Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt már olyan, akinek nem akarták kifizetni a fizetését, vagy szabadságát? fórum

Volt már olyan, akinek nem akarták kifizetni a fizetését, vagy szabadságát? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 11. 08:46
oké de nem ertem miert engem buntetnének a 12 ora miatt...végulis nekem nem volt választásom,ez volt vagy mehettem volna....
9. Ministry (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2011. okt. 11. 07:35

Felmondást követő 3 munkanapon belül meg kell kapnod a kilépő papírjaidat, és a járandóságod. Ha nem teszi meg, munkaügyi bíróság vagy felügyelőség.

Ha nem kapsz kilépő papírt, akkor még állományban vagy, azaz azokra a napokra is jár a fizetés, hiába nem dolgoztál. Én azt mondom, menj be a felügyelőségre, és mond el, mi a problémád. Ha bevallod, 12 óráztál, se téged fognak cseszegetni. Nekem is ők segítettek, amikor az előző munkahelyemen gáz volt.

2011. okt. 11. 06:24

Hány helyen megcsinálják ezt, még ott is, ahol rendesen bejelentik az embert.

Sajnos sok mindent nem tudsz tenni, pont a 4 óra miatt. Max. azt megkaphatod majd egyszer, de az is sok időbe telne és lehet többet költenél rá.

2011. okt. 10. 23:22
Egyébként ha aláírod a kilépő papírjaidat, elvileg azzal signózod azt is, hogy megkaptad az utolsó keresetedet.
2011. okt. 10. 23:20

Nem tudom hogy most hogy van, de 2 vagy 8 nap van rá, hogy megkapd a papírjaidat és a maradék pénzedet az tuti, hogy max 8.

Egyébként nem értem az ilyet.Van egy rokonom neki is 300-zal tartozik a munkaadója és most is csak ígérget, én már akkor otthagytam volna, amikor 1 havi bért nem fizetett ki.Ezt egy munkaadó nem csinálhatja.Ő felveszi azt a pénzt a megbízótól és kiadja a munkát másnak.Persze van olyan, hogy a megbízó nem fizet, de akkor meg neki is ott kéne hagynia a munkát és elvileg egy vállalkozó 1 havi bért oda kell hogy tudjon adni a munkásainak, dolgozóinak.

Nagyon durva amit mostanában csinálnak a dolgozókkal, ezt én mondom, nekünk van egy cégünk és van, hogy a megbízó tartozik nekünk is,sőt van olyan, hogy úgy írjuk a szerződést, hogy 2 hó múlva fizeti a tárgyhót és mi kötelesek vagyunk addig megelőlegezni a dolgozók bérét.

Azzal tényleg megütheted a bokád, ha kiderül, hogy 12 órát dolgoztál, holott 4 órás voltál, az a 40 ezer meg a szabadságpénz pedig még az ügyvédet sem fedezi, nemhogy a bírságot, amit rád is kiszabnak sajnos.Veszett fejsze nyele...

5. lilluska25 (válaszként erre: 4. - Hné80)
2011. okt. 10. 23:07
sajna erre se penzem se idom
2011. okt. 10. 23:01
Pert indítasz ellen, akkor még te jössz ki rosszul, ha kiderül az a 12 óra... mellesleg a 40 ezret követheted!
2011. okt. 10. 23:01
tudom,a papirom ott hevert az asztalán 3 hetig
2011. okt. 10. 23:00
Felmondással együtt kellett volna megkapnod az utolsó járandóságodat.
2011. okt. 10. 22:59

sajna a munkahelyemen mindig is nehezen kaptam meg a fizum,honapos kesesekkel..maszek...szombat meloztam utoljára,a felmondást már 23.an datummal megirtam,ennek ellenere a konyvelonek a mai napignem szolt(mert joba vagyok vele es beszeltunk)log nekem kb 13o ooo ft tal,azt mondta a heten hiv..de en meg 17 enelutazok messzire,spanyolo ba es kellene minenkepp ,mert vásárolnom kellene...nemtudom mit tegyek,apám ismeri,regrol de ez egy rohadek,tartozik a fel világnak,takarito munkatarsamnak is kb 2oo al,masik munkatarsaimnak is sokkal.sajna 4 oras voltam papiron,amugy 12 orat meloztam

gondolom nem lehet rajta ezt sehogy behajtani hiszen papiron csak kb 4oezer járna...nem?

szabikrol nemis beszelve...tuti nem fogja kiizetni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook