Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vigyázz az utakon mert az életeddel játszol! fórum

Vigyázz az utakon mert az életeddel játszol! (beszélgetős fórum)

1 2
39. ina87
2016. szept. 7. 18:02
ahogy írja a fórum cím persze ha be tartanák a sebességet és a szabályokat csak egy kicsi oda figyelés kellene már kitudja h hány balesetünk lett volna ha mi nem lettünk körül tekintők így mindég oda figyelünk a közlekedésben így mindég el kerül a baleset...
2008. nov. 13. 21:25

Csak erős idegzetüeknek:6 és fél percben láthatjuk mi történhet velünk,ismerősünkel,vagy is bárkivel az utakon!!

[link]

Kérünk minden autóst, nézze meg és küldje tovább!!!

Nem csak a TE életed múlhat egy rossz döntésen,hanem a barátaidé,családodé,szerelmedé,egy idegené,bárkié...egy pillanat az egész és tönkreteheti az életed,egy pillanat az,hogy bekapcsold az övet,hogy nemet mondj az alkoholnak,hogy visszavedd a sebességet...HOGY ÉLETBEN MARADJ!!!Inkább érj oda késöbb,ahová elindultál,MINTHOGY SOHA NE ÉRJ ODA!!!

Érezz felelősséget embertársaidért és önmagadért!!!

2008. okt. 5. 16:32

Valóban...


Ezekre nem lehetett felkészülni.

36. rózsa74 (válaszként erre: 35. - Ac1096844d)
2008. szept. 20. 20:36
NAGYON VICCES VAGY!
35. ac1096844d (válaszként erre: 34. - Rózsa74)
2008. szept. 20. 08:57
Mindenki épp óvatosan vezet, és hát te sem szeretnéd, hogy közben meg netezzenek laptopról...:)
2008. szept. 20. 08:45
senki?
2008. szept. 17. 17:39
Na akkor !Hogy előre kerüljön aq forumban!
2008. szept. 16. 21:39
Ja igen, és sajnos százalékban sajnos nagyobb részt az ártatlanok halnak meg, vagy nyomorodnak meg egy életre, a bajt okozó miatt.:(
2008. szept. 16. 21:38

Úristen, borzalmas volt ez a videó.

Nem is találok szavakat.

igazából, úgymond, nekem már felesleges volt megnéznem, mert rengeteget komolyodtam az évek alatt, és nagyon nagyra nőtt a felelősségtudatom, mióta gyerekeim vannak, de sajnos fiatalabb koromban, én is felelőtlen voltam, és csak szerencse, hogy nem okoztam, valamilyen balesetet, amiben más is sérült.


Annó, a nagyon gyorsan hajtók táborába tartoztam. Nem tartottam be a szabályokat.

Mivel, jól vezettem, sok balesetet kivédtem, aztán egyszer úgy alakult, hogy rallyzni kezdtem, versenyszerűen.

Igazából a közlekedésről, és az utcai közlekedésről, meg a veszély helyzetek felméréséről, ekkor lett igazán fogalmam.

Utána, már csak a versenyeken, vagy a gyorsulásokson éltem ki magam, ahol elvileg biztonságosan rendezték meg a dolgokat. Az indulóknak volt kockázata.

Vagyis, van ellenpélda, de hálistennek ha jók a szervezők, nem sok.


2 balesetem volt életemben.

Egyszer fáradtság, miatt elaludtam, és szerencse, hogy csak nekem lett bajom, az is kisebb, és igazából az autóm lett totálkáros.

Egyszer meg, Szegedre menet, sietség miatt, és a rosszul felmért útkörülmények miatt, szintén nagy szerencsémre, szintén magamat törtem össze, meg a kocsimat.

Szerencsém volt, hogy nem jött szembe senki, és azzal is, hogy előtte 2 héttel vágtak ki ott egy erdőt, különben már a föld alatt lennék.


Tanultam, minden dologbűl, és hálistennek, csak a magam kárán, se jobb lett volna anékül.


Svájcban élek,és sokszor megyünk kocsival haza, de már nem töröm magam, azon, hogy 1 órával hamarabb legyek otthon, vagy akár 6-7 órával később.

Ha fáradtak vagyunk a férjemmel, akkor feltesszük a kocsit vonatra, meg magunkat is, vagy esetleg fél úton megalszunk, pár eurót nem sajnálva.

Ja, és már nem vagyok hajlandó éjszaka menni, hanem, inkább, csak napközben, mert sajnos a korom előre haladtával, nem bírom már a hosszas éjszakai vezetést, ráadásul, enyhe fokú farkasvakságom van.

Szóval, én bizony óvatosabb vagyok, de sajna, én se mindig voltam azt....


Jó lenne, ha az emberek tudatába, beleépólne a felelősségtudat, mert sajna mi is veszíthetünk el valakit más hibájából, és nem tudom, akkor magunkban, hogy tudnánk a másiknak feloldozást adni.

30. a4cf17146e (válaszként erre: 27. - Rózsa74)
2008. szept. 16. 21:19
Hát, pont nem, inkább a túlélők. Nem érezted át a mondanivalóm.
29. c19f5f79fa (válaszként erre: 20. - Ac1096844d)
2008. szept. 16. 20:38
Evvel maximálisan egyetértek.Aki nem foglalkozik se magával se másokkal annak szerintem mindegy mit hol mikor néz meg. Van aki elvből úgy áll hozzá,hogy nem kell sokkoló film,mert alapból igénye saját magára és másokra figyelni,ami persze nem zárja ki a balesetet maximum esélyt csökkent...
28. c19f5f79fa (válaszként erre: 9. - 6a062297d0)
2008. szept. 16. 20:34
Hallod szerintem minden újszülöttet csapjunk agyon...végül is...tök mindegy mibe mikor halunk meg....
27. rózsa74 (válaszként erre: 26. - A4cf17146e)
2008. szept. 16. 20:02
Szerencse hogy vannak ilyen sofőrök is,és sajnos ők szoktak az áldozatok lenni ha jön egy őrült!
2008. szept. 15. 21:03

Én nem fogom megnézni a videot. Mert anélkül is tisztában vagyok a közlekedés veszélyeivel és látom minden nap az utakon, hogy a kevesek közé tartozom. Az emberi önzés, butaság, ostobaság beleivódik az emberek vezetési stílusba, erről meg vagyok győződve. Egy megfontolt személyiség az autóvezetésben is az. De hagyjuk ezt. Az sofőrök többsége nem sofőrként vesz rész a forgalomban, hanem hazárdírozó őrűltként. Meg sem tudom számolni, hányszor kell csóválnom a fejem egy-egy utam során a buta manővereken. Hányszor kell lefékeznem, mert előz az orrom előtt, lántni kell, hogy jön szembe autó. Hányszor villantok rá a szembejövőre, hogy kapcsolja már fel a fényszórót, életmentő km-ekkel hamarabb válik láthatóvá ezáltal. Hányszor előznek meg, miközben a zebra előtt lelassítok, vagy megállok, hogy átengedjem a gyalogost. Meggyőződésem, hogy a magyar vezetési morál és a vezetésoktatás válságban van.

Az autópálya használatba bele se kezdjek.

Személy szerint vezetés közben fel vagyok készülve az őrültekre, menekülőutat keresve előlük.

Azért bízom benne, hogy autósiskolák ismerik a videot és ha nem is kötelezően, de fakultatívan bemutatják a leendő sofőröknek.

2008. szept. 15. 20:26
Tényleg sokkoló a video. Friss jogsival rendelkezőknek nem is ajánlom és olyanoknak se akik most kezdik el a tanfolyamot.
24. rózsa74 (válaszként erre: 22. - 6a062297d0)
2008. szept. 15. 20:05
Hát biztos így van minden csoda 3 napig tart!
23. Csigusz 79 (válaszként erre: 22. - 6a062297d0)
2008. szept. 15. 17:28
Ezt én is igy látom :(
22. 6a062297d0 (válaszként erre: 17. - Rózsa74)
2008. szept. 15. 17:27
Elmondom neked, hogy szerintem milyen hatása lesz ennek a videónak. Megnézik majd páran, ahogy telik az idő egyre többen. De ha két hónap múlva megkérdezel valakit innen az elejéről, azt fogja mondani, hogy ennek a hatása csupán napokig tartott. Már ha őszinte. Egy heves vérmérsékletű embernek hiába vetitenéd le akár naponta, akkor is nyomná.
21. rózsa74 (válaszként erre: 20. - Ac1096844d)
2008. szept. 15. 17:23
ez szerintem is igy van
20. ac1096844d (válaszként erre: 18. - 6a062297d0)
2008. szept. 15. 17:21

Ha nem érdekel, akkor miért kérded: vajon hol tartana...?


Van réteg, akire ne lehet hatni, ez kétségtelen.

De van akire lehet.

Kell is.

Van akire meg nem kell.

19. ac1096844d (válaszként erre: 17. - Rózsa74)
2008. szept. 15. 17:20

Erről szól a balesetmegelőzés...

Ha megduplázzák ezeket a viszonylag magas büntetési tétleleket, lehet, még érezhetőbb lessz a balesetek számában.


Nekem van videófelvételem halálos baleset helyszíneléséről.

Megmutattam a kollégáimnak..Volt aki bevallotta, visszavett a tempóból, lehiggadt, mert nagy hatással volt rá, nem tudta milyen ez, nem látott még hasonlót...

18. 6a062297d0 (válaszként erre: 14. - Ac1096844d)
2008. szept. 15. 17:19

Vajon hol tartana ez a világ, ha csak okos, előrelátó, felelősségteljes ember élne?

Nem tudom, de nem is érdekel.

Élnek másként gondolkodó emberek is, és valaki vagy megérti ezt, és alkalmazkodik a helyzethez lehetőségei szerint, vagy nem.

2008. szept. 15. 17:16

Ha csak 100 ember elgondolkodik rajta mi lenne ha ...és nem ülne be fáradtan részegen a kocsiba akkor már megérte felrakni.

Magamról csak annyit 17 évesen koraengedéllyel kaptam jogosítványt és most 34 vagyok,nem vezetek mert nem vagyok biztos a dolgomban és félek.De ezt tudom és éppen ezért más életét se kockáztatom se a magamét.

Ettöl függetlenül lehet én halok meg más miatt.

2008. szept. 15. 17:14

Aki nem olvasna vissza, annak:


[link]

2008. szept. 15. 17:13

Pusztán a büntetési tételek drasztikus szigorítása ilyen hatással van a nagy kozmikus "úgyis meg kell halni" eleve elrendelésre?


Bizony van hatása ennek is, annak is...

14. ac1096844d (válaszként erre: 9. - 6a062297d0)
2008. szept. 15. 17:10

Velejárója, annyiban, hogy mindenki meghal, ha nem a kamion üti el akkor is.

Csak ha a kamionos figyel, vagy te nem ülsz a volán mögé részegen, felelősségtudatból, bár meghalsz egyszer, de remélhetőleg végelgyengülésben ;)


Talán feltűnt, hogy a zéró tolerancia után felére esett a balesetek száma...

13. senico
2008. szept. 15. 17:10
Én nem nézem meg , így sem merek vezetni...
12. 6a062297d0 (válaszként erre: 11. - Rózsa74)
2008. szept. 15. 17:07

A filmben nincs hiba, a szándékban sem.

Viszont MINDEN emberben igen!

Még az is lehet, hogy nemsoká TE fogsz hibázni.

Filmecske ide, vagy oda.Akkor mi lesz???

2008. szept. 15. 17:01
Szerintem az keresi ebben a filmben a "hibát"aki felismeri magát valamelyik hibázó személyben,és saját magának se meri bevallani.
10. rózsa74 (válaszként erre: 9. - 6a062297d0)
2008. szept. 15. 16:59
Éppen ez a lényege hogy ezt el lehetett volna kerülni ha nem iszik ...stb és odafigyel akárki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook