Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vízum külföldi állampolgárnak fórum

Vízum külföldi állampolgárnak (beszélgetős fórum)

2010. aug. 19. 01:48

sziasztok!


orosz nemzetiségu barátnom észtországban lakik eredetileg.


3 éve angliában él már, de nem kapta meg a vizumot most, igy észtországban kellett maradnia.


Én is kint élek Angliában.


nos, a kérdésem az lenne, ha feleségul veszem, akkor kaphat e Angliába szolo vizumot, mivel én, a férje ott élek.

11. Liimo
2008. febr. 26. 20:50
Az miért baj?
10. 0148b688d6 (válaszként erre: 9. - Liimo)
2008. febr. 26. 20:46
Ez jó!De lehet,h az ő nevére kell hogy szóljon a foglalás?
9. Liimo (válaszként erre: 7. - 0148b688d6)
2008. febr. 26. 20:43
Köszi, de a szüleim nem vállalják ezt a herce-hrcát. Így meg nem tudok semmit csinálni. Még azon gondolkoztam, hogy mi lenne, ha foglalnák szállást, aztán ha már Mo-n vagyunk, akkor visszamondjuk, és nálunk alszik.
8. 0148b688d6 (válaszként erre: 5. - Gotty)
2008. febr. 26. 20:15
Igen gotty, ez az az út,amit minden rokonnál végig kell jánunk.Vannak elegen és persze mindíg,mindenki más időpontban akar idejönni...
2008. febr. 26. 20:14

Liimo!


Az anyósom iráni. Neünk is rengeteg dolgot kell beszerezni ha jön a muter.

Budapest-Bevándolási Hivatal XI.,Budafoki ut...

Itt kapsz egy formanomtatványt és minden megy a maga útján. Kb. 1 hónap,amíg megjön az engedély.

Nézd meg a honlapjukat, talán a

BM-nél találod meg.

6. Liimo (válaszként erre: 5. - Gotty)
2008. febr. 26. 20:06

Köszi!

Azóta már megoldódott. Nem vacakolunk ezzel a szarral. Nem megyünk haza.:( Csak tudnám mi a francért csinálja ezt az a t...ves ország (Magyarország).

2008. febr. 26. 09:30
szia, nem egyszerű a dolog. Én a szerbiai rokonaim miatt érdeklődtem már, egyébként a bevándorlási hivatalban tudnak bővebb felvilágosítást adni.Szóval, neked, mint meghívónak, igazolnod kell, hogy el tudod szállásolni az illetőt ( tulajdoni lap másolat, vagy az adott időszakra lefoglalt hotelszoba-voucher)és, hogy van pénzed etetni-itatni, ( munkáltatói igazolás, jövedelemigazolás-apehtól, vállalkozó esetében a cégpapírok is...)Amennyiben a két ország között nincs egészségbiztosításról szóló egyezmény, amelyben itt elismerik, hogy ő ott fizeti ezt, biztosítást kell kötnöd rá, ezenkívül mindezt közjegyzői okiratba foglalni, és azután lehet reménykedni, hogy nem utasítják el, vagy kérnek hiánypólást. Ennél egyszrűbb megoldás talán, ha a bevándorlási hivatal által kiállított meghívólevelet kitöltöd ( ezzel még nem próbálkoztam) és úgy próbálsz szerencsét, állítólag ez sokkal hosszadalmasabb.sok szerencsét!
2008. febr. 21. 15:08
hát azt nem tudom. magyarország.hu-n biztos írnak valamit erről is, nézz körbe :)
3. Liimo (válaszként erre: 2. - LoLiNa)
2008. febr. 21. 12:38
Nem. Egy tanzán nemzetiségű fiút szeretnék Magyarországra vinni. Csak látogatóba. Ezért a 90 napos vízum kellene. Viszont ehhez kell meghívólevél, amihez csomó dolgot fel kell mutatni a meghívónak. Azt nem tudom, hogy mit. Erre lennék kíváncsi.
2008. febr. 21. 06:55
nem a regisztrációs kártyára gondolsz?
2008. febr. 21. 02:13

Sziasztok!


Azok segítségét szeretném kérni, akik már igényeltek barátaiknak, párjaiknak vízumot. Elolvastam a vízumkérelemmel kapcsolatos információkat, de nem lettem sokkal okosabb. Mit kell a vízum igénylőnek tenni, és mit a fogadónak? Végülis arról nem találtam információt, hogy a fogadó személynek hol és mit kell bemutatnia. Remélem tud nekem valaki segíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook