Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Víz a fülben fórum

Víz a fülben (beszélgetős fórum)


16. 3a0842d373 (válaszként erre: 14. - Martian)
2009. okt. 16. 22:52

Sajnos sokan vannak, akik orrba-szájba használnak valamit, ami egyszer bejött nekik. Aztán ha legközelebb gond van, nekiugranak és naponta, vagy naponta többször is, esetleg kritikán aluli minőségű gyertyával, pláne önmaguknak csinálják. Aztán begyullad a fül, mert volt benne víz, vagy a nem jó minőségű gyertya viasza befelé becsorog a gyertya falán, egészen a dobhártyára és hasonlók. A dokik meg tőkét kovácsolnak belőe, hisz ők szedik ki a becsorgott, megszilárdult viaszt a dobhártyáról és hasonlók.

A természetes gyógymódok egyik alapvető tétele a "Mértékletesség". És ha valaki ajtóstól a házba .... na akkor vonnak le messzemenő következtetéseket a dokik és a szkeptikusok.

2009. okt. 16. 22:40
Ez catarrhus, azaz fülkürt hurut lehet, érdemes orvoshoz menni, felír fülcseppet, könnyen fordulhat gennyes gyulladásba.
14. Martian (válaszként erre: 13. - 3a0842d373)
2009. okt. 16. 22:30
jó lenne mert rendszeresen bedugul a fülem örültem, hogy végre valami megoldja ezt a gondomat, de hallottam már másoktól is, hogy nem túl gyertyapárti egy orvos se
13. 3a0842d373 (válaszként erre: 12. - Martian)
2009. okt. 16. 22:22
Hmmm, ha orvos létére bírt ilyet mondani, beíratnám egy kis fizika korrepetálásra. Kishíján ezer darab gyertyát égettem el tartalmas életem és családi kapcsolataim okán, de még mindenki hall - néhányan jobban is - és helyén van a dobhártyája :)
2009. okt. 16. 21:40
én is próbáltam a fülgyertát, és nekem tetszett, de az orvosom nem ajánlotta, na így legyen az ember okos :)
11. 3a0842d373 (válaszként erre: 10. - Martian)
2009. okt. 16. 21:26

Hát azért akkor szívóerő nem keletkezik, hogy kárt tegyen a dobhártyában :)

Tény viszont, hogy sérült vagy hiányzó dobhártya esetén TILOS gyertyázni.

10. Martian (válaszként erre: 9. - 3a0842d373)
2009. okt. 16. 09:47
nem attól szakítja ki mert odáig bedugod, hanem mert szívóhatást vált ki amit nem biztos, hogy kibír a dobhártya
9. 3a0842d373 (válaszként erre: 8. - Martian)
2009. okt. 16. 07:32

Martian,

a fülgyertyát nem kell addig bedugni, hogy érje a dobhártyát. Csak rátenni a lyukacskára, a hallójárat elejére. De nem akarlak meggyőzni.



Ha víz van a fülben nem szabad fülgyertyázni, mert a bennrekedt vizet felmelegíti és iszonyú fájdalmat okoz.

2009. okt. 15. 21:53

nekem meg megtiltotta a fülgyertyát, mert kiszakíthatja a dobhártyát


nekem rendszeresen bedugul, kimossák és egy darabig el vagyok vele


ja és addig amíg az orvosig elmész vele ne babráljátok, és ne dugjatok bele semmit, mert azzal csak rontotok a helyzeten, és hosszabb idő mire meggyógyul

2009. okt. 15. 21:48

Én is így jártam hét éve, belefolyt egy csepp víz hajmosáskor.

Nem hallottam a jobb fülemre, elmentem orvoshoz, az kimosta, de nem lett jobb.

Közben visszajött szabadságról a saját orvosom, ő azt mondta, vegyek fülgyertyát.

Pár nap alatt ismét tökéletesen hallottam :)

2009. okt. 15. 21:44
Ha picit fáj, lássa orvos, mert elhanyagolás esetén fülgyulladás is lehet.
2009. okt. 15. 21:39
Próbáltad már egy lábon ugráltatni? Az is szokott segíteni.
2009. okt. 15. 21:38
nem olyan vészes neki, csak mondja, hogy el van dugulva picit és enyhén fáj, de nem venni észre rajta, ugyanúgy eljátszik. Ma hajmosáskor a szárítóval megpróbáltam a fülét is szárítani egy picit.
2009. okt. 15. 21:36

Doki mindenképp. Valószínű kiszippantja a vizet és kap egy krémes csíkot a fülbe.

Ha nagyon fáj, akkor az ügyeletes kórházban segítenek.

2009. okt. 15. 21:32

Ijjas ha...

a víznek ki kelet folynia, max begyulladt

:( mindenképp orvoshoz kéne elvinni!

2009. okt. 15. 21:29
Tudna valaki segíteni?:az uszodavíz a fiam fülébe ment és el van dugulva neki, picit fáj is. Mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook