Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


82. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 81. - Zooey)
2009. márc. 23. 10:12

szia


olvass vissza.

nincs mitől félned a műtét miatt.

altatásban végzik és pár óra múlva mehetsz haza.

olvass vissza - kérlek megéri

soha nem tudod mikor durran be ill gennyesedik be benne a cucc és akkor iszonyúan fájni fog.

ezt ne várd meg meg szörnyű


nekem annyira fájr, hogy akár altatás nélkül is rohantam vna műtőbe, hogy megkönnyebbüljek.


ez nem riogatás a részemről...átéltem és nem kívánom senkinek.

81. zooey
2009. márc. 22. 14:17

Sziasztok!


Tavaly szeptemberben lett Bartholin mirigy gyulladásom, az orvos leszívta és antibiotikumot szedtem egy hétig, utána azt hittem, hogy eltűnt. Pár nap múlva észrevettem, hogy még mindig ott van, de már nem fájt. Nem mertem visszamenni az orvoshoz, mert rettegek a műtéttől, de azóta sem múlt el, és már kezdek aggódni, ráadásul nem nagyon merünk szexelni sem az utóbbi pár hónapban a párommal... Szerintetek el kell menni vele orvoshoz akkor is, ha tünetmentes?

Köszi előre is!

80. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 79. - Amberwaves)
2009. márc. 15. 14:22

szia!

tehát én már túl vok egy ilyen műtéten.


tehát altatásban végzik.és rendesek nem kellemetlen a helyzet.

a varratot felszívódó cérnával végzik.

a varrat magától felszívódik és a külső részen meg magától kipotyog.

nem kell félni tőle. én műtét után két hétre már óvatosan szexeltem és akkor is kijött pár - de az magától is kijött vna.


én asszem a műtét után a harmadik héten mentem ellenőrzésre és addigra már nem volt benne varrat.


mondjuk mi folyamatosan néztük és képet is csináltunk - mert én ugye nem tudtam vna rendesen megnézni.


egész szépen begyógyult.


de az első igazi szexelésnél azért kissé bepuffadt a terület még rá másfél hónapra is....


de semmi bajt nem okozott - csak túl hevesek vtunk....;)

2009. márc. 15. 12:28

Sziasztok!


Most nézem, hogy januárban írtam ide utoljára. Azóta is próbáltam elkerülni a műtétet (nekem nem fáj csak kényelmetlen, és ciszta), ittam mindenféle teát, esténként ülőfürdő, "bedunsztolva" aludtam - hiába. Visszamentem a nőgyógyászomhoz újabb beutalóért, és amint lesz időm megműtenek. Sosem voltam még kórházban, de engem inkább a sebkezelés és a heg aggasztott. Előbbiről írta itt valaki mennyire fáj. Kicsi gesztenye! Azt szeretném tőled kérdezni, hogy jól értem: műtét után bent hagyták a varratokat míg magától ki nem hullott és ennyi? Kb. mekkora heg maradt? Köszi ha válaszolsz!

78. 197906 (válaszként erre: 73. - Lolka89)
2009. márc. 14. 16:22

Szerintem mindenféleképpen menj el más orvoshoz.

Nézesd meg a házio-val és kérd ki a tanácsát meg vizsgáltasd ki magadat.

77. 197906 (válaszként erre: 72. - Ebcfbfbb78)
2009. márc. 14. 16:17

Mindíg krémeket írnak ki, me néha gyógyszert is.

Addig nem veszek be semmi bogyót amíg nem derül ki valami. Ez egy ördögi kör. Jelenleg krémekkel kenem, és folyik a kivizsgálás végre 6 év folyamatosnak mondható panasz után.

76. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 75. - Lolka89)
2009. márc. 13. 09:01

szia

hát azt nem tudom, hogy hová ment belőle a cucc...

tűvel kellett vna leszívnia.


de ha tűvel is szívta vna le akkor is újra töltődhet..

2009. márc. 12. 20:01
nem tűvel fakasztotta ki, hanem nyomkodta, iszonyúan fájt, és azt mondta, h elvileg kijött, de hát akkor lemenne a pukli, és nem fájna, nem? és még amit mondott, hogy valószínűleg a húgycsőbe ment a cucc...az lehet?
74. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 73. - Lolka89)
2009. márc. 12. 19:00

szia


hát én nem mennék vissza hozzá!!

hanem amíg tudsz menni legalább akkor menj be késő délután pl az ügyeletre egy kórházba.

vagy kérj beutalód a dokitól.


tűvel fakasztotta ki? akkor fáj ha már be van gyulladva és gennyes lehet.


véleményem szerint és a dokim szerint is ha csak ki ki fakasztják akkor mindig feltöltődik.

ha a tokját kivágják - elvileg nem kéne megint előjönnie.


én bizti nem várnám meg a kifakadást.

mert mi van ha utazás közben fakad ki vagy meló közben?

2009. márc. 12. 18:29

sziasztok!

képzeljétek el, hogy én tegnap voltam dokinál(sajnos nem tudtam a sajátomhoz menni)és amellett, hogy ilyen vadbarommal még nem találkoztam, teljesen félre is diagnosztizált!azt mondta, hogy az nem csomó, hanem a húgycsövem, és hogy biztos azért fáj, mert van vmi fertőzés, erre írt valami hüvelytablettát...

nem igazán bíztam benne, úgyhogy ma sikerült elmennem a saját dokimhoz, aki azt mondta, hogy igen, ez bizony a "járulékos mirigyek gyulladása" és megpróbálta kifakasztani, kézzel. Hát én azt hittem belehalok...azt mondta, hogy elvileg kifakasztotta, de hogyha visszajön vagy valami, akkor ki kell vágni. Hazamentem, megnéztem magamnak és ugyanakkora volt, mint előtte, olyan cseresznyenagyságú, és ugyanúgy fájt. Én járni még tudok, lázam nincs, de az ülés már fáj...

szerintetek mit csináljak? Menjek vissza hozzá amint tudok, vagy várjak, amíg kifakad, vagy mi? ja és azt nem tudjátok, hogy ez mitől alakulhatott ki???

72. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 71. - 197906)
2009. márc. 12. 17:13

és nem tudnak vmit tenni ellene?

mert ez más mi az én esetem...


neked folyamatos elzáródásaid vannak?

71. 197906 (válaszként erre: 69. - Ebcfbfbb78)
2009. márc. 12. 16:47

Sziasztok!

Én is figyelem magam meg kivizsgáltatom magam, hogy mi okozza ezeket a problémákat. Meg kell szoknom, hogy mindíg kezelnem kell azt a felületet, ha nem akarom, hogy elhatalmasodjon az egész. Sajnos ez ilyen. Kellemetlen betegség, eléggé el tudja venni a kedvet a sextől.

70. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 67. - Szemirámisz)
2009. márc. 12. 10:09

szia.

menj is mert nehogy annyira FÁJJON, H LÁBRA SE TUDJ ÁLLNI.


a nőgyógyászt pedig nem fogod tudni elkerülni - főleg ha igényes hölgy vagy.

már az évenkénti szűrések miatt sem szabad én úgy gondolom.


sokat hallod olyat aki idősebb és szült már és azóta orvosnál sem volt...

nem hiszem, hogy egy nőnél időnként nincsenek apróbb gondok - nem részletezem hisz mindenki tudja milyen gondok fordulhatnak elő.


ha csak magamat veszem én egy egy antibiotikumos kezelés után és egy két után a nőgyógyon kötök ki mert a gyógyszerek tönkreteszik a hüvelyflórámat és ilyenkor védtelen és össze jön egy két nem kívánatos dolog.....


na majd írj, hogy mi volt a vizsgálaton.

69. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 68. - 197906)
2009. márc. 12. 10:04

hú, hát nem irigyellek!


akkor neked ez egész más tészta...


remélem nem jön elő nekem sem többször...

mindig figyelem magam...

68. 197906
2009. márc. 11. 20:03

Sziasztok!

Én ma jöttem ki a kórházból feltáráson voltam.

A bőrgyógyászom szerint akne, de a sebész szerint bartholin miriggyel van valami. Valószínű elzáródás. Nekem fájtak a csomók begyulladtak, gennyes váladék jött belöle. Folyamatossan be vannak gyulladva a nagyajkak malletti területek hol a bal hol a jobb oldalon, kiisebb-nagyobb megszakításokkal. Már 6 éve szenvedek vele és tele vagyok ezeken a területeken hegekkel.

A feltárás nem fáj, rutin műtét, amit altatással tárnak fel. Vannak viszont kórházak ahol lokális illetve legvégsőbb esetben ha valaki nem altatható lumbális érzéstelenítéssel végeznek.

Ez a betegség csak nekünk kellemetlen.

2009. márc. 11. 19:35

Szia kicsi gesztenye!

Köszönöm szépen a megnyugtató választ. Holnapután megyek az orvoshoz, mostmár nincs visszaút. Remélem, nekem is is ilyen megnyutató körülmények között lesz a műtétem, és minden rendben lesz.

Bárcsak már ott tartanék, vagy túl lennék rajta.

Az előzetes vizsgálatoktól azért félek. Neked csak a dudort nézték meg, vagy voltak más vizsgálatok is?

Végül neked szépen begyógyult a helye?

66. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 64. - Szemirámisz)
2009. márc. 8. 20:34

szia


ahogy már a fórumban beszélgettünk néhányan...sztem ha ki is fakad magától attól az a tok - így hívják az orvosok is - időről időre fel fog mindig töltődni.


mint írtam elsőnek nekem sem volt fájdalmas és teljesen átlátszó folyadékot szívott le a doki.


aztán rá pár hétre....kész annyi..annyira bedurrant, hogy kurvára nem érdekelt semmi, hogy történik velem a műtét alatt csak annak örültem, hogy vittek!!


amúgy mikor én elsőnek mentem ezzel a panasszal én sem tudtam, hogy ez micsoda!!

azt mondtam a dokinak, hogy jobb oldalon érzek vmi dudort - nem fáj - de eljöttem mert nem tudom mire válni a dolgot.

akkor mondta el, hogy van az a mirigy stb....és annak egy tályogja lett.


mondta, hogy injekciózós tűvel leszívja - nem fájt...


meg mondta, hogy ki is újulhat.


úgy is lett.


tehát válaszolok sorra amiket kérdeztél.


a nőgyásznál: megmondod, hogy mi a panasz érzel egy dudort és elmondod, hogy magadtól ki is fakadt stb.

ő már tudja mit keressen.


de én a helyedben kérnék egy beutalót vagy inkább menjél be a sürgősségi ellátásra egy kórházba és meg is műtenek nem lacafacáznak.


én is úgy mentem be a kórházba fél 5körül délután és éjszaka meg is műtöttek.


tehát a műtét:egyáltalán nem megalázó a műtét!!!

mikor jöttek be értem a műtősök hoztak egy köpenyt

, hogy vegyem fe, betakartak és levittek a műtőbe.


ott áttettek a nőgyógyszékbe - ott szintén betakargattak és közben a maszkot tartották és szépen el is aludtam.


előtte beszélgettünk míg leértünk - kérdeztem, hogy egy ilyen műtét után csúnya lesz a varrat - mert féltem tőle , hogy csúnya lesz vagy visszataszító.

mivel az én életemben elég fontos szerepet játszik a szex - nekem ez okozott némi aggodalmat.


olyan természetes beszélgettünk mintha ismernénk egymást stb...rendesek voltak.


mikor felébredtem azt kérdeztem rögtön, hogy szép leszek még ott valaha?! hmhmhm mondták ne féljek szép maradok!!!


a borotválásról: én mivel amúgy is borotválni szoktam magam nem okozott gondot...


ha gondolod csináld meg magad és akkor ezzel is előrébb vagy.


de hidd el ha úgy kell bevinni vagy fájdalmak közepette kell bemenned nem fog érdekelni senki és semmi.


tehát már a műtőbe köpenybe visznek. még a lábad is körbetekerik stb... és még plusz be is takargattak.

nem megalázó hidd el.


én mint írtam örültem, hogy jöttek értem és alig vártam mert utána semmi fájdalmam nem volt.


rá két hétre a varratok kipotyogtak.


a műtét után 3 hétre már óvatosan szexeltünk.


további kérdés?

2009. márc. 8. 18:38
A kifasztom "kifakasztom" akart lenni... csak tök ideg vagyok.
2009. márc. 8. 18:37

Azt hiszem nekem nincs most begyulladva, kb 2 hónappal ezelőtt lehetett, ha egyáltalán az volt. Akkor nagyon fájt... már épp alig birtam tovább, mikor párakötést tettem rá, ágyba bújtam, majd kb 2 órával később kifakadt. Lelapult, és azt hittem, hogy mostmár túl vagyok a nehezén, gyógyul... Csakhogy maradt vissza valami, ami vérrel feltöltődik. Ha már eléggé feszül, párakötés, és kifakad. Azt felfogtam, hogy így nem maradhatok életem végéig, de nagyon félek a nőgyógyászati vizsgálattól is (még soha se volam), meg a műtéttől is. Ha egyáltalán kell, mert lehet hogy csak leszívnák, bár szerintem azzal ugyanott vagyok mint amikor itthon kifasztom.

Légyszi írd meg, ha ilyen problémával megyek a nőgyógyászhoz, végicsinálja-e a rutin vizsgálatokat, vagy csak a cisztát/gyulladást nézi meg?

A műtét előkészületei nagyon megalázóak, borotválás pl. Műtét közben a felsőtestet legalább letakarják, vagy tök mesztelen kell ott feküdni széttett lábakkal?

Nem tudom hogy ezt lelkileg is végig bírom-e csinálni. :(

2009. márc. 8. 12:42

Sziasztok!

Én is most vagyok lábadozóban belőle,hétfőn éjjel műtöttek,mert már nem bírtam én sem se ülni,se menni,se dolgozni tőle.Csináltak neki új kivezetőnyílást,bízom benne ,hogy ez majd működik.A másik oldalim 2 éve spontán kifakadt,azóta az kicsit duzzadtabb,de nincs gyulladásban ,tehát az működik.Azt mondta a doki ,hogy nem szabadott volna eddig várnom,míg műteni kell,amint észleltem az első tünetet,azonnal kellett volna mennem antibiotikumért,azzal még visszafordítható lett volna.Igen ám,de akkor mi van az elzáródott kivezetőnyílással?Tehát szerintem ez most így oké,remélem nem lesz vele semmi gond.Most örülök,hogy túl vagyok rajta,iszonyatos fájdalom,ha benyullad.

62. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 61. - Szemirámisz)
2009. márc. 8. 12:25

szia


nekem először múlt év május végén töltődött fel - akkor még nem tudtam, hogy mi a csoda az ott...


a doki mondta, hogy mi az.


akkor leszívta tűvel - nem fájt mert még nem volt gennyes és gulladt.


aztán rá egy hónapra iszonyatosan begyulladt, nem bírtam ülni feküdni menni, lázas lettem....

a sürgősségire tanácsoltak!


el is mentünk és még akkor éjszaka meg is műtöttek.


altatásban végezték - tehát semmi baj nem volt.

hidd el olyan fájdalmaim vtak, hogy az sem érdekelt vna ha nem altatnak csak végre szabaduljak meg tőle.


tehát éjfélkor megműtöttek és és délben már mentem hazafelé.


persze féltem a varratoktól, hogy mi is lesz stb...de semmi gond nem volt.


kérdezz ha van még vmi...kérdésed - bártan.

2009. márc. 6. 18:25

Kedves kicsi gesztenye, köszönöm a választ. Sajnos tényleg feltöltődik :-(

A dokihoz menéstől borzasztóan félek. Remélem, el merek majd menni. Te hogy viselted a műtétet? Nagyon kellemetlen volt?

Amúgy megfejteni nem tudom, honnan vagy hogy gyűlik ott össze újra és újra egy gyűszűnyi sötétvörös vér. Nagyon kivagyok már :(((((((((((

60. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 59. - Szemirámisz)
2009. márc. 4. 07:46

sztem meg fog újra töltődni!

menj el nőgyógyászhoz mond el neki a dolgot, h már hányszor feltöltődött.


ha olvasol lejjebb olvashatod, hogy milyen fájdalmakat éltem át....

és végül ügyeleten kötöttem ki!

2009. márc. 3. 19:19

Sziasztok Lányok!

Szerintetek a hüvely mellett közvetlenül kicsit lefelé-oldalra, tehát nem a kis vagy a nagyajkakban lévő púp is bartholin-mirigy gyulladás lehet? Nekem ott lett egy növekvő, fájdalmas púp, ami párakötéstől kifakadt, leapadt, akkor azt hittem, szépen meggyógyulok. Csakhogy újra megtöltődik vérrel. Párakötés, kifakadás... majd újra megtöltődik lasssacskán. Szerintetek ezzel mit csinál a doki? Ezt is csak műtéttel lehet végleg megoldani?

58. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 57. - Vikco)
2009. jan. 28. 17:23

hát nem semmi.

nem tom engem olvastál e hogyan alakult ki?!


de nekem nem szedték ki a varratot mert felszívódós volt és a külső részen lévő pedig kipotyogott egyszerűen.


nekem műtét után semmi fájdalmam nem volt...

57. vikco
2009. jan. 28. 17:18

üdv!nekem is volt bartolini-mirigy gyulladásom.az egész úgy kezdődött,h elsején nagyon elkezdett fájni a jobb odalam,beutaltak vakbélgyanúval sebészetre ügyeletre,az egész éjszaka zajlott ráadásul.elküldtek,nőgyógyászhoz,ultrahangra,laborba..minden negatív lett.végülis nem állapítottak meg semmit.3-4nap múlva lehúzódott a fájdalom az alhasamra és elkezdett csípni a vízeletem.akkor már tudtam h felfázás.arra gyanakodtak az orvosok h vagy jobb oldali petefészekgyulladásom van vagy hólyaghurutom.majd a gyulladás tovább húzódott,begyulladt a jobb oldali nyirokcsomóm,ki lehetett tapintani,1cm-es golyó a bőröm alatt.majd tovább gyulladt egészen le a jobb oldai hajlatomba.1hétre rá h vakbélgyanús voltam megállpították a nőgyógyászaton h van egy cisztám.mivel vhogy kezelni kellett a fájdalmat,kaptam antibiotikumot,sumetrolimot és cifránt.azt mondta a doki,h jegeljem és ha panaszom van menjek vissza.rá következő 1hétre már olyan szinten bedurrant nekem is,h nem bírtam járni,állni,ülni,borzalmas fájdalmaim voltak.visszamentem a dokihoz(szerencsére másik volt),mire közölte velem h ezt fel kell tárni.másnap megműtőttek,altattak.egy diónyi nagyságú tályogom volt.még mindig nagyon fájt műtét után is,de napról napra egyre kevésbé.egy 3centis varratom volt.mikor kiszedték 4napra rá,visítottam a nőgyógyászati székben annyira fájt,pedig elég magas a fájdalomküszöböm.utána hyperol oldattal kellett tisztogatnom napi kétszer(vény nélkül kapható).mondanom sem kell h a tetejébe ráadásul előbb meg is jött.úgyh műtét utáni 2.nap még azzal is szenvedtem.most voltam kontroll vizsgálaton,mindent rendben talált a dokim.2hét múlva laborismétlés,h tényleg minden helyreállt a szervezetembe.

a panaszaim előtt még soha nem hallottam erről.meg is rémültem mikor a doki közölte velem,h másnap műt és mivel.de azt mondta h ez egy elég gyakori betegség,előtte héten is volt egy ilyen betege akit ezzel műtőtt.főleg házastársi kapcsolatba alakul ki és fiatal nőknél.nekem a felfázás tett be,de azt sem tudom hol fázhattam fel,mert erre mindig nagyon odafigyelek.ahogy utánanéztem több fórumon mindenki mást írt mitől alakulhatott ki.lényegében azt mondta egy kedves kóházi ismerősöm,h az egész elkerülhető lehetett volna,ha rendes gyulldáscsökkentő gyógyszert kapok.én sem vagyok híve a gyógyszeres kezelésnek sem a műtétnek,de én már nagyon vártam h túl legyek az egészen,mert akkor megkönnyebülök.sztem nekem sem lehetet vissza sok míg kifakad,mert már nagyon feszített,de nem hiszem h teljesen biztonságos ez.mi van ha mégis elfertőzödik stb?!igazából szerintem az eredmény fontos,h az ember egészséges legyen,tök mindegy milyen úton jutt el oda!

2009. jan. 13. 13:38
Hát én nem borotválom... Szőrtelenítő krémet használok, de azt sem sűrűn. Én azt olvastam valahol, hogy baktériumok kerülnek oda, azok miatt tömődik el és/vagy gyullad be. Mivel nekem még mindig nem gyulladt be, és ciszta, azt mondta egy harmadik orvos, hogy szerinte se kaszaboljunk, hanem várjunk, hátha elmúlik. Csak ennek már majdnem fél éve...
2009. jan. 6. 11:36

engem műtöttek július 31én sürgősséggel mert annyira fájt azt hittem megdöglök...


de első alkalomkor nem volt begyulladva akkor csak leszívták tűvel.

rá egy hónapra bedurrant én műtét!!!

nem fáj mert elaltatnak.

utána menetem haza.

mondjuk éjszaka műtöttek és 1én menetem haza

54. vykyky
2009. jan. 6. 08:47

Az elképzelhető, hogy magától felszívódik, és nem kell műtét?

És pontosan milyen ez a műtét?

Velem tegnap közölték, hogy meg kell műtetni, kicsit félek, soha nem voltam még kórházban?

És tényleg kialakulhat ott?

53. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 52. - DNBasser)
2009. jan. 4. 16:22
hát gondolom a kivezető nyílás talán eltömődik a borotválástól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook