Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vitaminfogyasztás fórum

Vitaminfogyasztás (beszélgetős fórum)


28. cimpi (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2020. okt. 29. 20:37
igen!! D vitamin C vitaminnal,de a K2 is kell hozzá. Én pld. olyat szedek D és C egy tablettában van..de K2 vitamin külön van.
2020. okt. 28. 12:07
Èn állandóan szedem a Ca+K2+D3-at, mivel sem tejtermèkeket ,sem tojást nem ehetek. Szedek mèg magnèziumot ,meg halolajat. Most így ősszel szedek gyerek multivitamint (a felnőttet általában nem bírom) . Ehhez szedem mèg az 50 mgos C vitamint. Viszont nem vagyok híve az állandó multivitamin szedèsnek, egy dobozzal ősszel, utána egy dobozzal január körül ,majd egy dobozzal áprilisban .
26. Guruljka (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2020. okt. 28. 10:43

Igen, csak macerásabb.

Egy alma C-vitamintartalma kb. 30 mg/100 g.

Egy alma megvan néha 30 deka is.

A napi C-vitamin-szükséglet vitatott, de az 500 mg-ban nagyjából egyet lehet érteni.

Ehhez ha egy kiló almát eszik az ember, még mindig kevés. Persze nem csak almából viszi be az ember, de hibiszkuszból sem.

A teák, a főtt étel, de a hosszasan főzött savanyú káposzta sem C-vitamin forrás, mert a C-vitamin kifejezetten hőérzékeny.

Inkább a gyümölcssavak és a mikroelemek azok, amik jól kiegészítik azt a vitaminmennyiséget, ami a gyümölcsben-zöldségben van.

Aztán vannak a nem hőérzékeny vitaminok is persze, nem csak a C a vitamin.

Viszont a zöldség-gyümölcs fogyasztás sem lehet napi 3 vagy 5 adag, ahogy álltólag egészségünk érdekében reklámozzák, mert nem eszünk minden étkezésre ilyesmit. És ha nekem egy zsíros kenyér esik jól, akkor nem fogok helyette ribizlit enni.

25. katt2 (válaszként erre: 24. - Unom)
2020. okt. 28. 08:41
Semmi baj.
24. unom (válaszként erre: 23. - Katt2)
2020. okt. 28. 08:36
Nem rád gondoltam, hanem az oldal tulajdonosára. Elnézést, ha félreérthető voltam.
23. katt2 (válaszként erre: 16. - Unom)
2020. okt. 28. 08:30

Nem vagyok vitaminárus, de meghagylak ebben a hitben.


Az említett cikkben az is le van írva, hogy miért hívják napsugár vitaminnak. Meg még néhány dolog...

22. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2020. okt. 28. 06:43
Most kezdtem el D-vitamint + mézet, + a csipkebogyóteát hibiszkusszal, mint C-vitamin forrást, hogy az immunrendszeremet erősítsem.
21. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2020. okt. 28. 06:41

Egyetértek!

Akkor is jobb a természetes alapanyagból megenni a vitamint az évnek azon szakaszaiban, amikor van bőven, mint egész évben a bogyókat szedni! Elég azt ilyenkor télidőben!

20. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Cimpi)
2020. okt. 28. 06:39
Nekem a gyógynövény-ben azt mondták, hogy C vitamin kell hozzá.
2020. okt. 28. 06:37
Soha nem szedtem vitaminokat, most viszont D3 Fortét, B vitamin komplexet el kezdtem szedni, hogy a gyógyulásomat ezzel is támogassam.
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2020. okt. 28. 02:43
... és nem álltom, hogy a legjobb formában vagyok, de a hangulatom remek!
17. Guruljka (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2020. okt. 28. 00:56

Nem hiszem, hogy a mai zöldségeknek ugyanaz a vitamintartalma, mint volt akár még 20 évvel ezelőtt is.

Azt sem hiszem, hogy az internetes ismeretterjesztés a vitaminokat illetően értékesebb információkat adna, mint más témákban.

Az "értékes xy vitamint tartalmaz" sokszor nincs tekintettel a mennyiségre.

Ezzel együtt én is fontosnak tartom a változatos étrendet.

Viszont az igazság kedvéért hozzá kell tennem, és magamról is beszélek: minden elmélet vagy tanács annyit ér, amennyit megfogadnak belőle. Én egyszerűen meguntam a tanácsok követését és eszem, amit megkívánok.

16. unom (válaszként erre: 15. - Katt2)
2020. okt. 27. 23:34

Nem olvastam, kitalálom: nem lehet túladagolni, fogyasszunk minél többet.

Meglepő lenne bármi más egy vitaminárustól.

15. katt2 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2020. okt. 27. 23:20

Itt egy cikk, ami még hihető is.


[link]

14. cimpi (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2020. okt. 27. 20:29
A D vitamin jó beépüléséhez viszont K2 vitamin kell, különben az érfalakban rakódik le--Neten több cikk szól erről.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Sziszi0528)
2020. okt. 27. 19:30

Nem gondolom, hogy minden nap, minden vitaminból be kell vinni a szükséges adagot.

A megfelelő mennyiséget szerintem el lehet érni a változatos étrenddel. Vagyis ha egyik nap csak a pörkölt mellé tálalt céklasaláta van, de a másik nap valami főzelék, a következő napon pl. vegyes párolt zöldség vacsorára... ha kellően változatos az étrend, akkor felesleges naponta bogyókat kapkodni.

2020. okt. 27. 14:53
Igen bozsu, csak amit meg kell csinálni azt meg kell csinálni. Napi 9 óra irodai munka mellett igencsak feszített az itthoni tempó, próbálok tudatosan lazítani, de akkor az biztos, hogy valaminek a rovására megy sajnos...
2020. okt. 27. 14:51
Azt értem és ezzel egyet is értek, de ezek a mai gyorsérlelt zöldségek és gyümölcsök a nyomába sincsenek a régieknek. Szerintem. Nem eszünk mű kajákat egyáltalán, minden másnap főzök, kedvelem a magyaros ízeket, de szívesen újítok is. Minden héten eszünk főzeléket is, husit is, zöldségeket is, de egy nokedli pörihez az elfogyasztott céklasaláts pl szerintem kevés :).
10. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2020. okt. 27. 10:39
Csak említettem e "gyertya storyt" de ezt értem a túlhajszoltságra is.
9. _Berry_ (válaszként erre: 8. - Sziszi0528)
2020. okt. 27. 10:05
Akiknek a tányérján egy nap folyamán túlnyomó részben zöldség és gyümölcs van, és nem feldolgozott műanyag ételek, annak nincs szüksége mindenféle vitaminra. Két vitamin fontos, a D és B12, utóbbi akkor is, ha eszel húst, tejtermékeket, mert már több cikk is írja, hogy vegyes táplálkozás estén is az emberek igen nagy %-nak alacsony a B12 szintje.
2020. okt. 27. 09:11

Megpróbálom természtes úton pótolni, de mindannyian tudjuk, hogy a mai zöldségek és gyümölcsök vitaminszintje meg sem közelíti a hagyományos, háztáji termesztésben termesztett táplálékok vitaminértékét. Teljesen másabb íze volt a nagyim ribizlibokorjáról csak úgy lecsibegetett ribizlinek, mint a mostaniaknak pl. De a szilvát, körtét, almát, a földből kihúzott sárgarépát, igazi házi paradicsomot, paprikát ne is említsük, köszönőviszonyban sincsenek a maiakkal. Sem ízre, sem tápanyagértékre szerintem.

Bozsu, nem értem miért írod, hogy két végén égetném a gyertyát. Ezt nem tudom mire mondtad, mert semmi ilyenre nem utaltam. Tudod, ezt a kifejezést azokra az emberekre szokták mondani, akik veszélyesen élnek, hedonista éeltmódot folytatnak és hajszolnak. Nekem ilyen problémám nincs. Az, hogy pörgős életet élek, nyilván, mikor van két kicsi gyermekem, munkám és a háztartás, persze, hogy nem ülök a seggemen egész nap. Sportolni pedig imádok, nekem az nem megterhelő, 22 éve űzök valamilyen edzésformát, mikor mit.

Roxána, minden stimmel velem, köszi, nem félek és nem vagyok depis. Nem akarok erre túlzottan sokat költeni, C-vitaminból pl én az aszkorbinsavat preferálom, sokkal gazdaságosabb, mint az agyonreklámozott tabletták, vasból pl Rossmannos pezsgőtablettát veszek, nagyon olcsó és egy tablettában megvan a napi bevitel 100%-a (jelen esetben 15 mg).

Pusztán azért kérdeztem, mert érzem, hogy a mai táplálékok nem elegendőek a vitaminfedezetre, kiváltképp télen és tavasszal.

2020. okt. 27. 08:42
Én inkább másra "gyanakszom".Miért ez a hirtelen vitaminfogyasztás?Nagyon fiatal vagy és ha elég természetes vitaminforrásokat eszel ...miért is? Valami nem stimmel.Félelem? Depresszió? Időnként kúraszerűen nem árt egy sokoldalú vitamint beszedni.De óvatosan ,mert több multivitamin megdobja az étvágyadat és áteshetsz a "ló másik oldalára".Manapság rengeteg táplálékkiegészitőt reklámoznak,hogy ha azt mind beszednénk... Rámenne a havi jövedelmünk és nem is használnánk vele.
6. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2020. okt. 27. 08:07

Nekem az a véleményem hogy étkezz évszaknak megfelelően, látogasd a termelő piacokat, egyél sok gyümölcsöt nyersen,aszalva,diót,mákot.Tartózkodj szabad levegő. Ne égesd két végén a gyertyát!

Folytathatnám...


Megöregedtem sose szedtem vitaminokat, reklámozott hiper-super termékeket,nincs csontritkulásom, nem hullik a hajam,idejét sem tudom mikor voltam megfázva.A fiam 43 éves, ő sem kapott vitaminokat. Háziorvosi váltott, csodálkozott hogy a vakbélműtéten kívül más nincs a kartonján jegyezve.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Sziszi0528)
2020. okt. 27. 07:49

A Vas+C oké, azt nem is kérdőjelezem meg.


De: annyi féle vitaminra van szüksége a szerveztünknek, ahány vitamin a világban létezik. Lehetetlenség annyi bogyót szedni, hogy mindegyik oké legyen.

Ezért kell elsősorban a természetes formájában, növényekből, gyümölcsökből összeszedni, amíg arra lehetőségünk van még nyáron, hogy így ősz kezdetén már csak egy kicsit pótolni kelljen. Én alapvetően "bogyó-ellenes" vagyok, inkább eszem a káposztát, a céklát, egyebeket, mint ki tudja hányfajta bogyót szedjek naponta.

Ismerős a gyerekének naponta 1 ek. mézet kavart a teájába, felnőtt, nagykorú lett a gyermek, és egyetlen 1x sem kapta el az influenzát sem oviban, sem suliban... a magyar akácméz a legjobb a védekezés!

2020. okt. 27. 07:38

Köszönöm szépen a válaszokat! Elvileg nincs hiánybetegségem, kicsit alacsonyabb szokott lenni a vasam, de ez gyerekkoromtól kezdve így van.

Napsugár8 a Vas+C-t onnan tudom, hogy mikor kislányomnak írt fel a gyerekorvos vasat, ő mondta, hogy adjak mellé C-t is, mert segíti a hasznosulást. Meg olvastam is.

Úgy elbizonytalanodik az ember, mert olvasom/hallom, hogy pl a magyarok nagyrésze D-vitamin hiányban szenved, meg nem viszünk be elég C-vitamint... És akkor az olyanokat meg sem említem, hogy Kalcium, aminek a beépüléséhez pedig a K-vitamin is kell, meg B12 külön, meg Cink, stb... Amiket leírtam én azokat tartottam kiemelten fontosnak, a Multiban remélhetőleg van sokminden, ami ezek mellé kell...

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2020. okt. 27. 07:27

Szerintem sem kell egész évben folyamatosan turbózni a szervezetünket, így ősszel oké, mert megyünk neki a télnek, kell hogy legalább induláskor figyeljünk a vitamin-feltöltésre. Tavasszal is oké, amikor már elfogytak a tartalékaink...

Én úgy tudom, hogy:

- magnézium tökéletes feldolgozásához a B6 vitamin szükséges, és nem a D vitamin

- a D vitamin tökéletes felszívódásához viszont a C vitamin szükséges


Naponta egy kanál méz is segíti az immunrendszert, fokozza az ellenálló képességet.

2. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2020. okt. 27. 07:12

A folyamatos vitaminszedés nem jó.

Először csináltatnék egy vérvizsgálatot, amiből kiderül, hogy van-e hiánybetegséged.

Célszerűbb télen-tavasszal egy-egy vitaminkúrát beiktatni. Multivitamin,illetve C és D vitamin kombó.

Mindenképp konzultálnék orvossal. Ha szükséges a vaspótlás, akkor ír fel megfelelő készítményt.

2020. okt. 27. 06:18

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Magamról röviden annyit, hogy 34 éves vagyok, dolgozom, háztartást vezetek, nevelek 2 kislányt, mellette próbálok egészségesen élni és sportolok általában heti 4x, ami súlyzózást és alkalmanként 9 km közepes intenzitású futást jelent. Szóval elég pörgős életet élek, mostanában voltam kicsit betegesebb, mert a gyerekek tavaly szoktak be bölcsibe és oviba és majdnem minden átment rajtam is, ami rajtuk. Megfogalmazódott bennem, hogy nem ártana rendszeresen vitaminokat szednem, több okból is: a mai táplálékokban nincs annyi, amennyire a szervezetnek szüksége van, egész nap jövök-megyek, intenzíven sportolok, védeni akarom magam. Kitaláltam, hogy az éven hogyan szedném a vitaminokat, szerintetek jó-e ez így:

1. hónap: D + Magnézium (egymást segítve épülnek be)

2. hónap: C + Vas (a C segíti a Vas felszívódását)

3. hónap: Multivitamin

Szóval nem tartanék szünetet, hanem ezeket egész évben ilyen forgásban szedném. Illetve szünet olyan szempontból lenne, hogy szedek egy bizonyos fajta vitamint 1 hónapig, de legközelebb csak 2 hónap múlva kerül rá sor újra. Szedtem korábban is, de elég rendszertelenül és ezt szeretném állandósítani. Köszönöm a válaszokat!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook