Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Viszketés a terhesség alatt fórum

Viszketés a terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2
9. Brigó10 (válaszként erre: 4. - Ancsi30)
2007. dec. 29. 01:09
Sziasztok! Szeretném elmondani, hogy nekem is elviselhetetlen viszketésem alakult ki a 31. hétben, főleg a tenyerem,talpam viszketett,ill. az egész testem. Senki nem tudta, nem hitte mi a bajom. Nekem terhességi cholestasisom volt.(epepangás) Igen ritka szövődmény és nagyon komolyan kell venni a baba miatt. Az utolsó 3 hónapban alakul ki és semmiféle kiütéssel nem jár. Bárhova fordultam senki nem tudta mi lehet a bajom, egy belgyógyász volt aki felismerte a próblémám súlyosságát. Akinek ilyen problémája van azonnal forduljon orvoshoz vérkép miatt, ugyanis a májértékek is nagyon megemelkednek,én már besárgultam 1 hét után. Olvassatok utána az interneten www.keri.hu/oktatas/archív/gy03112.htm Kívánom, hogy senkinek ne legyen ebből problémája és vegye komolyan az orvosaival együtt. Azért írom le ezt, hogy senki ne járjon úgy mint én. Sajnos sok orvos, védőnő sem hallott róla,pedig mostanában egyre többet olvasok ilyen problémákról,persze csak azért tudom mert én is ebben a cipőben jártam.
2007. dec. 27. 17:28

Szisztok!


Most jöttem a nődokimtól és a 3. bőrgyógyásztól! Leírom mi történt:

Az orvosom még két orvos társaságában tanakodott, hogy mit tegyenek velem, mivel tele van a testem csalánkiütéshez hasonló foltokkal, hólyagocskákkal, ami mint már írtam iszonyúan viszket!!!

A laborom eredménye teljesen negatív lett, így kizárták az epepangást és minden egyéb toxikus dolgot. Állítólag a szülés után el fog múlni magától, de nekem addig még hátra van majdnem 8 hét!!!

Így átküldtek a bőrgyógyászatra, ahol felírtak 3 féle krémet, hintőport és külön kikevert testápolót és mosakodó gélt. Majd felhívtam az orvosom és egyeztettem Vele mindent amit kaptam, nehogy véletlen a babámnak valami baja legyen!


Remélem mostmár enyhül a viszketés, mert alig alutdtam másfél hete és már eléggé kivagyok!


Azonban szerencse a babám ebből mit sem érez! Sajnos nekem meg pechem van, főleg, hogy már a 31. héten megtalált ez a dolog, míg másokat csak a 35. után szokott.


Kedves Ancsi kitartást Neked! Remélem, hogy nálad sem lesz semmi komolyabb gond! Azonban a fő, hogy utána kell járni a dolgoknak, nehogy aztán a pici sinyledje meg.

Maximum annyi történhet Veled, hogy ha valamelyik labor eredményed magas lesz, akkor pár napra befektetnek a kórházba, míg beállítják a megfelelő szintet.

Szorítok Neked! Írd majd meg, hogy mi van Veled!

2007. dec. 27. 17:15

Ime egy nem túl jó része egy csodálatos babavárásnak! Hála nekem ilyen nem volt!

De nem lehet hogy valami alergiás reakció ?

6. 3cbdff671e (válaszként erre: 1. - Szisszó)
2007. dec. 27. 16:58

Második gyerekemmel volt ilyen.

Én nem kaptam rá semmit, tartott kb. 1-2 hétig és magától elmúlt.

Egy ismerősöm valami rázókeveréket kapott rá, de azon kívül, hogy állandóan pacsmagolta magát egyéb eredménye nem volt.

Egyébként szörnyű érzés volt, hogy nem bírtam moderálni magam és vakaróztam mindenhol, mint a bolháskutya.

5. 11a91585fe (válaszként erre: 1. - Szisszó)
2007. dec. 27. 16:21
:))) Állítólag tök normális.Én is viszketek mint állat :)))) Ugyan ciki,ha a pékségben tör rám,de igyekszem diszkréten megoldani a dolgot ;))
4. ancsi30 (válaszként erre: 1. - Szisszó)
2007. dec. 27. 16:19

Szia


Én 35 hetes terhes vagyok, nálam ez a probléma kb 1 hete kezdődött. Éjszaka elviselhetetlen, főleg a talpam, s a tenyerem, utána már az egész testem, elmentem az orvosomhoz, igazából nem tudott mit mondani, ez a legjobb az egészben. Holnap megyek vérvételre, ha gondolod leírom mit mondtak, mert most olvastam több oldalt erről, s legtöbbször azt írják, a vizesedés miatt is lehet, hogy húzódik a bőr, de lehet epepangás is ami már nem olyan jó! Holnap biztosan addig haza sem jövök az orvostól amíg valami biztosat nem mondanak, mert ilyenkor mindig a picúr jár a fejemben, hogy nehogy valami legyen vele!!!

Ancsi

2007. dec. 26. 04:25
nekem csak a pocak viszketett, erre azt mondták,hogy azért mert nyúlik a bőr.
2007. dec. 26. 00:05
A hugomnak voltak ilyen gondjai a terhesség utolso heteiben. Szulés után elmulott.
2007. dec. 25. 23:29

Sziasztok!

Én egy 31. hétben lévő kismama vagyok és majdnem kéthete viszketek. Mostmár egyre elviselhetetlenebb! A nődoki és a bőrgyógyász között rohangálok. Főleg éjszaka a rossz, egy egész éjszakát átaludni nem bírok! Az egész testem tele van csalánkiütéshez hasonló apró piros hólyagocskákkal.

Volt vagy van valakinek hasonló problémája?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook