Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vizelési gondok... fórum

Vizelési gondok... (beszélgetős fórum)


15. Aria68
2015. júl. 18. 06:46
Sziasztok!Üdv mindenkinek.Én 47éves vok .Mióta az eszem tudom nemtudok idegen helyen pisilni.Nagyon sokat szenvedtem már ettől.Pár napja tudtam meg hogy nem én vagyok az egyetlen ebben a világban aki ilyennel küzd.Évek óta depi gyógyszert szedek.Jó lenne már ebből kigyógyulni.
2014. ápr. 5. 18:33

Sziasztok! Van még itt olyan, akit érint ez a probléma? Ez egyébként egy szociális fóbia, amelynek neve is van: Paruresis (toalettfóbia, piszoárfóbia, szégyenlős hólyag-szindróma), vagyis ez annyit jelent, hogy az illető nem tud nyilvános, vagy idegen helyen vizelni, csakis otthon képes rá. Hogy mennyire komoly dolgról van szó? Nos, egyes felmérések szerint milliók szenvednek tőle szerte a világon. Németországban pl 10-ből 9 embert érint a probléma. A legtöbb országban már felismerték ennek a fóbiának a súlyosságát és külön weboldalak foglalkoznak a témával, emellett könyveket, dvd-ket adtak már ki a gyógyulni vágyok számára. Ellenben nálunk alig esik szó erről a borzalmas betegségről (akit nem érint a dolog, az talán nem is tudja elképzelni, hogy mennyire szörnyű dologról van szó, az ember korlátok között éli az életét, alig mozdul ki otthonról, idővel teljesen kivonja magát a társadalmi életből, elzárkózik a külvilágtól és később depressziós is lehet), pedig alighanem hazánkban is rengetegen szenvednek benne, csak sokan nem mernek beszélni róla, mert kínosnak tartják, illetve sokan nem is tudják, hogy ők valójában egy betegség áldozatai, azt hiszik, egyedül vannak a problémájukkal. Pl itthon még az orvosok, pszichológusok sem nagyon ismerik ezt a szociális fóbiát. Ezért is döntöttem úgy, hogy megnyitom hazánk első Paruresissel foglalkozó fórumát, amely talán segítséget nyújthat nekünk, Paruresisben szenvedő embereknek. Kérek mindenkit, hogy akinek ilyen gondjai vannak, az regisztráljon a fórumra, ahol teljes anonimitás mellett írhat magáról és a betegségéről. A fórumot itt érhetitek el:


[link]

13. Jess86
2011. máj. 27. 18:28
nálam is volt ilyen ha túl sokáig tartottam vissza és idegen helyen voltam akkor nem tudtam vizelni. Mondjuk ez inkább tini koromban volt jellemző. Mostanában nem emléxem ilyen esetre.
12. Bia :)
2011. máj. 12. 18:16
sziasztok! én is ilyen gondokkal küzdök.. 17 éves vagyok és egyszerűen nem tudok idegen helyen pisilni... már általában a "bepisilés határán" vagyok pl suliban és kikéreckedek óráról és nincs senki bent és egyszerűen nem megy.. érzem h kell de nem jön... ha valahol vagyok pl barátnőknél vagy valami ott sem megy... annyira elegem van már h fél napig kell tartogatom mire hazaérek és pisilhetek.. próbáltam már fülhallgatóval meg minden de nem megy :S nem tudom mért... nem vagyok szorongós típus sem szóval tényleg nem tudok semmire gondolni h mért lehet ez... légyszi ha tudtok adjatok tanácsot mert nagyon rossz ez így :SSS
11. noysee
2010. márc. 25. 19:17
én is ezt szoktam de nem sikerül naon..:s:s :) már gondoltam arra is h headset be...zene maxon és ugy kéne megpróbizni...:)
10. Ekka
2010. márc. 25. 19:09

Tudom milyen rossz ez az egész.. én is sokáig szenvedtem ettől..

Volt olyan, hogy már nagyon kellett pisilni, és tudtam, hogy még 1 órát bírok ki..

Szóval becsuktam a szemem, befogtam a fülem és úgy pisiztem... (nem mondom, így sem volt könnyű..)

9. Ekka (válaszként erre: 7. - Noysee)
2010. márc. 25. 19:06

Pont most akartam írni, hogy ilyen dolgok állítólag összefüggésben vannak a szorongással..

Biztos így van, ha mondják;)

2010. márc. 25. 18:58
de vt már olyan h nálam voltak haverok és akkor sem ment...érdekes ez...és pl iskolában is vt h elmentem WCre...direkt orán szoktam kikéreckedni mert olyankor nincsenek kint wc-n de hiába..mert hallom h beszélgetnek vhol a közelben..nem az illemhelységben hanem máshol akkor se megy.
7. noysee (válaszként erre: 5. - Ekka)
2010. márc. 25. 18:57
már több éve...nem tudom mi lehet az oka...de nemrég diagnosztizáltak szorongásos betegséget is....szóval nemtudom..
2010. márc. 25. 18:52

Erre en is kivancsi lennek ?!!!

(az also szomszed csereli a csempet a furdo szobajaban,en a sajatomban alig tudom elvegezni dolgom)

rohej,de szomoru valosag!!!

5. Ekka (válaszként erre: 4. - Noysee)
2010. márc. 25. 18:52
Ez mindig így volt, v. csak mostanában?
2010. márc. 25. 18:51
hmmm...hát remélem..mert ez így nemlesz jó:S
3. Ekka
2010. márc. 25. 18:50
Most néztem mennyi idős vagy... na, ez nálam a Te korodban még létező probléma volt.. Szóval még ki lehet "nőni":)
2. Ekka
2010. márc. 25. 18:49

Ilyen bajom nekem is volt, még sulis koromban.. Nagyon kellemetlen tud lenni..

Mondjuk nem pont az idegen hely zavart, csak a tudat, hogy ott állnak az ajtó előtt...

Azt nem tudom mivel/hogyan kezelhető.. Én kinőttem!! -ettől függetlenül még mindig nem tudnék más/mások előtt pisizni:D

2010. márc. 25. 18:46
Nekem ez már évek óta van, h idegen helyen v akár otthon ha vmi idegen ember van, v nem a megszokott dolgok vesznek körül, akkor nem tudok pisilni...akárhogy próbálom nem megy, pedig már nagyon kellene, de akkor sem... hogyan lehet ezt kezelni? v mit lehet ez ellen tenni tulajdonképpen? meg miért lehet ez??? mi akadályoz ???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook