Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vírus után hány napig "normális", hogy alig eszik a gyerkőc valamit? fórum

Vírus után hány napig "normális", hogy alig eszik a gyerkőc valamit? (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 12. 15:53

Nálunk 1-2 hét is van, mire teljesen helyre áll az étvágya a kisfiamnak. Amíg nincs minden rendben, nem erőltetek semmit, azt és annyit eszik ami jólesik neki. Eddig a rekord 2,5 hét volt, utána viszont mindenevő lett, és eszméletlen mennyiségeket képes volt bepucolni. Össze-vissza evett, mint aki sose látott kaját... pedig azt csináltam, hogy mindig a kedvencek ki voltak rakva tálkákra, hátha eszik belőle, de felé se szagolt... aztán egyik napról a másikra visszajött az étvágya.


Azért nem szoktam erőltetni mert félek hogy megundorodik, és megutálja az evést... nem tudom ez jó módszer-e, de itatni szoktam, traktálni nem.

7. Mariann7533 (válaszként erre: 6. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 7. 19:17
Hát igen ez a nehéz,mert van olyan kúp is,ami megállítja a folyamatot,de ha hányás és hasmenés van,akkor nehéz ezeket a dolgokat beadni.Akkor tényleg csak a folyadék pótlása marad.
6. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 5. - Mariann7533)
2009. szept. 7. 15:18

Lactívot adtam volna neki, de kihányta.:( Sajnos a folyadék is keresztül ment rajta...alul vagy felül.

Úgy veszem észre, hogy picit már jobban van. Nem hányt és nem ment a hasa sem.:)

2009. szept. 7. 15:12
Ha elfogadja pl. a teát,akkor adhatsz neki normaflórt.Az rendbe hozza a bélflórákat.De vízbe is öntheted nyugodtan,mert nincs íze.
2009. szept. 7. 15:03

Köszönöm a hozzászólásaitokat! Már egy picit megnyugodtam...tegnap este bevágott egy nagy szelet májkrémes kenyeret.:) Igaz, ma sem vitte túlzásba az evést, de már eszeget.

Én is adtam neki ropit, sajtos tallért, kekszet...nem volt elájulva tőle.:(

Remélem, hamarosan rendbejön. Mindig túlparázom ezt az időszakot...:(

3. mimmo33 (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 7. 09:06

Szia!


Fosós-hányos vírusnál a legfontosabb a folyadékpótlás!Ne aggódj, ha nem eszik pár napig. A hányástól ödémás a gyomor, ahogy jobban lesz, meg fog jönni az étvágya. Én ilyenkor háztartási kekszet, ropit szoktam adni a gyereknek. Annyit eszik belőle amennyi jól esik neki;)

Jobbulást!

2009. szept. 6. 18:28
Egy-két nap normális,ha folyadékot iszik nincs gond.
2009. szept. 6. 18:16

A kisebbik lányom (20 hónapos) péntek hajnalban hányásos-hasmenéses vírus "áldozata lett". Ennek ellenére pénteken még eszegetett is valamit, szombat déltől viszont már szinte semmit. Reggel este még tápszert eszik, azt sem eszi. Az orvos szerint az a lényeg, hogy igyon. Folyadékot is egyre kevesebbet iszik.:( Azelőtt ki sem lehetett robbantani az etetőszékből...

Máskor nem volt ilyen gond, valamennyit mindig evett. Normális ez a nemevés? Mikor kezdjek aggódni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook