Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Visszaélés személyes adatokkal - mit lehet tenni? fórum

Visszaélés személyes adatokkal - mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)

25. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - Ligabue)
2012. febr. 17. 13:37

az adatvédelmi biztos kivizsgáltatja az adott ügyet, ennek során megállapításra kerül, hogy történt-e jogsértés.

amit én írtam az a jövőbeli sérelmeid elkerülésére szolgált. nem hiszem, hogy egy adott szolgáltató munkatársa egy másik szolgáltatónál is nyomon tudna követni.

24. ligabue (válaszként erre: 23. - 6b006fc769)
2012. febr. 17. 11:44

értem, de ez kevés... azt a választ kaptam még, hogy forduljak adatvédelmi biztoshoz.


"A személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992.évi LXIII.törvény 25.§ (1) bekezdése alapján az adatvédelmi biztos figyelemmel kíséri a személyes adatok védelmének, a közérdekű adatok és a közérdekből nyilvános adatok nyilvánosságát érintő jogszabályok megalkotására, illetve módosítására, véleményezi az ilyen jogszabályok tervezetét.


A hivatkozott törvény 27. § (1) bekezdése kimondja, hogy bárki az adatvédelmi biztoshoz fordulhat, ha véleménye szerint személyes adatainak kezelésével, illetve a közérdekű adatok vagy a közérdekből nyilvános adatok megismeréséhez fűződő jogainak gyakorlásával kapcsolatban jogsérelem érte, vagy annak közvetlen veszélye fennáll, kivéve ha az adott ügyben bírósági eljárás van folyamatban."


és az adatvédelmi biztos mit tud tenni? ki tudja deríteni, hogy a mobilszolgáltatónál milyen információt lehet megnéznie egy ügyfélről egy ott dolgozónak?

23. 6b006fc769 (válaszként erre: 22. - Ligabue)
2012. febr. 14. 14:29
Változtass szolgáltatót, csinálj új e-mail fiókot új adatokkal, jelszóval.
22. ligabue (válaszként erre: 21. - Jstefan)
2012. febr. 14. 13:27

de igen, valahogy akkor is meg tudják nézni, már leírtam a 3.hozzászólásban, már megtettem minden óvintézkedést amit csak lehetett... ez az egyetlen lehetőség maradt, h mivel egyik mobilszolgáltatónál dolgozik legjobb barátja (egyben egykori munkatársa) valahogy meg tudják nézni.

Legutóbb mikor kérdést tettem fel velük kapcsolatban, konkrétan beleírtam ezt is, hogy olvashatták minden kérdésemet, és ekkor konkrét utalást is tettek magukra a válaszban, felismertem kettőjüket, de ezt csak az értené, aki ismeri őket. szerintem ez nagyon aljas és gonosz dolog, és még csak fellépni sem tudok velük szemben, főleg hogy ennyien fognak össze ilyen aljas módszerekkel, ehhez én kevés vagyok, hát még hogy egyébként sem vagyok túl jól!!!


és régebben észrevettem hogy a gmail-el összekötött youtube-csatornámba is belépked valaki és megváltoztatta a privát beállításokat nyilvánosra, visszaállítottam aztán megint... valószínűleg a leveleim között is olvasgathatott. úgyhogy nagyon durva:'(

21. jstefan (válaszként erre: 3. - Ligabue)
2012. febr. 13. 20:21
Szerintem ők semmit nem tudnak arról hogy mikor kivel netezel, csak utalnak rá, és látják rajtad hogy elhiszed, ezért idegesítenek.A szolgáltatónál ha valaki olyan munkakörben dolgozik akkor hozzáfér az ügyfelek adataihoz, de ha azt továbbadja az büncselekmény.Egy feljelentés esetén nyomozás indulhat ,nem feltétlen miattad hanem amit tesznek ha valóban megteszik.Rajtad múlik hogy tovább zaklatnak-e ezzel a mesével.Kérj tőlük konkrét adatokat a tartalomról ,és ha ilyet kinyomtatva bemutatnak neked akkor mondd hogy feljelented őket a rendőrségen.A gyakorlatban csak bizonyított büncselekményre utaló magatartás esetén foglalkoznak ilyen esetekkel.Az hogy valaki mondta hogy neteztél valakivel valamit az nem bűn hanem pletyka ami kellemetlen de nem büntetik.Szólj egy barátodnak aki erélyesebben, keményebben elbeszélget ezekkel a pletykáló ,blöffölő fiúkkal.Vagy egyszerűen tetszel nekik,és így próbálkoznak mint mi az óvodában, meghúztuk a lányok haját,vagy azt mondtuk hogy nincs rajtuk bugyi, és akkor megmutatták hogy van.
20. Kangaroo Island (válaszként erre: 18. - Ligabue)
2012. febr. 13. 14:26
elvileg történnie kéne, de nem sok reményt fűznék hozzá
19. simple (válaszként erre: 18. - Ligabue)
2012. febr. 13. 14:13
Bizonyíték hiányában szerintem semmit nem tennének ők sem. Ha tudnád bizonyítani, akkor esetleg kivizsgálnák a panaszodat, és szerintem repülne az illető.
18. ligabue (válaszként erre: 15. - Simple)
2012. febr. 13. 14:09

igen, az egyikkel (mert megbántott,és nem én kezdtem de én folytattam), de rámszálltak a többiek is, akik jóban vannak vele, ő rengeteg embert ismer; tehát én is hibás vagyok, de ennyire azért nem, hogy ennyire vájkáltam volna a magánügyeikben, vagy én ezt érdemeltem volna. személyesen nem akarok velük találkozni többet.

Ha írnék ügyfélszolgálatnak, akkor történne valami?

17. simple (válaszként erre: 16. - Kangaroo Island)
2012. febr. 13. 13:59
Valhogy el kell érni, hogy kimondják konkrétan.
16. Kangaroo Island (válaszként erre: 14. - Simple)
2012. febr. 13. 13:58
de nem mondják, hanem utalnak csak rá, azzal meg nem sokra megy, véletlen egybeesés is lehet akár, persze nem valószínű, de sajnos lehet.
15. simple (válaszként erre: 13. - Ligabue)
2012. febr. 13. 13:56
Egyébként valamilyen konfliktusod volt ezzel az illetővel vagy miért akar lejáratni?
14. simple (válaszként erre: 13. - Ligabue)
2012. febr. 13. 13:55
Na figyu, először is valamilyen bizonyítékot kell erre szerezned, mondjuk felvenni telefonnal amikor konkrétan mondják neked hogy látták mit neteztél. Ezzel már mehetsz a rendőrségre.
13. ligabue (válaszként erre: 12. - Simple)
2012. febr. 13. 13:52

igen, szerintem az a célja hogy lejárasson, és mindig éreztetik velem, hogy micsoda szerencsétlen, szánalmas idióta vagyok, és ők mennyire felsőbbrendűek stb


már tettem óvintézkedéseket régebben is, de ezt nem gondoltam volna, hogy a mobiltelefonos netezésemet ki lehet figyelni onnan ahol dolgoznak, így csak későn tettem meg azt hogy többet nem neteztem telefonról :'(((

12. simple (válaszként erre: 11. - Ligabue)
2012. febr. 13. 13:48
Tehát van egy ismerősöd, aki nézegeti, hogy mit netezel a mobilodon, és ezt elmondja másvalakinek is? És miért, mi a célja ezzel?
11. ligabue (válaszként erre: 8. - Simple)
2012. febr. 13. 13:46

melyik részét nem érted? megpróbálom de lehet kérdés alapján könnyebben menne.

nagyon bántanak ezek a dolgok!!!

10. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Ligabue)
2012. febr. 13. 13:46

Döbbenet,micsoda szemét világban élünk.

Sajnos nekem is az a véleményem,bizonyíték hiányában nem sokat tudsz tenni.Esetleg tAnácsot kérni valakitől,aki bennfentes ezekben a dolgokban,mert laikusként nehéz tanácsot adni.

Az biztos,ilyen szemétséget én sem tűrnék,azt hiszem azt tenném,amit leírtam.....

2012. febr. 13. 13:45
de ilyen történik, mikor pl IP-címet is csak bírósági végzésre adhat ki egy oldal szerkesztője a felhasználóról??????? és akkor az csak az ip-cím!!!
2012. febr. 13. 13:44
Nem igazán értem ezt az egészet. Érthetőbben le tudnád írni?
2012. febr. 13. 13:44
Ne netezz egy darabig a mobilodról, más sajnos nem jut eszembe...
2012. febr. 13. 13:43
Érdekes...
2012. febr. 13. 13:42
Hát ez jó zavaros.
4. Kangaroo Island (válaszként erre: 3. - Ligabue)
2012. febr. 13. 13:41

sajnos semmivel nem tudod bizonyítani h visszaéltek az adataiddal, max. a munkahelyükön tudnak utánanézni h mit néztek, de nem történt semmilyen bűncselekmény ezért kétlem h bármi történne ez ügyben.

Az ilyen emberrel ne tartsd a kapcsolatot...ennyit tudsz tenni

2012. febr. 13. 13:38

Mit lehet tenni a következő helyzetben?


Az ismerősöm,aki korábban az egyik mobilszolgáltatónál dolgozott (a legjobb barátja is ott; és ott is utánanéztek az adataimnak,mikor megadtam a telefonszámomat, azt tudom); valamint a legjobb barátja (aki most egy másik mobilszolgáltatónál dolgozik, neveket direkt nem írtam) nem tudom, hogy de valahogy meg tudják nézni, hogy mit neteztem mobiltelefonon mert mindig célozgatnak rá, ő és a barátai interneten (még másik 2ember, akik sértő, bántó megjegyzéseket tesznek, vagy csak kinevetnek a hátam mögött - konkrét bizonyítékom nincs és nem tudom, hogy működik ez, de már ez évek óta megy, és biztos vagyok benne hogy így van).


Először arra gyanakodtam, hogy kitalálták a jelszót stb, de hiába regisztráltam újra, hiába cseréltem többször is jelszót, sőt új készüléket is vettem, és másik sim-kártyát is, de ez ugyanúgy folytatódott; sőt még egy bizonyos oldal szerkesztőjének is írtam, hogy nem-e ott dolgozik moderátorként, de nem. Ez nem igazság, hogy más tud netezni úgy, hogy bármilyen baja származna belőle, csak én nem, mert rögtön megmutatják másoknak is amit írtam (korábban megnevezett személyeknek, akik korábban más oldalon is tettek már rám sértő, bántó, gúnyolódó megjegyzéseket, vagy kinevettek stb), és célzásokat tesznek a legszemélyesebb magánügyeimre (több példát is tudnék említeni, főleg a gyakorikerdesek.hu-ra kiírt dolgaimra, és olyan is előfordult nem egyszer hogy szinte konkrét utalásokat tettek a kilétükre, vagy az én korábbi kérdésemre/válaszomra). És hiába írtam le, hogy engem ez nagyon bánt, ez ugyanúgy folytatódik.



Ilyenkor mit lehet tenni, hova lehet fordulni?

Őt nem köti szigorú titoktartási kötelezettség? Tényleg joga van megmutatni másoknak is az én legszemélyesebb írásaimat?

Ti mit tennétek?

Nem tudom mit csináljak, online próbálok segítséget kérni.

2012. febr. 13. 13:36
feljelenteni
2012. febr. 13. 13:35
Visszaélés személyes adatokkal - mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook