Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vitamin pótlása fórum

Vitamin pótlása (tudásbázis kérdés)


1 2
28. Alessandro (válaszként erre: 24. - Lianax)
2020. márc. 26. 19:45

Nem vagy félreértve egyáltalán. Te írtad az alábbiakat:


"...bármilyen ajánlást szívesen fogadok ha valakinek bevált módszere van, vitamin szükségletek pótlására"


Úgy gondolom mi megtettük, mert ki így, vagy ki úgy, de megírta a véleményét, vagy a saját módszerét. Kicsit higgadjál le, mert senki sem állított be téged vitaminfüggőnek. És még valami. Vannak itt még rajtad kívül is betegek vagy pl. nálad idősebb és többet tapasztalt emberek.

27. df1e1c376c (válaszként erre: 24. - Lianax)
2020. márc. 26. 19:34

Elolvastattad volna a cikket, amit linkeltem, minimum. Egy kaltulator is van eletkorra, , nemre, szokasokra tekintettel.

A D-vitamin zsirban oldodik, karos lehet, ha tul sokat viszel be. A dobozon rajta van, hogy a te keszitmenyed mennyit tartalmaz, ami a napi ajanlasnak hany szazaleka.

26. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 13. - Lianax)
2020. márc. 26. 19:30

Pontosan!!Nekem mar allando jelleggel gyulladas jott ki a szervezetembe a vitaminhiany miatt mert annyira keves mindent ehetek.

De ezt ugyse tudjak aterezni akiknek ilyen baja nincs

25. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Lianax)
2020. márc. 26. 19:28

En is tömöm magamba.

Sose tettem de en sajnos nem ehetek úgy mint egy normal ember..Szoval igencsak hianyos az etkezesem esa vitaminhiany mar kiütközött igy doki javasatara elkezdtem.

En egy multivitamint szedek ami elhuzodo es immunerosito is plussz 1000mg cvitamin plussz dvitamin plussz cink..

24. Lianax
2020. márc. 26. 19:20

Nagyon félre vagyok értve,nem értem ezt.Mindenki úgy reagálja le a 3 fèle vitamin felsorolásom,mintha azt írtam volna hogy 10 félèt szedek állandó rendszerrel.Talán nem olvassák vissza amit írtam, eddig mindössze télen szedtem magnèziumot,most hosszú begetsèg után, erősítenèm az imunrendszerem, étvágyam nem olyan hogy étrendel bevigyem

a aszervezetembe. De hagyjuk is, egy kérdésre igy reagálni ,mintha legalábbis vitamint függőnek állítanának be egyből,egy kérdésre alapoznak.

23. Alessandro (válaszként erre: 1. - Lianax)
2020. márc. 26. 18:34

A régi vicc szerint, tudod miben van a legtöbb C vitamain? Az amerikaiak vizeletében. 😊

Ugyanis ők hajlamosak napi több ezer mg C vitamint szedni. Amivel csak egy a baj, hogy a felesleg a szervezetből a vizelettel távozik.

De félre téve a viccet, ha már vitaminokat szedsz, akkor javaslom a kissé drágább szerves vitaminokat, amik sokkal jobban hasznosulnak, mint a szintetikusok. De egyet ne felejts el, hogy mindenben a legjobb a középút. Én is bedobok hébe-hóba 1-2 szer hetente hol ilyen, hol olyan szerves vitamint, de nem minden nap.

Túltolni semmit sem szabad, mert idővel megbosszulhatja magát.

22. Lianax (válaszként erre: 20. - Varadero)
2020. márc. 26. 17:01

Természetesen nem vettem kioktatasnak.

Leirtad a saját tapasztalatod és nem egyszavas oda dobott értelmetlen mondattal, mint lentebb olvasható "nesze neked fogd meg jól,,tipusa

Jelzem nem szoktam, mint lentebb jeleztem is, mesterséges vitaminokkal tömni magam.Kivetelt képez egy évben egy doboz magne b6 magnézium.

De hosszasabb betegsèg utan vagyok. A magam módján javitanèk az umunrendszeremen, étvágyam nem az igazi, így pótolni nehézkes étrendel.

21. vivo44 (válaszként erre: 18. - New(l))
2020. márc. 26. 15:31
A koronavírus, a bezártság sokaknál frusztrációt vált ki és olyanon is megsértődnek, ami nincs is....érzékenyebbek az emberek:-(((
20. varadero (válaszként erre: 19. - Lianax)
2020. márc. 26. 15:30
Az hogy ki milyen vitaminból és mennyit szed magánügy. (Az én testem az én saját roncstelepem) Normális kiegyensúlyozott étrend és mozgásgazdag életmód mellett,valamint komolyabb hiánybetegség nélkül semmi szükség plusz vitamin bevitelre. A zsírban oldódó vitaminok valóban fel tudnak halmozódni a szervezetben ahogy egy hsz.-ben írták és a D vitamin is ilyen.Nem tudom, hogy neked milyen hiánybetegséged lehet, hogy ennyi fajta készítményt szedsz. Megjegyzem a legfontosabb paraméter a biohasznosulás mértéke (felszívódás és metabolizmus)és ez pl a pezsgőtabletták esetén a nullához konvergál :-) A D vitamin metabolizmusát pedig a napfény katalizálja, így aztán nem igazán van értelme tömni vele a szervezetet nyakló nélkül. Max a késő őszi, téli és kora tavaszi időszakban érdemes szintetikus D vitamint utánpótolni amikor a napfény energiája kevés a metabolizációhoz. Ha nincs szervi bajod akkor inkább tőkehalmáj, olajos magvak, tojássárgája fogyasztása sem rossz alternatíva. A reklámokkal pedig nagyon kell vigyázni. Nem szakemberek, hanem médiacápák készítik őket. Remélem nem érzed kioktatásnak amit leírtam, tényleg segítő szándékkal kommenteltem.
19. Lianax (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2020. márc. 26. 13:50
Mindenki a saját ingèt....
18. New(l) (válaszként erre: 14. - Lianax)
2020. márc. 26. 13:46

De hát egyetlen szóval sem mondta senki, hogy károsak a vitaminok, max azt, hogy ők nem szedik.

Miért kell rögtön a plafonon lenni? Senki nem akar bántani.

17. globus (válaszként erre: 14. - Lianax)
2020. márc. 26. 13:42
Nálunk a reumatológus max. 1000-es D-vitamint ír fel, ha valakinek igazolt csontritkulása van. A 3x 3000 adagolása más, nem szakmai forrásból származik.
2020. márc. 26. 13:37
15. andi6020 (válaszként erre: 9. - Lianax)
2020. márc. 26. 13:21
Gondolom ezt nem nekem szántad, úgyhogy nem is veszem magamra.
14. Lianax (válaszként erre: 11. - Globus)
2020. márc. 26. 13:19
Én is így gondoltam,hogy az omega 3 tartalmazhatja a másik D hatását, ezért nem is szedtem azt.De gondoltam kérdezni nem árt.Tèlen szoktam a magne b6 szedni es ennyi.De most ugy gondoltam nem árthat, ha szedek ennyi biotikum utan amit a házi orvosom felírt 3 db utan is fenn maradtak a tünetek,igaz csökkentek,de még fajlalom a hátam.
13. Lianax
2020. márc. 26. 13:14

Ha már ilyen jól toljátok az egészséges élet módot s a vitaminokat károsnak vèlitek,elgindoltátok már mennyi káros anyagok tudnak még ezen felül a szervezetekbe jutni amiről fogalmatok sincsen? gondolom mindenki minta eletet él és úgy vigyáz magára hogy semmiben nem szenved hiamyt az imunja.

Én beteg voltam sikaiv letett a lábamról az imunomat erősítenèm a magam módján.

Sok erőt egészséget mindenkinek, főleg akik nem szorulnak ilyesmire , inkább legyenek hálásak,de ne nézzék ki azt aki más mint ők!!!!!!

2020. márc. 26. 13:07
Mi télen szedünk D vitamint. Most csak a c-vitamin pezsgőtablettát isszuk reggel-este.
11. globus (válaszként erre: 1. - Lianax)
2020. márc. 26. 12:59
A D forte is D3 vitamin, szerintem...
10. Bless the child (válaszként erre: 9. - Lianax)
2020. márc. 26. 12:54

Én csak jót akartam. ADEK, ez mondd valamit? A zsírban oldódó vitaminok így egyben. Közte van a D. Te tudod, hogy mennyit szedsz be. Én nem tenném.

Bocsanat

2020. márc. 26. 12:51
3 különböző vanitamin szerintem messze van az elkèpesztô mennyisegtől de ha nektek az ám legyen úgy.Csak kérdeztem valamit ,ti meg már egyből jöttök, nektek nincs szükségetek rá. Én ennek örülök...ne is legyen.De az megfordult a fejében bárkinek is hogy emberek különbözőek lehetünk, mindenkinek más az imunja es esetleg oka van arra hogy szedi????? Ja nem csak le szólni tudjátok azt aki másként tesz valamit mint ti, vagy az átlag.
2020. márc. 26. 12:38

Én korona vírus ide-oda, eddig is úgyan azt szedtem és ezután is úgyan azt szedem.

Immunavita

MgB6

Calcium

7. Bless the child (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2020. márc. 26. 12:32
Ráadasul simán túltolják a zsírban oldódóakat is. Aztán meg futnak az orvoshoz a túladagolás miatt
6. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Lianax)
2020. márc. 26. 12:31
Minek ennyi minden? Beteg vagy? A koronavírus ellen nem véd semmilyen vitamin.
5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2020. márc. 26. 12:31
Elképedve olvasom, hogy emberek milyen elképesztő mennyiségű vitaminokat szednek.
4. Bless the child (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2020. márc. 26. 12:28
Nem hinném. En se szedek semmit, élek
3. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Lianax)
2020. márc. 26. 12:26

Soha nem szedtem vitaminokat, évszaknak megfelelően idényzöldségeket gyümölcsöket eszem.

Télen savanyú káposzta, fokhagyma, lilahagyma,alma,házi savanyúság,aszalványok.

D vitaminra meg napfény, szabad levegőn tevékenység...

2020. márc. 26. 12:17

Atyaég.

Én semmit nem szedek.

Az baj?

2020. márc. 26. 12:02

Sziasztok.

Szedek C vitamint 1000mg -naponta és mellé Magnézium pezsgő tablettát, ezenkívül,

Omega D3 6, 7, 8,.

Kérdésem biztosan bután hangzik,de azért inkább bátorkodom kérdezni.

Van itthon külön D forte.

Ha szedem az omega D3 6,7,8

Akkor külön nem szükséges a simán D vitamint szednem ugye? Vélemények tapasztalatok èrdekelnènek. Nemcsak a kerdesemmel kapcsolatos D vitaminra, bármilyen ajánlást szívesen fogadok ha valakinek bevált módszere van, vitamin szükségletek pótlására.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook