Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszamaradt magzati fejlődés fórum

Visszamaradt magzati fejlődés (beszélgetős fórum)


29. Sunshine girl (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2014. jún. 21. 14:54
Írtam, hogy nem fogom megvárni. Szerdán megyek dokihoz.
2014. jún. 20. 22:04

Azt mondta a doki, hogy 4 hét múlva? Semmi gond, te menj el mielőbb és vizsgáltasd meg magadat és a babát, illetve faggasd ki a dokit. Nem fog elküldeni, hogy van még 26 napod a kontrollig!

Meg fogja érteni, hogy aggódsz!

27. Vykusz
2014. jún. 20. 17:59
Nekem is azt mondták, 36. héten, hogy nagyon pici a feje, pici az egész gyerek, nincs 2 kiló, beszéljem meg az orvosommal a továbbiakat. Persze a frászt hozták rám, bőgtem egész nap, meg fél éjjel. Majd másnap megszületett, 2650 g-mal, makkegészségesen. Tény, hogy nem volt nagy, de 36 hetesen teljesen átlagos súlya volt.
26. 6b006fc769 (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2014. jún. 20. 17:55
én sem.
25. c9f9b53798 (válaszként erre: 24. - Haaeen)
2014. jún. 20. 15:51
Nálunk a lepény kisebb méretére fogták, meg arra, hogy idő előtt meszesedett, a második Lányomnál is meszesedett és ennek ellenére normál súllyal született, szintén időre... sok még a találgatás.
24. haaeen
2014. jún. 20. 15:35
nálunk is ez volt, a 31. héten derült ki, és azonnal kórházba kellett mennem, két hétig állandóan infúzióztak, a végén kicsi, de egészséges babám született. nálunk nagyon vékony volt a köldökzsinór, az okozta a gondot, de ezt már csak a szülés után tudtuk meg, addig totál bizonytalanságban voltunk :S
23. andi6020 (válaszként erre: 1. - Sunshine girl)
2014. jún. 20. 15:17
Én nem várnám ki a 4 hetet.
2014. jún. 20. 15:08

Itt van egy fórum, ahol már összegyűltünk páran "sorstársak", szerencsére mindenkinek egészséges kisbabája született!


[link]

21. c9f9b53798 (válaszként erre: 1. - Sunshine girl)
2014. jún. 20. 15:06

Az első lányomnál ugyanez volt a helyzet, a 33. héttől a 39. hétig (egy hetet voltam kint, hogy elintézzem a dolgokat a 36. hét környékén) kórházban voltam, szoros megfigyelés alatt. Végül természetes úton 2,5 kg-mal időre, éretten született meg a Lányom.


Kórháza és orvosa válogatja, vannak helyek ahol inkább a terhesség befejezése mellett döntenek, azzal indokolva a babának már jobb kint, míg máshol inkább naponta többször figyelik a babát és mamát (két nst, napi flowmetria, anyának vizelet, vérnyomáskontroll...).

2014. jún. 20. 14:23

Az tényleg fura, hogy 4 hétig nem vizsgálják meg a babát. De ha gond lenne, akkor csak vizsgálgatnák még.

A 18 hét és a 31. hét között nem néztek uh-on? Mert akkor ha van fejlődés pár hét alatt, akkor nincs gond.

Mellesleg nekem is azt mondták a gyerekemre, hogy 4 kiló felett lesz, több helyen is aztán alig 3 kilós lett. Szóval két orvos is elnézheti.

2014. jún. 20. 14:12
Szerintem se ártana elmenned egy másik orvoshoz is. Van olyan, hogy nem kap elég táplálékot a picur, mert a méhlepény nem táplálja eléggé, akkor infúziókúrával tudnak segíteni. Nem tudom, annak mik a jelei, de lehet, hogy épp ez. Aztán meg lehet, hogy tényleg semmi gond. Egy olyan orvos kellene, akiben teljesen megbízol, hogy akármit mond, nem lerázni akar.
18. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2014. jún. 20. 13:27

Bocs, lehet, hogy Nálad semmi gond.

Egébként nekem annakidején egy idő után meg 2 héttel idősebbnek mondták a babát, pedig nem is volt nagy súlya... Szóval lehet, hogy csak ők nem látták jól.

2014. jún. 20. 13:27

Egyszer rám is frászt hozták ezzel, már nem emlékszem, hogy pontosan mikor, de úgy a 30. hét körül. Kicsi volt a feje, olyan 1-2 héttel kisebb. Vissza is rendeltek nem is tudom, mennyi időre rá, megint kicsi volt a feje, de azt mondta a doki, hogy a hasa rendben, szerinte nincs baj. Aztán néztem, hogy lányomnak ha fentről nézed a koponyát, enyhén körte alakú, nem ovális, mint általában a fej. Ja, ez látszott az UH-n is. Na nálunk pl. ez volt az ok.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

16. Éva82
2014. jún. 20. 13:26
Nem olvastam a hsz-kat, lehet már írták előttem. Az is lehet, hogy a ciklus vége felé estél teherbe, ami azt jelenti, hogy valóban kisebb a baba pár héttel, mint a számított idő. A számítást a menszeszed alapján, feltételezett peteérésből számítják. Azonban ez nem mindenkinél tankönyvszerű. Kérdezd meg a dokitól ezt a lehetőséget is.
15. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Sunshine girl)
2014. jún. 20. 13:26
Járj utána mindenképp! Az egyik barátnőmnél a baba valamilyen oknál fogva nem jutott kajához, azért nem nőtt a végén, és őt szúrták le, hogy nem eszik. Hiába mondta, hogy de ő hízik, akkor hogy lehet ez. A méhlepénynél volt valami gond, ha jól emlékszem.
2014. jún. 20. 12:31

batárnőmet be is fektették az utolsó 3 hétre , mert túl picinek mérték a babát


aztán 2700 g-mal született, teljesen egészséges


Ne aggódj, valószínűleg nem lesz 4 kilós, de nem is baj az!

2014. jún. 20. 12:07

szia,nekem sima sztk s rendelésen mondták, h le van maradva 2-3 héttel a baba a koránál,kb a 36. hétnél.

nekem a máv ba kellett bemennem, ahol nem láttak semmi különöset genetikai uh on,azt mondták,majd szülésnél kiderül.

végül minden rendben volt,időre jött a lányom, normális súllyal.


drukkolok, h neked is rendben legyen!


fura, h nem küldenek sehova vizsgálatra 4 hétig.

12. Sunshine girl (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2014. jún. 20. 12:06
Azt csak a szülés után csinálják meg. Azt mondták nem hat ki rá.
11. Sunshine girl (válaszként erre: 5. - Szerénke83)
2014. jún. 20. 12:05
Írtam, hogy szartak az emberre... Az volt Kaposváron, de most Budán vagyok.
10. Sunshine girl (válaszként erre: 4. - Cd806f661e)
2014. jún. 20. 12:04
Igen, eddig ok volt
2014. jún. 20. 12:00
A méhszájsebed megoldódott? Az nem lehet hatással??
2014. jún. 20. 11:59
Lehet, hogy azért megnézetném valahol magándokival ultrahangon újra. De az én gyerekem is mindig kisebb volt a kelleténél, állandóan el voltak maradva az értékei, kisebb súllyal (2,7 kg) született, de ő iylen alkat lett. Okos , ügyes, most megy iskolába, csak kicsike madárhúsú :) Én is amúgy ilyen voltam...
2014. jún. 20. 11:59

Szia! Anno az én babám is 31 hetesen 28-29 hetes volt. De én csak a 38-adik héten tudtam meg, mert akkor azt mondta a doki, hogy rendben van :( Na a szül(et)és előtt két héttel jól jött az infó, hogy lehessen eleget idegeskedni. Én akkor nagyon sokat olvastam az intra uterin retardatio-ról (ez a magzati fejlődés elmaradás), és egyet mondhatok: sajnos senki nem fog tudni neked semmi használhatót mondani, mégpedig azért, mert sok olyan van, hogy visszamarad a fejlődésben a baba, és mégis egészségesen születik (pl. a méhlepény nem jó ellátottsága is okozhat ilyet), de lehet egy csomó minden más is az oka.


Ezért én csak egyet tudok neked tanácsolni (bár tudom hogy nehéz megfogadni): próbálj meg nem gondolni erre, és nem idegeskedni, mert az csak árt a babádnak! Már "csak" 9-10 hét, és meglátod a picidet, bízz benne, hogy minden rendben lesz vele!

2014. jún. 20. 11:56
De ettől függetlenül, remélem minden rendben a babával!
2014. jún. 20. 11:56

Te már írtál ki fórumot, hogy nem összement a pocakod 18. hét körül.

akkor nem nagyon akartál dokihoz menni...

2014. jún. 20. 11:55
Eddig mindig megfelelt az éppen aktuális terhességi kornak?
3. Sunshine girl (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2014. jún. 20. 11:31

Semmi vizsgálatot nem mondtak.

1 dolgot kérdeztek, hogy dohányok e... Na bumm. Se cigi, se alkohol, se drog nem játszik szerepet az életembe.

Ráadásul odafigyelek miket eszek. 1-2-szer megkívántam a kólát és ennyi.

2014. jún. 20. 11:30
Nem mondtak semmit, mi lehet az eltérés oka? Vagy hogy milyen vizsgálatokra kellene még menned?
2014. jún. 20. 11:27

Sziasztok


2 orvos is alátámasztotta, hogy a babám, 3 hetet vissza van maradva a fejlődésbe. 18 hetes UH-n minden rendben volt, de amikor a 31. héten mentem azt mondták az orvosok, hogy 28 hetesnek felelnek meg a méretei.

Ami leginkább aggaszt, hogy csak 4 hét múlva kell visszamennem. Félek, hogy valami miatt nem jut elegendő tápanyaghoz.

Más is volt így?


Magándokira nincs pénzem így ne is kérjetek meg rá, hogy menjek el.


Amúgy szerdán mindenképp elmegyek dokihoz mikor lesz szakrendelés valami kitalált okkal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook