Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Virágboltot nyitnék. Kellene egy kis segítség. fórum

Virágboltot nyitnék. Kellene egy kis segítség. (beszélgetős fórum)

2010. ápr. 15. 20:35
Másodállásba őstermelőként,és az adózás is jobb
5. hte23 (válaszként erre: 1. - Amosito)
2010. márc. 29. 18:43

Viszont ha egy Kft-t alapitasz, akkor ha nem megy, hosszadalmasabb a megszünés stb.

Egyéni vállalkozás meg ha nem megy, akkor az idei évtől akár szüneteltetheted is, vagy akár mikor megszüntetheted.


Egyéni vállalkozónál is, tudomásom szerint elég ha az alkalmazottnak van szakképesitése. Janitsatok ki ha nem igaz.


Egyébként egy kutya. Szinte mindenhol annyit fizetsz.

Egyéni vállalkozásnál pénzügyi szemlélet van. A kft-nél pedig a teljesitési idő a szabály.

(EV-nél az év végi készlet nem növeli az eredményt, a Kft-nél igen. )

4. caffi (válaszként erre: 1. - Amosito)
2010. márc. 29. 18:16
Egyéni vállalkozást csak a meglévő bizijeidre nyithatsz....Kft-nél nem kell legyen a szakmáról papírod....aszem:)
3. amosito (válaszként erre: 2. - Napra_forgó)
2010. márc. 29. 17:50
Szia, ilyenre nem is gondoltam, de az nem helyhez kötött? Mármint úgy értem, hogy csak abban a helységben lehet tovább folytatni a tevékenységet, ahol átvenném? Csak azért mert találtam egy nagyon jó üzletet és nem szívesen adnám fel, és teljesen megéri az árát.
2010. márc. 29. 17:41
Szia! Nem jársz jobban, ha esetleg átveszel egy működő meglévő virágüzletet?
2010. márc. 29. 17:26

Szeretnék egy virágboltot nyitni, de felmerült bennem pár kérdés, hátha ti is tudtok segíteni nekem.

1. A vállalkozás formáját tekintve, adózás szempontjából melyik lenne a legjobb, legköltséghatékonyabb?

2.Bármilyen vállalkozást alapítok kell, hogy rendelkezzem virágkötő végzettséggel, vagy az akit foglalkoztatok? Vagy egyáltalán kell-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook