Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vírus van a gépemen? fórum

Vírus van a gépemen? (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 20. 19:56
eset,virusvédő pogram,.szerintem jó.
18. df09bac22a (válaszként erre: 17. - 07c4794583)
2012. jan. 14. 21:16
(ha vírus, és nem csak valami szivatós beépülő)
17. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - Df09bac22a)
2012. jan. 14. 21:12
természetesen a vírusirtás első lépése mindig a CSÖKKENTETT MÓDBAN való víruskeresés
2012. jan. 14. 20:54

Ha nem boldogulsz egyedül tudok segíteni.

TeamViewer -t letöltöd, elindítod, nem kell telepíteni, csak indítást, felhasználási feltételt elfogadod, és 1~2 perc alatt elindul a progi.

Nekem elküldöd az ideiglenes azonosítót és jelszót, én meg megnézem mit tudok kezdeni a géppel.

Program: [link]

2012. jan. 14. 20:42

nem tudom megadni a virus oldalát, már letöröltem

De a többi info nagyon hasznos,

most nekihasalok és végignézem

Nagyon köszönöm a segitséget.

2012. jan. 14. 20:39

Semilyen vírus irtót nem kell telepíteni és letölteni.

Általában ezek valami trükkel, pl. host fálj, vagy böngészőbe beépülő alkalmazást használ ki.

Ezeket kellene megnézni.

Böngésző beépülő firefox esetén:

Compakt nézetben Firefox gomb / Hagyományos nézetben eszközök => Kiegészítők.

Megjelenő lapon (baloldalt kiterjesztéseknél) láthatod mik lettek telepítve.

Ezekközt mindent lelehet szedni ami neked nem kell, vagy nem tudod mi az.


host fálj esetén:

"C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\" mappában, van egy "host" fálj, bármiféle kiterjesztés nélkül.

Ennek tartalamának elég: "127.0.0.1 localhost"

Ha van bármiféle facebook utalás, töröld a sorát.


Lehet rendszerbe épült vírus/program amit telepítettél. Ezzel szembe nincs ötletem.

Ha meg adod a vírus oldalát, ahonnan kaptad, megnézném mit lehet tennie ellene.

13. df09bac22a (válaszként erre: 12. - Filemon79)
2012. jan. 14. 20:32

Avast ingyenes verziója is megteszi...

Igen, spaywarek kémprogramok.

12. Filemon79 (válaszként erre: 11. - Df09bac22a)
2012. jan. 14. 20:28
Nem vírusirtónak írtam, hanem kémprogram keresőnek. Nem az? Avastja van anyósomnak, csak az a baj, hogy ő gyakorlatilag semmit nem mer csinálni a gépen, csak közösségi oldalakra jár. De majd ajánlom neki ezt, meg azt is, hogy próbálja ki futtatás nélkül kipipálni ezt az ablakot. Hátha. Amúgy jó a gépe, csak Face-re nem tud belépni.
11. df09bac22a (válaszként erre: 5. - Filemon79)
2012. jan. 14. 20:24

Superantispyware nem vírus irtó.

Spayware -ek a vírusok egyik csoportja, ezzen kívül van még több tucat féle.

Töltsd le az ingyenes Avirát: [link]

10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Minden név foglalt)
2012. jan. 14. 20:21

hát nem tudom, nekem működött, ahogy leírtam.


ip címet akkor tudsz váltani, ha dinamikus ip címed van, egyébként nem.

9. minden név foglalt (válaszként erre: 8. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 14. 20:20

:-)))Kisdobos becsület szavamra nem kattintottam csak arra hogy már futtattam a programot, pedig nem.

És mégis blokkolva vagyunk már napok óta.

Most irta az egyik ismerősöm hogy állitólag ip cim alapján azonositja ez a rendszer, és ha azt megváltoztatnám, akkor lehet hogy minden oké lenne.

Ez persze csak egy tipp hogy akkor minden oké, de egy próbát talán megérne. No de ezt sem tudom hogy kell csinálni.

:-((((((((

2012. jan. 14. 20:07

Az, hogy a fész kiírta, hogy vírus, az nem biztos hogy úgy van. Én is kaptam ilyen üzit. Nem tudtam belépni. A fiam regjével, ugyan arról a géppel pedig igen. Tehát a szöveg, hogy vírusos a gépem, kamu. Viszont felajánl linkeket, hogy hova kattolja, ha le akarod irtani. Na azt nem szabad megnyitni.

Van egy rublika, amit be kell pipálni, és kisdobos becsület szavadat adni, hogy futtattál vírusirtót a gépeden, és beenged. Nekem is azt írta, hogy 24 óráig biztonsági okokból nem postolhatok, de nekem azonnal sikerült.


Ja, és ha bármilyen ismerős idegen nyelvű dolgokat oszt meg az üzifaladon, és még 125 helyen megosztotta, az tuti, hogy vírus. Főleg, ha olyan ismi, akivel kb ezer éve nem is beszéltél.

7. Filemon79 (válaszként erre: 6. - Minden név foglalt)
2012. jan. 14. 20:04
:) Persze. Én csak azért írtam, hogy lásd: nem vagy egyedül. Segíteni sajna tényleg nem tudok.
6. minden név foglalt (válaszként erre: 5. - Filemon79)
2012. jan. 14. 19:59

Nekünk ez a program van fent a gépen, és nem jelzett hogy gáz van.

végülis csak a facebook-on van gáz, máshol minden rendben, de a gyerekek már hülyét kapnak hogy nem tudnak chat-elni.

Amit megértek, mert én is sokat szoktam használni.

Tényleg jöhetne valaki hozzáértő.

És bocsánat hogy ezt mondom, nem szeretném megsérteni az eddigi hozzászólásokat. Sőt, köszönöm. :-))))

5. Filemon79 (válaszként erre: 4. - Minden név foglalt)
2012. jan. 14. 19:49
A kiegészítők közül törölted? Ő ezt nagy nehezen megcsinálta, azóta mondták, hogy a cookiek közül is törölni kéne, plusz futtatni egy kémprogram keresőt. Nekem a Superantispyware programot ajánlották. De ennyi mindent anyósom nem mer megcsinálni, úgyhogy addig nem lép be Face-re, amíg nem megyünk hozzá. Esetleg próbáld ki, ha eddig nem tetted. De hátha jön valaki, aki ért is hozzá, engem is érdekelne, mit mond.
4. minden név foglalt (válaszként erre: 3. - Filemon79)
2012. jan. 14. 19:44

Azóta van gáz nálunk is mióta megjelent az a férges video.

Rákattintottunk és már kész is volt a féreg osztása.

3. Filemon79 (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2012. jan. 14. 19:38
Anyósomnál ugyanez van. Azt írja, vírusos a gépe, ezért addig nem engedi belépni, amíg nem futtat egy meghatározott vírusirtót. Múltkor rákattintott arra a férges videóra, azóta van ez. Bár azt már talán sikerült leszednie a gépről, de szerintem maradhatott valami. Mi azt javasoltuk neki, hogy ne töltsön le semmit ismeretlen weboldalról, még vírusirtót se, mert valószínűleg éppen ez is egy vírus. De nem vagyunk ott vele, úgyhogy igazából én sem tudom, mi ez. Meg hát nem is értünk annyira hozzá.
2012. jan. 14. 19:30
Pontosan mit ír ki?
2012. jan. 14. 19:07

Sziasztok!!

Szerintetek mi lehet a gépemmel, mert a facebook-on nem hagy hozzászólásokat, és megosztásokat közzétenni. Azt irta ki belépés előtt, hogy valami virus van a gépen, töröljem le, de sajnos halvány gőzöm sincs hogy ezt hogy csináljam.

Van virusirtó a gépen, de nem jelzett hogy gáz lenne.

Ilyenkor mi van szerintetek?

Köszi a válaszokat előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook