Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Villanyszámla diktálásban segítség kérése fórum

Villanyszámla diktálásban segítség kérése (beszélgetős fórum)


2022. szept. 7. 20:15

Következőképpen alakult a sztori: bementem ma az ügyfélszolgálatra és kértem, hogy becsült számla helyett diktált elszámolás legyen, letöltették velem az appot, regisztráltunk is, úgyhogy minden hónap 22-28 között kell bepötyögnöm és ennyi. Említettem a kálváriámat, mondta is, hogy nagy a káosz az egész körül és jobb így, hogy bementem és megcsináltuk, mert tényleg nem lehet eligazodni a neten...

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

2022. szept. 6. 06:18
Globus de olyan szemetek! Miért kell ilyen kacifántosra csinálni, azért, hogy ne lehessen diktálni? Régen emlékszem telefonáltam, megvolt a diktálós menüpont egyértelműen, be kellett pötyögni a vevőazonosítót, visszaolvasta a gép, ha jó volt nyomtál egy #-et, utána a mérőóra-állást, azt is visszaolvasta, ha jó volt nyomtál egy #-et megint és kész ennyi volt. Most akkor mi a szarnak vannak felhasználó-azonosítók, meg mindenféle ilyen-olyan azonosítók, ha EGYIK SEM JÓ???
12. globus (válaszként erre: 9. - Sziszi0528)
2022. szept. 6. 06:09

Sőt, régen felhasználónév kellett, gépen el van mentve a belépési név, jelszó! Nem és nem 🙂 Az emailra meg hiába kérsz emlékeztetőt, nyilván nem küld semmit, mert kukázta.

Nagyon nehéz lenne kiírni egy sorban a belépő oldalon ezt a tényt.

11. globus (válaszként erre: 10. - Sziszi0528)
2022. szept. 6. 06:05

Oda én sem tudtam.

Szerintem a régi regisztrációkat törölték. Emlékszem, azzal is egy napig küzdöttem, de utána jól működött évekig. Most már nincs kedvem se, szórakozzanak a nénikéjükkel.

Kihagytam, majd valami lesz.

2022. szept. 6. 06:00
Na közben most nézem: "Földgázügyfeleink és azon áramügyfeleink számára, akiknek 2021. augusztus 31-én már egy ideje az MVM Next szolgáltatta az áramot." Már egy ideje. Szép megfogalmazás. Szóval ha rám ez nem igaz, hogy tudok regisztrálni szerintetek? Elmű-Émászos voltam.
2022. szept. 6. 05:52

Charlize ezen már rég túl vagyok.

Andi Elmű-Émász volt ennek az elődje.

Janszi igen átalányon vagyok most.

Most próbálok regisztrálni az oldalra, kéri a felhasználó azonosítót, bepötyögöm, erre visszadob, hogy 9 jegyűnek kell lennie, de ez csak 8 jegyű, mutatja képes ikonban hol található (a keretben a nevem felett, tehát ugyanazt a számot írom be, amit mutat a képen!) és azt mondja 9 jegyűnek kell lennie. F*ck MVM, majd ügyfélszolgálat lesz belőle szerintem, ilyen marhákat, hogy nem lehet egyértelműsíteni!

8. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2022. szept. 5. 19:30

A számlarészletezőn keresd,

Elszámolt mennyiség; A1;???kWh

Árszabás,,,,,,

Mérési pont azonositó; HU......-..

7. Amaunet (válaszként erre: 6. - Bichi)
2022. szept. 5. 19:09
Ez így nem lesz jó. Mi nem látjuk a C:\ meghajtódat.
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2022. szept. 5. 07:07
jobb oldal felső keret: file:///C:/Users/user/Downloads/MVMEE-Aramszamla-magyarazo-2022-04-Mobil%20vgl.pdf
2022. szept. 5. 07:06

A számládnak azon az oldalán, ahol tételesen soronként kiszámolja a fizetendő összeget, annak a táblázatnak fölötte (balról) kis apró betűkkel:

- Mérési pont azonosító...

annak közepe tájékán folytatja - FH.... ha jól emlékszem, én ez utóbbit véstem fel, és elfogadta.

Vagy a Mérési pont azonosítót???

Az biztos, hogy a kettő közül valamelyiket "bevette"!

4. janszi (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2022. szept. 5. 07:04
Átalányt fizetsz,ha nem fogadja el a rendszer a Vevő (fizető) azonosítót.Szerintem.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2022. szept. 5. 06:58
MVM előtt nem Eon-os voltál véletlenül?
2. Charlize (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2022. szept. 5. 06:56

Vegyél elő egy számlát, azon rajta van.

1 vevőhöz tartozhat több felhasználói hely is.

2022. szept. 5. 06:27

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni diktálás témában. Régen diktáltam, ott a felhasználó/vevő azonosítot kellett megadni (ez egy 8 jegyű szám és egyértelműen látszik a számlán hol van), valamint a mérőóra állását kellett bepötyögni és kész is volt. Most viszont felhasználói hely azonosítót kér. Ez mi? Ezt a vevőazonosítót, amit fentebb írtam nem fogadja el, mérőóra gyári számát, ha bepötyögöm szintén visszadob... Átolvastam az egész hálózati szerződést, de konkrétan ilyet, hogy "felhasználói hely azonosító" nem találtam. Neten néztem az oldalukat, ott annyit találtam, hogy ez egyenlő a mérőóra-azonosítójával, de ez nem igaz, mert ezt sem fogadja el. Melyik számról lehet szó?

Segítségeteket előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook