Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vissza az iskolapadba, avagy újra tanulok a jobb élet reményében fórum

Vissza az iskolapadba, avagy újra tanulok a jobb élet reményében (beszélgetős fórum)


13. Guruljka (válaszként erre: 6. - Mazsinka)
2017. júl. 9. 18:55
2012-ben is volt ingyenes (állami támogatásos) levelező, nem ezen múlik.
12. tavasz007 (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2012. márc. 26. 15:19
angol nyelvtanarnak, dolgozgatok mellette, de lightosan. magantanitvanyok. a 8-5 melo nem nekem valo.:)
11. Mazsinka (válaszként erre: 10. - Tavasz007)
2012. márc. 26. 11:49
Te mit tanulsz? Dolgozol mellette?
10. tavasz007 (válaszként erre: 9. - 9536810fa1)
2012. márc. 25. 18:52

na, orulok!!! es mit dolgozol?


en nagyon elvezem a tanulast, foleg magamnak bizonzitom be, hogy jeeeee, ezt tudom! meg latom, hogy a suliban nem en vagyok a leghujebb!


de az nem semmi, hogy 2 gyerek mellett. csoportunkban is van olyan, akinek 3 gyereke van. le a kalappal!!

9. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 25. 18:45
Két iskolás gyermek és munka mellett végeztem a fősulit. A szabim a konzultációkra ment el, nem kaptam szabit tanulni, vizsgákra készülni... semmire... Volt, hogy 4 szigorlatom volt, és előtte egy napot voltam otthon, amit végigbőgtem. Jelesre diplomáztam... megérte... duplája a fizum mint előtte volt, és okosabb vagyok.. és még jobban érzem magam. :))
8. tavasz007 (válaszként erre: 6. - Mazsinka)
2012. márc. 25. 18:43

ja, meg meg attol fugg, hogy van -e mar diplomad vagy nincs. de az erdemes szakok nagyon dragak lesznek szeptembertol, lasd, jog, orvosi...

bar ahhoz nekem nincs eszem.

7. tavasz007 (válaszként erre: 5. - Mazsinka)
2012. márc. 25. 18:42

nekem okes! felev most 100ezer. Aztan meg van 1,5 ev szeptembertol, az lenne 270/felev, viszont van mar hatra 2 allamilag finanszirozott felevem, igy valszeg 3bol 2ert nem kell fizetni.


most megint valtozott a rendszer, mar nem ertem.

erdekes, mert nem tudom, hogy mit lenne erdemes celiranyosan tanulni, mert eleg rossz a piac.

2012. márc. 23. 15:23
Különben mennyibe kerül manapság levelezőn egy egyetem? Úgy hallottam, horribilis összeg. Ha valaki tudja, írja meg! Kösz
5. Mazsinka (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2012. márc. 23. 09:33
Én még nem jutottam el a miben gondolkodok részig, egyelőre kérdés, hogy gondolkodjak-e. Állásom sincs, amiből finanszírozhatnám a másik sulit. Ha meg már van állása valakinek, akkor örül, hogy van, és nem gondol a rosszabb napokra. Ettől függetlenül azt gondolom, nem árt, ha az ember több lábakon áll, csak legyen, aki tolerálja.
2012. márc. 22. 23:05

Pénzben nem érte meg,de a tudást nem vehetik el tőlem.

ha a jobb kereset a fontos,akkor jól gondold meg,mit tanulsz..

és igen: áldozatokkal jár.konfliktusokkal,hogy hagyjanak tanulni,és h nem a családdal töltöd az időt.

2012. márc. 22. 20:53

en is 35 evesen masoddiplomazok. meg egy nyelvszak. en elvezem, sot, meg gondolkodok azutan tovabbtanulasrol, bar az mar sulyos anyagiakat jelent. Ilyen idosen szerintem sokkal jobb tanulni!! Vagj bele!!!


Miben gondolkosz?

2012. márc. 22. 17:55
Nekem már megvolt a 3 gyerek,sőt ekkor már gyámoltuk a fiukat is és úgy végeztem el az ovodai dajka sulit.OKJ-s volt és még fizettek is érte :)
2012. márc. 22. 17:52

Ide azok hozzászólásait várom, akik elvégeztek egy iskolát, majd rájöttek, hogy semmit sem tudnak kezdeni vele, majd évekkel később vagy felnőtt fejjel, esetleg családanyaként belevágtak valami másba, legyen az újabb diploma, szakma, tanfolyam, átképzés...a jobb élet reményében, vagy csupán azért, mert rájöttek, hogy amit csinálnak, az nem nekik való.

Kinek hogy jött össze? Megérte-e? Mennyi áldozattal járt mindez? Minden érdekel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook