Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vincotte Akadémia - Ki jár oda, mit tudtok róla, érdemes náluk tanulni? fórum

Vincotte Akadémia - Ki jár oda, mit tudtok róla, érdemes náluk tanulni? (tudásbázis kérdés)

21. szisi
2011. jan. 29. 15:57

Végül én is befürödtem velük: 1 évvel ezelőtt elkezdtem egy tanfolyamot.

A szerződés aláírásánál már jóval nagyobb összegről szólt a történet, mint előtte. Állításuk szerint a köpeny, a papucs és a kötelező oltás plusz 100.000 Ft-tal dobta meg a költségeket. (????????) De ezt meg csak a szerződés aláírásának napján tudtuk meg. Hát alá sem írtam... Mondtam, hogy nem egészen erről volt szó. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, erre a hölgy közölte, hogy sajnálja, ő nem tehet semmiről, és reméli, hogy lesz ez majd még olcsóbb is, várjak türelemmel. Nonszensz volt az egész.

Az én szakomra ketten jelentkeztünk, meg volt még 5 lány egy másik szakon: a tanároknak semmiről nem volt fogalmuk - se a gyakorlattal kapcsolatban, se a könyvrendeléssel, az órarendet össze-vissza kaptuk meg, szóval eléggé gyanús volt az egész.

Szerencsére végül nem iratkoztam be, nem is tudom, hogy a 7 emberből bárki folytatta-e a tanulmányait...

Lehet, hogy más városban teljesen normálisan működik a dolog, de akkor Szegeden sajnos nem... :(

2011. jan. 29. 15:10
Negatív a véleményem a Vincotteról. Nagyon drága...nagyon rossz tanárok. Hab a tortán, hogy én Szegeden tanulok, de Pesten kell vizsgáznom. Ezáltal több tízezerrel fog többe kerülni (szállás, utazás) mintha Szegeden lenne...Konkrétan sírni lenne kedvem...
19. 7c79ff1565 (válaszként erre: 18. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 6. 19:31
hát nálunk is ez a helyzet, semmi munka, max eladót keresnek, annak nem mennék, meg végzettségem sincs meg. Én úgy tudom, hogy péntektől szombatig van a fősulin a levelezős képzés, és már itt van emiatt se tudnák menni, mert ha esetleg lenne munkám ,akkor nemhinném hogy új munkavállalóként ezt tolerálnák nekem. Én gondolkoztam a pedagógus asszisztensin is, az sem rossz, de valahogy a tb-s bérügyes szakelőadó azért jó, mert minden vállalathoz kell bérügyes, aki a munkáltatót be kilépteti. Valahogy reménykedem h több esélyem lesz elhelyezkedni ezzel. EMg tényleg ott van még a munkaügyi kp-os kézés is, még majdnem egy év gyesem van, addig meg ezt elvégzem simán. Úgyhogy veszteni nem vesztek.
18. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 11. - Szisi)
2010. febr. 6. 18:27

Hát sajnos én már nem hiszek benne, hogy bármivel is el lehetne helyezkedni manapság :(

Felénk itt elég nagy a munkanélküliség sajna :S Bár most szerintem mindenhol. Nehéz nagyon..

Amiket nekem most ajánlottak képzések szociális gondozó és ápoló, eladó, gyógypedagógiai aszisztens és nyelvtanfolyamok. Csak az a bökkenő péntekenként nem mindig érnék rá, és nem nagyon tolerálják a hiányzásokat.

2010. febr. 6. 18:22
A fősulik sajnos 2 évesek ahogy mondtad. A leirtak alapján én is a tb ügyintézőit választanám, jobban illeszkedik most a céljaidhoz.
16. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 14. - 7c79ff1565)
2010. febr. 6. 18:19
ezek szerint ez nem egyszeri? ja?? ez jó ha igy van én valahonnan ugy hallottam hogy csak egy képzést támogatnak de nem csak az adott regisztrált időszakban hanem egész életében az embernek akkor ez butaság. Köszi!!
15. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 13. - 7c79ff1565)
2010. febr. 6. 18:16
OKJ-t azt én sem, mert csak az első ingyenes sajnos. Főiskolai felsőfokú szakképzésre gondoltam. Van fizetős és van államilag finanszírozott, nappali és levelező munkarendűek. A levelezőn az órák hétvégente vannak a munka miatt.
14. 7c79ff1565 (válaszként erre: 10. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 5. 22:18
miért nem támogatnának? ha jelentkezel náluk tanfolyamra, felvesznek, elvégzed, remélhetőleg találsz munkát. ha esetleg kirúgnénak idő múlva, te attól ugyanúgy beregisztrálhatsz újra, és ha úgy érzed kevés a tudásod, támogatnak h képezd újra magad. és kapsz ugyanúgy munkanélküli segélyt, azt nem tudom mennyit, mert én még addigra nem jutottam el, h kelljen.
13. 7c79ff1565 (válaszként erre: 9. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 5. 22:14

pontosan mit értesz ezen h állami?államilag finanszírozott képzésre gondolsz? annyira nem találtam államilag finanszírozott okj-s képzéseket, főiskolán gondolkoztam, de sajnos nagyon átkellett gondolnom, mert fő célom az, hogy dolgozzak. nem tehetem meg, h nappalira v estire járjak, mert férjem múszakol, és a picire vigyázni kell. este meg már nincs bölcsi. ÚGy vagyok vele, egy évem még hátravan a gyesből, mivel annyira pang az állástalálás, így inkább tanulok. fősuli meg időigényes is, mert két év a minimum egy felsőfoknál. Ha meg munkát akarok, két évet nem tanulnék csak akkor, ha megint pici babánk lenne, és szülés után lenne időm. Tényleg ,olyan államilag támogatott képzéseket találtam, ami nem nekem való: boltvezető, eladó, szakács, mixeres, .stb. Én társadalombiztosítási - bérügyintéző szakelőadóira jelentkeztem a Vincottera, valaki esetleg szintén oda? Bérügyintézőre akartam, de ez amire jelentkeztem, felsőbb kategóriájú, többet ad mint egy ügyintézői.

És csak szombat van oktatás, 9-14ig, azt kibírom, annyit anyumék is vigyáznak a picire amikor az apa nem tud itthon lenni munka miatt. és csak egy év, így pont annyit vesz el, mint a GYES tart. és közbe még kereshetek munkát. Ha lez örülök, ha nem, akkor még ott van a munkaügyi kp, és újabb képzés, amit ők támogatnak ,az meg vmi pénzügyügy számviteles valami lesz szerintem, bár örülnék, ha eddig nem jutnék el, mert lesz munkám.

12. szisi (válaszként erre: 4. - 7c79ff1565)
2010. febr. 5. 21:49
Te mit szeretnél elvégezni?
11. szisi (válaszként erre: 10. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 5. 21:49

Üdv itt is! :o)

Ha jól választasz, akkor már nem is kell 40 évesen úja a Munkaügyön keresztül tanulnod!

Én még várom a Munkaügy nyilatkozatát, hogy mehetek-e vagy sem.

Igen, így valóban horribilis az ára, de kapsz egy OKJ-s végzettséget, és ha jól döntesz, azzal már igen jól el tudsz helyezkedni egy "E" fizetési kategóriában.

Engem - ha mehetek egyáltalán - 50-100%-ban támogathatnak, ezt a helyi kirendeltség dönti el.

Remélem összejön, ápolói képzésre mennék...

2010. febr. 5. 21:32

Én mehetnék munkaügyibe, de félek ha most elhasználom később már nem támogatnak :(

Mi lesz majd 40 évesen?!

9. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 8. - 7c79ff1565)
2010. febr. 5. 21:30
Államiban nem gondolkodtál?
2010. febr. 5. 21:19
olcsóbb mint egy főiskola újra, néztem fősulin felsőfokú hirdetéseket, ott majdnem ennyi egy félév. Mivel még nem tudok munkaügyibe menni, addig ez jó, legalább ad vmi képesítést.
7. 7c79ff1565 (válaszként erre: 6. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 5. 21:18
amire én jelentkeztem 220e, de lehte részletre fizetni, 2 féléves, és havi 27.500, de mivel GYES-en vagyok, így 10% kedvezmény.
6. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 4. - 7c79ff1565)
2010. febr. 5. 21:16
Téged nem zavar hogy több száz ezer forintos tandíj?
2010. febr. 5. 21:16
én is láttam már, majdnem minden területen hirdet, de a csillagászati ára miatt nálam felejtős..
4. 7c79ff1565 (válaszként erre: 3. - Szisi)
2010. febr. 5. 21:14
te milyen tanfolyamot végeznél? Hol? Én ma adtam be a jelentkezésemet egy elvileg márciusban induló tanfolyamra, csak legyen meg a 10 fő. azt mondta a kapcsolattartó, hogy velem együtt a 9 jelentkezés van eddig ,csak lesz még egy fő. Én Dunaújvárosban szeretném elvégezni. Kértem tájékoztatót, OKJ-s tanfolyam
2010. febr. 5. 20:22

Kicsit off-olni fogok, de erre a kérdésre én is nagyon kíváncsi vagyok!

Én is őket néztem ki, és most várom, hogy elvégezhetek-e egy bizonyos tanfolyamot...

Remélem lesz, aki érdemben válaszolni tud...

2010. febr. 5. 13:58
Sziasztok. Ma nézegettem a Vincotte Akadémia oldalát, éstaláltam pár tanfolyamot amit szívesen elvégeznék. Valaki közületek járt/jár oda, vagy ismeri? Mit tudtók róla? Megéri náluk tanulni, használható képesítést ad?
2010. febr. 5. 13:57
Vincotte Akadémia - Ki jár oda, mit tudtok róla, érdemes náluk tanulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook