Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valaki annyira kiborulva, hogy öngyilkos akart lenni? Segítsetek, mert nagyon mélyen vagyok! fórum

Volt már valaki annyira kiborulva, hogy öngyilkos akart lenni? Segítsetek, mert nagyon mélyen vagyok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. júl. 26. 16:18

ne haragudjon meg rám senki de nem azért írtam ezt ki mert a "rosszindulatú" kommentekre vagyok kiváncsi. igen, tegnap regisztráltam hogy hozzászólhassak gondolatkohoz vagy véleményt fűzzek ehhez ahhoz.

csak 1 nagymamám van meg egy keresztanyám így a közeli rokonságban, de nekik nem tudom mennyire merném elmondani.

akiben úgy igazán megbízom.. hát olyanból 1 ember van. vele szoktam beszélgetni de most annyira kiborultam megint hogy már az sem segít.

amúgy 18 éves vagyok de nem hiszem hogy az életkor bármit is megváltoztat ha az embernek problémái vannak.

azoknak pedig akik segítő szándékkal szólnak hozzá ehhez a fórumhoz azoknak meg nagyon nagyon köszönöm!!!

34. ae8f040a2b (válaszként erre: 19. - T_marcsi)
2012. júl. 26. 16:17

majd mindjárt elolvasom..egyébként meg igen...a lehetőség mindenki számára adott.


mindegy ,hogy ismerem e vagy sem,tudom e a problémáját vagy sem.számomra az életellenesség megvetendő!


halottam már nem egy meg nem kettő embert aki csupán gyávaságból felkötötte magát és a gyermeke találta meg.milyen ember az olyan?megfutamodni az élet elől az a legkönnyebb!nincs ..és ismétlem nincs olyan dolog a földön,amiért önkezével végezhetne az ember magával!


kilátástalanság mindenkinél előfordul az életbe..szerintem nincs ember a földön ,aki ne mondta volna már azt,hogy megyek felkötöm magam..vagy kiugrok az ablakon...elmondta..megkönnyebbült és megyen tovább az élet...de megtenni?


ha valakinek ennyi kell a megtételhez az megteszi e nélkül is.

33. Minocska (válaszként erre: 28. - T_marcsi)
2012. júl. 26. 16:15
Valóban nem szabad ilyet írni egy mély depresszióban szenvedő embernek. Nem mindenki hisztis, aki az öngyilkosságról beszél, és nagyon nehéz kiválogatni, ki gondolja komolyan és ki akarja csak felkelteni a figyelmet. Írásban egyenesen lehetetlen. Óvatosnak kell lenni az ilyen kijelentésekkel.
2012. júl. 26. 16:14

Csak egy kósza ötlet:


fess... fesd ki magadból a fájdalmat, a rosszat

írj verset... írj ki magadból mindent ami bánt


Ha elég idős vagy hozzá, kezdj új életet valahol messze az eddigiektől, ahol senki nem ismer. Én megtettem, és egy percig sem bánom!

31. e2e3dd6eca (válaszként erre: 16. - Ae8f040a2b)
2012. júl. 26. 16:13
Gyűlölheted, de hidd el, ez csak úgy kipattan az ember fejéből, akaratlanul. Ezt nem lehet kontrollálni, csak bazi nagy akaraterővel. A többivel egyetértek! Senki, és semmi nem ér meg annyit, hogy csak eldobja az ember az életét.
2012. júl. 26. 16:13
Igen voltam,de nekem a gyerekeim erőt adtak ahhoz, hogy ne tegyek semmit.Mindenen túl lehet lendülni, nagyon nehéz,de mindíg van kiút!üdvözlettel Andi4
2012. júl. 26. 16:13
Meséld el, hogy próbáltál kilábalni a depresszióból. A pszichiáteren kívül próbálkoztál mással?
28. t_marcsi (válaszként erre: 25. - Ladybird12)
2012. júl. 26. 16:13

Ezt te is így olvasod, meg én is így olvasom. De egy mélyen depressziós ember nem fogja látni a mögöttes értelmet, csak a konkrétumot (sajnos). Ezért nem szabad ilyet leírni, még akkor sem ha két mondattal később tompítod vagy éppen magyarázod hogy miért hülyeség.


Gondolj abba bele, hogy mélyen depis vagy, utolsó mentőövként várod a segítséget, és elolvasol egy ilyen mondatot...

27. c22ca7f12f (válaszként erre: 16. - Ae8f040a2b)
2012. júl. 26. 16:12
nem tudhatod, lehet neked nem ez a megoldás. én sem vagyok öngyilkos párti, de van az a helyzet, amikor az ember legszivesebben kiugrana az emeletről
26. *ForróCsoki* (válaszként erre: 12. - 7dc3d3709e)
2012. júl. 26. 16:12

Sajnálom, hogy ilyesmi történt Veled.

Mindenképp beszélned kellene erről, túl kell lépned rajta, bármennyire is fáj, bármennyire is mély nyomot hagyott benned.

A jövődre kell koncentrálnod, célokat kitűznöd magad elé.


A családját nem válogathatja meg az ember, de a barátait igen! Kapcsolódj ki, élvezd picit az életet, tereld el a gondolataid.

Ismerkedj, levelezz másokkal, vezess naplót, keress egy hobbit amit szívesen csinálsz.

Az életben a szépséget a nehézségek ellenére Neked kell megtalálnod.


Attól, hogy öngyilkos leszel, hogy kárt teszel magadban, nem változtatsz semmin. Csak eldobod magadtól az életed, anélkül, hogy igazán éltél volna, hogy megéltél volna szép dolgokat!

2012. júl. 26. 16:11
de utána ezt írta: tessék beszélgetni a benned lévő problémádról valakivel. . ha nem is segít. . de legalább meghallgat. menj pszichológushoz vagy menjél a templomba egy paphoz és mondd el neki mi fáj. . .
24. c22ca7f12f (válaszként erre: 12. - 7dc3d3709e)
2012. júl. 26. 16:10
jajj:( szerintem próbálj meg más orvost. de mindenképp jó, hogy ki tudod itt beszélni magad
23. t_marcsi (válaszként erre: 20. - Ladybird12)
2012. júl. 26. 16:10

"aki gyáva az élethez, annak tessék. . ott a lehetőség!"


Ezt hogyan értelmezed?

2012. júl. 26. 16:10
Nem biztos, hogy pszichiáterre van szükséged. Lehet, hogy egy meleg szívű pszichológus többet segítene.
2012. júl. 26. 16:09
ja már látom mi a baj.Visszaolvastam.Biztosborzasztó az erőszak,de a tegnapi 700as klubbot ha visszanézed a neten rájössz,hogy van kiút!A kiút JÉZUS KRISZTUS!!!!!!!!!!!!!
20. Ladybird12 (válaszként erre: 19. - T_marcsi)
2012. júl. 26. 16:09
szerintem ő nem ezt mondta...
19. t_marcsi (válaszként erre: 16. - Ae8f040a2b)
2012. júl. 26. 16:08

Ezt most komolyan leírtad, hogy ha akar legyen öngyilkos? Azt se tudod kicsoda-micsoda. Nem tudhatod miért ide ír, lehet hogy tényleg nincs senkije az égegyadta világon.


Nagyon sok olyan embert ismerek, akinek a fejében megfordult a gondolat, olyat is aki meg is tette. Valószínűleg Neki könnyebb lett, mert itthagyott mindent, nekünk meg nehezebb pont ugyanezért. Az élet érték, nem lehet olyat írni, hogy aki gyáva haljon meg!


(leírta mi bántja, olvass vissza)

2012. júl. 26. 16:07
Hány éves vagy?
2012. júl. 26. 16:06
Voltam!Mi a baj?Mindenre van megoldás és nem ez az öngyilkos izé......
16. ae8f040a2b (válaszként erre: 1. - 7dc3d3709e)
2012. júl. 26. 16:06

öngyilkosnak lenni?ugyan már..hagyjuk már.


aki gyáva az élethez,annak tessék..ott a lehetőség!


ha egy valamit gyűlölök az az öngyilkos gondolat..bárkitől.


valaki világosítson már fel mi az ilyesmiben a ráció?meg van valami is oldódva ezzel?mert szerintem veszettül nincsen!


tessék beszélgetni a benned lévő problémádról valakivel..ha nem is segít..de legalább meghallgat.menj pszichológushoz vagy menjél a templomba egy paphoz és mondd el neki mi fáj...


vagy mondd el itt mi bánt ennyire?

15. t_marcsi (válaszként erre: 12. - 7dc3d3709e)
2012. júl. 26. 16:06
Barátok, nagyszülők, bárki akire számíthatsz, aki figyel rád, aki törődik veled? És ha nem túlzottan tolakodó kérdés, akkor most hány éves vagy?
14. 9f86e86d50 (válaszként erre: 12. - 7dc3d3709e)
2012. júl. 26. 16:06
Dr. Csernus, de csak önszántadból. a halálnál csak jobb lehet...
2012. júl. 26. 16:05

Nem akarsz kötélnek állni igaz-e? Pengeélen táncolsz... Csak éppen azt nem mondod mi nyomja a szívedet. Így a kő nem is fog leesni onnan, de ha leesne akkor az meg azért lenne kaksi, mert ráesne a lakkozott körmeidre, és újabb ok az öngyilkosságra.

Tegnap regisztráltál, és ma már meg akarsz halni? Durva ez a hoxa... :D

Hány éves vagy?

2012. júl. 26. 16:04

ez még 12 éves koromban kezdődött mikor megerőszakoltak. onnantól csak a rossz jött. ezt azóta se tudják a szüleim. nagyon rosszban vagyok velük is. rengetegszer el is akartak venni tőlük régebben.

borzasztóan hiányzik a szeretet.

többször voltam kórházban is mert hülyeséget csináltam...

ezt így nagyon hosszú lenne elmondani. :'(

csak mostmár komolyan nem bírom

11. t_marcsi (válaszként erre: 9. - 7dc3d3709e)
2012. júl. 26. 16:04
Másik szakember? Nekem a 4. pszichológus volt az, aki igazán tudott segíteni helyretenni magamban a dolgokat. Benne totálisan megbíztam, és teljesen helyrebillentette bennem az egyensúlyt. Még most is járok hozzá beszélgetni, olyan mint egy nagyon jó barátom (akinek fizetek azért hogy figyeljen is rám, ne csak hallgassa amit mondok).
10. c22ca7f12f (válaszként erre: 9. - 7dc3d3709e)
2012. júl. 26. 16:02
mondd el mi a baj?
2012. júl. 26. 16:01
járok pszihiáterhez is. de nem nagyon segít!
8. Minocska (válaszként erre: 1. - 7dc3d3709e)
2012. júl. 26. 16:01

Ez csak halálos, fájdalmas betegség esetén lehet végső kiút. Minden más egyetben a harc a megoldás. Jó lenne valami konkrétumot tudni. Priviben, esetleg.

Módszer az rengeteg van a súlyos depresszióból való kilábalásra. Azt nehéz megtalálni, hogy adott esetben melyik a célravezető, amelyik a te lelki alaktodhoz jobban illik.

7. Belial (válaszként erre: 1. - 7dc3d3709e)
2012. júl. 26. 16:00
Tudom, hogy közhely, de gondolj a családod, azokra akik szeretnek, már miattuk is érdemes élni!
2012. júl. 26. 16:00
Én ma reggel mondtam felkötöm magam, olyan ideges voltam. Lehiggadtam 4 cigivel. Inkább mint a kötél. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook