Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vízhiányos bőr, illetve haj fórum

Vízhiányos bőr, illetve haj (beszélgetős fórum)


10. murva (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. dec. 5. 22:08
Ajánlom ahányszor csak "kibírod" CSUPÁN VÍZZEL TUSOLJ!!
2013. máj. 18. 01:39
Ajánlom az Alverde tusfürdőit, DM-ben kapható. Ezt az egyetlen terméket találtam, amiben nincs sodium lauryl sulfate, vagy hogy hívják, ami nagyon szárítja a bőrt.
2013. máj. 18. 01:37
Szerintem nem töltődne fel a vízivástól. De én nem vagyok bőrgyógyász, azokat kéne megkérdezni. Valami jó bőrápoló krém kell, és szerintem sok vízdús gyümölcsöt-zöldséget kell enni, mert abból jobban felszívódik a víz.(uborka, görögdinnye stb.)
2013. máj. 17. 13:45
Aza baj, hogy zsíros bőrre nem ajánlott ilyesmiket kenni, ezt a kozmetikus mondta. Ugyanis ezekben nem víz, hanem olaj van.
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. máj. 17. 08:13
Szerintem is kellene használnod valamilyen testápolót, mert ezek szerint a több víz fogyasztásával nem oldódik meg a problémád. És az sem mindegy milyen szappant használsz, a szappanok egy része nagyon szárít. Én is tusfürdőt használok, van egy-kettő, amelyik kimondottan krémes. Természetesen ezek a drágábbak.
2013. máj. 16. 18:17
Esetleg próbáld ki a 'Sanatpoic' nevű testápolót, és a folyékony szappant. Gyógyszertárban kapható, nem igazán olcsó, de nekem csak jó tapasztalatom van benne. A fiamnak extrém száraz a bőre születése óta, igaz, neki nemcsak a víz hiányzik, de a zsír is, nem igazán működnek a faggyúmirigyei, ez a cucc viszont használ neki. A folyékony szappan samponként is használható. Nézz utána a gugliban, ott sokmindent leírnak erről a termékről.
4. Porcica (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. máj. 16. 14:45

Nekem is ez volt a probléma. Én is napi 2-2,5 l vizetiszom, és 10x is elmegyek pisilni, de ez kell, mert a mérgek szeretnek a bőrben is raktározódni, és gondolkat okozni. Ez a vízmennyiség nem sok, a szervezet pedig pucolja kifelé amineki nem kell, ezért is jársz sokat wc-re.

Másrészt én is csak javasolni tudom a tusfürdő lecserélését. Én már majdnem fél éve csak adalékmentes szappant használok (ha keresgélsz, kérdzősködsz, találsz készítöt), és már az első 1-2 hónapban 50%-al csökkent a bőröm szárazsága. A reklámok nem mondanak igazat, a tusfürdők jobban szárítanak, mint a szappan! A szappannál alapszabály, hogy amikor megfürdesz vele, és megtörölközöl, akkor azt érzed, szétfeszül a bőröd, olyan száraz. Ennek ellenére ne kendd be! Ha lefekszel aludni, az éjszaka folyamán beindul a faggyútermelése a bőrnek, és szépen javul a helyzet. Ez is lassabb folyamat, idő kell a bőrnek az átálláshoz, és hogy kitisztuljon belőle a méreganyag.

Én nem használok testápolót és olajat sem, mióta szappannal fürdök. Arckrémet azt igen,mert az egy másik dolog, az arcbőr érzékenyebb. Viszont a kozmetikusomtól veszek szín- és illatanyag mentes krémet. Kicsit drágább, mint a bolti, de sokkal kevesebb kell belőle, nem is kenem be azarcom minden nap, és jóval tovább tart.

Érdemes ezeket kipróbálni, és türelemmel várni az eredményt.

Esetleg átgondolhatod a táplálkozásodat is! A sok finomított cukor is rossz hatással van a bőrre,kirepedését okozza, fogékonnyá teszi a gombás fertőzésekre is. Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem szabad cukrot enni! És lehet rád nem is érvényes a sok cukor evése. De ez is lehet ok, érdemes átgondolni, és ahol lehet, picit csökkenteni.

Remélem hamar javulni fog a bőröd!

2013. máj. 16. 14:36
Természetes szappant használok, testápolót soha nem kentem magamra. Szolizni még életemben nem voltam, maximum egy kicsit szoktam napozni nyáron. Ja, és tusolni szoktam mindig. Mégis, semmi értelmét nem érzem többet inni, mivel ugyanúgy ki vagyok száradva akkor is.
2. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. máj. 16. 14:05
Pedig ez is a megoldás része. Igyál többet (és pisilj többet). Ne fürödj a kádban, csak tusolj- lehetőleg váltózuhannyal. Próbálj meg tartózkodni a napsütéstől, szolizástól. A tusfürdőt cseréld le természetes anyagú szappanra (nem dove, meg hasonlók),próbáld elhagyni a testápolót, olajat még véletlenül se kenj rá! Ha mész nyaralni, a sós/klóros vizet mosd le magadról gyorsan. Kb. fél év így is kell, hogy látványos eredménye legyen- érezni már egy hónmap után fogod.
2013. máj. 16. 13:59
Napi 2 liter folyadékot minden nap megiszom, ebből legalább 1,5 liter ásványvíz. Mégis a bőröm és hajam is borzasztóan vízhiányos (emellé a bőröm zsíros is, így extán csúnya az egész). Az orvos is azt tanácsolta, igyak többet. Na de így is napi 7-8-szor kell wc-re mennem, próbáltam többet inni, de akkor akár napi 10-szer is ki kellett mennem, elviselhetetlen volt az állandó pisilési inger. Egyszerűen minél többet iszok, annál több megy ki is, a bőröm, a hajam pedig ugyanolyan száraz marad. lehet ezellen tenni valamit? Egy idő után megszokná a szervezetem a magas vízfogyasztást és feltöltődne a bőröm és a hajam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook