Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt-e már valakinek 30 év felett mandulaműtéte? fórum

Volt-e már valakinek 30 év felett mandulaműtéte? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. jujus
2010. okt. 3. 16:15
én gondoltam, hogy nem altatnak...
21. Angelbocs (válaszként erre: 20. - Jujus)
2010. okt. 3. 16:10

Ha sokszor volt már olyan igazán erős mandulagyulladásod, akkor a fájdalomtól nem kell félned, ez teljesen olyan. Ha nem volt, akkor sincs okod félni, mert úgyis kapsz fájdalomcsillapítót, az pedig segíteni fog.


Te nem akarod, hogy altassanak, vagy nem engedik altatásban? Ahol engem műtöttek, ott ez nem volt téma. A doki megkérdezte, hogy altatásban vagy érzéstelenítéssel szeretném, mondtam, altatásban, és úgy is volt. Mondjuk, engem a főorvosnő műtött, talán ez is számított valamit. :)


Ha pedig most is fáj, és gyógyszert szedsz rá, akkor sokkal könnyebb rászánnod magad. Én 6 évig húztam-halasztottam a műtétet, most augusztusban szántam rá magam, fél éve tartó mandula-mizéria miatt.

20. jujus (válaszként erre: 19. - Klaryka)
2010. okt. 3. 16:01

Azért félek ennyire:

-most is fáj,2 napja antibogyót szedek rá

-nem altatnak,mindent látok,hallok

-félek,a műtét utáni lábadozástól(biztos jobban fáj mint most)

19. klaryka (válaszként erre: 18. - Jujus)
2010. okt. 3. 15:57

ne a negativumokra koncetralj!

te eros vagy es meg tudod csinalni:))

18. jujus (válaszként erre: 17. - Monika0104)
2010. okt. 3. 15:55
mesélj.....kééééérlek....:)
2010. okt. 3. 15:54
Szia nekem 22 évesen vették , de őszintén bevallom én nagyon sokat szenvedtem vele utána.
16. klaryka (válaszként erre: 14. - Jujus)
2010. okt. 3. 15:53

az enyem is sokat volt gyulladt, es mar izuleti problemak is kezdtek fellepni. a mutet utan megszuntek.

es hidd el biztos "siker" lesz!

2010. okt. 3. 15:52
Engem sem altattak, de nem volt problémám. Az érzéstelenítés sem járt semmi kellemetlenséggel.
14. jujus (válaszként erre: 11. - Klaryka)
2010. okt. 3. 15:48

Én is 32 vagyok...sokat van begyulladva...sokat fáj...most is...

Attól félek, mint ahogy írták is, hogy nem biztos a "siker".

13. jujus (válaszként erre: 10. - Vviki2)
2010. okt. 3. 15:46
no,rendesen megrémísztettél.....:) annyira szörnyű volt??? ja,és szűltél már??:) én igen:)
12. jujus
2010. okt. 3. 15:45
Angelbocs,köszönöm!!! megkaptam!
11. klaryka (válaszként erre: 1. - Jujus)
2010. okt. 3. 15:43

32 eves voltam amikor kikaptak :)) nem kell felned, arra figyelj, hogy mit mond a dr. es azt tedd. kapsz egy erzestelenitot, amitol azt erzed, hiszed, hogy nem kapsz levegot, ezert panikba eshetsz. a labadozasi ido embertol fugg... nekem gyorsan ment, nem hagytam el magam, es kozvetlen a mutet utan megettem egy doboz fagyit.

masnap mar lekenyszeritettem a kenyer karejat is, fajt, de ertdekemben allt hogy minnel hamarabb hazamehessek a korhazbol!

sok szerencset!

10. vviki2
2010. okt. 3. 15:43

Nekem 20évesen szedték ki, de soha többet!!! Engem nem altattak...pokol volt. Inkább szülök még néhány gyereket..;-DDD

S a problémám sem szűnt meg ami miatt kiszedettem.

Akit érdekel még részlet írjon privit.

9. jujus (válaszként erre: 7. - Angelbocs)
2010. okt. 3. 15:41
hűűűű,megköszönném:)
2010. okt. 3. 15:41
Nem fájt különösebben sokat, de nőtt rá egy tályog, és sajnos az bármikor kiújulhatott volna, ami elég veszélyes. Ezért ki kellett venni.
2010. okt. 3. 15:41

Szia!


Bár én még nem múltam el 30, 24 vagyok, de engem most csütörtökön műtöttek mandulával altatásban.

A mai a 3. napom, és eddig nem fáj jobban, mint egy jó erős tüszős mandulagyulladás, remélem, ezután sem lesz már rosszabb.

Szerintem amúgy nem igazán van jelentősége, hogy 20 felett, vagy 30 felett, felnőttkorban már általában jobban fáj, mint gyerekkorban, és a gyógyulási idő is hosszadalmasabb, de mindez egyénenként változó.

Van egy nagyon jó (nem Hoxás) fórum a felnőttkori mandulaműtétekről, én is azt olvasgattam a műtét előtt, és nagyon sokat segített. Oda a 14-15 évesektől kezdve a 42 évesekig mindenki írt, zömében azonban 25-35 évesek voltak. Itt olvastam például olyan 40 évesről, akinek szinte meg se kottyant az egész. :)

Ha gondolod, priviben elküldöm neked a linket.

6. jujus (válaszként erre: 4. - Lizocska82)
2010. okt. 3. 15:39
neked miért kellett kivenni?neked is sokat fájt?
5. jujus (válaszként erre: 2. - Mandella)
2010. okt. 3. 15:38
szia.nem, nem muszáj,de rettentő sokat gyullad be.most is gyógyszert szedek rá,nyelni alig bírok:(
2010. okt. 3. 15:38
szia, nekem húsz évesen vették ki. A műtét nem volt vészes, de utána egy hétig baromi erős fájdalomcsillapítókat szedtem. Viszont a második héten már semmi bajom nem volt, és azóta sincs.
2010. okt. 3. 15:37
és igaz, hogy 'több' a kockázat ilyen korban???
2010. okt. 3. 15:37
szia, nekem nem volt, megvan mindkét mandulám, de azt hallottam, hogy felnőttkorban hosszadalmasabb agyógyulás. muszáj kivetetned?
2010. okt. 3. 15:34
Sziasztok! volt már valakinek 30 év felett mandulaműtéte?tényleg nagyon fájdalmas,hosszadalmas a gyógyulás?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook