Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Virágföld penészedés fórum

Virágföld penészedés (beszélgetős fórum)


2016. márc. 5. 09:07
Nekem is olyan és évtizedek óta ilyen az összes virág földje a szüleim lakásában is. Semmi problémát nem okozott sosem, élnek és virulnak a szobanövények. Szerintem ez természetes folyamat lakásban tartott növényeknél.
10. mamikam60 (válaszként erre: 9. - Pahet a vadász)
2011. jan. 26. 17:14
Én eső vízbe rakok folyékony tápoldatot de az eredmény mindig ugyan az. Csak mikor átültetem a virágot egy darabig nem, de kis idő múlva újra penészedik.
9. Pahet a vadász (válaszként erre: 8. - Kis Cidri)
2011. jan. 26. 09:17

én is kevertem, nekem is 0 a változás...

próbáltam már sima virágföldet is, akkor is ilyen a teteje. locsoltam már ásványvízzel is, de akkor is az eredmény ugyan az. desztillált vízzel meg nem szabad gondolom, mert akkor a virág nem kap ásványi anyagokat.

8. Kis Cidri (válaszként erre: 7. - Pahet a vadász)
2011. jan. 26. 09:11
Én is pontosan így vagyok ezzel. Én szoktam mindig belekeverni sima kerti földet, de hiába.
2011. jan. 26. 09:06
Nekem is olyan fehéres sárgás a teteje szinte mindegyiknek :( leszedtem a tetejét, de pár nap és ugyan olyan...
2011. jan. 25. 19:15
Én minden virágomat eső vízzel locsolom és mégis penészedik, teljesen mindegy melyik helyiségbe van.
5. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Mamikam60)
2011. jan. 25. 19:14

Kemény, meszes a víz. A vízcsapból kiengedett vizet hagyd egy edénykében legalább 2 napig állni, és csak utána öntözni vele a virágokat.

A meszes virágföldet pedig kanállal szépen le lehet szedni és kidobni. Ha tudsz esővizet gyűjteni néha, akkor pedig azzal locsolni a virágokat. Ennyi...

4. Audrey79 (válaszként erre: 1. - Mamikam60)
2011. jan. 25. 19:12

Én azt tapasztaltam 3 egyszerre vásárolt virágnál, hogy amelyik a vízforralóban maradt kihűlt vizet kapta az nem penészedett, míg a másik kettő igen. Nem tudom van-e bármi tudományos alapja, de tény...

Egy helyiségben vannak, csak 2 a hűtő tetején egy pedig a pulton.

2011. jan. 25. 19:09

Sziasztok!


Nálam ugyanez van a fürdőben lévő virágaimmal. Ugyanaz a föld mint a többi virágnál,de ami a konyhában/szobában van,nem penészedik. Szerintem a párás levegő teszi, a hideg meleg váltakozása. Erre tudok gondolni,mert nálam csak a fürdőben van ez...

2. 4b138bec0c (válaszként erre: 1. - Mamikam60)
2011. jan. 25. 19:06

Szia!!

Én is kiváncsi vagyok, nálunk ugyanez a helyzet:(

Nagymamám azt mondta, keverjek bele rendes kertből való földet...

2011. jan. 25. 19:01
Mindegy milyen virágföldet veszek a teteje egy idő után olyan mintha penészedne. Tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook