Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vissza a határon túlra....? fórum

Vissza a határon túlra....? (beszélgetős fórum)


16. Zebra25 (válaszként erre: 10. - Orsibigyu)
2011. jún. 28. 18:37
Kicsit megríkattál. Kitartás és büszkék vagyunk rátok.
15. haaeen
2011. jún. 28. 18:15
en pedig felvideki vagyok, es nem vagyom magyar allampolgarsagra, sem szavazojogra. en szlovakiai magyar vagyok, es maradok :)
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Amaal1)
2011. jún. 28. 18:12
..viszont választékosan írtál:) Gratulálok!!
13. amaal1 (válaszként erre: 8. - 06718ca650)
2011. jún. 28. 18:00

Én speciel vajdasági vagyok. Itt nincs gyönyörű vidék, hacsak az alföldi szép nagy rónaságot nem tekintjük annak. :)

Nekem semmi bajom azzal, hogy itt élek, egyedül a kétnyelvűség zavar. Nem mindenki képes arra, hogy két nyelvet tudjon magáénak, és nekem bizony ez gondot okoz. Az ország hivatalos nyelvét nem beszélem anyanyelvi szinten és ez sokszor megnehezíti a mindennapokat, pl. az ügyintézést.

Magyarok között viszont úgy érzem, a magyart nem beszélem elég jól, elég választékosan. :)

Ezt leszámítva rendben van ez így, ha már egyszer így alakult...

12. 06718ca650 (válaszként erre: 10. - Orsibigyu)
2011. jún. 28. 17:43
jól is teszitek, én büszke vagyok rátok, ha kell ha nem. :)
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - K-né Zsóka)
2011. jún. 28. 17:38
Normális ember beletudja magát élni, hogy akár ő is lehetett volna az akit elszakítottak a hazájától,kapjanak is állampolgárságot nincs is ezzel semmi probléma ......de na szavazati jogot, ha nem itt él az anyaországban. Sajnos a politikusok ezzel operálnak és hidd el ők szítják a feszültséget. Ha a másik oldal belegondol akkor mondjuk, én Magyarországon élek, és a médián kívül a saját bőrömön nem érzem a problémát, nem tudom mi is igazából a helyzet, mert annyi mindent sarkítanak.Tehát döntsön az aki itt él, és dolgozik, hiszen már azt sem tudom a szomszéd kerületben mi a helyzet, hogy képveselik a lakosságot, akkor honnan is lehetne tudni más országból? Szerintem ennyi a probléma és semmi más.
2011. jún. 28. 17:26
Mi erdélyiek lokálpatriótábbak vagyunk annál, hogy itthagyjuk édes Erdélyországot. Aki akart az elment már a rendszerváltáskor, sőt utána is csak az nem települt át aki nem akart. De sokan nem akarunk! Miért? Mert nem hagyjuk, hogy románkézre kerüljenek kincseink. Ennyi. És köszönjük, jól vagyunk, semmire sincs szükségünk. Megtanultunk küzdeni keményen a kisebbségi létben.
9. bcb6de9272 (válaszként erre: 4. - Fisica)
2011. jún. 28. 17:26
Ez a beszéd!!!!
8. 06718ca650 (válaszként erre: 7. - Amaal1)
2011. jún. 28. 17:13
én sem értem őket hidd el. :) nem tudom miért félnek itt egyesek tömeges áttelepüléstől, elég kevés agyi kapacitásra vallhat, mivel aki már ott megteremtette az egsziztenciáját nem fog eljönni onnan, mellesleg néhol olyan gyönyörű a vidék hogy én sem jönnék el onnan semmiért ha ott élnék. :)
2011. jún. 28. 17:04

Mi élni fogunk a kettős állampolgárság lehetőségével - azaz a gyermekeink számára kérvényezni fogjuk - de nem áll szándékunkban se szavazni, se áttelepülni. A környezetemben élőknél is ugyanezt tapasztalom.


Miért pörögtök állandóan ezen a témán? :)

6. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - K-né Zsóka)
2011. jún. 28. 16:53
Én nem tartok tőlük, a mindent vissza és a nem nem soha elvet vallom. egyek vagyunk ezt be kellene látni.
2011. jún. 28. 16:46
es arra senki sem gondol, hogy a hataron tuliaknak jo ott, ahol vannak, nem akarnak beleszolni Magyarorszag ugyeibe, sot allampolgarsagot sem akarnak?!
2011. jún. 28. 16:41
itt szerintem másról lehet szó, jöjjenek ha akarnak, de ha ott maradnak ne szólhassanak bele abba ami itt van. És sztem ez teljesen jó is lenne.
2011. jún. 28. 16:40
Azért írtam, hogy majdnem, mert amit a média lehozott belőle az volt, hogy nagyon sokan el sem mentek. Nem ment el annyi ember, hogy érvényessé tudták volna nyilvánítani a szavazást. És a megjelenők sem mind igen-el szavaztak. Biztosan vannak olyanok is akik ellenkezőleg gondolják. Azt írtam sok ember és nem azt, hogy mindenki.
2011. jún. 28. 16:35
Azért azt hiszem, az is nyilvánvalóvá vált sok reakcióból, hogy sokan éppen ellenkezőleg gondolják. Azért ne egységesítsd a hozzáállást!
2011. jún. 28. 16:33
Ama nevezetes szavazás óta, majdnem világossá vált, hogy a határon túli magyarok nem szívesen látottak itt Magyarországon. Sok embertől hallottam azt, hogy de jó lenne ha ismét nagy Magyarország lenne , de akkor mi van az ott élőkkel? Ki és miért tart a határon túli magyaroktól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook