Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Viszontlátás I. fórum

Viszontlátás I. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Viszontlátás I.

1 2 3
64. csemár (válaszként erre: 63. - Krisz42)
2013. jún. 10. 06:14

A "profi" énem berzenkedik ám a szavaidtól...! :-D

De hagyjuk is!

63. Krisz42 (válaszként erre: 62. - Csemár)
2013. jún. 8. 13:04

Az nem mindig jò dolog,ha az ember magâbòl indul ki-ezzel nem megbântani akarlak-,pedig itt biztos jobb lenne,ha te írná a folytatást,mert abban több fantâzia van:),de szerintem te olyan dolgokat látsz bele vmibe,vkibe,ami nincs,pusztán azért,mert magadbòl indulsz ki-te hogy csinálnád.Ez sajnosa mai világban,meg egyébként se jó szamodra,mert én is ilyen voltam és keményen kellett fizetnem a leckéért.Persze lehet,h csak ebben vagy ilyen,mert elragad az alkotó fantázia.

Én már írtam,h addig,amíg a cikkírò nem reagált ide nem illően,addig meglepően kultúrâlt volt a kritika-csodálkoztam is,h senki nem üti meg a szokásos stílust.Tehát a válaszreakciò lett ilyen.Viszont te magadnak továbbviheted a törtênetet,hidd el,érdekesebbet fogsz kitalâlni.De elég,ha veszel egy köteg romantikus füzetet,könyvet és elolvasod.Borítékolt a boldog vég,ami néha mindenféle-neveltetési,vallási,stb.-ellentéteket képes áthidalni.Én ezt csak egy minden előzmény,a szereplővel való azonosulás,kutatómunka,stb.nêlkül papírra vetett valaminek nevezném,nem érdekes írásnak.

62. csemár (válaszként erre: 61. - Krisz42)
2013. jún. 8. 10:51

Semmi gondom azzal, hogy valaki laikusként véleményt mond. (Azzal viszont rendszeresen szembetalálkozom, hogy ha valaki ért is valamihez, lehetőleg maradjon csendben, mert vannak, akik nem tolerálják a hozzáértést.)

Azzal sincs semmi gondom, hogy különböző az ízlésünk.

Amivel gondom van, az az, hogy sokszor azt veszem észre, hogy egyesek a minimális tiszteletet sem adják meg a Fórumozó társuknak; néha egészen alpári megnyilvánulásokolvashatók.

S azt innen-onnan még meg is értem, hogy ha "egzisztenciális" kérdéseken akaszkodnak össze fórumozók, annak indulatos lesz a vége...

Na de az, hogy valaki jót írt-e vagy nem-olyan-jól...! Háááá...! Ezt télnyleg el lehetne könyvelni úgy, hogy ízlések és pofonok...

Egyébként pedig: én kíváncsi lettem volna a Viszontlátás folytatására, végére... (Van egy olyan érzésem ugyanis, hogy ebbe az írásba a szerzó bele szándékozott vinni egy csipetnyi iróniát, parodisztikusan torzítva egy kicsit a történetet a leányregények irányából nézve. A stílusbeli markánsságait, melyeket neveztek itt képzavarnak stb. én ilyen jellegűeknek GONDOLOM... Persze, csak gondolom, s ez már így is marad, mert nem tudom, lesz-e folytatás ezek után...)

Szép napot!

61. Krisz42 (válaszként erre: 59. - Csemár)
2013. jún. 7. 18:13
Te írtad,h nem laikus vagy.Egy-két képzavar egy egész könyvben se legyen benne,de hogy egy nyúlfarknyi történetben van kêpzavar-nem is egy,legalább 3- és helyesírási hiba,na akkor gond van.10oldalnâl ez már még több lenne.
60. csemár (válaszként erre: 56. - Nzs2001)
2013. jún. 6. 16:45
Azért egy-két képzavar (?), rossz (?) hasonlat "miatt" elég nagy pofonokat kap ám itt a szerzőnk!
59. csemár (válaszként erre: 58. - Krisz42)
2013. jún. 6. 16:44
Ez a Fórum (szerencsére) nem rólam szól, tehát javasolnám, hogy tegyük félre azt, hogy értek-e a kritikához/kritázáláshoz vagy sem.
58. Krisz42 (válaszként erre: 55. - Csemár)
2013. jún. 6. 14:41
Ha értenél hozzâ,kiszûrnâk a szemed a hibâk,mert ez nem is olyan,h csak azok veszik észre a hibát,akik profik a az adott dologban.Mert a könyv is mindenkinek szòl és mi nem fanyalgunk,csúnya írás sem volt,csak kőkemény,teljesen reâlis kritikák.A te hozzáértésed pedig megkérdőjelezhető,mert ha mêg azt se veszed észre,amit egy laikus is felfedez hibakênt,akkor legalább a szêpérzêkedre hallgathatnâl.Mert nehezen tudok elkêpzelni néhâny képzavart,de szerencsére a könyvpiacon azért nem itt kezdődik a színvonal.
2013. jún. 6. 14:30
Nekem már a cím nem tetszik de attól függetlenül nyilván elolvastam. Sőt, ma még egyszer, elég nehezen jutottam a végéig mert borzasztóan untam másodjára is. Másodjára is ugyan olyan SOK mint elsőre.
56. nzs2001 (válaszként erre: 55. - Csemár)
2013. jún. 6. 12:25

Izlések és pofonk.....

Meg kell mondanom én is a fanyalgók táborát gazdagítom. A jelző túl sok, a hasonlatok erőltetettek és sok a képzavar. Az egész egy nagyon gyenge giccses ponyvaregény egy fejezetét idézi. És sajnos helyesírási hiba is akad (bár ettől a cikk lehetne jó)

2013. jún. 6. 10:12

Kedves Bettina!

Várom már a Viszontlátás II.-t, remélem, hamarosan olvashatjuk!

...De nem ezért fogtam bele az írásba...

Azért jöttem ide újra, hogy újból leírjam, szerintem jól írsz. (Még azt is megkockáztatom, hogy az, amit most közöltél, nem az első ujjgyakorlataid közül való.) Kár volna, ha elkedvetlenítenének némely csúnya vélemények.

(Hidd el, értek hozzá, még ha nem is úgy fogalmaztam eddig, hogy ez hangsúlyt kapjon.) Sejtem, gondolom, hogy vannak még rajtam kívül mások is, akik jó kedvvel olvasták ezt a cikkedet, csak talán ők kevésbé vehemensek, mint az ellenkező véleményen lévők. Bevallhatom: én sem azért szóltam hozzá eredetileg, mert ez szokásom volna. Csak megláttam az új cikket, elolvastam, s jött az ötlet, hogy beírjam: tetszik. (Elég régen fórumozom itt ahhoz, hogy sejtettem, hamarosan elkezdik körülötted vámpírtáncukat lejteni a gúnyolódók, fanyalgók is - hát akkor legalább az 1. reakció ne erről szóljon! - gondoltam.)

Szép napot Neked!

54. M.Edina (válaszként erre: 53. - Krisz42)
2013. jún. 5. 19:58
Teljesen igazad van, 100%-ban egyetértek minden mondatoddal. Legközelebb, ha vki cikket ír, mindjárt azzal kezdje, hogy csak az szólhat hozzá, akinek tetszett...
53. Krisz42 (válaszként erre: 51. - Lhara)
2013. jún. 5. 19:40
Úgy látszik anbyira elfogult vagy,h elkerülte a figyelmed,h az elején reális,normálisan megfogalmazott,a hibâkra tárgyilagosan râvilágított kritikâkat írtunk.Erre a válasz kb.az volt,h tőlünk nem kell a kritika,mi nem értünk hozzá.Ezek utân csodâlkozol a reakciókon.Ír egy pocsék sztorit tele hibákkal és teljesen mindegy,h 10év múlva mi lesz ha ez most egy kalap sz*r,de az durva,h még csak észre se vezi a hibáit akkor sem,ha rámutatunk,sőt,mi nem értünk hozzá.Egyébként ez olyan,mintha valaki megcsinâl neked valamit úgy,h elrontja az egészet,te pedig szò nélkül kifizeted,sőt meg is dicséred,h milyen jò munkát vêgzett.Ő pedig,ahelyett,h tudomásul venné,h ehhez nem ért,hamis illuziókba ringatja magát,aztân nagyobbat fog esni.Tudod van itt egy nő,nagyon jó történeteket ìr-ennél klasszisokkal jobbat-,egyszer,miutân már jópárszor bizonyított,írt vmit,amiben számomra egy hiba volt,hangulatilag se volt teljes és míg a kritika megoszlott,ő elfogadta a negatív észrevételeket is,tanulni pròbâlt belőle és benne megvan a kellő alâzat is az felê,amit csinâl.Erre ír valaki egy minőségen aluli vmit és ő teszi közszemlére,aztán megsértődik,mikor leìrják az igazságot,holott gondolom nekünk szânta.Vagy akkor is le kell nyomnunk a torkunkon mindenképpen,csak hogy ő illúziókba ringassa magát,mìg vmi komolyabb helyen a kêpébe vâgjâk,h ez egy nulla és akkor már el sem fogja fogadni,mert hiszen itt mindenkinek tetszett,aztán ez csak rosszabb lesz neki lelkileg.
52. M.Edina (válaszként erre: 51. - Lhara)
2013. jún. 5. 19:10
A véleménynyilvánítás is az írásról szól.. Nem én kezdtem el itt hepciáskodni, hogy ki milyen rosszindulatú, mert nem tetszik neki a "műalkotás", és milyen a hangnemben írja le a véleményét róla. Az, hogy valaki nem finomkodik, hanem kerekperec leírja amit gondol, attól nem lesz még gonosztevő.
51. Lhara (válaszként erre: 50. - M.Edina)
2013. jún. 5. 16:59

...csak a hangnemed a gond... és honnan veszed, hogy szerintem túl ilyen vagy olyan? nem is az a lényeg... itt nem rólunk van szó. Az írásról és az alkotójáról kell szóljon itt minden, méghozzá az értő bölcsesség szintjén. Az hasznos, emez romboló és ez az amit nem engedhetünk meg magunknak hamár megtisztelt bennünket az írásával.

Nem muszáj nekünk megszólalni se itt, ha az csak romboló tud lenni. Ez máris segítség az embertársunknak.

50. M.Edina (válaszként erre: 49. - Lhara)
2013. jún. 5. 16:05
A továbbiakban meg leírtam, hogy mik azok a dolgok, amiknek hiánya élvezhetetlenné tette ezt az egészet. Az ilyen jellegű hozzászólásoknak van többnyire haszna, (mégha szerinted túl negatív akkor is), mert ebből tanul a cikkíró. Ha kerekperec megmondod, hogy mi az, ami nem jó, és min kell változtatni, az sokkal hatásosabb, mint a jópofizgatás.
49. Lhara (válaszként erre: 48. - M.Edina)
2013. jún. 5. 15:59

Már rajtad a reflektor... a cikkírónkra nem is jut figyelem.:)

Ezzel sincs semmi gond, de elég lett volna csak az, amit 18. hsz-ben leírtál. Egyértelműen és elfogadható hangnemben fogalmaztad meg. Értéke van.

2013. jún. 5. 15:39
Most azt várjátok, hogy dicsérjem meg azt, ami nem tetszik? Már bocs, de én is a véleményemet írtam le, ahogy mások is, ti is. Amúgy meg olyan érdekes, hogy mennyire nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel. A másik meg az, hogy sem szeretetszolgálat, sem lélekápolgató pszichológus nem vagyok, csak egy ember az olvasóközönségből, akinek más a véleménye, mint az itteni "elvárás". Nem rosszindulatúság leírni azt, ha valami nem tetszik. Aki ennyire a szívén viseli a negatív kritikát, annak van még mit fejlesztenie önmagán, a jellemén, mert biztos nem egészséges lelkileg.
47. Lhara (válaszként erre: 46. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 5. 15:38
Hahó! Óvatos légy! :D Téged is minősít a hsz-ed. :) Ne engedd, hogy elragadjanak az indulatok és hasonló mélységekbe pottyanj... Szebb, ha a gödör széléről olyan "szépségkirálynős" integetésbe tör csak ki a véleményezés, ha valaki rakéta sebességgel ássa maga alatt az altalajt és kecsesen elhajolsz a repkedő sár útjából. :)
2013. jún. 5. 15:16
Lharanak teljesen igaza van. Önmagadat minősíted azzal, amilyen kritikát írsz. Fröcsög belőled a rosszindulat és ha valami nem tökéletes, akkor sem a "szar" kifejezést használjuk. Hol van a kedvesség, empátia az emberekből?!
45. Lhara (válaszként erre: 43. - M.Edina)
2013. jún. 5. 15:15

:) Máskülönben meg kitűnő életmentő vagy.:)

Még Hófehérke torkából is kiugrik a mérgezett alma, ha meg tudja tőled, hogy ilyen az élet és fel kell ébrednie... Mert a parancs az parancs, ha nem teljesítjük csak szaporodik.:)

44. Lhara (válaszként erre: 43. - M.Edina)
2013. jún. 5. 14:49
Azért azt se felejtsd, a kritikád, ami szintén mások elé kerül, viszont kifejezetten a személyedet minősíti. Bánj a jó híreddel kíméletesebben, ahogy mások megítélésével is!
43. M.Edina (válaszként erre: 40. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 5. 13:40

Ami szar, az szar.. nincs mit ezen szépíteni. Hiába mondjátok azt neki, hogy van benne valami értékes - csak azért, hogy ne törjétek le az ambícióit - hazudtok neki, és így nem fog fejlődni.

Ha valaki megjelenteti az irományát, számoljon a kritikákkal is. Ez az élet. Fel kellene már ébredni a rózsaszín álomvilágból.

42. Lhara (válaszként erre: 6. - F46e7b0013)
2013. jún. 5. 11:11

Nem is kellene méricskélni... Nem?;) Almát körtével nem érdemes összemérni. Mindennek ott az értéke és nem kell azt mindenkinek egyformán kedvelnie.


Írok magam is... tudom, milyen bátorság kell kilépni vele az íróasztal mögül... pláne ha az ember amúgy is érzi, hogy van még mit tennie (itt leginkább magamról beszélek, inkább privát mondok véleményt, de csakis akkor, ha megkérsz rá)... :)

Tisztelet illet, hogy olvashatjuk az írásaid.

41. Lhara (válaszként erre: 40. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 5. 11:01

Pont erre gondoltam... meg arra, hogy akik elengedik magukat a kritizálásban, azok tulajdonképpen úgy élik meg magát a fórumozást, mint akik úgy kapnak hatalmat (pl.: egy játékban), hogy fedve van a kilétük. Így durvulnak el azok a "játékok", ami többé nem is nevezhető játéknak olyan kegyetlenkedésbe torkollhat. Ha fel kell vállalniuk a személyüket rögtön emberségesebbekké válnak.

Érdekes ez!...

2013. jún. 4. 21:15
Ennyi rosszindulatú embert ez kész! :-)) A legtöbb fórumon amúgy ezt tapasztalom. Szörnyű. Először is, nem a kritikával van a baj, mert amit teszünk/cselekszünk nem tetszhet mindenkinek. Kinek mi a jó-rossz, DE a probléma azzal van, ahogyan kritizáltok. Lehet, hogy a "Viszontlátás I." nem egy Danielle Steel regény, de könyörgöm próbálkozik és lehet 10 év múlva sikerregényt ír. Az önbizalmát nem kellene a porig alázni, mert annak mi értelme van? Leírhatjátok, hogy mi nem jó, mi hangzik kicsit furcsán, de szépen is meg lehet azt tenni.Ez roppant nehéz és megalázó?!Amúgy a részletezéssel, tájleírással nem lenne gond, mert a lassítás segíti az olvasót elmélyíteni az olvasásban, segíti, hogy odaképzelje magát az adott történetbe. Én sok sikert kívánok a fórumindítónak, mert tehetséges, ÉS ami a legfontosabb egyértelmű, hogy szereti a könyveket, sokat olvas és ez nagyon jó. jaj és írta valaki, hogy rózsaszín világban él a leányzó, meg ez egy lányregény. Könyörgöm, a fiatal 13 éveseknek pl. erre van szüksége és ha egyszer kiadja az írásait, lehet a célközönség pont ez a korosztály lesz. Ebben az égvilágon semmi rossz nincs. :-)
39. Krisz42 (válaszként erre: 38. - 6b006fc769)
2013. jún. 4. 19:53
Engem már az első mondat.Mélyen merengeni....ezt ki kellene próbálnom.
38. 6b006fc769 (válaszként erre: 37. - Maco792)
2013. jún. 4. 19:47
Na igen, ez engem is pofánvágott:D
2013. jún. 4. 16:29
"Égszínkék szemét az órájára emelte." Na itt felsírtam. Tisztelem a próbálkozást,de ezt még gyakorolni kell.
36. vacsa
2013. jún. 4. 15:50
Olvasok itt a Hoxán egy naplót. A csaj bejegyzései pár sorosak. Ahogy a szavakat használja, ahogy abban a pár sorban felépíti az írását, hát komolyan mondom irigylem, pedig én sem vagyok rossz:) Na ott van tehetség. Itt meg nincs. (T71)
2013. jún. 4. 15:00
A ma ponyvának titulált regények is jobban vannak megfogalmazva.Jókainak a leírásai êlvezetesek,viszont én ugyanúgy tudok rajongani egy jól megírt regényért,amiben a párbeszédeknek is van mondanivalója,a cselekmény szempontjából fontos a szereplők viselkedése,mindennek van tartalma,jelentősége amit a szerző leír.Itt nem volt minden fontos,ráadásul szarvashibák is voltak,mint pl.mikor âllítólag szembejött a nővel élete ffia.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook