Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vitaminokat miért nem testsúly alapján kell szedni? fórum

Vitaminokat miért nem testsúly alapján kell szedni? (tudásbázis kérdés)


8. oppso (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2023. jún. 20. 23:27
Teljesen helyt álló a felvetésed.
2021. jan. 12. 18:28

Köszönöm a válaszokat :)

Én is úgy gondolom hogy étkezéssel lehet biztosítani a napi vitamin és ásványi anyag szükségletet, de ott van pl a nátrium. Nem minden vízben van azért benne. Van olyan ásványvíz amiben pl egyáltalán nincs. 2000 mg meg nagyon sok. Főleg úgy nehéz bevinni, hogy az ember nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget eszik, tehát megpróbál egészségesen enni és nem fogyaszt mellé késztermékek. Voltak már korábbi kérdéseim a sóval kapcsolatban, de még mindig bizonytalan vagyok vele kapcsolatban. A legfőbb ugye hogy mértékkel használjuk, de ha valaki nem akar sót használni? Akkor nem is tudja bevinni a napi ajánlott nátriummennyiséget sem.

6. globus (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. jan. 12. 13:33

Túlzásba vinni épphogy kívülről lehet, mert normális étkezéssel minden vitamin bejut. Nagyon sokan semmit nem szednek, és köszönik, jól vannak. A napi több ezres C-vitamintól csak a vizelet lesz drágább.

Egyéb ásványi anyagokból csak azok kaphatók kereskedelmi forgalomban, ami nem ér semmit. Nem igazán van olyan ember, aki pl. a kálcium szedésével rendbe hozta a csontritkulását, mert ez sokkal összetettebb probléma.

5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. jan. 12. 12:39
Szerintem az is sok, amiket írnak róluk, mert cart sem érnek.:)
4. Lávli* (válaszként erre: 2. - Qwert1234)
2021. jan. 12. 09:31
Nem kell a vízhez nátriumot fogyasztani. Benne van.
3. Lávli* (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. jan. 12. 09:20

Azért nem számít, mert a vitaminok/ásványi anyagok napi ajánlott /szükséges bevitele milligrammban vagy mikrogrammban mérhető.

Pl. a napi 75-90 milligramm C vitamint szinte teljesen le is fedi egy nagy pohár narancslé.

Nagyon nagyon nagyon kisétkűnek nevezhető az, aki pl. nem tud meginni egy pohár narancslevet egy nap.

Vannak azért befolyásoló tényezők a szükségletet illetően, tessék, itt egy részletesebb kalkulátor.


[link]


Szívesen.

2021. jan. 12. 09:08
Ráadásul a napi vízmennyiség is a testsúlytól függ (ami növekedhet pl sport esetén, de akkor is a kiindulópont a testsúly). A vízhez meg arányosan kellene fogyasztani a nátriumot, legalábbis én így tudom. Akkor annak is testsúlyhoz kellene igazodnia nem?
2021. jan. 12. 09:00

Megnéztem a vitaminok és ásványi anyag szükségleteket és ott csak a nemet és a kort kell beállítani és ez alapján határozzák meg hogy mennyi a napi mennyiség. Itt a súly miért nem számít mint a kalóriáknál? Így pl akinek kevesebb kalóriára van szüksége az nehezebben tudja bevinni a napi ajánlott vitamin és ásványi anyag mennyiséget (mert kevesebbet eszik) mint az akinek több kalóriát van szüksége.

Hol van ebben a logika? Mi alapján számolják ki hogy kinek mennyi vitaminra és ásványi anyagra van szüksége?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook