Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vízhólyag a talpon fórum

Vízhólyag a talpon (beszélgetős fórum)


24. globus
2015. júl. 24. 18:11

Szerintem nem az izzadás okozza, hanem a nyomás. Bárhol lehet vízhólyagot létrehozni, ha kellő ideig és intenzitással nyomkodják. Belülről puha bélése legyen a cipőnek, az ergonomikus kialakítás külön előny.

Tudom, most nem volt a kérdés, a már kialakult hólyagokat én lecsapolnám, de a fedő bőrt nem vágnám le. Ha nyitottá válik, jobban fáj a hólyagosnál is. Egy fertőzési forrás, hiszen friss seb. Szépen kialakul alatta az új bőrréteg, és ha a külső megszárad, levágható. Vagy leesik :)

23. Csipkerózsika (válaszként erre: 22. - Channa*)
2015. júl. 24. 17:58

Azt teszem, ahogy mindenki, ahogy te is...

Volt nekem is olyan hólyagos az egész talpam, hogy sem állni, sem menni nem tudtam.

22. Channa* (válaszként erre: 21. - Csipkerózsika)
2015. júl. 24. 05:59

Jól van, hajtogasd a magadét. Gondolom a te lábad nem túl érzékeny, így nem is tudod, hogy miről beszélgetsz.

Ha kemény a cipő belseje, akkor tehetsz bármit, mert mindenképp hólyagot csinál a talpadra, legyen az dr. Blatz papucs vagy kínai tangapapucs. De ha puha, jó kiképzésű, akkor kilómétereket gyalogolhatsz, akkor sem lesz bajod.

21. Csipkerózsika (válaszként erre: 20. - Channa*)
2015. júl. 24. 00:45

Nem értek egyet. Hiába puha, ha nedvesség keletkezik közötte, lesz hólyag.

A túrabakancs talpa kemény, olyannyira, hogy nem is igazán hajlik, de hintőporral mégsem lesz hólyagom benne.

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Csipkerózsika)
2015. júl. 23. 07:29
Szerintem nem. Nem az izzadás a lényeg, hanem az, hogy mivel érintkezik a talpad. Ha kemény, csúszós, akkor tuti lesz vízhólyag, ha viszont puha, rugalmas, akkor nem.
19. Csipkerózsika (válaszként erre: 18. - Channa*)
2015. júl. 21. 22:42
Jó cipőben is lehet vízhólyagod 12 óra alatt.. Az izzadást kell kiküszöbölni.
2015. júl. 21. 19:27

Pedig új cipő kellene!

Milyen cipője van? Lányos?

A fiam is pincér és néhány hete vett a Decathlonba egy teljesen fekete gyalogló cipőt, ami légáteresztő, enyhén vízálló és nagyon kényelmes.Ja, és 2.990 Ft volt! Ebbe nem lesz hólyagos a talpa. Napi 12 óra talpaláshoz kötelező a jó cipő!

Ha olyan helyre megy felszolgálni pl. esküvő, ahol elegánsabbnak kell lenni, akkor felveszi a sima bőr cipőjét, de abba is vett egy jó talpbetétet, mert folyamatosan hólyagos volt a talpa, amióta van benne betét, már nem.


Ja! A hólyagot ki kell szúrni, de nem csak egy helyen, mert ha nem tud kifolyni a szmötyi, akkor tuti fertőzés a vége. Én jártam már így! Nagyon fájt a lábam és már ment fel a piros csík. Jól kiáztattam, szúrtam még néhány lyukat, illetve levágtam a hólyagot. Csak innentől tudott gyógyulni.

2015. júl. 21. 06:28
Úgy kell kiszúrni, hogy egy varrótűbe cérnát fűzöl, azzal átszúrod, átvezeted rajta, hogy a cérna benn maradjon a hólyagon belül, és a kilógó részein hagyni valamennyit, úgy levágni. Így a cérna kivezeti a nedvességet a hólyag belsejéből, amikor az újra megtelne.
16. Csipkerózsika (válaszként erre: 14. - Lanadelqueen27)
2015. júl. 21. 00:23
Sokan nem tudják, én is csak azért, mert tapasztalt túrázó vagyok. Pedig sok kínlódástól megkímélheti magát az ember ezzel az egyszerű (és olcsó) trükkel.
15. lanadelqueen27 (válaszként erre: 13. - Csipkerózsika)
2015. júl. 21. 00:22
Úgy nem tudna járni, márpedig neki dolgoznia kell.
14. lanadelqueen27 (válaszként erre: 12. - Csipkerózsika)
2015. júl. 21. 00:21
Köszi a választ! Ezeket nem tudtam.
13. Csipkerózsika (válaszként erre: 11. - Lanadelqueen27)
2015. júl. 21. 00:21
Persze, hogy fáj, de míg az elhalt bőr takarja, részben kicsit nedvesen is tartja, addig nem tud száradni, gyógyulni.
12. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Lanadelqueen27)
2015. júl. 21. 00:19

Ha egész nap cipőben van, akkor naponta többször jól be kellene hintőporoznia a cipőt, és akár többször is szárazra cserélni a zoknit, mert az átizzadást,felpuhulást követő súrlódástól lesz a hólyag.

Egy többszáz km-es gyalogtúrát is meg lehet úszni hólyag nélkül, ha 10 km-enként bőven hintőporoz és zoknit cserél az ember.


A már meglevő hólyagnál is az lenne fontos, hogy a cipőn belül szárazon maradjon, mert ha nem, nem gyógyul, akár el is mérgedhet. A tapasz rossz megoldás, mert még kiszívja, puhítja a bőrt. A géz talán maradhat.


Szóval napközben sok hintőpor, száraz zokni. És éjszaka esetleg bekenheti valami körömvirágos kenőccsel. De szerintem jobban gyógyulnak a hólyagok száraz környezetben.

11. lanadelqueen27 (válaszként erre: 10. - Csipkerózsika)
2015. júl. 21. 00:13

A bőrt levágni nem ajánlatos, mert alatta friss seb van, és az kegyetlenül fáj. Anyu is kiszúrja, a folyadék miatt és én is ki szoktam, ha kijön.

Köszönöm a tippeket! Azt hittem, lesz valami, de szegénynek nagyon fáj...

10. Csipkerózsika (válaszként erre: 3. - Ancsika688)
2015. júl. 21. 00:08
Hát nem tudom, szerintem ez butaság. Én mindig kiszúrom és ha kicsit száradt a bőr, le is vágom. Szerintem sokkal hamarabb gyógyul úgy.
2015. júl. 21. 00:02

[link]


[link]


Minél előbbi jobbulást!

8. lanadelqueen27 (válaszként erre: 7. - Ancsika688)
2015. júl. 20. 23:48
Köszi a tippeket!
7. ancsika688 (válaszként erre: 6. - Lanadelqueen27)
2015. júl. 20. 23:46

Az jó krém.Műtét után nekem is azt ajánlották,viszonylag hamar gyógyult.

Talán még az aloevera...

Mást nem tudok.

6. lanadelqueen27 (válaszként erre: 5. - Ancsika688)
2015. júl. 20. 23:41
Sudocrem-et használ rá rendszeresen. De nincs rá valami, hogy hamarabb elmúljon? :/
2015. júl. 20. 23:37

Vazelin ,vagy bőrlágyító krém is jó.

A gyógyszertárban lehet kapni.

Éjszakára vegyétek le a kötést róla,hogy szellőzzön a seb.

4. lanadelqueen27 (válaszként erre: 3. - Ancsika688)
2015. júl. 20. 23:26
Nincs körömvirág krémünk... és itt nem is lehet kapni a közelben.
2015. júl. 20. 23:12

[link]

Körömvirágkrém,steril kötés.

Én soha nem szoktam kiszúrni,de ha kiszúrja ,akkor sem szabad levágni a bőrt róla.

2015. júl. 20. 22:55
légyszi emberek segítsetek, bárki, nagyon fontos!
2015. júl. 20. 22:40
Anyukám lenne az érintett. Pincérként dolgozik több, mint két hete, és pár napja kialakult neki egy vízhólyag a talpán; sokat és gyorsan megy, a zokni és a cipő meg nyilván nem a legmegfelelőbb, de másik lábbelit nem tud szerezni. Alig bír már menni szegény, keni, kiszúrja és tapasszal+gézzel leragasztja, de nagyon fáj neki. Mit tegyen, valami tanács?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook