Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vitamin pótlása fórum

Vitamin pótlása (tudásbázis kérdés)


1 2
58. varadero (válaszként erre: 57. - Varadero)
2020. márc. 28. 15:21
A frissföl és társai is alacsonyabb mennyiségi beltartalommal bíró termékek. (zsír fehérje...) Ez az árukban is megjelenik.
57. varadero (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2020. márc. 28. 15:18
Hát a reggeli italok alapanyaga a centrifugálás közben nyert nagyon alacsony zsír és fehérjetertalmú tej. Gyakorlatilag mivel a tejnek nagyon sok értékes alkotója van igyekeznek a tejiparban szinte minden részét hasznosítani. Pazarlás lenne a fölözés, centrifugálás után minden egyéb alkotót szemétkent kidobni. Való igaz hogy a tápértéke alacsony ezeknek de attól még ízletes és egészségre egyáltalán nem káros italok. Hazugság, hogy ezek voltaképpen hulladékok mivel éppen a mértéktelen pazarlás az ami a sírba viszi az emberiséget. Mivel éppúgy csíramentesnek és eltarthatónak kell lennie ezért a drága csomagolás és aszeptikus töltés miatt nem olyan olcsók ezek a termékek sem. Érdemes lenne a tejiparról több szakkönyvet megnézni és kevésbé hinni az áltudományos "netes"szerzőknek.
56. Guruljka (válaszként erre: 55. - Varadero)
2020. márc. 28. 13:51

Jó, hogy ilyen józanul és semlegesen leírod ezeket az alapokat.

Azt nem tudod esetleg, hogy ezek a reggeli italok miől készülnek? Az összetétele nem ad erről információt.

Ráadásul összetéveszti az ember a tejjel, a friss-fölt meg a tejföllel, ha nem figyel nagyon. Nálunk, hiába a rendelet az elkülönítésről, egymás mellett vannak a tejhűtőben.

55. varadero (válaszként erre: 54. - Varadero)
2020. márc. 28. 13:29
A technológia nem feltétlenül minden rossz forrása, de ezekről rengeteg vitafórum alakult az évek során. Mellesleg a joghurt és a túró sem úgy készül mint régen, de kevesebb a gümőkórban szenvedő ember is... mint régen. Természetesen az élelmiszeriparnak is megvannak az árnyoldalai de pontosan a kenyér meg a tej az ami nem tartalmaz tartósítószert. Persze ha a só tartósítószernek számít akkor igen. (Amúgy valóban és ízfokozó hatása is van. Ezért kell az édes sütikbe is egy két csipetnyi.😉
54. varadero (válaszként erre: 53. - Syria)
2020. márc. 28. 13:24
Nos a tej a legrosszabb példa. Ugyanis egyáltalán nem tartalmaz tartósítószert!!! Az UHT hőkezelés és a csíramentes csomagolás miatt nem savanyodik. Mivel a hőkezelés elöli a tejsav képző mikroorganizmusokat is ezért nem savanyodik. Mint már előbb említettem rengeteg a tévhit az élelmiszerekkel kapcsolatosan. A kenyér pedig regen is megkeményedett és penészedett, ezért tartották enyhén nedves vászonba tekerve. Hogy miért penészedik és morzsalékos a kenyér annak teljesen más okai vannak nem a tartósítószerek amelyeket egyébként a kenyér sem tartalmaz. :-) Ezt mobilról részletesen leírni kínzás lenne. 😄
53. syria (válaszként erre: 46. - Varadero)
2020. márc. 28. 10:25
De, van általános tanács, úgy nevezik, hogy kiegyensúlyozott étrend, amiben MÉRTÉKKEL benne van minden a fehérjéktől, a szénhidráttól kezdve, a cukron keresztül, a zöldségekig, gyümölcsökig minden. (Kérek mindenkit: ne jöjjön a különféle betegség(ek)ben szenvedőkkel! És a vegákkal se - amúgy velük nagyon egyetértek; de az is szélsőség.) Csak amíg 100 évvel ezelőtt az élelmiszerekben elvétve voltak tartósítószerek, mesterséges anyagok, manapság többnyire abból állnak. És hidd el: "régen minden jobb vót". Pl.: csak olyan tejet lehetett kapni, ami ha megsavanyodott, készülhetett belőle joghurt, túró, s a kenyér nem savanyodott, penészedett meg a 3. napon. Ez csak két példa, de hosszan lehetne sorolni.
52. varadero (válaszként erre: 51. - Unom)
2020. márc. 28. 10:24
Nem a kórházi dolgozók tehetnek arról, hogy a rendszerben sok az anomália, de mint tb fizető állampógár néha elgondolkodom azon, hogy mennyi olyan dolgot cipelünk a hátunkon amuről nem is tudunk.
51. unom (válaszként erre: 48. - Varadero)
2020. márc. 27. 21:54

Ha egy balesetben eltörik a kezed és a lábad a biztosító csak az egyiket fizeti a kórháznak.

Gipszcserénél vagy a levételt, vagy a feleakást.

Gondolom az ilyeneket próbálják behozni plusz vizsgálatok beírásával, mert az ott dolgozóknak nincs benne anyagi érdekeltsége.

50. varadero (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2020. márc. 27. 21:51
A jó dietetikusokat hamar felszívja a jobban fizető fitness, étrendkiegészítő és élsport ipar. A betegeknek már kevesebb jut.
49. Guruljka (válaszként erre: 48. - Varadero)
2020. márc. 27. 21:46
Azért kerestük az ártatlant! Lettek volna kérdéseink!
48. varadero (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2020. márc. 27. 21:44
Ez a magyar egészségügy csodáinak egyike. 😄 Megtörténnek a meg nem történt dolgok is. Labtörésem utáni zárójelentésen 3 röntgen vizsgálat volt. Amúgy egyet csináltak. Hja ha nincs akkor is van. Amúgy valóban nem ártott volna egy dietetikus konzultáció a párod esetében. Hát ez Hungeráj. :-)
47. Guruljka (válaszként erre: 46. - Varadero)
2020. márc. 27. 21:40
Én elhiszem neked, de itt eszembe jut, hogy annak idején a bélműtéten átesett férjem számára nem találtunk dietetikust, pedig kerestük egy darabig. A zárójelentés szerint persze beszéltünk vele.
46. varadero (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2020. márc. 27. 21:34
Nincs általános tanács, hogy miből mennyit fogyasszunk, csak általános ajánlások Ezeknek az adatoknak személyre szabottaknak kell lenniük. Erre vannak a táplálkozási tanácsadók, akik felmérik a fizikai valamint egészségi állapotot és ez alapján állapítanak meg egy optimálisnak tekinthető étrendet. A netes ajánlások többnyire csak általánosításokat szajkóznak mert nulla adat alapján mást nem is lehet. Ez egy külön szakma.
45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Varadero)
2020. márc. 27. 21:12

Mert valamikor egy szakcikkbem találtam, még a net ideje előtt, de elfelejtettem a címét és a helyét. Nem ez a blog az igazi nekem sem.


De azt se tudom elképzelni, hogy az ajánlásoknak megfelelően napjában 6x egyem gyümölcsöt.

44. varadero (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2020. márc. 27. 21:05
Amit blogokban írnak többé-kevésbé hasznos infók,de rengeteg a tárgyi tévedés. Olyan kutatásokra és kutatókra hivatkoznak amelyek nem is dzerepelnek a tudományos szakirodalomban. Élelmiszermérnökire jártam és nagyon bele kellett mászni a biokémiába valamint az élelmiszerfeldolgozás-tartósítás táplálkozástudomány analitika témakörökbe. Azt kell, hogy mondjam elképesztő mennyiségű téves infó kering a neten az élelmiszerekről vitaminokról, étrendkiegészítőkről. Sokszor csak azért mert ha szakmai alapon lenne megírva a cikk nem lenne közérthető és népszerű. Regényt lehetne írni... de inkább hagyjuk. :-) Amúgy is hétvége van. 😄
43. Guruljka (válaszként erre: 37. - Varadero)
2020. márc. 27. 18:14

[link]


Nem 100 évvel ezelőtt tehát, egyébként többek között azért nem, mert én arra nem emlékszem. :D

És nem, nem a szemlélet, hanem tényleg sok minden jobb vót.

Kilúgozódtak a földek, savas esők esnek, no meg a nemesítésben nem szerepel szempontként a beltartalom. A raktározhatóság például sokkal fontosabb.

42. birebora (válaszként erre: 1. - Lianax)
2020. márc. 27. 17:51
Én is szedek vitamint. Nyugodtan szedd, nem ettől semmi bajod.
41. Lianax (válaszként erre: 32. - Auróra2010)
2020. márc. 27. 16:49
Nem a virus ellen szedi senki aki úgy dönt hogy szed vitami vitamint hanem az immunrendszere érdekében. Például én is.
40. Lianax (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2020. márc. 27. 16:47

Ez igy van a mai zöldség-gyümölcsök nem tartalmaznak annyi vitamint mint régen a saját termesztésű.

És igen,a vírus ellen nem véd valóban a C vitamin, de viszont a gyenge immunrendszert erősíti, már amennyire.De semmiképp nem árt jobban mint a sok ételben italokban a mesterséges összetevők.

39. df1e1c376c (válaszként erre: 37. - Varadero)
2020. márc. 27. 15:49
100 evnyi adat nincs, de par evtized alatt is mutattak ki csokkenest.
38. varadero (válaszként erre: 35. - Df1e1c376c)
2020. márc. 27. 15:41
Ez igaz, viszont ezek általában a terméshozam növelését és a kártevők elleni ellenállást hivatottak elősegíteni. A vegyszerezés inkább visszaszorulóban van az ára miatt. Azonkívül mivel a nezőgazdaság emberhiánnyal küzd, muszály gépesíteni. Ma már nem sorakoznak az emberek kapálni napszámba. 😄
37. varadero (válaszként erre: 36. - Syria)
2020. márc. 27. 15:37
Fogalmunk sincs, hogy 100 évvel ezelőtt mennyi vitamin volt a gyümölcsökben, mivel a hiteles mérési módszerek csak a 60-as 70-es évektől kerültek be a tudományos eszköztárba. Szerintem inkább ez a "régen minden jobb vót" szemlélet eredménye. Amúgy meg 6 milliárdnál több embert sajnos már nem lehet élelmezni "bio" módszerekkel.
36. syria (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2020. márc. 27. 09:51

Egyetértek.

Az agyonnemesített, agyonvegyszerezett gyümölcsökben, zöldségekben biztosan nincs annyi vitamin, mint pl. a 100 évvel ezelőttiekben. Akkor még lehetett pótolni a D vitamint napozással, most már az UV sugárzás miatt nagyon meg kell fontolni.

Ezért C és D vitamint folyamatosan szedek, és sajnos magnéziumra is szükségem van, ha nem akarok éjjel lábgörcsre ébredni. (A magnéziumot szakaszosan szedem.) Endokrinológus tanácsára pajzsmirigy alulműködés miatt 9 hónapig szedtem krómot, szelént, cinket, de mivel semmi pozitív hatást nem tapasztaltam, abbahagytam.

35. df1e1c376c (válaszként erre: 34. - Varadero)
2020. márc. 27. 09:19
Az elmúlt 100 évben rengeteget változott a mezőgazdaság. Új fajták, teljesen új termesztési módszerek...
34. varadero (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2020. márc. 27. 06:50
A gyümölcsök beltartalma nem sokat változott az elmúlt 100 évben. (a biokémia az itt is biokémia) Az inkább a probléma, hogy ami finom és népszerű az viszonylag kevés vitamint tartalmaz. A feldolgozott vagy félig feldolgozott gyümölcsök (konzervek) pedig még ennél is kevesebbet. Csipkebogyót és acai berry gyümölcsöt pedig viszonylag keveset eszünk :-D. Az alma, körte és társai pedig viszonylag kevés vitamint tartalmaznak méretükhöz képest. Meglepő, de ebből a szempontból a mák bír a legjobb beltartalommal. A hőkezelés (sütés, főzés) inaktiválja, elbontja a vitaminokat, ezért pl egy teában sem igazán talál a szervezet hasznosítható vitamint. Az egyéb alkaloidáknak már kevésbé árt a hőkezelés.
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Auróra2010)
2020. márc. 27. 03:05

Az ellen nem véd, de nem is árt.

Ami a gyümölcsöket illeti, én nem bízom abban, hogy a maiakban is megvan az a beltartalom, mint 20-30 éve. A zöldségfélékben sincs.

2020. márc. 26. 20:48
Én nem szoktam linket csatolni, de nézzetek utána a neten, sok helyen le van írva hogy a C vitamin nem véd a COVID 19 ellen, ma is legalább 2x láttam a cikket.
31. Lianax (válaszként erre: 27. - Df1e1c376c)
2020. márc. 26. 20:07
Köszönöm a linket, néztem. És szó nincs vitamin túl adagolásrol. Természetesen a D vitamint csak az egyik fèlèt szedem.
30. Lianax (válaszként erre: 26. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 26. 20:00
Igen ez így van. Akiknek alapból erős az imunrendszere nem tudja milyen rá kényszerülni hogy pótolni kènyszerül mert szügsséges.Ha akarja ha nem. Megoldás pedig kell.
29. df1e1c376c (válaszként erre: 28. - Alessandro)
2020. márc. 26. 19:49
En vallalom, vitaminfuggo vagyok. Kepes lennek nelkule akar meghalni :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook