Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vitába keveredtem 12.5 éves lányommal... fórum

Vitába keveredtem 12.5 éves lányommal... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
41. 96b0d6b01f (válaszként erre: 18. - Vakri)
2010. febr. 23. 13:22

Azért, mert sokan hencegni akarnak és etetik egymást,hogy irígyek legyenek és felnézzenek rá,de majd rájönnek,hogy fele sem igaz, ha idősebbek lesznek és akkor majd nem foglalkozik vele.

Egyébként van olyan szülő is,aki tényleg megenged mindent, csak a másik szülő előtt játsza magát.

40. 874eb11dfd (válaszként erre: 30. - Henie)
2010. febr. 23. 13:21

ez tökjó :)

Én nagyon rossz voltam , és ez is csak azért volt, mert úgy neveltek,hogy semmim se lehet.. emlékszem, mikor bejöttek a tangák. Ugye nekem nem lehetett..de elcsórtam a nővéremét ( aki már nem lakott velünk). Hááááát mikor anyám meglátta a szenyesben, rögtön leszidott, hogy ilyet csak a k**ák hordanak. Se smink, se divatos ruha, semmim nem volt..Hát naná,hogy azértis mindent kipróbáltam (kivéve drog,ahhoz nem volt bátorságom).

De tényéleg, kompromisszum a legjobb :))

39. 96b0d6b01f (válaszként erre: 14. - 116212323c)
2010. febr. 23. 13:19

Egyet értek, nem kell egyből alapozó meg minden csak egy kicsit engedd meg,hogy spirálozzon, vagy kihúzza a szemét meg ilyenek, nem egyből két kiló vakolatra kell gondolni.

A cipő, szerintem is engedd meg neki :) vagy elnyomja a lábát és az életben nem veszi fel többet és kétszer is meggondolja, ha kér még egyet, vagy a másik lehetőség,hogy nőiesen fog öltözködni, nem mini ruha, meg cici mutogatós felső, csak kicsit szeretne elkülönülni a fiúktól,szerintem.

38. 116212323c (válaszként erre: 29. - Bared)
2010. febr. 23. 13:17

persze mert a személyiségének a fejlődését akadályozod...

amit megakar tenni hidd el minden tiltásod ellenére megfogja tenni csak nem fogsz tudni róla

probáljatok ésszerüen leülni és ezt megbeszélni, ha tényleg azzal jön hogy a suliba bezzeg...menj be és beszélj a dirivel, nálunk körbejárt és intöket osztogatott amit egyértelmű büntetések követtek, kérj segítséget egyszerű csak probáld te is a helyébe képzelni magad és jussatok egyezségre a teljes tiltással meg hogy állj a sarkadra és nem engednéd hogy igy beszéljen veled ezeknek az a vége hogy pont azt fogod elérni amit nem szeretnél...

2010. febr. 23. 13:15

Ne csinálj belőle túl nagy ügyet.

Négy cm nem a világ, a sminkelés pontosan mit jelent?

És hát, perszehogy túl öreg vagy és nem értesz hozzá :)

36. Janette71 (válaszként erre: 33. - Myrthil)
2010. febr. 23. 13:15
Ezek szerint nem csak én vagyok ennyire "gonosz" :))))))))
35. 2cb29de033 (válaszként erre: 31. - Janette71)
2010. febr. 23. 13:15
Jó hozzászólás. :)
34. df2a740c00 (válaszként erre: 27. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 23. 13:15
Igen, ebben is van valami, hogy meg kell őrizni a szülői tekintélyt. Viszont én inkább a kompromisszumokra hajlanék. Nekem az anyukám szinte mindent megtiltott azzal a jelmondattal, hogy "Na nehogy azt hidd, hogy minden úgy van, ahogyan te elképzeled!" Ez a mondata a mai napig itt cseng a fülemben:)
33. Myrthil (válaszként erre: 1. - Bared)
2010. febr. 23. 13:14

Nem, de mivel húgom van, tudom, miről beszélsz.


Próbáljatok közös nevezőre jutni.

Pl kapjon színtelen ajakfényt. Van is, nincs is. :)

Ez a taktika bejött a húgomnál.


A magassarkúról úgy sikerült lebeszélnie anyunak, hogy ráadta az én egyik cipőmet, és elvitte vásárolni. Órákig sétáltatta benne, csak amikor majdnem sírt, engedte, hogy leüljön. Így megtudta, mennyire tud fájni az ember lába.

2010. febr. 23. 13:13
Ha úgy van nevelve, lehet vele beszélni. Általános hatodikas voltam, mikor anyum vett nekem szinezett szőlőzsírt. Meg tudjátok volt akkoriban - most is, kis üvegben golyós szintelen szájfény különböző ízesítéssel. Kaptam egy érzékeny szemre szempillaspirált (azt is azért, mert csúfoltak a kis pilláim miatt.) Nem használtam őket túl gyakran, sokkal inkább a szőlőzsírt. Kaptam szintelen és nagyon halvány körömlakkot, eleinte csak olajat, h erősítsem a körmöket, majd csak nyáron szünetbe kenhettem ki a körmöket., És ettől függetlenül nem kentem ösze vissza magam, normális, igazi sminkem csak 16 évesen volt. mára 25 leszek, nem iszom, és még soha nem is dohányoztam, és megjegyzem, nem is hiányzik. Anyum megvette nekem a sódivatos cipőket, volt nekem is negedikesen kocka orrú meg eyhén hegyesített (de nagyon kicsit, inkább tompa orrú) csizmám is, mégsem lett bajom
2010. febr. 23. 13:12

Sziasztok!

A lányom májusban lesz 13 éves.

Tapasztalatok:

balhé a magassarkú miatt: megkapta, aztán elvittem a legnagyobb bevásárlóközpontba 4 órát sétálni. Másnap már nem vette fel, úgy fájt a lábikója:))

Smink: kicsit csillogó szájfényt kapott, ami majdnem olyan mint a szőlőzsír. Jelenleg ez kielégíti, de volt már, hogy rajtakaptam, hogy lenyúlta a spirálomat.:)

Megbeszéltem vele, hogy ha birka lesz egész életében és megy a nyáj után, nem fog kitűnni a többiek közül. Ésszel, viselkedéssel sokkal többre jut. Okos kislány, felfogta...

30. Henie
2010. febr. 23. 13:10

Én csak arra tudok visszaemlékezni, hogy rám is ilyen ált. iskola 7-8. osztálya körül jött először ez a smink, körömfestés, hajfestés dolog.. Anyukám technikája is az volt, mint ahogy azt előttem írták. Nem tiltott el, együtt mentünk el venni ilyen dolgokat, de figyelt rá, hogy mindenből szinte olyan árnyalatot ami nem is látszik, sőt. Nyáriszünetben hordhattam, suliba sose. És azzal, hogy ő közeledett ilyen téren és ő tanította meg nekem, hogy pl hogy kell kifesteni egy körmöt (persze mondanom sem kell, hogy szintelen lakkal..:D ) azt érte el, hogy a lelkem megnyugodott és már nem is vágytam rá annyira. Ha meg igen, akkor mindig sikerült kompromisszumot kötnünk. És így a továbbiakban mai napig bármikor fordulhatok hozzá bármivel. Sose tiltott semmitől, elmondta a véleményét mindenről, azt, hogy mi mennyire ártalmas, de hozzá tette, hogy bízik bennem annyira, hogy tudni fogom mikor mibe hol a helyem.

Így meg már nem is volt olyan izgi sminkelni... és miután én is megkaptam az első komolyabb nőcis cipőmet, 1 hét után magamtól tettem le, mert rájöttem, hogy rossz volt benne menni az iskolába, hiszen elég hosszú sétaút volt.

Szerintem a tiltás sose megoldás, bár nekem még nincs gyerekem, csak arról tudok nyilatkozni, ahogy engem neveltek:)

29. bared (válaszként erre: 15. - D9e2022b84)
2010. febr. 23. 13:10

ne engedik a suliban...sőt, kifejezetten tiltják!

együtt vásárolunk, együtt beszéljük meg, téma ez már köztünk jó ideje egyébként is, csak egyre vehemensebben reagál((

28. 84882672dc (válaszként erre: 2. - D9e2022b84)
2010. febr. 23. 13:08
szerintem mindenben lehet kompromisszumot kötni...
27. 2ef29f8a82 (válaszként erre: 25. - Df2a740c00)
2010. febr. 23. 13:07

itt nem is a kényelemről van szó. ha megengedi neki, akkro egyre több kell majd. mert a barátnői megtehetik...

igenis éreztetni kell, hogy ki a "főnök". musáj a gyereknek érezni hog yigenis tisztelnie kell az anyját, még akkor is ha valmire azt mondja hogy nem...

26. 84882672dc (válaszként erre: 1. - Bared)
2010. febr. 23. 13:07
szerintem egy egészsége középutat kell tartani!!! teljesen természetes hogy kíváncsi ezekre a dolgokra... és egyáltalán nem biztos hogy a magassarkút követi a cigi vagy más... miért nem mentek el együtt vásárolni?? akkor találhattok olyat ami neki is jó, neked is..... és mindenki boldog :)
2010. febr. 23. 13:05
Én általánosban vörösre festettem a hajam. Persze akkor még tilos volt minden ilyesmi. Azért 4 cm nem tragédia, simán lehet ekkora sarka egy kényelmes cipőnek is, a lényeg, hogy stabil, vastag legyen a sarok. Persze ha törpetűsarkúról van szó, azt ne engedd. A smink már kicsit keményebb dió sztem..
2010. febr. 23. 13:04
igen ez így kezdődik,hogy magassarkú,smink, aztán cigi... nem tudom mit lehetne tenni, de én is sminkeltem magamat már ennyi idősen, titokban, mert anyám nem engedte.. igy a lépcsőházban kikentem magam... magassarkút nem akartam, de cigi már lógott a számból, mert mindenki ezt csinálja..
23. 2cb29de033 (válaszként erre: 15. - D9e2022b84)
2010. febr. 23. 13:03
Így van, azt kéne elérni, hogy 'barátnők' legyetek, hogy mindent mondjon el, meséljen el.... nem könnyű, tudom, de az, hogy beletörődöm, nem megoldás....
22. dd82ac1cc1 (válaszként erre: 1. - Bared)
2010. febr. 23. 13:02
Én nem engedném, de azt sem, hogy ennyire tiszteletlenűl beszéljen velem a lányom.
21. 7c79ff1565 (válaszként erre: 8. - 2cb29de033)
2010. febr. 23. 13:02
nem, nem lesz jobb. De az se jó, ha határozott nemet mond. Nemtudni hogy van nevelve, mi van neki megengedve, mi nem. Nem mindegy, hogy egy olyan családban nő fel, ahol a gyerek azt látja, az anya sminkeli magát. Vagy olyan helyen, ahol a szülő a természetesség híve. Nem tartom helyesnek, hogy sminkeljen, milyen lesz már a bőre? Elég fiatal a 12,5 éves, sőt én még a 15 öt is annak mondanám. De egy szinezett szőlőzsír, vagy az a golyós v mittom milyen szinezett szájfény nem fog annyira ártani. Ha meg már mindenképp sminkelni akar (nehogy a többiek kinézzék, mert bizony ilyen korban nagyon megy hogy ki hogy néz ki, különösen lányoknél), akkor tegye diszkréten, szerintem.
2010. febr. 23. 13:02

Nikkancs, orulok neki, hogy ilyet is hallok :) sajna nalunk is tortent ilyesmi. vegulis, mindenfele keppen bared allj a sarkadra ezzel a dologgal :) de vegyel szamitasba minden lehetoseget. te ismered legjobban a lanyodat :)

sok sikert!!!!!!!

2010. febr. 23. 13:02

Szerintem nem vagy begyepesedett!

Sajnos van egy két olyan lány aki elkezdi ezt az egész dolgot, és a többi azt hiszi ez a normális! Ez a cipősarok még nem is legdurvább. Viszont nem mindegy, hogy milyen korán kezdi el hordani a magassarkút. Van egy ismerősőm, egészen fiatal kora óta jár csak!!! magassarkúban és teljesen el van deformálódva a lába. Lapos cipőben pedig menni is alig bír.


Tudod, most magassarkú, smink, 18 évesen mi jön? Szerintem ne tíltsd, mert akkor "csak azért is" csinálni fogja, vagy rossz lesz a kapcsolatotok, de szabj bizonyos határokat!


Persze, hozzáteszem nincs gyerekem, nem vagyok tapasztalt szülő, de saját példámból indulva, jobb az haengedsz bizonyos határokon belül.


Szerintem a smink korai. Max. szempilla spirál. Én is nagyon lázadó voltam. Mára teljesen elmúlt :) Se smink, se magassarkú :))))

18. vakri
2010. febr. 23. 13:02
Én lányom is ennyi idős, szeptemberben lesz 13. Sminkkel nem engedem iskolába, de hétvégén kikenheti magát (itthon vagy ha barátnőzni megy). Magassarkút nem viselhet a bokasüllyedése miatt, minden iskolai ünnepély kész borzalom. Nálunk az a duma megy, hogy bezzeg az osztálytársai minden évben új telefont kapnak, márkásat, drágát. Bezzeg az osztálytársainak nem kell lefeküdniük 7köznap 9-kor, éjfélkor fekszenek. Bezzeg az osztálytársainak nem kell bekötni az autóban a biztonsági övet. Aztán amikor a szülőkkel beszélgetek ki vannak akadva, honnan vesz a gyerek ilyet, mert nálunk is érvényesek ezek a szabályok. Aztán amikor szembesítem a gyereket a tényekkel, pár napig csönd van. De aztán kezdődik előről, csak más dolgokkal. Kamaszodnak, és pimaszodnak...
2010. febr. 23. 13:02

Az én lányom 11 éves..és sajnos náluk is ez megy már az osztályban alányoknál!

Én leültem vele beszélgetni erről a dologról és szépen elmagyaráztam neki, hogy még túl korai a magas sarkú, mert tönkre megy benne a lába és a bokája!

A sminket pedig megbeszéltük, hogy nem való az iskolába..itthon játszhat de lakáson kívül nem mehet ki sminkben, mert még nem való neki!

Más a helyzet ha farsang vagy olyan alkalom van az iskolában amikor lehet.

Ha szépen elbeszélgetsz vele..és persze bizalmas a viszonyotok akkor megérti és nem fog lázadni!

16. 2cb29de033 (válaszként erre: 12. - D9e2022b84)
2010. febr. 23. 13:01

hát nem egyszerű, az tény, de biztos nem engedném meg, hogy a lányom felvegyen ilyen magas sarkú cipőt!!!! =(


a sminkelés az konkrétan mit jelent? erősen, vagy finoman sminkel/ne?

2010. febr. 23. 13:01
nem, megengedni sem kell. mondom, valami kozos nevezo, kompromisszum, mert ha sikerul, akkor egy ido utan csak te leszel az, akivel pl vasarolgatni tud, meg szeret is, es tanacsot ker, meg miegymas... de hat, hogy a suliban is hagyjak ezt... azert lehetne mit valtoztatni ott is.
2010. febr. 23. 13:01

szia

nem nagyon avatkozok bele ilyen családi vitákba! de te nem voltál gyerek?

Vegyél neki ne magas sarkút hanem magasitott sarkú kis cipőt és egyezzetek bele hogy ezt majd csak nyáron kapja meg...addigra lesz jó idő és néztek vmi szép kis cipőcskét

smink...:D nem nagy kaland én alig várom hogy a lányomat érdekelni kezdje! megegyeztek hogy addig amig tanulja a sminkelés fortélyait csak otthon hordhat sminket, aztán pedig csak kis szolid alig látható sminket megengedhetsz neki ünnepekre, családi látogatásokhoz a nagyszülökhöz...a suliról pedig nos szerintem kérj egy kis isö halasztást, hogy nehéz neked elfogadni hogy ő kezd nagylány lenni, nincs ebbe semmi furi én is sminkeltem magam és én is hordtam 12évesen 2emeltes magas cipőt akkor az volta divat, az én anyukám nem ellenkezett...fogadt el hogy a kislányod szeretne egy saját egyéniséget kialakitani magának ha nem hagyod ellened fog fordulni és a legrosszabb hogy a hátad mögött kezdi majd keresni a lehetőségeket

szerintem jobb ha megbeszélitek a dolgokat!

2010. febr. 23. 13:00
anyukám nekem se engedte meg anno ezt. a barátnőim már rég kihúzták a szemüket, meg festették a hajukat, meg bulizni jártak 13-14 évesen, énnem mehettem. akkro nagyon mérges voltam rá, megkockáztatom hogy néha utáltam is :S. de ma mr őt tartoma legjobb anyának, hogy így viselkedett. volt az anya, ő szabta meg a feltételeket, és normálsian felnevelt:)
2010. febr. 23. 12:59
na es az mivel jobb, hogy a gyerek nem kapja meg amit szeretne, aztan megharagszik az anyjara, es jonnek a szokesek, meg logasok... nem ilyen egyszeru ez, hogy te vagy a szulo, es kesz. sajnos ez nem ilyen egyszeru.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook