Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszatérő hányás fórum

Visszatérő hányás (beszélgetős fórum)


16. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - Living Dead)
2012. dec. 21. 14:29

Ez pedig nagyon lehetett valami reflux jellegű, ill. gyomorszáj záródásnál levő probléma.. Ennyi vírus a világon nincs, meg akkor más is mindig elkaphatta volna..


Meg ez az, amit egy idő után tényleg ki szoktak nőni, amikor a méretbeli változás a gyomorszáj módosulását hozza magával..


Lett valami diagnózisod?

2012. dec. 18. 20:09
Nekem az egész gyermekkoromat megkeserítette, hogy kb. 3 hetente, havonta "elővett" ez a nyavalya. Orvostól orvosig vittek, mindenki mást mondott, miért van, és 18 évesen "nőttem ki".
2012. dec. 18. 18:06

Az én fiamnál is volt ez.


Nekem egy idő után világos volt, hogy ez a legtöbb esetben nem vírus..


Aztán mentünk több gasztroenterológiára is. Végül reflux lett a diagnózis. Plusz még, ha rossz a lelkiállapota, az rátesz egy lapáttal. Most tartjuk a gorb diétát (dél után kevés nehéz, savat okozó étel - csoki, paradicsom, majonéz, stb..)


Ősszel meg tavasszal jön elő (főként ősszel), és kb. 1-2 hetente előjövő éjszakai hányást jelentett, másnap hasmenéssel..


Szóval a kivizsgálásokat azért ne hagyják annyiban, legyen UH, tejcukor vizsgálat, reflux vizsgálat (ez 1 nap), vagy ha muszáj akkor tükrözés is..


Meg persze esetleg immunológia, de erre rá szoktak kérdezni..

13. Lisy50 (válaszként erre: 12. - Margit74)
2012. dec. 18. 17:58
Idén szerencsére a gyengébb vírust kaptuk el, ez 3 napos volt,tavaly januárba 2x a Calicit,nem kívánom senkinek, az egész család kiterült:(
12. margit74 (válaszként erre: 1. - Szalcsieri)
2012. dec. 18. 12:12
Sziasztok! Nekem a most két és fél éves kislányom tavaly decembertől idén júniusig szintén hol háromhavonta, hol kéthetente esett bele a hányós hasmenősbe. Mire helyrejött,kezdődött előlről. Volt, hogy csak hányt, vagy csak a hasa ment. Az orvos szerint vírus. Aztán idén végre elküldte mindenféle kivizsgálásra, persze addigra minden tünet megszűnt, és a vizsgálatok szerint teljesen egészséges. Remélem most már megússzuk.
11. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 7. - Lisy50)
2012. dec. 17. 20:56
Igen,sokan nem gondolkoznak hogy azért mert nincs tünet még fertőz a gyerek!!!
10. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 5. - Szalcsieri)
2012. dec. 17. 20:55
Nekem a kisfiam csinálja most 2x.Ma hányt 2x,de amúgy jó kedvű és játszik.Enne és inna is,csak ugye ilyenkor óvatosan.Én elkezdtem a Normaflort megint,a múltkor is egy hétig itták a dokibácsi javaslatára
9. Lisy50 (válaszként erre: 8. - Szalcsieri)
2012. dec. 17. 19:41
Októberben kezdték, már rendben vannak,diéta kamillatea, doktornénink azt mondta nem szabad hasfogót,lényeg hogy sokat igyon, általában 3-4 napig tartott.Utoljára meg csak a hasa görcsölt, 1-2-szer ment a hasa,már nem hányt.
8. szalcsieri (válaszként erre: 7. - Lisy50)
2012. dec. 17. 19:28

Sajnos még mindig van járvány az ovinkban.... :(

Mivel kezeltétek a gyerkőcöket? Azóta rendben vannak? Mostanában volt?

7. Lisy50 (válaszként erre: 1. - Szalcsieri)
2012. dec. 17. 19:22
Az unokáim is 4-szer voltak benne 1-2 hetes kihagyással, már bevittünk fertőtlenítőt az oviba!Nem nehéz visszafertőződni, pláne ha vannak szülők akik betegen beadják a gyereküket:(((
2012. dec. 17. 19:17
Mindkét gyereknek egyszerre lenne problémája?
2012. dec. 17. 19:16
Azért gondolok vírusra, mert nem vészes nincs előjele 1-2 max 3 alkalommal hánynak, /mert mindkét lányom ugyan úgy /. Nekünk sem volt még ilyen, hogy vissza térne... Doki szerint lehetséges..
2012. dec. 17. 19:16
Szerintem gondja van valakivel vagy valamivel az oviban vagy az iskolában. A legvalószínűbb, hogy Te nem fogsz tudni megoldásra jutni, de ezért van a nevelési tanácsadó! Ők nem szinplán kérdezősködnek, hanem játékokon keresztül jönnek rá a gyerkőc problémájára. Keresd fel őket!!!!
3. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 1. - Szalcsieri)
2012. dec. 17. 19:13

Mi most vagyunk benne 2-ára kb két hét telt el:-(

Nem vészes csak érdekes mert ilyen még nem volt.

2012. dec. 17. 19:12

Biztos, hogy a vírus???

Úgy értem, ha gondja van, még kicsi ahhoz, hogy el tudja mondani. És hány, a szorongás miatt.

2012. dec. 17. 19:06
Sziasztok! Van köztetek olyan akinek a gyereke egy hónap alatt 4x esik vissza a hányásos vírusba 1-2 hét szünettel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook