Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vizsga-para fórum

Vizsga-para (beszélgetős fórum)

1 2
34. Mercedes72 (válaszként erre: 32. - Miss Jane)
2010. nov. 9. 19:47
Felsőbb évesektől igyekeztem beszerezni a könyveket, lévén több tízezer forintom nincs arra, hogy új könyveket vegyek, a használt is remek volt. Persze így sem úsztam meg, mert van olyan könyv, ami idén jelent meg és a legfrissebb kiadás kellett belőle, annyi volt az elmúlt években a változás. Igazság szerint mások jegyzeteiből nem szeretek tanulni, jobb, ha a saját szavaimmal összegzem magamnak a tanultakat. Jó, hogy olvastam sikertörténeteket is, ez erőt ad! Köszi
33. Miss Jane (válaszként erre: 31. - Miss Jane)
2010. nov. 7. 07:12
Bocsi, nem az első a PTE, hanem a "legnagyobbat ugrott", a 3. helyen van az ELTE és a SZTE után.
2010. nov. 7. 07:06

Javaslom még, hogy próbáld meg felsőbb évesekkel felvenni a kapcsolatot, vagy az évfolyamtársaiddal, mert minden egyetemen keringenek mindenféle kidolgozott tételsorok, segédanyagok, és nagyon sok esetben meg sem kellene venni a kötelező tankönyveket.Persze, van aki csak a tankönyvekben bízik, de én nekem elegem lett abból, hogy elolvassak 1000 oldalt, és abban csupán 250 oldal a lényeg...

Vagyis én nem vettem meg gyakran a tankönyveket. És lerövidítettem a tanulási időmet is, és sok esetben kaptam jobb jegyet, mint aki tankönyvből tanult.

31. Miss Jane (válaszként erre: 27. - Mercedes72)
2010. nov. 7. 07:00
Szia! Nem mondom, hogy könnyű lesz, de meg lehet csinálni az egyetemet, de lehet, hogy most meg fogtok kövezni, de én a PTE-re járok nappalira, ami ebben az évben lett az első a jogi karok között, de nálunk a levelezősök sokkal könnyebb helyzetben vannak a tananyag tekintetében. Gondolok itt arra, hogy sok vizsgát akár szigorlatot is írásban tesznek le, a tanárok elnézőbbek, de még mennyire...nem részletezem. A lényeg a záróvizsga elvileg ugyanaz, na ott aztán ki szoktak derülni a hiányosságok, és azt figyeltem meg, hogy sokkal nagyobb a bukásarány is. Természetesen mindenhol vannak kivételek, van aki 100%-osan teljesít munka mellett is, de én most a saját tapasztaltaimról beszéltem /Tudom persze, ha véletlenül együtt vizsgáztunk levelezősökkel, mindig leszóltak minket nappalisokat, hogy mi "ráérünk" tanulni. Erre meg azt mondom, hogy nem kötelező jogot végezni.
30. mmacus
2010. nov. 6. 18:36

Én is munka és (jó nagy!)család mellett végeztem, nem könnyű, de meg lehet csinálni. Csodálatos volt a diploma utáni első karácsony, amikor végre nem árnyékolta be az ünnepet a vizsgák réme, hisz minden ünnepen vizsgaidőszak volt évekig.

És bizony, volt olyan vizsgám, amitől annyira féltem, hogy mondtam a férjemnek, vigyen el, mert ha egyedül, vonattal megyek, a következő állomáson leszállok, mert NEM MEREK elmenni. De ahogy telt az idő, múlt a para. Veled is így lesz:) Sok sikert.

Ja, még valami. Nappal ha egyedül voltam is, és bármilyen csend volt, akkor sem tudtam úgy tanulni, mint éjszaka. Nem tudom, miért.

29. Mercedes72 (válaszként erre: 28. - Vaczila)
2010. nov. 6. 18:28
Köszi! Megfogadom a tanácsot, csak ezt az első félévet éljem túl! És persze sikerüljenek a vizsgáim!!!!
2010. nov. 6. 07:42
Én 2 diplomát is szereztem levelezőn, munka mellett, család mellett, úgyhogy nem lehetetlen. Igaz, én nemcsak a vizsgaidőszakban kezdtem a tanulást, már az első konzultáció után nekiálltam. Beosztottam nagyjából a tananyagot, amiből leadandó feladatok voltak azokat ilyenkorra már megírtam, próbáltam folyamatosan csinálni a dolgokat, hogy ne maradjon minden a végére. Ezt javaslom neked is. A tv nézést, a szórakozást el lehet ilyenkor felejteni, nekem minden szabad percem a jegyzeteim fölött telt, gyakran éjszakába nyúlóan, de csak így ment. Mindent bele, neked is sikerülni fog!!
2010. nov. 5. 20:10
Nem lesz könnyű menet... Egy jó nagy kalappal és remélhetőleg a "jogtudósképző" tanárod bevesz valami nyugibogyót. Most mennem kell, de ha van kedved és időd, akkor írj privit, valószínűleg ránk fog férni majd némi bátorítás, ha beindul a nagyüzem. Rám legalábbis igen. Szóval, ha van időd és kedved, néha írj pár sort... Szia
26. kisbögre (válaszként erre: 25. - Mercedes72)
2010. nov. 5. 20:04
Hát vagy Anyukám vagy a Párom fog rá vigyázni, és a másik, hogy éjjel fogok tanulni, mert azt már végig alussza!
2010. nov. 5. 20:01
A picúrt ilyenkor "nagyszülősíted" vagy megoldható, hogy tanulj és babázz is?
24. kisbögre (válaszként erre: 23. - Mercedes72)
2010. nov. 5. 19:56

Semmiképp nem lehetett 2. osztálytól kezdeni, mivel ez elsős tantárgy!

Csak másik iskolába kezdhettem volna újra, és hozzánk legközelebb Kecskemét lett volna.

De a Kicsivel ezt elég nehéz lett volna megoldani!

Jobb ez így, tiszta lappal, és több bátorsággal kezdtem most neki!

Bár kicsit parázok én is, mert még egy mukkot sem tanultam és mindjárt kezdődik!

2010. nov. 5. 19:54
Ó, és miért nem lehetett a másodiktól kezdeni? VAgy inkább Te akartál tiszta lappal indulni?
22. kisbögre (válaszként erre: 21. - Mercedes72)
2010. nov. 5. 19:49

Igen, de nem második, első...

de másodikos tantárgyaimat is elismerték...

2010. nov. 5. 19:46
Szeptembertől kezdted? Gondolom 2-tól.
20. kisbögre (válaszként erre: 19. - Mercedes72)
2010. nov. 5. 19:45

Idén csak 3 van hála az égnek!

Minden vizsgámat elismerték amit teljesítettem!

:)))

2010. nov. 5. 19:43
Oké, szóval nincs csodaszer. Drukkolok, hogy most sikerüljön minden vizsgád!
18. kisbögre (válaszként erre: 17. - Mercedes72)
2010. nov. 5. 19:41

Az ilyeneket szerintem csak magolással lehet megtanulni!

Legalábbis ez a tapasztalatom!

17. Mercedes72 (válaszként erre: 16. - Kisbögre)
2010. nov. 5. 19:38
Jesszus... Ez tényleg nem hangzik valami jól!!! Tudnál esetleg tanulási tippeket adni? Hogy lehet jogszabályokat, jogi szövegeket tanulni? Ráadásul van olyan könyv, amit csak a jövő héten tudok megvenni, mert eddig még nyomdában volt és csekély 400 oldal. Ja, és 1 hónapom van rá, mert a tanár elmondta, mikor lesz belőle vizsga és természetesen ott van még a többi anyag is.
16. kisbögre (válaszként erre: 14. - Mercedes72)
2010. nov. 5. 19:32

mindenkire pikkel.

az első órán elmondta, hogy ő nem jogászokat akar képezni, hanem jogtudósokat!

Kicsit zizi!!!

15. kisbögre (válaszként erre: 11. - Mercedes72)
2010. nov. 5. 19:31
SZTE
14. Mercedes72 (válaszként erre: 13. - Kisbögre)
2010. nov. 5. 19:31
Pikkel rád valamiért?
13. kisbögre (válaszként erre: 11. - Mercedes72)
2010. nov. 5. 19:31

Biztos hogy belefutok. Ugyanaz tanít!!!

De legutolsó alkalommal is már csak fél pont kellett, hogy átengedjen, akkor meg tudom csinálni!

egyébként 92%-os nála a bukás-arány

2010. nov. 5. 19:30
Egyébként a tanulási kedvemet nagyban megtorpedózta a mostanában hallott közigazgatást érintő intézkedések: leépítés, fizetéscsökkenés (hála a 16 %-os adókulcsnak). Szóval, vannak kétségeim is, hogy ezt a rengeteg pénzt, időt, energiát tényleg ebbe a szakba öljem?
2010. nov. 5. 19:29
Hát, jogot pici gyerek mellett... Nem semmi! Melyik egyetemre jársz? Nem félsz, hogy újra belefutsz abba a "kedves" tanárba?
10. kisbögre (válaszként erre: 8. - Mercedes72)
2010. nov. 5. 19:25

Ne parázz, az első csak bemelegítés utána jönnek a keményebb évek...

Lesz időd belerázódni!

2010. nov. 5. 19:24

Nekem most 3 hónapos a kislányom én nem dolgozom, de van vele elég meló, na és a háztartás és most költözünk.

Levelezőn kezdem a jogot újra, mert 2. évben az egyik vizsgáról 9.alkalommal is kivágott a tanár, így ez miatt kényszerültem az újrakezdésre...

2010. nov. 5. 19:23
Húú, "örömmel" látom, hogy nem vagyok egyedül. BCE-KIK-re járok, elsős vagyok. Nálunk - legalábbis még - nincs összetartó társaság, lévén levelezőn nem találkozunk nap mint nap, nincs ismerősöm, teljesen egyedül vagyok kénytelen megbírkózni az "elemekkel". Sajnos a tanulással eléggé hadilábon állok: fogalmazzunk úgy, hogy nem érettségi utáni évben vettek fel, így aztán eléggé kiestem a gyakorlatból. Kínszenvedés minden egyes oldal megtanulása. Amikor azt hiszem, hogy na, ez kész, rájövök, hogy ismételhetem át az egészet, mert "mégsem ment be minden a fejembe".
2010. nov. 5. 19:21

Vagyunk egy páran:))

ÉN első félévben szét paráztam az agyamat! Persze szinte csak ötöseim voltak! Aztán lejjebb hagytam kicsit. Költöztem már vizsgaidőszak közepén is...

Mondjuk én már tanulgatok előre is....

DE mikor vizsga időszak van,akkor se nem látok se nem hallok az tény. De meg lehet csinálni. Edződsz:)

2010. nov. 5. 19:18

Szia!

Sorstársként jelentkezem.Egyedül nevelem a lányom, nappalin egyetemre járok és mellette dolgozom is.Vizsga para nincsen,sőt,alig várom már a vizsgaidőszakot.Olyankor mindig nagyon sok szabadidőm lesz hirtelen:)No meg a vizsgázást is élvezem.A zh időszak viszont már a gondolatától is megvisel.Igaz a lányomat arra a két kemény hétre nagyszülőkhöz telepítem,mert nem merem állítani,h rá is oda tudnék úgy figyelni,ahogy megérdemli.Így viszont tanulhatok késő éjjelig,és nem gáz,ha hulla fáradtan kelek,és a lány sem szenved semmiben hiányt.

5. Burkuska (válaszként erre: 1. - Mercedes72)
2010. nov. 5. 19:18

Naná,itt vagyok:)

Hová jársz? Priviben is írhatsz.

Ne keseredj el! Meg fogod csinálni. Gondolom elsős vagy,hogy így parázol!Nyugi:)

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook