Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vizsgáld felül a nézőpontodat! fórum

Vizsgáld felül a nézőpontodat! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vizsgáld felül a nézőpontodat!

23. a0b7a939fe (válaszként erre: 19. - D7ba7bf7ff)
2014. febr. 24. 13:15

Zolcsika Ha ennyire rá lát az ember dolgokra gondolom többek között te is !? És tudhatja az ember,h mi is lesz És ennyi nézőpontal rendelkezik valaki! Akkor magyarázd már el nekem légyszíves az ilyen okos bölcs mindenre rálátó ember miért nem képes konkrét válaszokat adni egy másik embertársának?Aki mondjuk még nem tart ott itt aki kicsit értetlen volt dolgokban,aki szeretett volna válaszokat kapni,aki kérdéseket tett fel egy ilyen magas szintű BÖLCS embernek! Akkor az ilyen nagytudású okos ember miért nem adott annyi tiszteletet annak a másik EMBERNEK,h elmagyarázott volna neki kicsit bővebben dolgokat,esetleg meg oszhatta volna a BÖLCS ember az ő nézőpontját és rálátását a dolgokra ahogy ő gondolja.! Helyette inkább a halgatásba,a nem válaszolásnak,a másik EMBER eltaszítására,nem megértése,a rengeteg kérdés elsöprése volt inkább a tett. Csak kérdem....ez méltó viselkedés egy ilyen

magas szinten működő,BŐLCS,nagytudású,rálátó embertől,h ne adjon az embertársának megfelelő számára érthető válaszokat?

2014. febr. 24. 12:42

Most kezdtem csak el olvasgatni a hozzászólásaitokat

. Ez az eszement nagy bölcsesség meg ahogy kántáltok róla évről-évre a bölcsességekről!micsoda nagy bőlcs emberek lehetek! Csak szerintem pont ezekből semmit nem tudtok magatokon alkalmazni. Én így látom már hosszú ideje rólatok a képet. Én nem is tudom már elképzelni,h azok az emberek akik ide tévednek úristen vajon miket gondolhatnak rólatok? :)Bár így voltam én is az elején csak tátva maradt a szám,h mennyi okos intellinges, és BŐLCS ember mondja meg napról napra a tutit.Elképesztő :)Persze jókat írtok! Élvezem én is persze én már más szemmel olvasom a dolgaitokat mondhatni megvilágosodtam :)Rólatok. Szép napot nektek.

21. Nikice
2014. febr. 21. 11:44
Imádom az ilyen témákat. Egy csomó "közhely" jut eszembe róluk. Mint jónak lenni jó, meg kutyából nem lesz szalámi, nem az a lényeg, kinek van igaza, hanem mi az igazság, előbb magadtól várd a változást, amit a világtól megkövetelsz.. Csupa-csupa különböző töltetű bölcsesség, de hogy egy újabbal folytassam, az arany középút a lényeg szerintem. Az egyes helyzetek megteremtik a lehetőséget, hogy döntsünk, miként reagálunk rájuk. Az sem mindegy, ki teremti a helyzetet, és főleg, milyen szándékkal. Ugyanaz a szituáció válthat ki dühöt, közönyt, szánalmat, empátiát, attól függően, miért történik, és a történtekkel mit szándékozunk tenni. Mindent fel lehet használni tanulásra is, és arra is, hogy a később a másik orra alá dörgöljük. Nem gondolom, hogy mindent meg kellene bocsájtani, pláne, ha "visszaeső"-vel van dolgunk. De ugyanakkor néha a fene nagy büszkeséget, vagy az említett EGO-t is félre lehet tenni, pusztán gesztusból, és előbb megvizsgálni a másik szemszögéből, hogy vajon miért alakult így. A folyamat közben -ha időt szánunk rá- lényegtelenné válik a mi igazunk, a lényeg az lesz, hogy megmentsük, amit érdemes.
2014. febr. 21. 00:30
A bölcsességnek az önismeret az alapja, mert magunkon keresztül látunk rá a világra.
19. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 18. - Érdekes73)
2014. febr. 21. 00:29

Jó, de az éber ember az nem folyik bele drámákba, vagyis a lehető legmesszebbről szemléli az ilyen kapcsolatokat. Tudja hogy nincs értelme nagyon belemenni, de belemehet ha akar. Ha tudod mi lesz, akkor fölösleges belemenni, kivéve ha megéri az neked.


Tehát rálátása van dolgokra, de ő dönt hogy "aktív" lesz -e vagy "passzív".


Viszont ehhez tényleg több nézőpont kell, a tudatosságnak egy olyan foka, ahol egy csomó mindennel tisztában van az ember.


Ez nem feltétlenül anyagi, lexikális tudás. Hanem lelki-szellemi bölcsesség.

18. Érdekes73 (válaszként erre: 17. - D7ba7bf7ff)
2014. febr. 21. 00:24
Ez inkább rombol mint épít.Sokszor az emberek első megérzései a jók. Pl. tudod hogy vki nem érdemli meg de mégis elnézed a szemétségét kap újabb esélyt vszínű ezzel csak azt éred el hogy újra csalódhass benne.Van egy határ aminél már lehúz ez a felebaráti szeretet téma.
17. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 15. - Cel)
2014. febr. 20. 23:40
Igen, az a cél hogy minden szemszögből fokozatosan megvizsgáljuk. De ahhoz túl kell lépnünk a saját szemszögünkön, és többnyire ez a nehéz, mert a tudatunk valóságnak könyveli el a sajátunkat.
16. cel (válaszként erre: 15. - Cel)
2014. febr. 20. 21:17
Bocs, nem négyzetről, hanem négyszögről van szó!
15. cel
2014. febr. 20. 21:16

A nézőpont egy olyan "hely" ahonnan nézve a dolgok másképp mutatnak, mint másvalaki nézőpontjából.

Mi határozza meg nézőpontunkat? Az eddigi egész életünk, hozott és szerzett tulajdonságaink, tapasztalataink, helyünk a világban. Nézzünk egy példát: egy piramis a térben. Aki alulról szemléli, mert ott a világban elfoglalt helye, az egy négyszöget lát és nem tarthat mást igaznak, csak azt, hogy ő egy négyzetet lát. Nézzük azt, aki szemben áll a piramissal, mert a világban elfoglalt helye ott van. Ő mit lát? Egy háromszöget és neki ez az igaz, nem mondhat mást, csak azt amit lát. Nyilvánvaló, hogy ha felül kerekednének saját helyzetükön, és megszemlélhetnék az adott objektumot, rájönnének, hogy egyikük igaza sem a teljes igazság, de ugyan akkor el kell ismerniük, hogy igaza volt a másiknak. Van aki képes arra, hogy más nézőpontból is megvizsgálja az adott dolgot, képes kilépni túlnézni a világban elfoglalt helyén, ők a nyitottak és vannak akik erre képtelenek. Nekik nagyon nehéz, sőt képtelenek kimondani, hogy: Bocsánat, (neked is) igazad van.

14. syria (válaszként erre: 11. - Legnano)
2014. febr. 20. 21:12
Egyetértek. Nagyon jól megfogalmaztad.
13. csakegyharit (válaszként erre: 9. - Érdekes73)
2014. febr. 20. 20:28
Én egy 13 éves barátságot dobtam el emiatt. Csak az a gond, hogy nehéz újat találni. Az a baj, hogy az emberek nagyon nagy része ilyen:(
2014. febr. 20. 19:26
Egyetértek a felülvizsgálással, de ez azt jelenti hogy a tudatosságot kell kibontakoztatni magukban, egyre szélesebb és szélesebb látókört teremteni, ami egyrészt nagyon nehéz, másrészt nagyon fájdalmas folyamat. Ugyanis egy hiteles értékelés során meg kell emésztenünk azt a tényt, hogy esetleg nem nekünk van igazunk. És van egy piciny kiegyensúlyozatlan személyiségünk vagy egónk, ami ezt nem bírja elviselni. Egyrészt nem akarja látni hogy ő a hibás, másrészt nem bírja elfogadni. És akkor mehet ezerrel a mebocsájtásra való képtelenség, önmagunk lehúzása, utálata, ezt pedig nem akarjuk. Sok baj zúdul a nyakunkba a hiteles értékeléssel, és ez nem kell az egónknak. Nem akar sérülni, nem akar szenvedni. Inkább felveszi a szemellenzőt és uccu neki. Robog tovább az életben, mindent felborítva önmaga körül, másokra testálva a felelősséget.
2014. febr. 20. 15:33
Az értékrend nagyon fontos az egyénnek!Nekem is van és arra építettem az életem.Lehet rajta változtatni,mert az évek során mi magunk is változunk, de a mag az marad.Aki ok nélkül bánt az tőlem hiába kér bocsánatot,már nem tudok hinni benne.A BIZALOM elveszett és azt visszaszerezni nem lehet,mert a gyanú bennünk marad,hogy mégegyszer átver.Ma a pénzről szól minden és kifelé élnek az emberek,hogy én megmutatom nekem mindenem megvan.ERKÖLCSBŐL megbuknak!A HAZUGSÁG ma kötelező,pedig arra építeni nem lehet,mert hamar kiderűl az igazság.
2014. febr. 20. 14:09
Annyira azért nem kell függni másoktól,hogy mindig számítson mindenki véleménye és hogy muszáj legyen mindig valakinek igazának lennie.Sokfélék vagyunk,sokféleképpen élünk,mindenkinek más a jó és mivel saját akarattal rendelkezünk,megtehetjük,hogy sok dologban mi döntsünk.Nem megbocsátani,bocsánatot kèrni vagy kételkedni kell magunkban,másokbanhanem el kell fogadni,hogy mindenkinek más a jó,mégha az rossz is.Pl.az alkohol köztudottan pusztítja az agysejteket,mégis elfogadott,sőt mivel nagy pénzeket lehet szakítani vele,lassan már elvárt dolog lesz bizonyos helyzetekben,körökben,helyeken.
9. Érdekes73 (válaszként erre: 8. - Csakegyharit)
2014. febr. 20. 13:52
Van olyan emberi kapcsolat amit érdemes megmenteni de a legtöbb esetbe felesleges csak idő és energiapazarlás.Lehet halogatni a véget de minek.Engedtem már el 25 éves barátságot is és nem bántam meg csak azt hogy nem hamarabb tettem.Ha vki olyan módon viselkedik hogy arra nincs bocsánat szerintem nem is kell megbocsátani. Ez a megdobnak kővel és dobd vissza kenyérrel csak arra jó hogy vki kicsinálja magát.
8. csakegyharit (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2014. febr. 20. 12:51
Ez azért intelligencián és jóindulaton is múlik. És valljuk be, a legtöbb emberben ez a két jó tulajdonság elég csekélyen van jelen. Egy csomóan mégcsak meg se próbálják megérteni a másikat, legfeljebb úgy tesznek, mintha. Mintha az egész élet egy nagy színészkedés lenne igazi érzelmek nélkül. Sokszor még a családokban is ez megy, pedig pont a családnak kéne az első menedéknek lennie. Szóval az mind nagyon szép és jó dolog, hogyha valaki képes bocsánatot kérni és nyitni, de mit ér vele, ha utána úgyis hátba szúrják? Én már úgy vagyok vele, hogy akiről tudom, hogy sunyi és hazug, azzal én nem próbálok meg egyenes lenni. Minek??? Úgyis hazudozik össze-vissza. És amitől felfordul a gyomrom, az az, amikor az emberek verik a mellüket, hogy ők milyen őszinték és milyen becsületesek. HAHAHAHA! Q becsületesek, ezért tart ott a világ, ahol. Ha mindenki olyan becsületes és jóindulatú lenne, mint amilyennek mondja magát, akkor nem uralkodna farkastörvény a világban. Szóval aki azzal jön ide nekem, hogy ő milyen becsületes és nagyvonalú, azt én nem tudom komolyan venni.
2014. febr. 20. 12:47

Gratula a cikkhez. :)

Nap mint nap szembesülök ezzel, ha csak a saját vélemény nyilvánítást veszem alapul akkor is.

De néha eszembe jut az is, hogy nem vagyunk egyformák és némelyik embernek látom a múltját hátterét is. Tudom mi alapján formál véleményt és hamar lehet érvelni nekik :)úgy hogy csak beszélgetünk és nem veszik zokon...

Részben ez jó, nem vagyunk egyformák több szempontból sem. Én ezt jó dolognak tartom..

Ami magamat illeti be tudom látni ha hibáztam, azt is ha megbántottam valakit és ha bocsánatot nem is mindig tudok kérni(attól függ miről van szó és kivel szemben), de tenni tudok azért hogy lássa nem akartam megbántani, nem volt szándékos stb....

De azt ha a bolondját járatják velem, meg egyéb ilyenek stb..na azt én sem szeretem de, ebből is csak tanulni lehet :D

Szép Napot Mindenkinek!

2014. febr. 20. 12:21

Az-az emberi magatartásforma villan fel bennem a soraidat olvasva, melyet az EGO mozgat.


Az ego meghatározza a saját igazát szajkózó személyeknek az életét, mert elhiszik, hogy létezésük az 5 érzékszervre, elmére és intellektusukra korlátozódik és meggyőződésükké válik, hogy egyéniségek a nagy tömegben.

5. Érdekes73 (válaszként erre: 3. - Érdekes73)
2014. febr. 20. 12:07
Kieg. : egy egyszerű példa adott egy 20 éves fiú vagy lány úgy nött fel hogy nem ismerte az apját/anyját vagy egyiket se. Mit ér vele ha 20 év után megkeresi és azt mondja neki hogy bocs szánom-bánom stb... Lócart se.
2014. febr. 20. 12:04
Jó cikk, de az a baj azokkal az emberekkel, akikről írsz, hogy csak egy nézőpontot ismernek: a sajátjukat.
2014. febr. 20. 12:03

Ebbe azért genetika is van meg törzsfejlődés stb... A Nat.Geo-on is mennek a témába műsorok. Az emberi elme képes magát meggyőzni az igazáról akkor is ha nincs igaza :)Tegnap is pont egy ilyen rész ment: vhol vicces is volt meg megdöbbentő milyen könnyű manipulálni a legtöbb embert.

A cikkedről :szép lenne ha mindenki megbocsátana bocsánatot kérne meg rendes lenne meg stb...de több mint 4 X -el meg sok mindennel a hátam mögött azt mondom ez csak egy idea.Ha általánosságot akarok írni az van hogy próbálsz mindenkivel rendes lenni cserébe téged meg mindenütt átvernek becsapnak hülyének néznek stb... Szóval előbb-utóbb kénytelen mindenki megkeményedni és vmilyen szinten közönyössé válni...Amúgy meg mit ér egy bocsánatkérés egy oltári szemétség után x idővel ? Őszintén semmit.

2014. febr. 20. 11:29
Igazad van, bár én jó tulajdonságomnak tartom, hogy tudok bocsánatot kérni. Sőt! A hibás fél felé nyitni is. :)
2014. febr. 20. 11:14
Egyre többet látom magam körül, hogy mindenki csak a saját igazát fújja. Jogosan, vagy nem jogosan, egy idő után mindegy is, mert csak győzni akar.
Képtelenek vagyunk bocsánatot kérni, belátni a hibáinkat és kijavítani azokat - ezzel sokszor romba döntjük kapcsolatainkat: szerelmek, családok, barátságok válnak semmivé.

Ugrás a teljes írásra: Vizsgáld felül a nézőpontodat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook