Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Visszér műtét után fórum

Visszér műtét után (beszélgetős fórum)


2019. jan. 23. 07:27
Esetleg valaki akinek mostanság volt ilyen műtétje? Számomra aggasztó kicsit hogy a bokámnál a vágás körül érzéketlen maradt. Érdekelne mások tapasztalata is.
2018. dec. 27. 18:57
Most december elején volt az első műtétem a jobb lábam műtötték. A boka és a combtő közt 65 kis vágás lett. Nagyon rossz állapotban volt már. A térd alatt még mindig lila. Eléggé megszenvedtem. Mivel 12 órában végzek állómunkát kb 7 hétig táppénzen leszek.
18. brigesz (válaszként erre: 17. - 84fbc35515)
2018. ápr. 17. 22:06
Szia leírnad a mütétet!Köszi.
2017. máj. 3. 21:31
Sziasztok! Engem Dr. Sass Tamás operált a debreceni Kenézy Kórházban. Minden rendben volt a műtét előtt, közben és után is. Sass doktorra mindig lehetett számítani, nagyon lelkiismeretes és segítőkész. A műtéttől sem kell félni, 2 hét alatt egészen jól fel lehet épülni. Sétáljatok sokat :)
16. madi13
2011. ápr. 24. 20:44

sziasztok! Kicsit megkésve, mert márciusban elmaradt! Kedden (04.19) végre kihúzták az eremet. Altattak, 14.30- körül tértem magamhoz, 17.00 -kor már úton voltunk hazafelé:-)

Fájdalomcsillapító nem kellett 1 db sem, minden nap hasba kell szúrnom magam, ennyi a kellemetlenség ( trombózist elkerülendően) na meg a harisnya....

Másnap már tartottam edzést,(igaz csak beszéltem, nem edzettem) csütörtökön vezettem...szóval, én úgy látszik könnyen megúsztam. Szépen gyógyul, kicsit kék, de az egy pár nap és elmúlik:-)

15. madi13 (válaszként erre: 14. - Hannamami)
2011. márc. 17. 13:35
Szia! Kösz a tanácsot,megtörtént...mármint az orvos kiválasztása:-) Jövő héten szerdán (03.23.-án) műtenek...kicsit izgulok! Majd írok utána!
14. Hannamami (válaszként erre: 13. - Madi13)
2011. márc. 3. 21:05
Köszi, én is nagyon sajnálom szegényt, főleg mert évek kellettek hozzá mire rá tudtuk beszélni hogy megcsináltassa. Igazából egy mélyvénás trombózis kellett hozzá, hogy belássa ezt nem lehet sokáig így hagyni. A kis viszerek még hagyján, de a nagyokat szerintem igenis kezeltetni kell, mert egy nagyobb megerőltetés következtében annyira könnyen elpattannak, hogy már nem lehet vele mit kezdeni. Nyugodtan csináltasd csak meg, csak az orvost válaszd ki jól. Ez a titka mindennek! :)
13. madi13 (válaszként erre: 12. - Hannamami)
2011. márc. 2. 13:02

szia!

jaj! Sajnálom az anyukádat! Iszonyatos lehet....persze tudom, hogy mindennek van kockázata...még gondolkodom,hogy megcsináltassam-e most márciusban.

szia

12. Hannamami (válaszként erre: 11. - Gyöngyi)
2011. febr. 28. 12:43

Sziasztok!


Nem elrettentés képpen írom amit írni fogok, hanem azért, hogy lásd van sajna negatív példa is.

Nekem az anyukámat műtötték kb. 8 éve, elég csúnya viszerei voltak, kb. 10 helyen vágták, bokája és a combtöve között voltak ezek a pici hegek, amik nagyon szépen meggyógyultak, viszont az egyik lába (bokájától a térdhajlatáig) teljesen le van azóta is zsibbadva. Tök érzéketlen. Valószínű hogy a doki szúrt el valamit, mert bármilyen gyógyszert szed, nem jön neki helyre. Szegénykém azóta szenved ezzel, őjra műttetni viszont nem meri ezek után.

Remélem neked még hasonló problémád sem lesz, tényleg csak azért írtam le, hogy tudd ilyen is van.


Sok sikert! Gyors felépülést! :)

2011. febr. 24. 13:59
Férjemet műtötték nyáron és még mindig fáj neki, a műtét helye pedig elég csúnya.
2011. febr. 23. 13:01

Szia! Én az arsmedicán mütettem 3 éve, és tb támogatott volt a mütét, csak a konzultálciót kellett kifizetni, ha jól emlékszem 10 eft.

Ismét készülök, jött azóta egy-két apróbb erecske.

9. sanett77 (válaszként erre: 7. - Madi13)
2011. febr. 23. 13:00
Nekem sajnos a seprűvénám megmaradt hátul a térd hajlatnál. De el lehetne tüntetni, állítólag lézerrel.
8. sanett77 (válaszként erre: 6. - Madi13)
2011. febr. 23. 12:59
Egyetlen egy látszik, a többi nem.
7. madi13 (válaszként erre: 2. - Sanett77)
2011. febr. 23. 12:23
Jó, hír, hogy 7 év alatt nem jött vissza. Nekem vannak apróbb un. seprűvénáim, a doki szerint a nagy ér miatt, ha a nagyot kiszedi, ez a probléma is megszűnik: Neked volt ilyen?
6. madi13 (válaszként erre: 3. - Sanett77)
2011. febr. 23. 12:21
Hűha, 28 pici vágás...nem sok az egy picit? Maradt nyoma?
5. madi13 (válaszként erre: 4. - Tavaszilány)
2011. febr. 23. 12:20

Köszi, a gyors válaszokat!

Nálam az a gond (hm, nem is gond mert imádom:-) hogy pilates, ill kondi tornát tartok,azért kérdeztem, hogy szerintetek mennyi idő kell a mozgásra, de ez elég megnyugtató. Mert tudok úgy órát tartani, hogy csak egy kicsit mozgok...:-)altattak, vagy gerinc érzéstelenítés? Mikor műtöttek? Mondjuk májusra szép leszek?

2011. febr. 23. 12:03

Szia!

Én is nagyon féltem, de semmi gond nem volt! Mind2 lábamon műtöttek, már a műtét napján hazamehettem, egyetlen szem fájdalomcsillapítót kaptam be összesen...simán tudsz mozogni, egyedül az a kellemetlen hogy bokától combig be van fáslizva ez ember lába...

2011. febr. 23. 12:02
Ja?! 28 pici vágásom volt + 1 a comb hajlatba.
2. sanett77 (válaszként erre: 1. - Madi13)
2011. febr. 23. 12:01

Szia:)


Engem közel 7 éve műtöttek viszérrel, Debrecenben. A műtét gerinc érzéstelenítéssel volt. Hétfőm bementem reggel 8-ra, 9-kor már a műtőbe voltam. másnap hazaengedtek. A gyógyulási idő gyors, bár nekem a térdemmel volt egy kis gond. Gyógyharisnyát sokáig kell hordani, úgyhogy inkább most csináltasd meg, mint nyáron harisnyázz!

Én 3 hét múlva mentem dolgozni (álló munka). Azóta sem jött vissza a viszér.

2011. febr. 23. 11:54

sziasztok!


Elért a rémség, visszér van a lábamon! Panaszt nem okoz, de szeretnék szép lenni nyáron a strandon! A doki műtétet javasolt, azt mondta, hogy 1 nap és hipp-hopp túl leszek rajta, olvasgattam a fórumokban, és van aki hónapokat írt le gyógyulási időnek. Van valaki akinek műtötték (szikével) a lábát? Mennyi idő múlva tudok mozogni? Mennyi idő múlva lesz szép? minden műtét utáni tapasztalat nagyon érdekel! Írjatok!

köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook