Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vigyázat, kullancsveszély! fórum

Vigyázat, kullancsveszély! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. okt. 7. 13:14

en mar iden tavasz ota kinlodok a kullancsokkal. Igaz külföldön elek es az enyhe tavasz miatt rengeteg volt, olyannyira hogy minden nap 4-5 kullancsot szedtem le a kutyankrol seta utan. Makom van mert Artur feher, igy jol latni. De sajna volt hogy belement. a nyakörvröl es nyakra kenö szerekröl csak annyit hogy nincs az a fajta amit en ne probaltam volona ki, es loszart sem ernek. Azon kivül hogy büdi a kutya :) Meg kutyatapot is vettem ami kullancs elleni. :) Aztan egyszer bennszakadt a fej. Indulas dokihoz mert fostam hogy lesz valami. Hat semmi. Kiszedtek egy sima injekciostüvel neki es bekentek fertötlenitövel. Közöltek hogy ezel nem kell foglalkozni, mert kiesik magatol, max kicsit piri lesz igy kenegessem fertötlenitövel (akar betadin is lehet) Az egyetlen amire figyeljek - mar ha tudok - hogy bemenet utan 12 oraval tavolitsam el, igy meg semmilyn veszelyt nem jelent. Ez vonatkozik emberre is. TEhat ha beledmegy es kiszeded - mivel kiszedeskor vedekezeskor nyom tele a fertözessel - de meg nem telt el fel napnal több akkor nem lesz semmi gond. Akar bennszakad a fej akar nem. Embernel sem kell aggodni, kiesik max 3 napon belül magatol. Max kicsit piri. En tavasszal összeszedtem egy kicsit a sarkamba 8 honapos terhesen es a feje bennmaradt. Tul kicsi volt. Akkor oltattam be magam mondvan nem tehetem ki magam ilyen veszelynek többet.(nalunk ingyenes mert ez egy kullancsokban gazdag terület) Kutyanak is van hasonlo oltas, nem olcso, es ha valoban sok a kullancs nem is biztos hogy segit. Egy ismerös akivel együtt setalunk beadatatta es nem nyujt 100%os biztonsagot a negylabu baratainknak. Az ö Benie ra par honapra beteg lett egy kullancstol es 2 honapos kezelest kellett kapnia. Szerencsejere rendbejött. Mindez oltas + nyakörv mellett. Egy masik ismerösöm nem volt ilyen szerencses. Az ö kutyaja egy kullancs miatt 6 evesen nem tud rendesen jarni :(

Szoval összessegeben vedelem ide vagy oda ha sok a kullancs akkor sajna elöfordulhat hogy semmi nem segit

2008. okt. 1. 06:22
Ezen a nyáron nem volt olyan kullancs invázió, mint 2006 és 2007 években
2008. máj. 16. 08:49
Én néhány nappal ezelőtt vásásroltam kullancs elleni készitményt gyógyszertárban.Három hónapi védettség a kutyánkna 2400 ft volt.
2008. máj. 16. 07:56
én a 3 éves fiam combjában találtam egyet ,a kertben szedte össze...eddig megsem fordult a fejemben hogy bekéne oltatni ellene,most viszem mind 3mat oltatni...
2008. ápr. 4. 14:45
Bocsi, most olvasom, hogy inkább az állatokra nézve indítottátok a témát. Hát, anyuéknak van kutyájuk/macskájuk - nagynéném mindig mondja, hogy rendszeresen talál bennük kullancsot :(
2008. ápr. 4. 14:43
Hali! Mi is beoltottuk magunkat a kullancsok ellen. Még a kislányunknak is, a nyáron. Anyukám szerint nem volt jó ötlet 2,5 évesen beoltani, de szerintem igenis kell, mert a kullancsok nagyon csúnya betegségek okozói lehetnek, amik főleg a kisgyerekekre veszélyesek. Na, azóta nyugodtabb vagyok, ha a gyerekem a mező virágai között játszik. Egyébként semmi baja nem lett az oltástól. Még csak be sem lázasodott.
23. LoLiNa (válaszként erre: 22. - Erika1012)
2008. márc. 19. 05:42

januárban találtam az elsőt az egyik cicámban.

igaz, még nincsenek annyian, de lassan megyek én is az "ellenszerért".

tavasszal ,mikor ébrednek a dögök, akkor szoktam egyet elhasználni, és amikor jön az ősz, télre készülnek, akkor mégegyet.

azon kívül, a 40 fokban nem sok van.

naponta többször ellenörzöm őket.

2008. márc. 18. 19:02
Az idén, két nappal ezelőtt fedeztem fel az első kullancsokat.Sajnos van a házunk mellett 3 elhanyagolt kert, és ott megteremnek a kullancsok bőven.Van 4 cicám és ők rendszeresen járnak át oda vadászni, majdnem mindig kullancsal térnek haza onnan. Épp ma vettem nekik frontline-t, kb 3 hétig hatásos, már a negyedig héten találok bennük megint kullancsot, és ez így megy márciustól a fagyokig, négyhetente kellenek a cseppek, csak félek tőle mert ha huzamosan kapják, azt hallottam hogy károsíthatja a májukat.
21. tünibaba (válaszként erre: 17. - 278c85ecf4)
2007. márc. 3. 16:56
Az nem vészes. Legfeljebb nem megyek dolgozni. :))))
20. tünibaba (válaszként erre: 19. - Spatifillum)
2007. márc. 3. 16:54
Nagyon helyes hogy befogadtad !! :) Ma már ritka az ilyen állatszerető ember. Mi is az utcán találtuk a cicánkat, még nagyon picike volt, és félszemű szegényke, de imádjuk.
19. spatifillum (válaszként erre: 18. - Tünibaba)
2007. márc. 3. 16:48

Ebben egyetértünk:)))


(5 éve fogadtuk be. Az utcáról költözött be hozzánk. Nagyon ragaszkodó, szobatiszta, kitűnő házörző)


Remélem nem offoltam nagyon a topikot.

18. tünibaba (válaszként erre: 16. - Spatifillum)
2007. márc. 3. 16:45
Nem valami olcsó egyik oltás sem, de a cicám egészségéért nincs az a pénzt amit ne fizetnék ki. De szerintem te is igy vagy vele. :))))
17. 278c85ecf4 (válaszként erre: 15. - Tünibaba)
2007. márc. 3. 16:44
Nálam nem volt mellékhatás! 1-2 napig olyan volt, mintha izomláz lenne a kezemben! Ennyi!
2007. márc. 3. 16:40
Egyetértek veletek a megelőzés fontosságát illetően. Szerencsére még nem volt betegséget okozó kullancsunk. Én a kutyának vásároltam az állatorvosnál 2300 Ft-ért nyakörvet+oltás ( 2.000 Ft kb). Ő ajánlotta, mikor a szokásos féregtelenítő tablettáért mentem hozzá. Nagyon drágának találom!:(
15. tünibaba (válaszként erre: 14. - 278c85ecf4)
2007. márc. 3. 16:36
Az oltás után várható valami mellékhatás: bepirosodik, láz, szédülés stb.????
2007. márc. 3. 16:33

Mi is beoltattuk magunkat tavaly!

Tuti, hogy több kullancs lesz!

Váá, olyan undorítóak! Volt szerencsém többször is megszemlélni őket magamon(ban)!

13. tünibaba (válaszként erre: 12. - Daroki)
2007. márc. 3. 16:29
Köszönöm szépen a tippet. Erről az oltásról még nem is hallottam, de szerintem beoltatom magam vele; ártani nem árt. A cicámat és is rendszeresen oltatom.
12. daroki
2007. márc. 3. 16:25

Biztos vagyok benne,hogy idén még több kullanccsal kell majd találkoznunk:(((A gyerköimet beoltattam védőoltással,de én is azon filozom,hogy beadatom magamnak,habár eddig szerencsém volt jól elkerültek engem.De mindig használok kullancs elleni sprayt ha erdős,kirándulós helyekre megyünk.

Én most váltottam ki az encepur juniort és 1700Ft körül volt/db.3 kellett belőle.

Kutyáimnak kullancselleni védőnyakörvet szoktam venni tavasszal,eddig nem nagyon találtunk bennük kullancsot.

2007. márc. 3. 15:47
Szerintetek az enyhe tél miatt sok lesz a kullancs? Azért érdekelne, mert erdős területen lakom és tavaly már a kert is hemzsegett a kullancsoktól.
2006. szept. 13. 10:00
Én beoltattam magam kullancs ellen. Ez egy három indekciós kúrából állt, az első után két napig nagyon rosszul voltam a mellékhatások miatt. Adoki közölte, hogy csak az agyvelőgyulladás ellen véd, de a Lyme kórt tudja kezelni antibiotikummal... Különben az inekció neve Encepur és egy kerül kb 1400 Ft-ba. Szerintem aki sokat van a szabadba érdemes beoltatnia magát.
2006. ápr. 29. 18:59

Én azt tudom nektek javasolni, hogy vigyétek el dokihoz, mert be lehet oltani a kór ellen amit a kullancs okozhat. Hasonló az oltási menet mint az embernél. Nem emlékszem már mennyibe kerül, kicsit drága, de én azt gondolom a kis kedvenc biztonságáért megéri...

Amúgy nekem a doki azt mondta, hogy ha meglátod a kullancsot és nem tudod elvinni akkor csepegtess rá olajat, mert az lebénítja és akkor cspesszel nagyon óvatosan szedd ki majd ha van rá lehetőséged akkor égesd el. A kutyunak a sebére meg egy kis Betadine nem árt.

8. 4726e582cf (válaszként erre: 7. - Zsibi)
2006. ápr. 18. 13:03

Megharapja, és az a baj, hogy a nyálát is belenyomja. Volt agyhártyagyuszis kutty ott nálunk a futtatói-bandából, akit kullancs harapott meg, ugyan nem szívott vért, de beteg lett a kutyus.

Mire a gazdi felháborodva kérdezte az orvost, hogy hogy lehet, hisz Frontline volt rajta, mire az orvos elmondta, hogy szépek és jók ezek a szerek, de ettől még megharapja a kutyát/macskát a kullancs. :-((((

Nagyon felháborodtam én is, mivel ugye nagytestű ebemnek a legdrágább, legnagyobb kell és ilyenkor májustól kezdve havonta megkapja... és akkor még csak nem is védi meg???? :(.

7. Zsibi (válaszként erre: 6. - 4726e582cf)
2006. ápr. 18. 12:01
Hát ez jó, akkor belemászik a kutyámba, jót lakmározik, aztán a szer hatására szépen lassan távozik a helyszínről????
6. 4726e582cf (válaszként erre: 5. - Zsibi)
2006. ápr. 18. 10:09

Nem kell már feliratni a Frontline-t. Legalább is Zuglóban az állatpatikákban simán kiadják.

1 hónapig ad védelmet kullancsok ellen is. DE nem az ellen véd, hogy megharapja a kullancs, hanem nem marad az állatban, szóval ettől még lehet beteg sajnos :(((.

5. Zsibi (válaszként erre: 2. - Mokusi)
2006. ápr. 18. 09:21

Ha elmész az állatorvoshoz, ő fel tud írni egy frontline nevezetű cseppet, amit gyógyertárban meg tudsz venni. Kutya nyakába kell csepegtetni. A lejáratát nem árt ellenőrizni.

Nekem a kutyaoviban minden egyes alkalommal a lelkemre kötik, hogy vizsgáljuk át gyakran a kutyát... ha meg már kullancsot találunk benne (és kiszedtük) utána még 2-3 napig kell figyelni a pisit, hogy nem véres-e. Ha igen, azton nyomban usgyi az állatorvoshoz.

4. bige (válaszként erre: 2. - Mokusi)
2006. ápr. 17. 21:23
lehet kapni patikákban / állatorvosi / cseppeket, amit a kutya nyakába csepegtethetsz. 2 féle van forgalomban. az egyik csak a kullancsra jó, a másik gilisztára is. nem nem megy bele, tehát nem riasztja, hanem elpusztul benne. kutya méretétől függően, súlyra adják . nem olcsó, de sokáig hatásos.
3. Aranyalma (válaszként erre: 2. - Mokusi)
2006. ápr. 17. 20:31

Szia!


Mi éppen ma voltunk kirándulni, nekünk is kicsi kutyusunk van. Ma volt benne 1 kullancs. :(

Mi mindig végig nézzük a kis testét és ha van benne kullancs csipesszel kihúzzuk, de vigyázz a feje ne maradjon benne.

Miután kihúztad, a kullancsot két kő között vagy valami kemény közt morzsold szét, mert nagyon strapabíró állat.

Ha látod benne a kullancsot, de nem mered kivenni, nyugodtan vidd el állatorvoshoz, Ő majd kiszedi.

Kutyáknak árulnak kullancsriasztó nyakörvet, sprayket, bár a mienknek nyakörve van, mégis belement.

Remélem tudtam segíteni!

2006. ápr. 17. 18:26
Szia mindekinek!Szeretném, ha segítenétek nekem, persze, ha tudtok. Van egy kis termetű kutyám és a városunk közelében van egy kis tisztás ahová mindig el szoktuk vinni, viszont miután haza hozzuk mindig egy 5-6 db kullnacsot találunk benne. Segítsetek kérlek! A cikkben csak a humán védekezés van, de mi van az állatokkal???
2006. ápr. 12. 14:51
Mostanság ébredeznek téli álmukból a kullancsok. Ők jelentik az egyik legnagyobb veszélyt a természetjárókra, így lassan itt az ideje a kullancsos agyvelőgyulladás elleni oltások ismétlésének, vagy megkezdésének.

A kullancsok rajzása megkezdődött, hiszen 0 celsius felett felélednek hibernált állapotukból.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook