Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vissza a középkori büntetéseket fórum

Vissza a középkori büntetéseket (beszélgetős fórum)

1 2
2014. jún. 26. 21:22
én támogatnám.
2009. aug. 17. 12:39
Egyre inkább úgy érzem, főleg az elmúlt egy év magyarországi történéseit tekintve (fehérgalléros tolvajok, pl.), hogy nagyon is lenne helye a középkori büntetéseknek. Mennyi félkarú (vagy karnélküli) ember rohangálna Mo.-n...
2008. aug. 23. 16:12

Akik megdobták a kislányt az ablakon keresztül azokkal a következőt csinálnám : eltörném mindkét kezüket , majd amikor összeforr 5-6 hét múlva akkor újból eltörném és ezt ismételném 2x-3x....akkor talán elgondolkodna hogy mit is csinált.....

Az nem ér semmit ha mondjuk nevelőintézetbe teszik őket....meg ha jól tudom akkor pár tag még nem is büntethető

2008. aug. 23. 15:52

Amúgy lopásért nem is büntetnek 10 ezer forint alatt. A matektanárom monta hogy a férje boltjában lopott egy nem zetiségi férfi valami szeszes itatl. A férje látta a kamerán és odament hogy vegye elő és fizesse ki vagy tegye vissza a polcra. Ki kellett hívni a rendőröket.Azok meg monták hogy 10 000 alatt nem tudnak mit csinálni. Szóval elengedték az ürgét.


Ugyanennek a nőnek a gyereke aki 17 körül lehet a barátjával ment föl pestre 3d m oziba vonattal és bejött a fülkéjükbe egy szintén nem napon barnult illető és azt monta hogyha nem adják oda minden értéküket akkor lelocsolja őket savval. volt nála egy üveg átlátszó folyadékkal. Szóval odaadták amijük volt.

2008. aug. 23. 15:48
Lol. Betyárt kitiltották vagy mi? Mert már nem felhasználó. Felbújtásért is büntetés jár. Kitiltanak a hoxáról. Meg úgy egyáltalán. De gondolom már vissza is tért.
28. petka
2008. aug. 23. 15:43
Ez esetben elég sok félkezű és vak ember lenne :)
2008. aug. 23. 15:36

Erről a témáról egy könyv jut az eszembe. Kínzások és kivégzések története, Torrente del Bosque-től. Azt hiszem őt már említette is valaki.

Lopásért elítltek egy nőt és egy férfit, bár a nő terhes volt, de az ítéletet nem változtatták meg, uh a magzatot is keresztűl kellett szúrni,de mivel a hóhéroknak nem volt e téren kellő tapasztalatuk, nem tudták eldönteni, h a magzat is meghalt, ezért elölről kezdték az egészet...

Csak erős idegzetüek olvassák el.

26. gerna
2008. máj. 29. 06:03

A házasságtörést pedig kalodával (nyilvánosan, a piactéren). Persze ez csak a nőkre lesz érvényes.

Ha már középkor!

2008. máj. 29. 05:33
Én támogatom!!!!!!!!
2008. máj. 28. 18:05

Ha a lopást most is kézlevágással büntetnék,hány embernek lenne meg mind a két keze?A börtönökröl meg annyit,hogy jobb körülmények között élnek bent,mint azok akik becsületesen dolgoznak,de nincs pénzük fürdőszobára,vagy teszem fel nem tudják a számláikat kifizetni a fizetésükből.Nekem a megélhetési bünözés

is csipi a szemem nagyon.

23. s.irma
2008. máj. 28. 07:29

Példát kéne venni az arab országokból. Jordánia pl nincs bűnözés mert akit lopáson kapnak azt elviszik a sivatag olyan részére sok sok évre ahol követ kell kibányászni.

Sokkal szigorúbban kéne a jogalkotónak fellépni a büntetési télelekktel.

állatkínzás 5 év. ( elítélem) gyerek fizikai bántalmazása, megerőszakolása megúszható ugyanannyival.

Hol itt az igazság?

2008. ápr. 9. 07:44

Diák veri a tanárt.

Ci.g.ny veri a balesetet okozó ,vagy vétlen gk.vezetőt.

Az pol.ti.us bácsik elverik az adófizető polgárok pénzét.

A nagypapa megerőszakolja az unokáját,stb.

Akkor hol vannak a szigorú büntik?

21. smudlaagi54 (válaszként erre: 18. - 4fb920abf7)
2008. ápr. 8. 14:45

Én már rég mondom,nálunk kétfajta ember él.Az egyiknek jogai vannak,a másiknak kötelességei.Én az utóbbiak közé tartozom.És mi vagyunk "többségben"?

A kisebbség az elözöhöz tartozik,bár szerintem már többségben vannak.Tisztelet a kivételnek,mert vannak köztük is akik keményen dolgoznak.

2008. ápr. 7. 07:42
Nem csak a tanárverésben, hanem minden olyan dologban, ami a tisztességről,emberi viselkedésről,felelőségről szól.Esküszöm kitüntetést érdemelnének a csalás a törvényfelelőségre vonása alóli kibuvókért!
2008. ápr. 4. 18:44
Ha a tolvajoknak levágnák a kezét mint régen?
2008. ápr. 4. 09:29

Azért a kisebbség kisebbségben van de a tanárverésben jeleskednek. Mi lesz a mai fiatal generációval?

Sz.r taknyos c.g.ny gyerekek. Mindig csak a jogaikkal jönnek.

2008. márc. 13. 08:43
Nem elég szigoruak a magyar törvények. A gyáli illegális húsfeldolgozó akinek az udvarán hemzsegtek a patkányok mit érdemelne? Bíztos, hogy kap majd egy 8 hónapos felfüggesztett börtönbüntetést 2 évre. Keményíteni kellene.
16. anuszika@freemail.hu (válaszként erre: 11. - 4fb920abf7)
2008. jan. 29. 08:30

És szerinted a többi politikus aggyal nem az teremtődött,teremtődik.GYENGE A TÖRVÉNY, VISSZA A HALÁL BÜNTETÉST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

majd akkor elgondolkodik nagyon sok sikkasztó,tolvaj.gyílkos stb.hogy érdemes-e megölni 100ft-ért ölni.Nekem herótom van,mikor azt mondják egy bűnözőre, hogy joga van az élethez és az áldozatnak nem volt joga????????????????????????????

15. 5464505f6a (válaszként erre: 3. - 4fb920abf7)
2008. jan. 27. 18:41

kábitószerrel való visszaélés nem volt régen?Azért mert nem így hívták?Másrészt sztem ez nem egy kategória a gyilkossággal.

"maffia leszámolás"is volt.És szted anno-középkorban-hogy kerültek emberek a trónra néha-néha?:)

2008. jan. 27. 16:08
Torrente del Bosque-nek vannak csodálatos művei ebben a témában. Tessék utánaolvasni.
13. spinneli (válaszként erre: 9. - 4fb920abf7)
2008. jan. 25. 13:29

paráználkodásért?

nem sokat, nekem egy van.

a kötelező kereszténységgel már gondba lennék, lehet mégsem olyan jó ötlet a középkori büntetés,egyikűnknek sem.

Vagy csak preferált dolgokra alkalmaznád?

2008. jan. 25. 09:58
Hát az eszünk meglenne ezekhez a módszerekhez.:)
2008. jan. 25. 09:54

A zsandárnak nincs már szinte tisztelete.

Kaloda és bitó GYÁRTÁS MEGSZÜNT.

Botozással nem de Gyurcsány aggyal teremtünk nyomort.

10. pp
2008. jan. 25. 09:34

"Zsandárt a közterekre, kalodát és bitót

Botozással teremtünk majd európer nívót!"


/Bucó/

2008. jan. 25. 09:06

Fütyi levágás, majd máglya.

Már rég nem élnék.

És Te még élnél?

8. spinneli (válaszként erre: 1. - 4fb920abf7)
2008. jan. 24. 12:25
mit gondolsz paráznákodásért mit kaptál volna a középkorba?
7. 4fb920abf7 (válaszként erre: 6. - Sitecom)
2008. jan. 24. 10:13
Szerinted Tasnádi meddig játszhat az igazságszolgáltatással? Nevetségessé tesz mindenkit az adófizetők pénzén.
6. sitecom (válaszként erre: 5. - 4fb920abf7)
2008. jan. 23. 10:32

a kisebb tolvajok,talán....még a betörökröl,garázdálkodokrol is feltételezem,jol érzik bent magukat.

viszont a pedofilok,gyermekgyilkosok,anya gyilkosok-/szint apa/...hát szerintem azokat bent sem türik,nem csak az örök hanem társaik sem.én nem lennék ott bent egyik helyében sem.

szerintem a napi megalázás,bántalmazás amit kapnak,az rosszabb mint hogy halállal büntessék öket./nem mondom,hogy nem érdemelnék meg../

5. 4fb920abf7 (válaszként erre: 4. - Sitecom)
2008. jan. 23. 10:13

Az nagy gond, hogy a börtönbe a bűnözök jól elvannak, az állampolgár meg eteti és őrízteti őket az adójából.

Lesz hamarosan Magyaro.-on magánbörtön.

Kiváncsi vagyok,hogy mi fog kisülni belőle.

2008. jan. 23. 10:10
szerintem,a börtönökben rosszabb sorsuk van, mint hogy pikk-pakk elvegyék az életüket...viszont az életfogytiglan,az tényleg az legyen,/nem kiengedni 20 év után.../
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook