Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Viszketés a terhesség alatt fórum

Viszketés a terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2
2012. dec. 14. 15:22

Nekem is iszonyatosan viszketett a hasam a terhesség alatt, aztán fehérje lett a vizeletembe, aztán egyre magasabb lett a vérnyomásom és a 34. hét 2. napon sürgősségi császár lett a vége, a májfunkcióm borzalmas volt már akkor. Ez egy lassú folyamat volt, csinálhattam bármit nem lehetett megállítani.

Nem akarok senkit ijesztgetni, csak figyeljen mindenki magára és a jelekre és vegye komolyan.

Egyébként a hasviszketést nekem a körömvirág krém mulasztotta el teljesen, amit a Ross....n-ban lehet kapni, 1-2 nap alatt teljesen megszűnt, pedig előtte már elviselhetetlen volt, aludni se tudtam tőle!

38. Bilvus
2012. dec. 11. 22:25

Sziasztok!



Én 32 hetes kismama vagyok jelenleg, és nagyjából 2 héttel ezelőtt elkezdtem egyre jobban viszketni, tetőtől talpig. Sem kiütések, sem egyéb bőrelváltozásom nem volt, csak a vakaródzás miatt kezdett néhol kisebesedni a bőröm. Ez a vakaródzás olyan mértéket öltött, hogy éjszaka már nem tudtam tőle még annyit sem aludni, amennyit a pisilések és a forgolódások közepette még tudtam volna. Egyszer csak a vizeletem is kezdett egyre sötétebb lenni és folyamatosan verejtékeztem, akkor megijedtem, és felhívtam az orvosom. Öreg róka lévén azonnal azt javasolta, hogy menjek el vérvételre, májfunkció értékeket nézetni. Megnézték, és valóban eltérések voltak a májfunkciómban, na akkor megijedtem...mert az orvosom szerint ilyenkor javasolt a folyamatos kórházi megfigyelés, vérvételek, stb., és a vége még császár is lehet idő előtt. Én viszont nagyon irtózom a kórháztól, kb. 1 órát is nehezemre esik nyugton maradni ameddig tudok mozogni, és persze féltem a babát... Nekiálltam olvasgatni a neten, hátha találok valami okosat, de nem találtam. Akkor elkezdtem a terhességtől függetlenül csak a májfunkció-kérdésre fókuszálni, és arra jutottam, hogy ha kímélem a májam, akkor talán megállítható a további romlás illetve csökkenthető az iszonyatos viszketés (amit a méreganyagok bőrön keresztüli távozása okoz). Kb. 4 napja vettem hipoallergén tusfürdőt és hipoallergén ureás testápolót, és felhagytam minden nemű állati eredetű fehérje fogyasztásával, plusz napi kb. 3 liter folyadékot iszom. (Nem iszom tejet, nem eszek sem tejterméket, sem tojást, sem húst, sem halat. - A máj felelős a fehérjebontás során keletkező méreganyagok eltávolításáért.) Eredmény: a vizeletem színe vissza állt normálisra, és majdnem teljesen elmúlt a viszketés!!! Szerintem a vérben keringő folyamatosan keletkező méreganyagok vagy a gyógyszeres kezelés jóval többet árt a babának, mint az, hogy nem eszek állati fehérjét, csak növényit (gomba, olajos magvak, stb.). 32 hetesen már kifejlődött mindene, első sorban csak híznia és érnie kell, ahhoz meg leginkább szénhidrátra van szüksége (azt eszek eleget + zöldségeket is). Azért írom le ezt, mert sehol nem láttam használható megoldást, és talán ezzel segíteni tudok másoknak is. Vesztenivaló nincs, érdemes kipróbálni (3-4 napig következetesen tartani kell a diétát, hogy lásd az eredményt). Mindent bőven eszek ami nem állati eredetű fehérje, szóval nem koplalok, semmi ilyesmi! Kíváncsian várom, mit mutat majd a következő májfunkció ellenőrzés, de a közérzetem alapján valószínűleg normalizálódhatott a helyzet. :)

2012. szept. 21. 22:02
Közbe azt mondták az is lehet, hogy eddig a magnéziumot 2x1-et szedtem most 3x2. Ezt ma visszavették de így meg nagyon keményedik a hasam. Erre egy jó tanácsot kaptam igyak alkoholt, konyakot vagy whiskeyt. Az jó lesz a májnak, a babának vagy nekem ha elkábulok tőle és nem érzem a viszketést??? Hahaha nevetséges.
2012. szept. 21. 21:58
Sziasztok nekem ez a viszketés 3 napja kezdődött először az egyik majd a másik karomon, azt hittem szúnyog csípés először aztán egyre több jött elő. 30 hetes vagyok. tegnap kórházba is voltam ott kalciumot kaptam lejjebb ment de ma megint újra kezdődik. A kórházba teljes labort csináltak ott nem volt csak a fehérvérsejt szám magasabb azt mondta az orvos ez lehet attól, hogy közbe hurutos köhögésem van mert asztmás vagyok. Akkor most mi lehet ez??? Az epe vagy a máj??? De ezt a vérvételből látni lehetne, nem?? Menjek megint holnap orvoshoz??? Elviselhetetlen ez a viszketés!!
2012. ápr. 23. 20:41

Sziasztok!


Én már a 32.héten tartok a második babámmal(van már egy gyermekem),és tudomásom szerint a bőrviszketés mögött általában vitaminhiány áll.Nekem vashiány miatt volt makacs viszketésem,hiába kentem bármivel.Mióta vasat szedek,megszünt azonnal a panasz.Szerintem a vérvétel nagyon hasznos,h. ezt megtudjátok Ti is.Mindenkinek sok sikert kívánok!

34. vickka (válaszként erre: 26. - Vikszi)
2012. ápr. 5. 23:02

Szia! Ha lehetne én szeretnék tudni a készítményről.

Előre is köszi!

33. vickka
2012. ápr. 5. 23:01

Sziasztok!


Én a 10 hetes vagyok, de nekem is előjött a viszketés. Comb és a nemi szerv, has, karokon jelentkezett eddig. Azt hittem valamilyen gomba.

Ha valaki figyeli a 2 p-jét,( a pof ill. pics), akkor én erre gondot fordítok. Nem is értettem, hogyan is kaphattam el akármit is.

32. 8314565876 (válaszként erre: 30. - Slidia)
2011. ápr. 12. 14:06
és kb hány percet szoktad vakarni egyfolytába ?
2011. márc. 31. 13:36
sziasztok,nekem az utolsó 2 hét alatt jött ki,nagyon csúnya kiütéseim is voltak,én fenistilt használtam rá,segített rajta.
30. slidia
2011. febr. 14. 13:42
Létezhet, hogy a terhességi viszketés már pár hetes terhességben is jelentkezhet? Mert szinte amióta tudom,(5 hete) söt már egy héttel elötte, viszketek! Mindenhol, de föleg a hajlatokban, mint térd, könyök, ja és mersze a hasam! Van e okom aggódásra!?
29. Vikszi
2010. nov. 1. 16:31

Újra Vikszi.Sziasztok.

Én is voltam vérvételen és kiderült hogy rosz a májfunkcióm.0-40ig van a határérték,nekem 309volt.És tudjátok mi a legrosszabb?Az orvos azt mondta hogy e miatt meg kell szüleszteniük mert bele is halhatok.Azt mondta hogy október11.-én feküdjek be ha a másik két gyerekemet látni akarom,na meg a picit is fel kell nevelnem.Azt mondta hogy örüljek ha 40évemet megélem.Hát 10-én jöttek a fájások ugy hogy bementünk.Elmultak és kitettek osztályra.11én elküldtek szívinfarktus vizsgálatra is.Fájt a hasam alja és megvizsgált az orvos mikor visza mentem.1ujra nyitva voltam.Ez kb.délbe volt.Negyed 3kor levittek a szülőszobára.3kor már 2ujra voltam nyitva.Fél9kor már ordítottam a fájdalomtol.Erre kérdezte az eggyik orvos hogy nem e kaphatnék gázt?A nővér hozta is.Mire hármat szippantottam szoltam hogy minyárt elájulok.A nővér meg mondogatta hogy az a jó csak szívjam.És most jön amit nem kívánok senkinek...

A nővér ott hagyott én pedig ugy elkábultam hogy a szemem is alig tudtam nyitva tartani.Még kétszer felnéztem és láttam hogy az orvos gépezik a nővér meg ott vigyorászik mellette..Láttam hogy dobálom a lábamat és volt asszem 1szer vagy 2szer hogy sikerült a gázt levennem és kapkodtam a levegőt..

Aztán...jött a tolófájás,de nem voltam biztos benne hogy nyomok,azaz hogy már jön a baba.Arra gondoltam valyon van ott most valaki mellettem,mikor leszek már tul rajta..?Aztán jött a 2.nyomás,majd3.Ekkor hallottam hogy kiabál a nővér.hogy Uristen,uristen.Széttette a lábam én pedig meghallottam hogy sír a pici fiam.Kérdezgették hogy magamnál vagyok e.Hallottam hogy röhögve kérdezi az orvos tőlem:-És minek fogják becézni?Kevinka vagy Kevinká?mert máshogy nem lehet..

Volt ott egy rendes nővér ,akkor érkezhetett.Ő mondta meg hogy mennyivel született a baba.Másnap az osztályon mondta hogy olyan kába voltam hogy keresztbe feküdtem az ágyon.


Lányok most akkor gondoljatok bele..A babám jó hogy le nem esett belőlem az ágyrol.És még én is elvéreztem volna.A zárómba még azt se írták hogy gázt kaptam nem hogy még beleírták volna hogy milyen gondatlanok.És még volt képük beszólogatni..Ez Miskolcon történt..

Remélem ti nem jártok így..

2010. okt. 16. 13:19

Sziasztok!

Nekem ilyen problémám volt a terhesség utolsó napjaiban. Nem csak viszkettem, de kiütéseim is lettek.

2010. okt. 15. 18:01

Sziasztok!

Én most 32 hetes terhes vagyok és 2hete olyan szinten viszketek, hogy már nem bírom. Felhívtam a nőgyógyászom és elküldött vérvételre. Kiderült, hogy a májfunkcióm nem tökéletes ott is az alkalikus foszfát nagyon magas. Ma megint meg kellett ismételni, ha nem javul be kell feküdnöm.

Ez terhességi epepangás a máj nem tudja kiválasztani a méreganyagot és visszakerül a véráramlatba meg a kötőszövetekbe. nem akarok senkit megijeszteni de nem bőrgyógyászhoz kellene menni. Én is a neten jártam utána és utána hívtam fel a dokit. Ez most nem azt jelenti, hogy mindenkinek ez lehet a baja, de egy vérvétel azért nem árt. Remélem nem haragszotok, hogy megosztottam veletek az én tapasztalatomat.

26. Vikszi
2010. okt. 6. 09:34

Sziasztok!

37hetes terhes vagyok.Kezdetben a talpam és a tenyerem viszketett és csak este.Most már mindenhol és napközbe is.Nem reklámozhatok de olvastam egy kenőcsröl ami segít.Egy drnő javasolta egy kismamának mert viszketett.Itt olvastam a neten rola.aki gondolja írjon nekem én meg megírom a nevét a kenőcsnek.Még én se próbáltam ki.E héten akarom megvenni.

25. henike19sms (válaszként erre: 24. - Fobetty)
2010. szept. 2. 21:29

Szia!

Én a 16. hétben vagyok és lassan már 2 hete tart a viszketés!Nekem foltokban van elöször csak a kezemen jelentkezett, de mostmár az arcom kivételével mindenhol található.van ahol csak 1-2 db van!Kaptam a bőrgyógyásztól krémet, meg fürdőt, de semmit nem használ!Ugyhogy nem tudom mi lesz!!! :(

2010. szept. 1. 23:14
sajna én is viszketek pedig még csak a 20. hétben járok. Azt hittem szúnyogcsípés, de már rájöttem hogy ez valami más lesz. Ha tudtok valami jó kencét, örülnék neki. Dokit is hívom majd látott-e már ilyet.
23. baby29
2009. júl. 20. 20:12
Sziasztok en a 36 het terhessegeben vagyok es mar 5 napja viszketek de nagyon,orvosnal jartam kiirt minden fele fajta dolgokat de nem segit semmi,szeretneki itt toletek tanacsot kerni esetleg ha valaki tud valami hazi szert a viszketes ellen kerem irja le nagyooon hallas lennek mert ezt igy mar borzalmas kibirni,nem aludtam 3 napja semmit !!Elore is koszike mindenkinek aki segitene!!!
2009. jún. 27. 19:42
Ha esetleg valaki viszketéstől szenvedne, a tüdőérlelő injekciót ajánlani tudom csak! A 30. hétre teljesen megszűnt a viszketés, ma már olyan szép sima a pocim, mint régen! :) És amikor elmúlt, utána éjjel-nappal aludtam! A naplómban van kép a kiütésekről is, ha neked is hasonló van, kérdezz rá bőrgyógyásznál erre az injekcióra!
2009. máj. 19. 20:36

Lányok, már a 28. hétnél tartok, és a viszketés nem múlik... kb a 19-20. héttől vannak meg a kiütéseim, amik szűntelen viszketnek, nagyon!


El kellett mennem privát bőrgyógyászhoz, hogy kapjak valami értelmes dolgot, ami kicsit használt. Az első krémtől a kezemen és lábamon elmúltak a kiütések, de mivel kismama vagyok, azt csak 1 hétig használhattam. Akkor elkezdtek jönni a hasamon és a melleimen. Iszonyat kínokat állok ki, most már több, mint 2 hónapja!!!!! Az utőbbi napokban már semmihez sincs kedvem, és többször is sírórohamom volt. Rég nem aludtam már egy jót sem.


Tegnap voltam a bőrgyógyásznál harmadszor, elbőgtem magam neki is, mert már annyira szenvedtem. Kaptam a fenekembe egy szurit. Azt mondta, ezt adják tüdőérlelőnek is fenyegető koraszülésnél. Enyhült a viszketés, már a szuri után azonnal, de a kocsiban, amikor melegem van, a mellemen beindultak ma is.


Hm... már annyi krémet kaptam, úgy néz ki a fürdőszobám, mint egy gyógyszertár! Mivel ennek a nyavaláynak nem ismeri a mai orvostudomány az eredetét, csak találgatnak, nincs rá semmilyen hatásos szer. A vérképem tökéletes! Még soha nem volt ilyen hibátlan. Cukrom is nagyon jó.


Hormonális oka van a dolognak, de ez nem vígasztal, hisz a szülésig még 12 hét van hátra! És a nagymeleg is még vele együtt...


Jó azoknak, akiknek csak a 30. hét után jön ki, és nem tart sokáig. Vagy akiknek egyáltalán nincs.

2009. ápr. 16. 18:47

Én még csak a 22. hetet töltöttem be, de iszonyatosan nézek ki! A viszketés szinte az elejétől megvan, és most pár hete apró viszkető hólyagocskák kezdtek jönni rajtam. A szemeim körül jöttek ki az elsők, azóta nem sminkelek... Aztán a hajlatokban, a melleimen, a pocikámon, a kezeimen, lábaimon.


Voltam bőrgyógyásznál, gyógyszertári mosakodó kenőcsöt kaptam, és testápolót. Előtte is már csak mosakodó kenőccsel tudtam fürdeni, de másik fajtát írt... A testápolója borzsasztó, attól még jobban izzadok, és ragadok!


Vettem folyékony mosószert, és más fajta öblítőt, hátha az okozza a kiütéseket.


Ma voltam védőnőnél, homeopátiás cuccokat ajánlott, holnap körbejárom a gyógyszertárakat, mert az elsőben nem kaptam, ahol megnéztem. Megőrülök, annyira rossz!!!! Ha valaki tud, segítsen, mert a szülésig még 18 hét van, azt bizta nem bírom így ki!

2009. febr. 23. 09:28
Nekem az első terhességnél volt ilyen próblémám, jó rég volt még 74-ben. Akkor azt mondták azért viszketünk mert nagy lesz a baba haja. Tényleg nagy hajjal született a lányom. Utánna elmúlt és nem volt semmi próbléma. A másodiknál sem, igaz neki nem volt akkora a haja.
2008. aug. 12. 22:55
Én már nem vagyok terhes, 1 hónapos a kisfiam, pár napja kezdődtek a kiütések rajtam. Először a terhességi csíkok kezdtek el viszketni, de már a lábam is tele van pöttyökkel, és ha vakarom, olyan, mintha szúnyogcsipés lenne. Bőrgyógyásztól zyrtecet kaptam, amit nem szedhetek szoptatás alatt. Tud valaki valami hatásos megoldást?
2008. júl. 25. 21:19

Heló lányok, kismamák és asszonyok!


Lengyelországban az "Ursopol" nevű gyógyszer teljesen megszüntette a vakarózást.


Feleségemnek is úgy tűnt, h epepangása van, de az eredményei mindenből pont a határon volt - végül csak gyanú maradt.


Ennek ellenére ugyanúgy viszeketett mindene mint ahogy a többiek leírták.


Kitartás!


P

2008. jan. 28. 13:38

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy teljesen megszünt a viszketésem! Már egyáltalán nem kenem magam, viszont csak gyógyszertári mosakodót és testápolót merek használni a babó megszületéséig. (már csak 3 hét!!!! :))) )


Nagyon megszenvedtem a terhességi kiütéseimmel a 31-35.hétig. Azt gondoltam,hogy csak a szülés után múlik el, de szerencsére nem!

Egy szülésznő szerint túl gyorsan nőtt a pici és nyomhatott vmimet, de a dokim nem tudodott rá magyarázatot adni(mivel minden labor eredményem jó volt).


Aki hasonló problémával küszködik, kitartást, tényleg el fog múlni!!!!!

15. bea0824 (válaszként erre: 4. - Ancsi30)
2008. jan. 2. 21:45

Szia

Ezzel nem szabad játszani saját tapasztalat. Nekem a 34. héttől volt ilyen és tudom milyen kínokat élsz át, ez az epepangás valóban. Vigyázni kel vele mert ez azt jelenti hogy a méreganyagok (amik távoznának normális esetben) szervezetedben marad és ez károsíthatja a babát.Mielöbbi jobbulást

2008. jan. 2. 13:02
es csak tiszta vizzel mosakodtam, nem haszaltam a kenyesebb reszeken kivul semmifele tusfurdot ..
2008. jan. 2. 12:59

Szia Ancsi!


En is eszmeletlenul viszketten, piros kis pottyok jelentek meg a hasamon.


A dokim is ajanlott mindenfelet.


Amit nem, de vegul bevalt: a kamillas baba testapolo!!!!


Probald ki, es jelezz vissza ha mukodik.


Udvozlettel,


Eszter

2007. dec. 29. 19:52

Szia Ancsi!


Igazán együttérzek Veled!! Azt tudom csak mondani, hogy KITARTÁS, nekem úgy néz ki, hogy enyhülnek!! :) Na de pacsmagolom magam rendesen!

Nekem is csomót kellett mászkálnom, míg végre enyhűltek a kínjaim.

Az napi kezelésem a következő:

Reggel tusolás(gyógyszertári mosakodóval) majd,

- gombaölő, gyuladáscsökkentő krémmel bekenem a csúnya kiütéseket.

- az enyhébb részekre testápoló (szintén gyógyszertári)

- hajlatokba viszketéscsökkentő és gombaölő hintőpor (ezt a nap bármely részében ha viszketek tehetek)


Délben: újból tusi + testápoló+hinőpor


Este: a reggeli procedúra ismétlése!


++ van még egy vésztartalék viszketés elleni ecsetelőm, de azt még nem használtam!


Az igazság az, hogy szerintem az orvosok sem igazán tudják, hogy pontosan mi ez, és mit adjanak így én is kaptam mindenfélét, mert látták, hogy nagyon kivagyok!


Azért még viszketek, de ez mostmár türhető állapot!

Nyugi, a baba nem érez az egészből semmit, csak a mamának kellemetlen!

Annyiban jobb Neked, hogy már legalább a 35.hétben vagy. Én még csak a 32.ben!!


Kitartás és menj el bőrdokihoz, hogy írjanak fel a viszketés ellen valamit, de mielőtt kiváltanád egyeztess a szülészorvosoddal is!!!

2007. dec. 29. 19:45

A második babámmal viszkettem, a 39. héten kezdődött, és a szülésig 2 hétig tartott. Szerencsére csak akkor jött ki rakjtam, és nem hamarabb.

A barátnőmnek viszont a 26. terhességi héten kezdődött, és a 38. héten meg kellett császározni, mert már nem tudtak megoldást találni. Neki is epepangása volt. 26. héttől szedett gyógyszert, és be is kellett feküdnie a 36. héten. Vérvizsgálatból kiderül, persze, nem az általánosból. Ha olyan dokit fogsz ki, aki még nem találkozott ilyesmivel, érdemes rákérdezni.

Remélem megoldódik a viszketésetek, és bírjátok, amíg kell, muszáj. Kitartás.

10. ancsi30 (válaszként erre: 8. - Szisszó)
2007. dec. 29. 18:48

Sziasztok

Szisszó:Leírnád nekem, enyhülnek a tüneteid?

Megcsináltattam a teljes vérképet, minden érték jó,úgyhogy nekem is el kell mennem bőrgyógyászhoz, de rajtam nincsenek pöttyök, semmi, de nagyon rossz, tegnap éjszaka is már bőgtem, annyira kikészültem ettől a folyamatos viszketéstől, és mindig arra gondolok, a baba is biztos érzi, nem rossz ez neki? Mondjuk az orvosomban nagyot csalódtam, mert nekem kellett könyörögnöm, hogy egyáltalán adjon beutalót vérvételre, mert csak a vállát huzogatta, hogy ő még ilyet nem hallott. Nagyon örülnék neki, ha legalább kicsit enyhülne, és mindenkinek, aki e kellemetlen vakarózásban szenved!!!!!!!!!!

Ancsi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook