Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszatérő terhességi vérzések fórum

Visszatérő terhességi vérzések (beszélgetős fórum)


2021. febr. 20. 11:53

Nekem missed ab lesz mégiscsak, hétfőn. Rettenetesen kivagyok,most egy időre biztos pihentetem a babaprojectet amíg rendesen meg nem gyógyulok. És elmegyek keresek egy normális endokrinológust hátha talál nálam valami gondot és tudjuk majd orvosolni.


Nagyon vigyázzatok magatokra mindenkinek a legjobbakat kivánom!

10. Beja (válaszként erre: 9. - 0eb4047bf5)
2021. febr. 17. 11:12

Valószínű a dokinak van igaza és nem fertőzés...Főleg ha csak pecsételgetsz. Nekem ezért nem pecsételések voltak, hanem elég komoly mennyiség és hatalmas darabok is.

Pihenj amennyit csak tudsz, ne emelj ne hajolj..stb.Plusz vitamikok és túl leszel rajta:-)

9. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 8. - Beja)
2021. febr. 17. 11:07

Nagyon-nagyon sajnálom ami veled történt! :(


Én is mindig megkérdem az orvost biztos e benne, hogy nem egy fertőzés okozza a verzést, mert nekem nem nagy mennyiség, de mostmár mindennapos. De mindig az a válasza, hogy biztos benne hogy nem...

8. Beja
2021. febr. 17. 10:33
Nekem már az elején is alacsony volt a progeszteron szintem. Pótlás volt, de így utólag azt gondolom kevés. Persze utólag mindig okosabb az ember. Aztán egy pici elválás történt a méhfal és a placenta között. Ez okozta a vérzést, erre mondták azt hogy feküdjek. Feküdtem is kb 2 hetet és valóban segített. Ezért is írtam, hogy komolyan kell venni az ágy nyugalmat. Voltam többször is ügyeleten, de mindig azzal jöttem el, hogy akkor menjek be ha "erős vérzés vagy görcs" van. Hát az utolsó alkalommal megvártam míg az lett belőle. A zárójelentésen az volt, hogy fertőzés volt a méhemben. Belső fertőzés, nem tudni mi okozta. Sajnos ez előfordulhat, de nem mindig az a kimenetele ami velem is történt.Azt azért hozzáteszem, hogy nekem donorpetesejtes beültetésem volt...
7. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 6. - Beja)
2021. febr. 17. 10:14
Szia! Megkérdezhetem hogy nálad pontosan mi történt? Megtudták mondani, hogy mi okozza?
6. Beja
2021. febr. 17. 09:58

Sziasztok! Én mindenkit arra bíztatok, ha vérzése van terhesség alatt, a lehető legtöbbet pihenjen,feküdjön!!És a fekvés tényleg fekvés. Én az elejétől kezdve véreztem, hol jobban hol kevésbé. 20. hétig húztam.

És ha gebasz van, ne várjátok meg az ügyleten említett" erősebb vérzést és görcsöket" tessék bemenni egyből ahova tartoztok kórházba vagy ügyeletre.

A legtöbbször tényleg elmúlik, én is tudok siker történeteket vérzés melletti sikeres terhességekről...:-)

És ami nagyon fontos, nyugalom..nyugalom..nyugalom:-)

5. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 4. - 7a4dd4f719)
2021. febr. 16. 12:18
Szia! Én csak bíztatni szeretnélek, írtam is hogy én is a 6. hét óta vérzek hol így, hol úgy, de már 20 hetes vagyok... persze nekem is még mindig minden nap egy küzdelem és bizonytalanság de a legtöbbeknek elmúlik az első trimesztes végére. Kitartást, a legjobbakat Nektek!
2021. febr. 16. 11:19

Én 6 hetes terhes vagyok ez az első terhességem. Nagyon hamar mentem orvoshoz és mivel pco-s gyanús vagyok hamar kaptam progeszteron pótlást, progesteron exeltis 200mg 2x1-et. Plusz pajzsmirigyemre is szedek gyógyszert de ez inkább színtentartásképpen és úgy néz ki minden rendben van vele.

Majd 2 hét múlva visszamentem és azt mondták ez a terhesség most nem jött össze. Folyamatosan barnázgattam és pecsételő vérzésem volt, majd most februar 11.-re előlettem jegyezve missed abra a műtét előtti vizsgálaton már azt mondták, szabályos petezsák, benne embrio csomo és szívverés fellelhető kaptam duphastont 10mg 3x1et amitől még mindig barnázok/pecsételek. Annyit mondtak pihenjek sokat.Szóval most rettegek hogy bármikor beindul a vetélés és ha menstruácionál erősebb vérzésem lesz és nagyfájdalmam akkor menjek kórházba. Csütörtökig remélem kihúzom addigra van időpontom. :(

3. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 2. - Fildus)
2021. febr. 14. 15:54
Szia! Te is vérezgetsz/vérezgettél terhesen?
2. fildus (válaszként erre: 1. - 0eb4047bf5)
2021. febr. 9. 12:12

Nekem pm alulműködés miatt havonta nézik a tsh értékét.

Progeszteron pótlásom is van.

2021. febr. 9. 11:52

Olyanok tapasztalataira lennék kiváncsi akik hasonló helyzetben vannak, vagy voltak mint én...

Jelenleg 19 hetes terhes vagyok, azonban a terhességem eleje óta gyakoran visszatér a pecsételő vérzés.

Konkrétan a 6, 9, 13, 17, és 18. Héten jelentkezett, hol barna, hol világos piros, sosem nagy mennyiség, de több napig jelen volt. Minden egyes alkalommal megvizsgált orvos, mindig minden rendben volt, semmi okot nem találtak erre, progreszteron pótlás volt, pár napja hagytam abba, ettől is tartok, bár a progreszteron pótlás ellenére is mindig jelen volt. Mióta terhes vagyok több jónevű orvost is felkerestem, de senki nem tudott érdemben semmit mondani, csak hogy minden rendben. A jelenlegi orvosomat minden alkalommal megkérdem nincs e véletlenül fertőzésem ami okozhatja de a válasz mindig nem. Minden vizsgálat eredménye jó, a legdrágább genetikai tesztet is elvégeztettük, a baba teljesen egészséges, jól fejlődik.

A terhesség előtt endokrinologushoz jártam, ciklus közepi vérzések miatt, de a hormonlaborom ott sem mutatott nagy eltéréseket, az orvosok szerint ennek nincs köze a jelenlegi helyzethez.

Elég nehéz így lelkileg megélni a terhességet. 😞

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook