Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vízóra probléma fórum

Vízóra probléma (beszélgetős fórum)


11. 403c839538 (válaszként erre: 10. - 65f7d7b2dd)
2017. nov. 10. 01:27
Köszi!
10. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 8. - 403c839538)
2017. nov. 9. 16:52

Annak is vissza kellene forognia szerintem, abból gondolom, hogy egyszer kíváncsiságból már forgattam vissza egy régi leszerelt órát, és gyönyörűen pörgött visszafelé még a számláló is..


Valószínű, mert az öblitőszelepek többnyire nagyon hirtelen zárnak. És a szomszédok mit mondanak? Náluk is jelentkeznie kellene a hibának...



Ha a szolgáltatóé a vízóra akkor írj nekik egy reklamációt a pontos hibaleírással, mert nem vagy köteles olyan szolgáltatásért fizetni ami mögött nincs teljesítés.


Ha a tiéd az óra akkor izgalmasabb a helyzet mert magadnak kell megoldanod..... én beépítenék a mérő elé egy visszacsapószelepet, szerintem az addíg megtartaná az üzemi nyomást a vezetékedben, míg a szomszéd öblítő szelepe visszazár és újra visszaáll az eredeti nyomásérték a teljes rendszerben. De nem kizárt, hogy ez csak akkor lenne hatásos ha nem használjátok egyszerre a vizet, mivel akkor nálad is csökkenne a nyomás...


Vagy érdeklődj szaküzletben, talán létezik erre a problémára speciális műszaki megoldás.

9. Guruljka (válaszként erre: 6. - Aileron44)
2017. nov. 8. 20:44
Igazad van, én a tartály gombjára gondoltam. :D Nem minden gomb egyforma.. :D
8. 403c839538 (válaszként erre: 7. - 65f7d7b2dd)
2017. nov. 8. 20:42

A kis fekete kerék oda-vissza pördül, de a dl mérő minden alkalommal előreugrik 1 dl-t.

Szerintem a többi lakásban lévő wc öblítő szelep csinálja, mert csak olyankor mozdul a kerék, amikor azt használják.

7. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 1. - 403c839538)
2017. nov. 8. 20:12

Szerintem normális ha alulméretezett a rendszer, más kérdés mennyire kellemetlen.


A hálózati nyomás ha jól emlékszem négy bár ami nem kevés és mikor folyamatosan engeded a vizet, majd hirtelen elzárod, az áramlás sebessége rendkívül gyorsan megáll és mivel a folyadék összenyomhatatlan ezért egyfajta nyomáshullám keletkezik ami elindul a csőszakaszban az áramlás irányával szemben, és addíg terjed oda-vissza, míg a rendszerben a nyomás ki nem egyenlítődik. Ez a nyomáshullám kényszeríti a számlálódat mozgásra, ez természetes jelenség, vízütésnek hívják egyébként....... Amit én láttam, az a vízórát oda-vissza mozgatta, magyarul a kiegyenlítődés után az óra nem mutatott többletet.


Ki és hol zárja el a vizet?


Háromnegyedes gyorsöblítőszelep is simán csinálhat ilyet...ha az okozza, első körben megnézném nem lehet-e szabályozni...


Biztosan csak egy irányba mozog a számlálód?

6. aileron44 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2017. nov. 8. 20:11

A masik a vizoraval kapcsolatos. Egy bizonyos tevekenyseg a hazban parszor megporgeti a vizaramlast jelzo kerekunket, akkor, amikor elzarjak a vizet. Ilyenkor a dl mero eloreugrik 1 dl-t.

Ezt okozhatja a nagy nyomas? (A wc oblito szelep lenyomasakor erezni.) Vagy valami mas hiba lehet?


Én itt sehol nem látok tartály gombot!


Az én olvasatomban inkább nyomógombos lehet!

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Aileron44)
2017. nov. 8. 20:03
Az utolsó előtti mondatában, legalább is annyit, hogy a tartály-gomb lenyomásakor érezni, hogy csökkent a nyomás. :D
2017. nov. 8. 13:36
Hol írt a kérdező tartályos WC-ről?
3. sanyinak (válaszként erre: 1. - 403c839538)
2017. nov. 7. 15:14

Ha ugyanazon hálózaton máshol is vizet vesznek, akkor logikus módon csökken a víznyomás. A kérdés csak az, hogy milyen mértékben.


Ha víztartályos WC szeleped van, akkor nyilván a WC tartálynak ismét fel kell töltődnie az öblítést követően.

2017. nov. 6. 19:58

Én a helyedben felhívnám az illetékes vízmű-kirendeltség műszaki csoportját.


Ott biztosan tudnak felvilágosítást és tanácsot is tudnak adni.

2017. nov. 6. 18:55

Sziasztok!


Ketto kerdesem lenne.


Negy lakasos tarsashazban lakunk. Tobbszor elofordul, hogy mosogatas, mosas kozben lecsokken a viznyomas, ha egy masik lakasban is kinyitjak a vizcsapot. Ez normalis dolog? Az elozo lakasban nem tapasztaltunk ilyet, pedig az is tarsashaz.


A masik a vizoraval kapcsolatos. Egy bizonyos tevekenyseg a hazban parszor megporgeti a vizaramlast jelzo kerekunket, akkor, amikor elzarjak a vizet. Ilyenkor a dl mero eloreugrik 1 dl-t.

Ezt okozhatja a nagy nyomas? (A wc oblito szelep lenyomasakor erezni.) Vagy valami mas hiba lehet?


Koszonom, ha segitetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook