bármelyik gyógynövényboltban vagy patikában lehet venni, ugyanaz a tea mint ami a fürdőhöz kell (egész növény szárítva). Ha érdekel leírom hogy kell a fürdőt csinálni vagy elolvashatod Maria Treben könyvében ha esetleg hozzájutsz.

A fürdőt jóval nehezebb elkészíteni(egyik fázisban két személyre is szükség van) mint a teát inni, de ha valaki meg tudja oldani érdemes megpróbálni.

(én úgy tudom hogy a természetes kifakadás a jobb és akkor van kisebb esély a kiújulásra, de ebben nem vagyok 100% biztos)


Szerencsére mi tudtunk elég időt szánni a kezelésekre.

Jó kérdés hogy mi okozza, valahol olvastam hogy talán óvszertől is lehet, mert vegyi anyagok vannak rajta amit nem szeret a mirigy. De mástól is lehet, nem tudom.


A zsurlóteát megelőzésnek mindenképpen jónak tartom. Kis mennyiségben szerintem folyamatosan iható, nagyobb mennyiségben szüneteket kell beiktatni. Azt hiszem Treben könyvében ez le van írva.

17. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 16. - MaciLaci68)
2008. okt. 16. 17:19

zsuló az van teában is?

inkább ezeket kedvelem inkább mint a fürdőket.

én is megakartam gyógyulni de munka mellett nem igen tudtam vna kezelni.csak teát inni.

meg sztem hogy ki lett tisztítva a tályog nem csak magától fakadt ki talán nem újul ki.


állítólag azért gyullad be a mirigy mert a vezetéke eldugul vmitől és ezért gyűlik benne a "miazma" és begyullad tályog keletkezik. vhogy így mondta a doki...

2008. okt. 16. 09:30

A fürdőnél a zsúrlón volt a hangsúly, cickafark csak kiegészítés volt.

Feleségemnek is nagy fájdalmai voltak a végén, már csak egy napunk volt a műtétig, de legszívesebben azonnal bement volna műtetni. Az utolsó pillanatban viszont kifakadt. Kitaró volt a feleségem és nagyon meg akart gyógyulni, ennek nagy szerepe volt. Nem tudom hogy pontosan mitől gyógyult meg, valószínűleg a sok módszer együttes hatása, de a zsúrlót kiemelném közülük és a bioptron lámpát is. És meg kell mondani bár ez nem orvosi kategória és sokan butaságnak tartják, de segítettek neki a hittel elmondott imái és papsági áldást is adtam neki.

Nem tudom azóta voltak-e panaszaid, szerintem a zsúrlófürdő segíthet hogy nehogy kiújuljon.

15. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 14. - MaciLaci68)
2008. okt. 15. 09:52

hát én nem tudom. én is iszom cickafark teát jó ideje mégis pokoli fájdalmaim lettek és hiába volt fürdő stb....

örültem hogy megműtöttek.

lázas vtam és ülni, feküdni sem tudtam, rossz vtam nagyon...

2008. okt. 15. 08:00

A feleségemnek volt kb 2 éve, nagyon fájt neki, alig bírt járni is a végén, elő volt jegyezve műtétre, de volt még 10 napunk hogy csináljunk valamit. Mindent bevetettünk, sokat imádkozott, kölcsönkértünk egy Bioptron lámpát, szinte folyamatosan lámpázott, testgyertyáztunk, Aloét ivott meg mellé valami vitamint. Elkezdett mégjobban pirosodni és nőni a ciszta, végül gyógynövényes fürdőt csináltam neki (főleg zsurló és cickafark). Mikor beleült azt mondta hogy miért nem próbáltuk ezt eddig, annyira jó. Utána melegen befeküdt az ágyba én pedig elkezdtem masszírozni a talpát a női helyeken. Alig nyúltam hozzá a ciszta magától kifakadt, olyan büdös takony szaga volt. Mikor visszament az orvoshoz az megállapította hogy nem kell műtét. Azóta jól van.

A műtét egy rossz dolog és nagyon ritkán lehet indokolt és elkerülhetetlen, szerintem bármilyen betegségben van más megoldás. Nem szabad elhinni az orvosoknak mikor azt mondják hogy egyetlen megoldás a műtét vagy a gyógyszerek. A saját váraikat építik a betegek kárára.

2008. aug. 10. 15:35

jézus, látom itt vki írja, h el is távolíthatják!!!!

az a mirigy azért felelős, h szeretkezésnél mikor elkezdünk síkosodni az termeli a váladékot - ami ugye szükséges a szeretkezéshez....

2008. aug. 10. 15:32
engem most műtöttek vele egy hete!!!
2008. júl. 22. 09:27

Nekem most van másodszor bartholin mirigy gyulladásom. Először két éve szintén nyáron volt, akkor még nem tudtam mi ez, de iszonyú fájdalmas.

Eleinte csak annyit éreztem, hogy a hüvelyem érzékeny, aztán a következő napon már éreztem a dudort és a fájdalmat, ha ültem főleg, de aztán már állni sem tudtam és menni sem. Nagyon rossz volt a közérzetem, úgy érzetem mintha lázas lennék, de nem voltam. Most ugyanígy éreztem, mindkét alkalommal altatásban megnyitották. Még a műtét után is pár napig fájt, de már nem annyira.

Azt olvastam, hogy ez egy bakterális fertőzés, ami szexuális úton kapható a partnertől!?

2008. ápr. 22. 12:52

Engem januárban műtöttek bartholin cisztával. A hüvely bemenetemnél volt egy jó nagy dudor. Szerencsére nem fájt, mert nem volt begyulladva. Csak a kivezető nyílás záródott el. Ezért kábításban furtak rá egy másik lyukat és 1 hét alatt helyre jöttem. Azóta nincs vele gondom.

Akkor fáj, ha már begyullad, vagy betokozódik. Akkor viszont már az egész mirigyet el szokták távolítani ami fájdalmasabb. Az anyukámnak olyan volt. Ő 3 hétig lábadozott és sokkal kellemetlenebb volt.

9. Vadmalna (válaszként erre: 7. - Edek)
2008. ápr. 21. 12:07
Ezek a mirigyek a hüvely külső részén találhatók, úgyhogy szerintem sem...Minél előbb menj el dokihoz!
2008. ápr. 21. 11:31
nem hinném,mert ez akkor is fáj,ha ülsz,és pár nap/2-3/ múlva már érezni lehet a daganatot még kívülről is
7. edek
2008. ápr. 21. 11:24
Akkor nekem nem ez lehet...én csak akkor érzem,ha "benyúlok"..
2008. ápr. 21. 11:19

Nekem volt már.Nagyon fájt a hüvelybemenet mellett,még űlni is fájdalmas volt

pár nap múlva meg egy nagy daganat nőtt a fájdalom helyén.A nőgyógyász kifakasztotta,aztán gyorsan helyre jött

2008. ápr. 21. 11:18
borzalmasan szar
2008. ápr. 21. 11:18

sajnos nekem volt,,,2x műtöttek vele


iszonyatos nagy fájdalommal jár


se menni se ülni nem lehet vele,,,csak feküdni:(

3. edek
2008. ápr. 21. 11:03
Nem tudom,h. azom lehet-e,természetesen amint tudok megyek nődokihoz.Belül a hüvelyem hátsó falán alakult ki egy kemény csomó..olyan borsónyi. :o(
2008. ápr. 21. 10:50

Szia!


Nekem tályog alakult ki, meg is műtöttek kb. 10 éve. Éreztem, hogy fájdogál, mintha lenne ott "valami"...aztán felnyitották, kipucolták, azóta semmi gondom ezzel!

1. edek
2008. ápr. 21. 10:40
Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook