Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vödrös savanyúság fórum

Vödrös savanyúság (beszélgetős fórum)


5. c33bd8536b (válaszként erre: 3. - Lucius)
2011. márc. 19. 07:45
Én is szoktam ilyesmit készíteni ősszel. Most kívülről nem tudom az adagokat, de megkeresem. Viszont biztosan nem ugyanaz a recept. Az, hogy mennyi ecet kell hozzá, az függ az ecet fokától, és persze a savanyúság mennyiségétől.
2011. márc. 19. 02:07
Ez tudott olyan, hogy "ahány ház, annyi szokás". Nekem is több receptem van belőle. Az sem mindegy, hogy milyen ecetet használsz hozzá.
2011. márc. 19. 02:01

Ezek között nem találtam meg.



Ha azt írják fél liter ecet, az tuti nem az, mert ott egy liter kellett, ha azt írják két babérlevél, az megint nem az, mert több kellett.


A pontos adatokat nem tudom, de mivel évekig ezt a savanyút készítettem, tudom, hogy mit nem.



Emlékszem, hogy a kecskeméti konzervgyárban volt gyakornok az unokatesóm és onnan hozta a recit. És emlékszem, hogy a koriandert (abból is egy egész tasak kellett) kihagytam, mert a savanyúságba téve kitettem tőle a taccsot.



Csak az a baj, hogy a többire nem emlékszem, unokatesóm meg már több éve külföldön van, nem tud segíteni.

2011. márc. 19. 01:49
Írd be a keresőbe, hogy "Vödrös savanyúság" több fórumot is kidob a gép.
2011. márc. 19. 01:06

Valamikor, még a gyerekek előtt sok savanyúságot tettem el. Vödörbe bekavartam az alapot és fokozatosan raktam bele az uborkát, paprikát, zöld paradicsomot, összevágott csalamádénak valót.



Sok ilyen vödör savanyúnk volt telente, de nem tudom a receptet. Arra határozottan emlékszem, hogy egy adagnyit (mármint amit írt a reci) három nagy vödörbe tettem. Emlékszem a liter ecetre, a 15 vagy 20 liter vízre, és hogy mindenből egy egész csomaggal kellett: mustármag, koriander, babérlevél stb.



De a pontos receptet nem találom. Nagyon finom volt a savanyúság.



Egyetlen konkrétumra emlékszem, csak fakanállal lehetett a savanyúsághoz nyúlni, vagy a savanyúlét keverni, mert a fémes evőeszköz rontott a tartósságon.



Tudja valaki ezt a receptet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook